Σελ. 381 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.701-5.715 από 5863
  1. #5701
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    να ξεκαθαρισω λιγο τα πραγματα αρχες Ιουλιου ανανεωνω με cyta με ενα προγραμμα που εδινε 360 λεπτα προς κινητα και διεθνεις κλησεις αυτο ομως ηταν προγραμμα vodafone. Με την μεταφορα στην voda αλλαξε υποχρεωτικα το προγραμμα και πηγα σε ενα που εδινε 300 λεπτα σε κινητα. εκει απαιτησα και μου δωσανε δωρεαν το πακετο με τα 1500 λεπτα σε διεθνεις κλησεις το συμβολαιο μου ληγει τον 6/2021 οσο εληγε και με την cyta. αν δεν εχεις κανει ανανεωση το συμβολαιο σου ληγει τον 5/2020 το ξερω γαιτι της μητερας μου εληγε τωρα τον Αυγουτο και με την μεταβαη σε voda ανανεωθηκε

  2. #5702
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ξεκαθαρισω λιγο τα πραγματα αρχες Ιουλιου ανανεωνω με cyta με ενα προγραμμα που εδινε 360 λεπτα προς κινητα και διεθνεις κλησεις αυτο ομως ηταν προγραμμα vodafone. Με την μεταφορα στην voda αλλαξε υποχρεωτικα το προγραμμα και πηγα σε ενα που εδινε 300 λεπτα σε κινητα. εκει απαιτησα και μου δωσανε δωρεαν το πακετο με τα 1500 λεπτα σε διεθνεις κλησεις το συμβολαιο μου ληγει τον 6/2021 οσο εληγε και με την cyta. αν δεν εχεις κανει ανανεωση το συμβολαιο σου ληγει τον 5/2020 το ξερω γαιτι της μητερας μου εληγε τωρα τον Αυγουτο και με την μεταβαη σε voda ανανεωθηκε
    Μείον κ 60 λεπτά στα κινητά δλδ.. Έπρεπε να σου δώσουν δωρεάν ένα πακέτο επιπλέον 60 λεπτών..
    Για τα διεθνή εφόσον το είχε η αρχική συμφωνία στη cyta δεν βλέπω το λόγο να το ζητάς μετά..έπρεπε και αυτό να έχει δωθεί..
    Αυτά τα 3 ευρώ της πρώτης ενεργοποίησης υπήρχαν και στη cyta; Αν και όπως λες ήταν πακέτα βοντα στην ουσία...
    Στο κάτω κάτω αυτοί σε μετέφεραν στη βοντα.. έπρεπε να είχαν ταιριάξει τα πακέτα όσο γίνεται χωρίς πολλά πολλά.. αλλά anyway...
    Από πλευράς παγίων; Τα ίδια;

    Bytheway..πριν όλες αυτές τις ιστορίες..τι πακέτο κ με τι πάγιο είχες;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 11-08-19 στις 11:14.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #5703
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αλλά αφού υπάρχει πακέτο με 360' κινητά και διεθνή, γιατί δεν σε πήγαν σε αυτό κατευθείαν; Τζάμπα κάνουν τις ζωές τους περιπλοκες στην Vodafone.

  4. #5704
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    πριν ειχα αεπριοριστα σταθερα 24αρι στα 16 ευρω τωρα η τιμη παραμενει ιδια και στην voda ισως και λιγο παρακατω τα 3 ευρω υπηρχαν και στην cyta

  5. #5705
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ενημερωτικά σε σχέση με το προηγούμενο μήνυμά μου , να πω ότι δεν ήρθε ούτε sms ούτε άλλαξε κάτι στο MyCyta.

    Τους τηλεφώνησα τους εξέθεσα το θέμα και μου είπαν ότι υπήρξε κάποιο τεχνικό θέμα με την έκδοση κάποιων λογαριασμών και για αυτό στο My Account του Λογαριασμού μου φαίνεται μηδενικός και ότι η χρέωση του παρόντος θα συμπεριληφθεί στον επόμενο λογαριασμό. Μάλιστα μου είπαν ότι αν θέλω να δώσω νέα εντολή πληρωμής (έχω πάγια εντολή πληρωμής με πιστωτική) ώστε να πληρωθεί ο τρέχων και σε αυτή την περίπτωση φυσικά δεν θα συμπεριληφθεί στον επόμενο.

    Οπότε όλα καλά και πλέον αναμένω να δω την εξέλιξη που θα υπάρξει τον επόμενο μήνα.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  6. #5706
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο πατρικό μου έχουν μια VDSL 50/10 από τη Cyta, και το 2ετες συμβόλαιο λήγει θεωρητικά τον Δεκέμβρη του 2019. Απ όσα διαβάζω εδώ, θα πρέπει να περιμένουμε για κλήση από Vodafone σχετικά με την ανανέωση του συμβολαίου ή ότι άλλη διαδικασία έχουν σκοπό να κάνουν για να περάσουμε πλέον σαν πελάτες Vodafone. Έχω όμως κάποιες απορίες:

    1. Στην περιοχή μέχρι τώρα έδιναν υπηρεσίες ο ΟΤΕ και η Cyta. Δεν προϋπήρχε δηλαδή κάλυψη από τη Vodafone, ούτε κάποιο DSLAM της. Υπάρχει περίπτωση, με την ανανέωση του συμβολαίου στα 50Mbps, να διατηρήσουμε τη γραμμή ως έχει, χωρίς να μας πειράξουν προφίλ κλπ και να συνεχίσουμε στα 50/10 από το DSLAM της Cyta (δηλαδή μια απλή συστημική ανανέωση του συμβολαίου χωρίς να πειράξουν κάτι);

    2. Τώρα το δίκτυο που έχω στήσει είναι με το TG788vn v2 που μας είχε δώσει η Cyta, το οποίο λειτουργεί και συγχρονίζει άψογα - τηλεφωνία ΟΚ, είναι σε bridge mode και όλο το δίκτυο (το οποίο έχει πολλά πράγματα πάνω του) το δουλεύει ένα Mikrotik με PPPoE. Αν μας αλλάξουν εξοπλισμό, τι μας θα δώσουν; Θα έχω δυνατότητα bridge;
    Δε θέλω να παίξω με διπλό ΝΑΤ, έχω στήσει πολλά πράγματα και λείπω όλο το χρόνο οπότε δεν μπορώ να διαθέσω χρόνο για πολλά πειράματα.

  7. #5707
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    1. Δεν περνάνε μόνο οι πελάτες στην Vodafone, ενσωματώνονται και τα DSLAM, οπότε στην περιοχή σου λογικά πρώτα θα περάσουν τα DSLAM και μετά θα ενημερωθείτε για ανανέωση.
    2. Το πιθανότερο είναι ότι θα αλλάξει, δίνουν συνήθως το Η300S το οποίο δεν υποστηρίζει Bridge. Αν η τηλεφωνία σου συνεχίσει να είναι VoIP τότε ίσως το τωρινό σου Router να μην έχει τηλεφωνία και να πρέπει να βάλεις το καινούριο.

  8. #5708
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κατάλαβα, σ' ευχαριστώ. Θα προσπαθήσω να πιέσω για ZTE αλλιώς φορητότητα στον ΟΤΕ...

  9. #5709
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Το πιθανότερο είναι ότι κ το 50/10 θα γίνει 50/5...δε γνωρίζω να δίνει η βόντα 50/10..μόνο σε 100 δίνουν συνήθως 10 up..
    Λογικά δε θα υπάρχει και σαν συστημική επιλογή το 50/10..οπότε πως θα ανανεώσουν;
    Το προφίλ 50/10 της cyta στο dslam μάλλον θα πάει για κατάργηση..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #5710
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαχαχαχα. Γελάω. Γελάω που πάμε για υποβάθμιση. Και σε ταχύτητα, και σε εξοπλισμό. Και γιατί έχω κι ένα προαίσθημα ότι η τιμή δε θα ναι ούτε χαμηλότερη ούτε ίδια, αλλά θα πληρώνουμε και κάτι παραπάνω;...

  11. #5711
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σωστά πιστεύεις. Να θυμίσω ότι από την στιγμή που κάνουν αυτοί μόνοι τους την αλλαγή (δεν κάνεις νέο συμβόλαιο δηλαδή) έχεις δικαίωμα μέσα σε 2 μήνες να αλλάξεις πάροχο δωρεάν.

  12. #5712
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χρήσιμη πληροφορία. Δυστυχώς στην περιοχή δεν παίζουν άλλοι πάροχοι εκτός απ τον ΟΤΕ, οπότε μάλλον είναι μονόδρομος. Θα κριθεί εκείνη την ώρα από τις προσφορές κι απ την τιμή που θα πέσει στο τραπέζι. Ήδη όμως με το bridge mode που χάνω στα καλά καθούμενα έχω εκνευριστεί και θα θελα την ελευθερία μου κι ας δίνω (ή έστω δίνουν ) κάτι παραπάνω

  13. #5713
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά πιστεύεις. Να θυμίσω ότι από την στιγμή που κάνουν αυτοί μόνοι τους την αλλαγή (δεν κάνεις νέο συμβόλαιο δηλαδή) έχεις δικαίωμα μέσα σε 2 μήνες να αλλάξεις πάροχο δωρεάν.
    Αφού έτσι κ αλλιώς έληγε το συμβόλαιο του ανθρώπου τον Δεκέμβριο..φεύγει όποτε θέλει μετά τη λήξη..δε χρειάζεται να περιμένει 2 μήνες και να χρεωθεί επιπλέον κανονικά πάγια..
    Αν τώρα του κάνουν την αλλαγή νωρίτερα..δεν μπορούν νομίζω να αλλάξουν κάτι σε αυτά που έχει στο πακέτο..
    Η έστω να του δώσουν κάτι παραπλήσιο αλλά όχι κατώτερο.. Εδώ νομίζω ότι συνεχίζει και ο χρόνος του συμβολαίου που έχει απομείνει μέχρι τη λήξη..χωρίς ανανέωση..
    Από εκεί και πέρα η ενσωμάτωση του εξοπλισμού της cyta στο δίκτυο της voda και η αλλαγή των cpe των συνδρομητών είναι άλλη φάση.. Άραγε με βάση αυτό τον λόγο και μόνο έχεις δικαίωμα να φύγεις νωρίτερα;
    Άκυρο το από πάνω..γιατί τώρα που το σκέφτομαι..δεν πρέπει να παίζει αλλαγή σε cpe συνδρομητή χωρίς τη μεταφορά του στο δίκτυο της voda και μαζί σε αντίστοιχο voda πρόγραμμα..

    Αν και γενικά απ'ότι νομίζω..αν δεν κάνω λάθος..δεν τα τηρούν κατά γράμμα τα παραπάνω..ρίχνουν μια προσφορά στο τραπέζι και αν δεν σου αρέσει φεύγεις..κοινώς κάνουν την ενοποίηση στο περίπου με το έτσι θέλω..
    Επομένως αν στην ουσία σε αφήνουν να φύγεις δεν τίθεται θέμα..απ'την άλλη όμως σου χαλάνε το deal αν σου είχε μείνει αρκετός χρόνος ακόμα έως την λήξη του συμβολαίου..
    Απ'ότι έχω παρατηρήσει πάντως α)το πάνε ανά περιοχή, β)μεταφέρουν πρώτα τα πακέτα που ταιριάζουν με της voda σε παροχές.. και γ)νομίζω μεταφέρουν επίσης πρώτα όσους λήγει σύντομα το συμβόλαιο..

    @manospcistas
    Τι παροχές είχες αν επιτρέπεται στο πακέτο της cyta από ομιλία, 1 γραμμή;
    Από πάγιο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 21-08-19 στις 01:52.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #5714
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το πρόσεξα ότι λήγει, συγνώμη
    Δικαίωμα για διακοπή αζημιως έχεις μόνο αν έρθει η επιστολή που σου λέει ότι αλλάζεις πρόγραμμα..

  15. #5715
    Εγγραφή
    02-08-2019
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Τι προσφορές σας έχει κάνει η Vodafone σε σύνδεση κινητής κ σταθερής τηλεφωνίας σε πρώην πελάτες cyta?

Σελ. 381 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας