Σελ. 343 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 323333338341342343344345348353363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.131-5.145 από 5863
  1. #5131
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε θέλεις να την κάνεις λόγω προβλημάτων ή λόγω τιμής;
    Ρωτάω γιατί μόλις έκλεισα 50αρι cyta από καμπίνα στα 25,74 για 2 χρόνια με απεριόριστα σταθερά + 300 κινητά.
    Δεν έχω ούτε τηλεφωνική συσκευή να σκεφτείς στο σπίτι λόγω εταιρικών κινητών αλλά φθηνότερη τιμή ΔΕΝ βρήκα.
    Σοβαρά προβλήματα δεν έχω, εδώ και 1,5 χρόνο που είμαι στη Cyta, αλλά είναι κάποια μικρά θέματα που δε μου αρέσουν.

    Πχ παλιότερα με Vodafone έπιανα 45 Mbps, τώρα με Cyta πιάνω 36 (παίρνω από Αστικό Κέντρο όμως, από καμπίνα εσύ θα είσαι καλύτερα)... Το Technicolor ρούτερ είναι άθλιο, το Wi-Fi αργό, μερικές φορές (σπάνια) η ποιότητα κλήσεων του σταθερού είναι χάλια, οι λογαριασμοί ανεβαίνουν στο ίντερνετ λίγες μέρες πριν λήξουν κλπ...

    Αλλά τώρα που την εξαγόρασε η Vodafone, πιστεύω να "στρώσει". Δεν ξέρω, υπάρχουν και άλλοι εδώ που είναι ευχαριστημένοι με τη Cyta.

    Η τιμή που έκλεισες είναι πολύ καλή.

  2. #5132
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρά προβλήματα δεν έχω, εδώ και 1,5 χρόνο που είμαι στη Cyta, αλλά είναι κάποια μικρά θέματα που δε μου αρέσουν.

    Πχ παλιότερα με Vodafone έπιανα 45 Mbps, τώρα με Cyta πιάνω 36 (παίρνω από Αστικό Κέντρο όμως, από καμπίνα εσύ θα είσαι καλύτερα)... Το Technicolor ρούτερ είναι άθλιο, το Wi-Fi αργό, μερικές φορές (σπάνια) η ποιότητα κλήσεων του σταθερού είναι χάλια, οι λογαριασμοί ανεβαίνουν στο ίντερνετ λίγες μέρες πριν λήξουν κλπ...

    Αλλά τώρα που την εξαγόρασε η Vodafone, πιστεύω να "στρώσει". Δεν ξέρω, υπάρχουν και άλλοι εδώ που είναι ευχαριστημένοι με τη Cyta.

    Η τιμή που έκλεισες είναι πολύ καλή.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
    Για την ταχύτητα θεωρώ αδύνατο να μην πάρω 50 από την καμπίνα οπότε θα είμαι ΟΚ.
    Από ρούτερ ένα ΖΤΕ Η267n θα μου δώσουν αλλά ούτε αυτό θα το χρησιμοποιώ ουσιαστικά καθώς έχω δικό μου ρούτερ και θα παίζει ΜΟΝΟ ως μόντεμ σε bridge.
    Τηλέφωνο δε θα συνδέσω καν σκέψου , ούτε που με νοιάζει.
    Εξόφληση θα βάλω πάγια μιας και θα χρεώνεται μόνο το πάγιο.

    Ελπίζω να μην το μετανιώσω.
    Are you with Us?

  3. #5133
    Εγγραφή
    23-09-2018
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Σοβαρά υπάρχει δυνατότητα να καταγγείλουμε το συμβόλαιο? Εγώ δηλαδή που δεν χρησιμοποιώ καν τηλέφωνο μπορώ να καταγγείλω το συμβόλαιο και να φύγω τσάμπα επειδή επηρεάζονται οι χρεώσεις αταθερής?

  4. #5134
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΤΩ ΚΩΜΗ
    Εμενα δεν μου εδωσαν καλυτερη τιμη.δεν μπορουσε λεει να με κανει αλλη εφοσον αρχικα απο αλλο τμημα με προτειναν 22,50.και προτεινε απλα να με ξανακαλεσει το αρχικο τμημα.

  5. #5135
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η γιαγιά μου που πήγε από Vodafone στη cyta. 16.30€ έχει πάγιο με τα ίδια πράγματα
    Δηλαδή πήρες σε αυτό το τηλέφωνο και έκανες φορητότητα και σου έδωσαν την προσφορά;

  6. #5136
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πήρες σε αυτό το τηλέφωνο και έκανες φορητότητα και σου έδωσαν την προσφορά;
    Ναι φίλε μου τους ρώτησα τις διαθέσιμες προσφορές και μόλις είπε ακριβώς αυτό.
    Τα ίδια που έχετε +300 προς κινητά στα 16.30€
    Τήν λέω 16.30€ τελική τιμή. Και μου λέει ναι.
    Με ρωτάει να προχωρήσω.
    Κάποια μου ζήτησε αφμ ημερομηνία γέννησης και πατρονημο. Μου λέει αυτά που έχει το συμβόλαιο ξανά για την ηχογράφηση μου λέει από πότε ισχύει και κλείσαμε
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #5137
    Εγγραφή
    17-04-2005
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.038
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Ευτυχώς ήμουν τυχερός καθώς έληξε το προηγούμενο συμβόλαιό μου με cyta και ανανέωσα από 1η Νοέμβρη για νέα 2ετία στην τιμή που ήδη ανέφερε ο lord british.
    Αν δεν πάνε να αλλάξουνε την τιμή που έχω δεν πρόκειται να φύγω καθώς δεν έχω προβλήματα και οι χρόνοι ομιλίας με καλύπτουν.
    Μακάρι να κρατήσουν και το cyta4u γιατί με έχει βολέψει.
    ASUS ROG Crosshair VI Hero, AMD R7 3700X, CM MasterLiquid Pro 240, 32GB(4x8) G.Skill FlareX 3200. Dell/LSI 9260-8i, 2TB WD SN850,
    ASUS TUF RX 6800XT, EVGA Supernova 850 G2, CM Cosmos II, Sound Blaster Zx, DTT 3500 5.1, Dell G3223D + Samsung L27D850

    Earth & Beyond Emulator Project Now LIVE!

  8. #5138
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Μηνύματα
    763
    Downloads
    68
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Παιδιά θέλω κάποιες διευκρινίσεις αν κάποιος γνωρίζει. Στο site βλέπω ότι από 1/12/2018 θα υπάρχουν τιμολογιακές αλλαγές. Παλιότερα έπρεπε για να φύγεις χωρίς κάποια χρέωση να κάνεις αίτημα μέσα σε ένα μήνα από την ανακοίνωση. Τώρα αναγράφει μέσα σε δυο μήνες από την ημερομηνία αλλαγής δηλαδή 1/12. Επίσης σε ένα σημείο αναφέρεται το εξής: "Τα συμβόλαια σε ισχύ δεν επηρεάζονται. Σύμφωνα με ρύθμιση η οποία τέθηκε σε ισχύ τέλος της προηγούμενης χρονιάς με στόχο την προάσπιση των δικαιωμάτων των συνδρομητών και τον έλεγχο των χρεώσεων, στη διάρκεια του ορισμένου χρόνου της σύμβασης δεν επιτρέπεται η αύξηση παγίου ή η μείωση των χαρακτηριστικών προγραμμάτων. Περισσότερες πληροφόρίες μπορείτε να βρείτε στη σχετική ανακοίνωση της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων με τίτλο «ΕΕΤΤ: Διασφάλιση των δικαιωμάτων του καταναλωτή με τον νέο Κανονισμό Γενικών Αδειών» στο σύνδεσμο: www.eett.gr" Τι ισχυει τελικα;
    Psaxneis Blog

  9. #5139
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeyMaKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θέλω κάποιες διευκρινίσεις αν κάποιος γνωρίζει. Στο site βλέπω ότι από 1/12/2018 θα υπάρχουν τιμολογιακές αλλαγές. Παλιότερα έπρεπε για να φύγεις χωρίς κάποια χρέωση να κάνεις αίτημα μέσα σε ένα μήνα από την ανακοίνωση. Τώρα αναγράφει μέσα σε δυο μήνες από την ημερομηνία αλλαγής δηλαδή 1/12. Επίσης σε ένα σημείο αναφέρεται το εξής: "Τα συμβόλαια σε ισχύ δεν επηρεάζονται. Σύμφωνα με ρύθμιση η οποία τέθηκε σε ισχύ τέλος της προηγούμενης χρονιάς με στόχο την προάσπιση των δικαιωμάτων των συνδρομητών και τον έλεγχο των χρεώσεων, στη διάρκεια του ορισμένου χρόνου της σύμβασης δεν επιτρέπεται η αύξηση παγίου ή η μείωση των χαρακτηριστικών προγραμμάτων. Περισσότερες πληροφόρίες μπορείτε να βρείτε στη σχετική ανακοίνωση της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων με τίτλο «ΕΕΤΤ: Διασφάλιση των δικαιωμάτων του καταναλωτή με τον νέο Κανονισμό Γενικών Αδειών» στο σύνδεσμο: www.eett.gr" Τι ισχυει τελικα;
    Κι εγώ έχω μπερδευτεί. Από τη μία η ΕΕΤΤ μας έδωσε 2 μήνες προθεσμία (αντί για 1 που ήταν) για να καταγγείλουμε τη σύμβαση, από την άλλη υποτίθεται έχει απαγορεύσει τις αυξήσεις στα συμβόλαια που βρίσκονται σε ισχύ...

    Τι ισχύει τέλος πάντων; Οι υπάρχοντες συνδρομητές Cyta, μπορούμε να φύγουμε;


    - - - Updated - - -
    EDIT

    Κάτι τέτοιες "ομορφιές" μου κάνει η Cyta που και που και ανυπομονώ να φύγω.

    Όλα τα φωτάκια στο ρούτερ αναμένα, το σήμα Wi-Fi στο φουλ και δεν κουνιέται "φύλλο" για μερικά λεπτά. Τώρα έφτιαξε.


  10. #5140
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeyMaKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θέλω κάποιες διευκρινίσεις αν κάποιος γνωρίζει. Στο site βλέπω ότι από 1/12/2018 θα υπάρχουν τιμολογιακές αλλαγές. Παλιότερα έπρεπε για να φύγεις χωρίς κάποια χρέωση να κάνεις αίτημα μέσα σε ένα μήνα από την ανακοίνωση. Τώρα αναγράφει μέσα σε δυο μήνες από την ημερομηνία αλλαγής δηλαδή 1/12. Επίσης σε ένα σημείο αναφέρεται το εξής: "Τα συμβόλαια σε ισχύ δεν επηρεάζονται. Σύμφωνα με ρύθμιση η οποία τέθηκε σε ισχύ τέλος της προηγούμενης χρονιάς με στόχο την προάσπιση των δικαιωμάτων των συνδρομητών και τον έλεγχο των χρεώσεων, στη διάρκεια του ορισμένου χρόνου της σύμβασης δεν επιτρέπεται η αύξηση παγίου ή η μείωση των χαρακτηριστικών προγραμμάτων. Περισσότερες πληροφόρίες μπορείτε να βρείτε στη σχετική ανακοίνωση της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων με τίτλο «ΕΕΤΤ: Διασφάλιση των δικαιωμάτων του καταναλωτή με τον νέο Κανονισμό Γενικών Αδειών» στο σύνδεσμο: www.eett.gr" Τι ισχυει τελικα;

    Ειναι αυτο που λεει.
    Δεν επηρεαζονται οι παγιες χρεωσεις των συμβολαιων.

    Αλλαζουν οι χρεωσεις εκτος συμβολαιου. Π.χ εαν εχεις 300 λεπτα για κινητα και εσυ μιλησεις 310 λεπτα, οι νεες χρεωσεις θα ισχυσουν μονο για τα επιπλεον 10 λεπτα ομιλιας.
    Εαν λοιπον δεν ξεπερνας τους χρονους που προβλεπει το συμβολαιο η' τα αγορασμενα πακετα, δεν σε επηρεαζουν οι αλλαγες. Θα ισχυσουν οι τιμες χρεωσης που εχεις,μεχρι τελος του συμβολαιου.
    Για τους 2 μηνες, ο νεος κανονισμος της ΕΕΤΤ αναφερει οτι για συμβολαια για τα οποια εκδιδεται μηνιαιος λογαριασμος, εχεις 3 μηνες περιθωριο για καταγγελια συμβασης ,απο την εφαρμογη των τροποποιησεων.
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...ews_0735.html#

    Υποθετω οτι στην Cyta/Vodafone συνυπολογιζουν και τον ενα μηνα πριν που ειναι υποχρεωμενοι να ειδοποιησουν....

  11. #5141
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έχω μπερδευτεί. Από τη μία η ΕΕΤΤ μας έδωσε 2 μήνες προθεσμία (αντί για 1 που ήταν) για να καταγγείλουμε τη σύμβαση, από την άλλη υποτίθεται έχει απαγορεύσει τις αυξήσεις στα συμβόλαια που βρίσκονται σε ισχύ...

    Τι ισχύει τέλος πάντων; Οι υπάρχοντες συνδρομητές Cyta, μπορούμε να φύγουμε;


    - - - Updated - - -
    EDIT

    Κάτι τέτοιες "ομορφιές" μου κάνει η Cyta που και που και ανυπομονώ να φύγω.

    Όλα τα φωτάκια στο ρούτερ αναμένα, το σήμα Wi-Fi στο φουλ και δεν κουνιέται "φύλλο" για μερικά λεπτά. Τώρα έφτιαξε.

    Το ρουτερ σου φταίει φίλε μου
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  12. #5142
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα ανέβηκε ο λογαριασμός του Οκτωβρίου. Αναγράφονται μέσα οι τιμολογιακές αλλαγές της 1/12. Καταγγελία και γεια σας. Κατά 90% γυρίζω ΟΤΕ, μετά από σχεδόν 5 χρόνια.

    Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα, αν φύγω πριν την 1/12, έτσι;

  13. #5143
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ανέβηκε ο λογαριασμός του Οκτωβρίου. Αναγράφονται μέσα οι τιμολογιακές αλλαγές της 1/12. Καταγγελία και γεια σας. Κατά 90% γυρίζω ΟΤΕ, μετά από σχεδόν 5 χρόνια.

    Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα, αν φύγω πριν την 1/12, έτσι;
    Και γιατί δεν πας wind ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #5144
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί δεν πας wind ?
    Η WIND μου λέει στο site της, ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα VDSL στην περιοχή μου. Υποθέτω ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες "πόρτες"... Για τον ίδιο λόγο έκανε 52 μέρες να γίνει η φορητότητα στη Cyta, πριν 1,5 χρόνο.

    Ο ΟΤΕ πιστεύω ότι θα μου βρει πιο γρήγορα θύρα, ίσως χρησιμοποιήσει και την ίδια που έχω τώρα.

  15. #5145
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα, αν φύγω πριν την 1/12, έτσι;
    Αν καταλαβα καλα, πρεπει να κανεις την καταγγελια μετα την 1/12

    Υγ. Εχεις ξανακανει ? Πως γινετε ?
    Υγ2. Στον ΟΤΕ ποσο θα σου βγαινει ?
    :: Be Ware The Power Of Light ::

Σελ. 343 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 323333338341342343344345348353363 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας