Σελ. 1 από 391 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 5863
  1. #1
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Γεια χαρα ανοιγω αυτο το νημα για να γραφουμε τις αποψεις μας για τη cyta....

    Θελω να ρωτησω εαν καποιος παρει τα 8mbps με ποσα kb/s θα κατεβαζει στο maχ???? ειναι δεδομενο οτι θα τα πιανει και τα 8 σιγουρα???? αρα θα κατεβαζει σταθερα η θα εξαρταται απο τους συνδρομητες που ειναι συνδεδεμενοι εκεινη τη στιγμη???

  2. #2
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εξαρτάται από που κατεβάζει. Δεδομένης γραμμής χωρίς άλλα προβλήματα (αποσυνδέσεις, packet loss κτλ) που να οφείλονται στο ίδιο το δίκτυο ή και στον συνδρομητή, θεωρητικά θα πρέπει να κατεβάζει με το μέγιστο δυνατό ρυθμό. Από εκεί και πέρα φυσικά και παίζει ρόλο το συνολικό bandwidth του εσωτερικού ή του εξωτερικού (αν και συνήθως λόγω GRIX, με το πρώτο δεν υπάρχει πλέον θέμα) που διαθέτει ο ISP. Για το δεύτερο, αν υπάρχει στο σύνολο μεγάλος αριθμός χρηστών που χρησιμοποιούν bandwidth και αυτό έχει φτάσει στα όρια του, τότε είναι λογικό να πέφτει η ταχύτητα (το σε τι επίπεδα θα πέσει πάλι εξαρτάται).
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  3. #3
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κλείνω πλέον τα τέσσερα συναπτά χρόνια - με δύο συνδέσεις 2play στη Cyta - και ομολογώ ότι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος, τόσο από την ποιότητα των υπηρεσιών, όσο και από την εξυπηρέτηση. Την προτείνω ανεπιφύλακτα ως μία από τις πιο αξιόπιστες "Value For Money" επιλογές εναλλακτικού παρόχου. Φυσικά τα όποια προβληματάκια, όπως και κάποια σοβαρότερα ζητήματα, εμφανίζονται σε μεμονωμένες περιπτώσεις. Άλλωστε η αναζήτηση της "Τελειότητας" συνιστά αφέλεια και ουτοπία.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-01-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    2.185
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dzadelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλείνω πλέον τα τέσσερα συναπτά χρόνια...
    Μάλλον εννοείς 3 χρόνια, γιατί η Cyta δίνει υπηρεσίες από Δεκέμβρη 2008.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19048/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω είμαι ικανοποιημένος όσο δεν πάει. Συγχρονίζω στα 19 και κατεβάζω όλη μερα με 2mb/sec. Youtube τα 1080p τα stream-άρει για πλάκα και αν κανω οτιδήποτε άλλο ταυτόχρονα το ρουτερ διαμοιράζει το bandwidth άψογα,κοινώς κανένα pc στο σπιτι δεν σέρνεται ασχέτως αν καποιος κατεβαζει. (pirelli router).
    Αυτά. Τηλεφωνία επίσης άψογη ποιότητα.
    Αρνητικά : κάποιες αποσυνδέσεις που και που αλλά δεν το θεωρω αρνητικό αυτο σε υπηρεσία double play, ξέρεις τι παίρνεις και το τηλεφωνο δεν με απασχολεί, ουτε με απασχολή αν 3-4 φορές τον μηνα πεσει η γραμμη του ιντερνετ για 2 λεπτα.. Προβλημα ουσιαστικό κανένα.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Εγω το ξανασκεφτομαι σοβαρα για cyta διοτι οι τιμες ειναι δελεαστικες και θελω καποια στιγμη να απαλλαγω απο τον οτε......μονο που σκεφτομαι οτι χρεωνουν την αναγνωριση και 15€ η γραμμη ξεχωριστα μου ανεβαινει η πιεση........και μια φορα να βγει μια εταιρια που να παρακαμπτει εντελως τον οτε,εξαρτωνται ολοι απο το καφαο τους,ημαρτον ρε γμτ....

  7. #7
    Εγγραφή
    13-03-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    815
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..και μια φορα να βγει μια εταιρια που να παρακαμπτει εντελως τον οτε,εξαρτωνται ολοι απο το καφαο τους,ημαρτον ρε γμτ....
    Και ποια εταιρία θα φέρει χαλκό ή οπτική ίνα μέχρι το σπίτι του καθενός?

  8. #8
    Εγγραφή
    18-08-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είμαι συνδρομητής της cyta. Η ιστορία μου έχει ως εξής
    1. με ενημερώνουν ότι 8/8/2011 θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση μου
    2. τελικά ενεργοποιείται την 12/8/2011
    3. Μέχρι και την 18/8/2011 δεν εχω εισερχόμενες κλήσεις
    4. ολες αυτές τις μέρες το τεχνικό τμήμα με ενημερώνει ότι το κοιτάζουν και θα το λύσουν το πρόβλημα
    5. Η εταιρεία δεν έχει κάποιο προιστάμενο για να επιληφθεί του θέματος
    6. μέχρι και σήμερα καμμία λύση
    7. θα πάω στην on telecoms που γνωρίζω και αυτοί ξέρουν να λύνουν τα προβλήματα
    8. επανηλειμένα τους είπα ότι είμαι επαγγελματική στέγη και το πρόβλημα πρέπει να λυθεί άμεσα
    9. είμαι δικηγόρος και το πρόβλημα θα το λύσω αξιώνοντας αποζημίωση και διαφυγόντα κέρδη

  9. #9
    Εγγραφή
    04-11-2007
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας και απο μενα.

    Πακετο double play 8 mbps, 300 λεπτα προς σταθερα και 60 προς κινητα. Συνολο 29 ευρω μηνιαιως. Μεχρι τωρα ολα καλα. Οι μετρησεις σε διαφορα adsl speed test sites μου δινουν τιμες ταχυτητας στο 80-90 % της θεωρητικης.

    Απο τη στιγμη που ολες οι 24αρες μου εδιναν παντα μεχρι 10-11 mbps ακομη και με πολυ καλα ρουτερ που κλειδωναν και ψηλοτερα, ειπα να παω σε κατι πιο ρεαλιστικο για τα δεδομενα της γραμμης μου μηπως και την αξιοποιησω καλυτερα.

    Το μελλον θα δειξει πιο πολλα.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panikos fakontis Εμφάνιση μηνυμάτων
    9. είμαι δικηγόρος και το πρόβλημα θα το λύσω αξιώνοντας αποζημίωση και διαφυγόντα κέρδη
    φιλικά πάντα, ως δικηγόρος θα πρέπει να γνωρίζεις ότι αυτό πολύ απλά, δεν...

  11. #11
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκτός και αν έχει επιλέξει επαγγελματικό "πακέτο". Τότε ναι, μπορεί να αξιώσει διαφυγόντα κέρδη. Αν έχει επιλέξει οικιακό, τότε δεν...
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  12. #12
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παντως εγω οταν ειχα forthnet δεν εμεινα ευχαριστημενος,δηλαδη σε καμια περιπτωση η 24αρα της forthnet δεν συγκρινονταν με την 24αρα που εχω με τον οτε,γι αυτο με τη cyta ειμαι λιγο επιφυλακτικος,ενας λογος που ανοιξα το νημα ηταν αυτος,οτι θελω να ακουσω αποψεις για την εταιρια,η τιμολογιακη πολιτικη της εταιριας ειναι αψογη τιθεται ομως θεμα αξιοπιστιας του δικτυου της,ειδικα στο ιντερνετ.......

  13. #13
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εγω οταν ειχα forthnet δεν εμεινα ευχαριστημενος,δηλαδη σε καμια περιπτωση η 24αρα της forthnet δεν συγκρινονταν με την 24αρα που εχω με τον οτε,γι αυτο με τη cyta ειμαι λιγο επιφυλακτικος,ενας λογος που ανοιξα το νημα ηταν αυτος,οτι θελω να ακουσω αποψεις για την εταιρια,η τιμολογιακη πολιτικη της εταιριας ειναι αψογη τιθεται ομως θεμα αξιοπιστιας του δικτυου της,ειδικα στο ιντερνετ.......
    Δεν ξέρω αν σε βοηθάω αλλά από το Φλεβάρη που είμαι στην Αθήνα με cyta (4mbit/fastpath) και από θέμα streaming/downloading (κυρίως ασύρματα 410-420kbps) /browsing/αποσυνδέσεων/χαμηλού συγχρονισμού δεν είχα θέμα.

    Αστικό Κέντρο Δάφνης.
    Where's my mind !?

  14. #14
    Εγγραφή
    04-06-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    thomson 780WL
    SNR / Attn
    12/1(dB) / (dB)
    Προέρχομαι απο την νετονε και μπορώ να πώ ότι προς το παρόν έχω καλύτερα στατιστικά και λιγότερες αποσυνδεσεις.Δεν ξέρω αν έχει σημασία οτι εχω 8αρα γραμμή.
    Όσο αφορά την εξυπηρέτηση 'οσες φορές έστειλα εμαιλ μεσα σε 24 ώρες είχα απάντηση.
    Αυτά προς το παρόν

  15. #15
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.867
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11.6(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρα ανοιγω αυτο το νημα για να γραφουμε τις αποψεις μας για τη cyta....

    Θελω να ρωτησω εαν καποιος παρει τα 8mbps με ποσα kb/s θα κατεβαζει στο maχ???? ειναι δεδομενο οτι θα τα πιανει και τα 8 σιγουρα???? αρα θα κατεβαζει σταθερα η θα εξαρταται απο τους συνδρομητες που ειναι συνδεδεμενοι εκεινη τη στιγμη???

    αφου δεν εισαι συνδρομητης της cyta τι άποψη μπορεί να έχεις γι' αυτήν; μιας και λες να γράψουμε τις απόψεις μας.

    σε άλλο νήμα αμφιταλαντευόσουν για το αν θα γίνεις συνδρομητης ή όχι, και το ανέλυες λες και επρόκειτο για το ανατολικό ζήτημα, τώρα ανόιγεις αυτό το νήμα για τον ίδιο λόγο.

    ρωτάς για τα 8 mbps λες και θα πρέπει να σου υπογράψει συμβόλαιο η cyta να τα πιάνεις ανεξαρτητα απο την ποιότητα της γραμμής σου, μείνε στον οτε να ησυχάσεις εσύ να ησυχάσει και η cyta γιατί αν γινεις συνδρομητής της θα τους αρχίζεις στα τηλέφωνα γιατι δεν πιάνεις τα 8 και πιάνεις τα 7,5mbps μόνο, σαν κι εσένα ειναι ενα σωρό που καταλαμβάνουν τις τηλεφωνικές γραμμές της τεχνικής υποστήριξης με βλακείες και δεν μπορουν να πιάσουν γραμμή αυτοί που πραγματικα έχουν προβλήματα. κάτσε στον οτε, δεν πιστευω να μου πεις και πάλι ότι ειμαι της cyta όπως την άλλη φορά.
    Ο ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΛΑΘΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ

Σελ. 1 από 391 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας