Σελ. 351 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 331341346349350351352353356361371 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.251-5.265 από 5863
  1. #5251
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Google Maps, λέει ότι η απόσταση του σπιτιού σου με το Αστικό Κέντρο, είναι χοντρικά 650 μέτρα. Η καλωδίωση ΟΤΕ θα είναι λίγο διαφορετική, αλλά πιστεύω ότι το 35άρι θα παίζει άνετα.

    Ούτως ή άλλως, στην τιμή που σου το έδωσαν, δε νομίζω ότι πρέπει να σε ανησυχεί.
    Κατάλαβα, τέλεια, όντως σε αυτή την τιμή δεν μπορω να πω και πολλα :P
    Σ ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια!

  2. #5252
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλους εσάς που καταγγείλατε τη σύμβαση. Έγινε τίποτα μέχρι στιγμής; Διακόπηκε; Πήγατε ήδη σε άλλον πάροχο; Κάτι;
    Κανένα νεότερο?? Θέλω να δώ αν έχει προχωρήσει σε κανέναν ή με κάποιον τρόπο περιμένουν να εξαντληθεί το 2μηνο.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  3. #5253
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    NOKIA
    Path Level
    Interleaved
    εγώ έκανα καταγγελία, με πηραν τηλεφωνο από cyta να ρωτήσουν το λόγο κ μιλήσαμε, υπόγραψα νέο συμβόλαιο με την wind και τώρα περιμένω να συμπληρωθούν οι 14 μέρες δικαιώματος υπαναχώρησης για να προχωρήσουν την αίτηση μου για vdsl

  4. #5254
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Απ το κακο στο χειροτερο αυτη η εταιρια και ειναι πραγματικα κριμα.

    Θελω να αναβαθμισω σε vdsl και δε μπορουν να δουν τη διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου
    καθως αντιμετωπιζουν τεχνικο προβλημα μου ειπαν απο το προηγουμενο Σαββατο !

    Το κλεισαμε το μαγαζακι ?
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  5. #5255
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Ανέβηκε σήμερα στο my Cyta ο τελικός λογαριασμός μου στην εταιρεία. Αυτός είναι με αρνητική χρέωση καθώς είχαν εκδώσει τον προηγούμενο με πλήρη χρέωση υπηρεσιών για όλο τον μήνα Δεκέμβριο.

    Φυσικά δεν είχα πληρώσει τον προηγούμενο αφού στις 3/12 είχα κάνει καταγγελία σύμβασης και φορητότητα αριθμού στην Modulus.

    Κλείνει λοιπόν ομαλά για εμένα το κεφάλαιο CYTA, παρότι το προσωπικό τους έριχνε "κούφιες" απειλές για καταβολή τελών πρόωρης διακοπής συμβολαίου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelakis1914 : 07-01-19 στις 16:34.

  6. #5256
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανέβηκε σήμερα στο my Cyta ο τελικός λογαριασμός μου στην εταιρεία. Αυτός είναι με αρνητική χρέωση καθώς είχαν εκδώσει τον προηγούμενο με πλήρη χρέωση υπηρεσιών για όλο τον μήνα Δεκέμβριο.

    Φυσικά δεν είχα πληρώσει τον προηγούμενο αφού στις 3/12 είχαν κάνει καταγγελία σύμβασης και φορητότητα αριθμού στην Modulus.

    Κλείνει λοιπόν ομαλά για εμένα το κεφάλαιο CYTA, παρότι το προσωπικό τους έριχνε "κούφιες" απειλές για καταβολή τελών πρόωρης διακοπής συμβολαίου.
    Δυστυχώς εμένα η Vodafone, ένα μήνα μετά δε με έχει ενεργοποιήσει, γιατί υπάρχει συστημικο πρόβλημα.

    Πολύ φοβάμαι ότι θα τελειώσει ο μήνας και η Cyta θα μου κόψει τη σύνδεση, χάνοντας και τον αριθμό που έχω...

  7. #5257
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Μπορεί να έχουν κάποια οδηγία να μην γίνονται φορητότητες από CYTA προς Vodafone και αυτό να δυσκολεύει την συγκεκριμένη περίπτωση.

  8. #5258
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να έχουν κάποια οδηγία να μην γίνονται φορητότητες από CYTA προς Vodafone και αυτό να δυσκολεύει την συγκεκριμένη περίπτωση.

    Ισως ισχυει αυτο.
    Την Παρασκευη πηρα στην getaline ( μεταπωλητης vodafone πλεον ) και δε μου εδιναν προσφορα γιατι ειναι η ιδια εταιρια πλεον.
    Φευγω τωρα για καταγγελια. Πολυ τους ανεχτηκα

  9. #5259
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να έχουν κάποια οδηγία να μην γίνονται φορητότητες από CYTA προς Vodafone και αυτό να δυσκολεύει την συγκεκριμένη περίπτωση.
    Δε νομίζω. Την ημέρα που έκανα τη φορητότητα στη Vodafone, έχει "πέσει" το site τους νωρίτερα και μάλιστα για ώρες. Όταν επανήλθε το site και έκανα την αίτηση, στο email μου ήρθε η παραγγελία, με ένα κενό μήνυμα! Δεν υπήρχαν στοιχεία, δεν υπήρχε συμβόλαιο, δεν υπήρχε τίποτα...

    Μου τα έστειλε μερικές μέρες μετά, ένας υπάλληλος της εταιρίας. Το ωραίο είναι ότι η Vodafone μου λέει ότι δε μπορεί να ακυρώσει την αίτηση, λόγω του συστημικού προβλήματος! Τουλάχιστον να μου την ακυρωνε, να πήγαινα στον ΟΤΕ με την καινούρια προσφορά (50 Mbps + μερικά τηλέφωνα με 31,7€)...

    Θα τους ενοχλώ συνέχεια και τέλος της εβδομάδας φεύγει καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Θα χάσω τον αριθμό με τις βλακείες τους...

  10. #5260
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Καλά κάνεις και δεν επαναπαύεσαι και στην θέση σου θα ανησυχούσα πολύ. Σε εμένα η φορητότητα ολοκληρώθηκε έπειτα από 24 ώρες από την αποστολή του αιτήματος.

  11. #5261
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    εστειλα την καταγγελια πριν καμια ωρα. τους πηρα τηλ, την εχουν λαβει αλλα
    ελεγαν κατι χαζα στη μανα ( ειναι στο ονομα της και ηθελαν να της μιλησουν )
    οτι θα επικοινωνησουν μαζι σας σε 3 μερες γιατι πρεπει να το αρχειοθετησουν κτλ !
    αν παρω τωρα σε αλλη εταιρια για προσφορα θα χω θεμα ?

    υγ. στην αρχη μου ειπαν οτι επρεπε να παρω στο τηλ καταγγελιων και μετα να τους τα στειλω.
    τους ειπα πως δε το αναφερουν στις ανακοινωσεις τους και καπου κολλησε. οτι να ναι πραγματικα. κριμα
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  12. #5262
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Γενικά καθυστερεί η CYTA, εμένα για να εξετάσουν το αιτημα καταγγελίας σύμβασης περασαν σχεδον 10 μερες, ενω σε OTE μόλις 2.
    Μια άλλη ερώτηση, σε πόσες μέρες ενεργοποιήθηκε η σύνδεση VDSL αφότου παραλάβατε τον νέο εξοπλισμό σε όσους αναβάθμισαν απο ADSL?

  13. #5263
    Εγγραφή
    02-01-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Αντιμετωπίζω εδώ και πολύ καιρό πρόβλημα με την Cyta και τους DNS της στο ρούτερ ADB. Σε κάθε επικοινωνία (εδώ και 4 μήνες) η μόνη λύση που μου προτείνουν είναι να κάνω επαναφορά στο ρούτερ και ξαναστησιμο Κάτι που είναι αρκετά χρονοβόρο γιατί έχω πολλές πόρτες ανοιχτές. Το πρόβλημα το έχουν και άλλοι που έχουν το συγκεκριμένο ρούτερ αλλά η εταιρεία δεν το αλλάζει. Πλέον όμως η κατάσταση έχει ξεφύγει (ανά δύο μέρες επαναφου) και η ταχύτητα έπεσε από 12300 kbps στα 10454kbps και σε επικοινωνία που είχα ήταν ότι θα το ψάξουν. Τι μου προτείνετε να κάνω?

  14. #5264
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elricirish Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιμετωπίζω εδώ και πολύ καιρό πρόβλημα με την Cyta και τους DNS της στο ρούτερ ADB. Σε κάθε επικοινωνία (εδώ και 4 μήνες) η μόνη λύση που μου προτείνουν είναι να κάνω επαναφορά στο ρούτερ και ξαναστησιμο Κάτι που είναι αρκετά χρονοβόρο γιατί έχω πολλές πόρτες ανοιχτές. Το πρόβλημα το έχουν και άλλοι που έχουν το συγκεκριμένο ρούτερ αλλά η εταιρεία δεν το αλλάζει. Πλέον όμως η κατάσταση έχει ξεφύγει (ανά δύο μέρες επαναφου) και η ταχύτητα έπεσε από 12300 kbps στα 10454kbps και σε επικοινωνία που είχα ήταν ότι θα το ψάξουν. Τι μου προτείνετε να κάνω?
    πάρε ένα ρουτεράκι σκέτο, βάλε το adb σε bridge για την τηλεφωνία και καθάρισες.

  15. #5265
    Εγγραφή
    02-01-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάρε ένα ρουτεράκι σκέτο, βάλε το adb σε bridge για την τηλεφωνία και καθάρισες.
    Αυτό θα λύσει μόνο το πρόβλημα με τους DNS της CYTA που έχει το ADB. Δεν θα λύσει την ξαφνική πτώση ταχύτητας γύρω στα 2Μbps.

Σελ. 351 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 331341346349350351352353356361371 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας