Σελ. 365 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 345355360363364365366367370375385 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.461-5.475 από 5863
  1. #5461
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα εγώ αντιμετωπίζω ένα άλλο θέμα.Εχω στη Cyta σταθερό και κινητό και για τον μήνα Απρίλιο μου έχει εκδοθεί μόνο ο λογαριασμός της σταθερής,της κινητής δεν μου ήρθε ακόμα.Αν πάω σε ένα κατάστημα Vodafone θα μου βγάλουν τον λογαριασμό της κινητής στο σύστημα ; Έτσι είχε γίνει και τον προηγούμενο μήνα αλλά τότε είχε εκδοθεί μόνο στην εφαρμογή της Cyta το mobile app η οποία καταργήθηκε τώρα και έτσι δεν μπορώ να τον δω . Ευχαριστώ πολύ

  2. #5462
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα εγώ αντιμετωπίζω ένα άλλο θέμα.Εχω στη Cyta σταθερό και κινητό και για τον μήνα Απρίλιο μου έχει εκδοθεί μόνο ο λογαριασμός της σταθερής,της κινητής δεν μου ήρθε ακόμα.Αν πάω σε ένα κατάστημα Vodafone θα μου βγάλουν τον λογαριασμό της κινητής στο σύστημα ; Έτσι είχε γίνει και τον προηγούμενο μήνα αλλά τότε είχε εκδοθεί μόνο στην εφαρμογή της Cyta το mobile app η οποία καταργήθηκε τώρα και έτσι δεν μπορώ να τον δω . Ευχαριστώ πολύ
    Στο https://mycyta.vodafone.gr δεν φαίνεται;
    Γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #5463
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Φαίνεται μόνο ο λογαριασμός της σταθερής, του κινητού από τον Μάρτιο δεν φαίνεται.Πηρα τηλέφωνο αλλά η αναμονή είναι μεγάλη και έτσι αναγκάζομαι να το κλείσω μετά από ένα όριο , χωρίς να βρω άτομο να μου λύσει το θέμα αν και πιστεύω σε ένα κατάστημα θα φαίνεται.Θα πάω σήμερα να δω τι γίνεται .

  4. #5464
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πλάκα πλάκα τους λογαριασμούς στο ebanking τους πληρωνουμε πλέον επιλέγοντας Cyta Hellas ή Vodafone Σταθερή/Κινητή;

    Edit: Για να ξέρουν και άλλοι, τώρα μου είπαν απο το 13877 οτι πληρωνουμε με τον παλιό τρόπο ακόμα σε κάποια Ebanking επιλέγοντας Cyta Hellas
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Valder : 22-04-19 στις 17:34.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  5. #5465
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν είσαι ακόμα στο δικτυο Cyta και μπαίνεις στο mycyta τότε πληρώνεις τους λογαριασμούς Cyta.

  6. #5466
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.441
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση παιδιά..

    Έχω ένα θεματάκι στη γραμμή που είναι οι παππούδες μου, μου το 'χουν πει εδώ και καιρό και τώρα που ήρθα για διακοπές είπα να το δω λίγο. Έχουν θέμα με την τηλεφωνία, στη γραμμή έχουμε ένα H208N που τους έφερε τεχνικός το καλοκαίρι, το οποίο φαίνεται αρκετά ταλαιπωρημένο εξωτερικά, πρέπει να ήταν άλλου πελάτη. Με μια τηλ συσκευή απευθείας στη phone, αρκετές κλήσεις τους κόβονται μετά από μερικά δευτερόλεπτα, σαν να έκλεισε τη γραμμή η άλλη πλευρά. Το ρούτερ δεν αποσυγχρονίζει όμως. Δε το κάνει σε όλες τις κλήσεις αλλά σε αρκετές. Τι reset κάναμε, τι συσκευή και καλώδιο τους άλλαξα, τίποτα. Από την Τ.Υ. αρνούνται και να το δηλώσουν βλάβη, το δήλωσαν μετά από πολλή πίεση αλλά "εγώ τα βλέπω μια χαρά όλα και δεν υπάρχει πρόβλημα". Για άλλο ρούτερ δε, με τίποτα. Τους το είχα δηλώσει πριν ένα μήνα πάλι, χωρίς να χω δει όμως την κατάσταση από κοντά, και πάλι δεν βλέπουν κάτι. Καμία πρόταση κανείς;

  7. #5467
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση παιδιά..

    Έχω ένα θεματάκι στη γραμμή που είναι οι παππούδες μου, μου το 'χουν πει εδώ και καιρό και τώρα που ήρθα για διακοπές είπα να το δω λίγο. Έχουν θέμα με την τηλεφωνία, στη γραμμή έχουμε ένα H208N που τους έφερε τεχνικός το καλοκαίρι, το οποίο φαίνεται αρκετά ταλαιπωρημένο εξωτερικά, πρέπει να ήταν άλλου πελάτη. Με μια τηλ συσκευή απευθείας στη phone, αρκετές κλήσεις τους κόβονται μετά από μερικά δευτερόλεπτα, σαν να έκλεισε τη γραμμή η άλλη πλευρά. Το ρούτερ δεν αποσυγχρονίζει όμως. Δε το κάνει σε όλες τις κλήσεις αλλά σε αρκετές. Τι reset κάναμε, τι συσκευή και καλώδιο τους άλλαξα, τίποτα. Από την Τ.Υ. αρνούνται και να το δηλώσουν βλάβη, το δήλωσαν μετά από πολλή πίεση αλλά "εγώ τα βλέπω μια χαρά όλα και δεν υπάρχει πρόβλημα". Για άλλο ρούτερ δε, με τίποτα. Τους το είχα δηλώσει πριν ένα μήνα πάλι, χωρίς να χω δει όμως την κατάσταση από κοντά, και πάλι δεν βλέπουν κάτι. Καμία πρόταση κανείς;
    Δοκίμασε καί με άλλη συσκευή φίλε μόλις. Καί αν τους κάνει πάλι καταγγελία στον ΕΕΤΕ
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  8. #5468
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε καί με άλλη συσκευή φίλε μόλις. Καί αν τους κάνει πάλι καταγγελία στον ΕΕΤΕ
    Λέει ότι δοκίμασε και με άλλη συσκευή. Γιατί αρνούνται όμως αλλαγή router???
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  9. #5469
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέει ότι δοκίμασε και με άλλη συσκευή. Γιατί αρνούνται όμως αλλαγή router???
    Γιατί είναι %׶¶¶§||¦¦¶.
    Άρχισε να ανοιγοκλεινεις το ρουτερ και πάρε τους τηλέφωνο και πες ότι κλείνει κάι ανοίγει μόνο του. Δοκιμασμένο.
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #5470
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Η εβδομάδα που πέρασε είχε απογοητευτικές ταχύτητες (κατέβασμα ενημερώσεων με 23-120 kbps/s). Λέτε να ήταν ατυχής η πρόσφατη ανανέωση συνδρομής; Τώρα μέτρησα τη ταχύτητα και είναι 5.500 kbps/s πετάει. Συνήθως οι ταχύτητες που είχα ήταν >11.000 kbps/s.

    - - - Updated - - -

    Μόλις τώρα με καινούργια μέτρηση έπειτα από 5-6 ημέρες βρήκα 14.450 kbps/s.

  11. #5471
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εβδομάδα που πέρασε είχε απογοητευτικές ταχύτητες (κατέβασμα ενημερώσεων με 23-120 kbps/s). Λέτε να ήταν ατυχής η πρόσφατη ανανέωση συνδρομής; Τώρα μέτρησα τη ταχύτητα και είναι 5.500 kbps/s πετάει. Συνήθως οι ταχύτητες που είχα ήταν >11.000 kbps/s.

    - - - Updated - - -

    Μόλις τώρα με καινούργια μέτρηση έπειτα από 5-6 ημέρες βρήκα 14.450 kbps/s.
    Όσο είχα Cyta, μου τα έκανε αυτά με τις πτώσεις ταχύτητας και μάλιστα σε 50άρι VDSL...

    Βέβαια στη δική σου περίπτωση, μπορεί είναι πολλά. Μπορεί να υπήρχε βλάβη που διορθώθηκε, μπορεί να φταίει η κίνηση στο Wi-Fi στην περιοχή σου κλπ. Καλό είναι πάντως, να κάνεις μια επανεκκίνηση το modem/router σχετικά συχνά (π.χ. 1 φορά την εβδομάδα), ώστε να "πηγαίνει" κάπως καλύτερα.

  12. #5472
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω γιατί από τα μέσα Απριλίου περίπου έχω πολύ μεγάλα σκαμπανεβάσματα της ταχύτητας συνεχώς. Πιθανόν να συνέβαλλαν και οι μαθητικές και φοιτητικές διακοπές. Λίγο καλύτερα πάει αυτή η εβδομάδα.

  13. #5473
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παίρνουν τηλέφωνο από τη Βόνταφον και λένε ότι θα ανατιμηθούν τα ανοικτά συμβόλαια 5 με 6 ευρώ επάνω (24άρια Cyta) και ζητάνε 2ετή ανανέωση στα 22.58

    Σε ρελάνς που έκανα για VDSL 50/5 προσφορά για πρώην Συταίους, μου είπαν για 27 ευρώ και ότι η προσφορά των 25 ίσχυε μόνο μέχρι πρίν από ένα μήνα. Όλα αυτά απο τηλέφωνα 215-560-.... και οχι το 13830

    Επέμεινα στα 25 για VDSL και αρνήθηκα τα 27 αλλά και την ανανέωση στα 22.58 της 24άρας. Ο υπάλληλος επέμεινε ότι μέχρι 27 πάει η VDSL και κλείσαμε αναβάλλοντας την επικοινωνία μας για μελλοντική στιγμή, χωρίς να ανανεώσω τίποτα. Μου είπε πως ρισκάρω ανατίμηση, κι εγω επέμεινα να αρνηθώ ώστε το σκεφτώ παρά να κλείσω ένα συμβόλαιο βιαστικά.


    Ξέρω, μπαίνω σ αυτο το νήμα συνήθως για να ρωτάω και σίγουρα φαίνεται κάπως, αλλά θέλω να μου πείτε παρακαλώ εαν έχετε όμοια πληροφόρηση για να ξέρω πως να κινηθώ, αν αυτά που άκουσα στέκουν και πρέπει να τα αποδεχθώ ή να ψαχτώ αλλού.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  14. #5474
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίρνουν τηλέφωνο από τη Βόνταφον και λένε ότι θα ανατιμηθούν τα ανοικτά συμβόλαια 5 με 6 ευρώ επάνω (24άρια Cyta) και ζητάνε 2ετή ανανέωση στα 22.58

    Σε ρελάνς που έκανα για VDSL 50/5 προσφορά για πρώην Συταίους, μου είπαν για 27 ευρώ και ότι η προσφορά των 25 ίσχυε μόνο μέχρι πρίν από ένα μήνα. Όλα αυτά απο τηλέφωνα 215-560-.... και οχι το 13830

    Επέμεινα στα 25 για VDSL και αρνήθηκα τα 27 αλλά και την ανανέωση στα 22.58 της 24άρας. Ο υπάλληλος επέμεινε ότι μέχρι 27 πάει η VDSL και κλείσαμε αναβάλλοντας την επικοινωνία μας για μελλοντική στιγμή, χωρίς να ανανεώσω τίποτα. Μου είπε πως ρισκάρω ανατίμηση, κι εγω επέμεινα να αρνηθώ ώστε το σκεφτώ παρά να κλείσω ένα συμβόλαιο βιαστικά.


    Ξέρω, μπαίνω σ αυτο το νήμα συνήθως για να ρωτάω και σίγουρα φαίνεται κάπως, αλλά θέλω να μου πείτε παρακαλώ εαν έχετε όμοια πληροφόρηση για να ξέρω πως να κινηθώ, αν αυτά που άκουσα στέκουν και πρέπει να τα αποδεχθώ ή να ψαχτώ αλλού.
    Αν δε θες οπωσδήποτε VDSL, παίζει μια προσφορά από Vodafone αυτό τον καιρό. Ρώτα αν γίνεται να την έχεις κι εσύ, ως πρώην πελάτης Cyta.

    Απεριόριστα αστικά & υπεραστικά + Internet με ταχύτητα έως 24Mpbs & 240' προς κινητά στα 20,44€.

    https://www.vodafone.gr/vodafone-tri...ble-play-20-44

  15. #5475
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δε θες οπωσδήποτε VDSL, παίζει μια προσφορά από Vodafone αυτό τον καιρό. Ρώτα αν γίνεται να την έχεις κι εσύ, ως πρώην πελάτης Cyta.

    Απεριόριστα αστικά & υπεραστικά + Internet με ταχύτητα έως 24Mpbs & 240' προς κινητά στα 20,44€.

    https://www.vodafone.gr/vodafone-tri...ble-play-20-44
    Μα τον Δία τον χταποδόμορφο, είμαι τόσο τραγικός που θεώρησα ότι ήδη τα 22.58 ήταν χαμηλά και δεν μπήκα στο σάιτ να δω.


    Σ ευχαριστώ παλικάρι μου για την υπομονή σου να με διαφωτίσεις! Είναι όντως μια πολύ καλή προσφορά και θα την εξετάσω, αν και ψήνομαι για VDSL πιό πολύ ομολογώ!
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

Σελ. 365 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 345355360363364365366367370375385 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας