Σελ. 349 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 329339344347348349350351354359369 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.221-5.235 από 5863
  1. #5221
    Εγγραφή
    10-02-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costa Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξέρω αυτο, απλα ρωτάω επειδή εχω χρόνια να ασχοληθώ, αν οι εταιριες ατομικά σου κάνουν καποια καλυτερη τιμή εφοσον δεν θες κατι μεσα απο τα προσφερόμενα πακέτα .
    Με μια λέξη: όχι, δεν κάνουν καλύτερη τιμή. Μπορεί σε άλλους να έκαναν, όχι σε εμένα.
    Μόλις μίλησα με Τμήμα Προσφορών CYTA: 2155005998 και ζήτησα μείωση τιμής χωρίς να ζητήσω δωρεάν σταθερά/κινητά (που τώρα δεν έχει η εν λόγω σύνδεση). Μου είπαν όχι και ζήτησα αντί για δωρεάν τηλέφωνα, να δώσουν άλλο ρούτερ, με Wireless N και δύο USB. Και πάλι είπαν όχι.
    Δίνουν: ίδια τιμή, αναβάθμιση ταχύτητας και δωρεάν χρόνο, με 24μηνη δέσμευση.

    Οπότε θα προτείνω στη φίλη που έχει τη σύνδεση να δεχτεί την προσφορά της WIND. Θα φύγει και από το VOIP, πράγμα θετικό για κάποιους.

  2. #5222
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΤΩ ΚΩΜΗ
    Δεν δίνουν σε ολους καλυτερη τιμη.δεν ξερω τι κριτηριο εχουν.εσεις που πηρατε στο ιδιο ποσο αναβαθμιση σε vdsl υπαρχει ηδη διαθεσιμοτητα στην περιοχη σας;

  3. #5223
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ovasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μια λέξη: όχι, δεν κάνουν καλύτερη τιμή. Μπορεί σε άλλους να έκαναν, όχι σε εμένα.
    Μόλις μίλησα με Τμήμα Προσφορών CYTA: 2155005998 και ζήτησα μείωση τιμής χωρίς να ζητήσω δωρεάν σταθερά/κινητά (που τώρα δεν έχει η εν λόγω σύνδεση). Μου είπαν όχι και ζήτησα αντί για δωρεάν τηλέφωνα, να δώσουν άλλο ρούτερ, με Wireless N και δύο USB. Και πάλι είπαν όχι.
    Δίνουν: ίδια τιμή, αναβάθμιση ταχύτητας και δωρεάν χρόνο, με 24μηνη δέσμευση.

    Οπότε θα προτείνω στη φίλη που έχει τη σύνδεση να δεχτεί την προσφορά της WIND. Θα φύγει και από το VOIP, πράγμα θετικό για κάποιους.
    Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση.
    Όσοι πήρατε τηλεφωνο για καλύτερη προσφορά, το κάνατε μετά που στείλατε την καταγγελία της σύμβασης? Τι τους είπατε δηλαδή, «έχω σκοπό να φύγω από την εταιρία με καταγγελία, έχετε καμία καλύτερη προσφορά να μου κάνετε?» . Ενδιαφέρομαι κι εγώ για αναβάθμιση σε vdsl με την ίδια ή λίγο μεγαλύτερη τιμή , τώρα δίνω 19,4. Και σκέφτομαι να πάω σε cosmote φοιτητικό με 18,8 αν δεν μου δώσουν κάτι καλύτερο.

  4. #5224
    Εγγραφή
    23-09-2018
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Εγώ προσωπικά πήρα την προσφορά που αναφέρθηκε και πιο πάνω. Είχε λήξει το συμβόλαιο μου και πήρα να ρωτήσω στο τμήμα προσφορών και μου δώσανε απεριόριστα σταθερά και 300' κινητά και 35Mbps από καμπίνα ΟΤΕ(50αρι με κόφτη μάλλον) στα 22.58 με 24μηνη δέσμευση.

    Δεν γνωρίζω με τι κριτήρια κάνουν τις προσφορές. Εγώ είμαι ασημένιος πελάτης αλλά φαντάζομαι σχεδόν όλοι είναι. Ο θείος μου βέβαια που είναι χρυσός πελάτης δεν βλέπω να μπορεί να πάρει κάποια τρελή προσφορά.

  5. #5225
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Απ οτι εχω καταλαβει παιζουν 2 σεναρια. Αν δεν υπαρχει δυνατοτητα vdsl (οπως εμενα) σου λενε adsl ως ειχες με 15.80. Αν εχεις καλυψη vdsl (οπως απο οι πανω συμφορουμιτες) σε γυρνανε σε vdsl σχεδον με τα ιδια λεφτα του adsl. Οπως και να εχει ειναι πολυ καλες προσφορες.

  6. #5226
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΤΩ ΚΩΜΗ
    Και γω ασημενιος πελατης.επειδη ζητησα να μαθω ποτε ληγει το συμβολαιο κτλπ με πηραν να με ενημερωσουν να ανανεωσω στα 22 και κατι οπως ειχα εως σημερα.δεν δέχθηκα κ οταν πηρα στο προσφορων μου ειπαν δεν γινεται αλλη τιμη απο αυτη που μου εκαναν.vdsl σε λιγους μηνες θα ναι διαθεσιμο εδω.οποτε δεν ξέρω με τι κριτηρια δινουν τιμες.μαλιστα τους το ρωτησα αλλα κλασικα αλλα λογια να αγαπιόμαστε..δεν ειναι τοσο η τιμη αλλα ο διαχωρισμος που κανουν.

    Tελικα δινουν κ 3play με vf tv? K σε τι τιμή;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dim_up : 04-12-18 στις 22:14.

  7. #5227
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Εγώ είχα να κάνω ανανέωση συμβολαίου/λήψη προσφοράς πάνω από 5ετία. Και τώρα λόγω VDSL ασχολήθηκα (πριν κλείδωνα γύρω στα 14 Mbps).

  8. #5228
    Εγγραφή
    23-09-2018
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Όταν παίρνετε στο τμήμα προσφορών απαντάνε ακομά ως Cyta? Τελευταία φορά που πήρα μου απάντησαν ως Vodafone(πριν κάνα μήνα).

  9. #5229
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΔΑΦΝΗ
    Μια ερωτηση...ολοι εσεις που καταγγελετε την συμβαση, το κανετε για τις νεες χρεωσεις τηλεφωνικων κλησεων κτλ που ανακοινωθηκαν στους λογαριασμους φανταζομαι.Προεκυψε και καποια αλλαγη στα παγια που εχουμε υπογραψει και δεν το πηρα χαμπαρι;Γιατι με 16 ευρω παγιο, 5 ωρες κινητα δεν σκοπευα να φυγω.

  10. #5230
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερωτηση...ολοι εσεις που καταγγελετε την συμβαση, το κανετε για τις νεες χρεωσεις τηλεφωνικων κλησεων κτλ που ανακοινωθηκαν στους λογαριασμους φανταζομαι.Προεκυψε και καποια αλλαγη στα παγια που εχουμε υπογραψει και δεν το πηρα χαμπαρι;Γιατι με 16 ευρω παγιο, 5 ωρες κινητα δεν σκοπευα να φυγω.

    Δεν υπάρχει καμμία αλλαγή στα πάγια. Οι αλλαγές αφορούν χρεώσεις εκτός παγίου. Όσοι πελάτες φεύγουν εξ αφορμής απλά ήθελαν να βρούν ευκαιρία να φύγουν αζημίως και τη βρήκαν.....

  11. #5231
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει καμμία αλλαγή στα πάγια. Οι αλλαγές αφορούν χρεώσεις εκτός παγίου. Όσοι πελάτες φεύγουν εξ αφορμής απλά ήθελαν να βρούν ευκαιρία να φύγουν αζημίως και τη βρήκαν.....
    Ναι αυτο το καταλαβα, απλα ειπα μηπως μου διεφυγε καπως, καπου καποια αλλαγη και στα παγια.Με 16 ευρω δεν το κουναω πουθενα...

  12. #5232
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Μισο-γιναμε vodafone μου φαινεται

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2018-12-07_12-20-21.png 
Εμφανίσεις:  67 
Μέγεθος:  118,5 KB 
ID: 199422

    Στο whois βεβαια ειναι ακομα Cyta

    inetnum: 178.59.128.0 - 178.59.255.255
    netname: CYTA-HELLAS
    descr: PROVIDER
    country: GR

    Και στο dnsleaktest.com

  13. #5233
    Εγγραφή
    10-02-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από infamous2456 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση.
    Όσοι πήρατε τηλεφωνο για καλύτερη προσφορά, το κάνατε μετά που στείλατε την καταγγελία της σύμβασης? Τι τους είπατε δηλαδή, «έχω σκοπό να φύγω από την εταιρία με καταγγελία, έχετε καμία καλύτερη προσφορά να μου κάνετε?» . Ενδιαφέρομαι κι εγώ για αναβάθμιση σε vdsl με την ίδια ή λίγο μεγαλύτερη τιμή , τώρα δίνω 19,4. Και σκέφτομαι να πάω σε cosmote φοιτητικό με 18,8 αν δεν μου δώσουν κάτι καλύτερο.
    Εγώ δεν τους είπα τίποτα για καταγγελία, αφού η σύνδεση ήταν πολύ παλιά, δηλαδή από το 2011 και δεν είχε καμία δέσμευση. Ζήτησα μετά από τόσα χρόνια ένα καινούργιο ρούτερ, χωρίς να ζητάω καθόλου δωρεάν σταθερά ή κινητά, μου είπαν όχι και φυσικά δεν συνέχισα την κουβέντα.
    Δέχτηκα την προσφορά της Wind, με 16€, δωρεάν σταθερά, δωρεάν πολλά κινητά προς Wind και αρκετά προς όλους (που δε με ενδιαφέρουν), καινούργιο ρούτερ και 30€ δωροεπιταγή Public.
    Μέχρι που σκέφτηκα ότι υπάρχουν άτομα στις προσφορές CYTA που κάποιος τους έβαλε να διώχνουν κόσμο...

  14. #5234
    Εγγραφή
    08-12-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ελλάδα - Ελλην
    Η ανακοινωση της cyta αναφερει οτι οι τιμολογιακες αλλαγες γινονται σε ολα τα μη εμπορικα προγραμματα σταθερης . Τι σημαινει αυτο γνωριζει κανεις (μη εμπορικα προγραμματα )? Υπαρχουν δηλαδη καποιοι που αυτο δε τους πιανει καθολου ? Ευχαριστω

  15. #5235
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lewnidas99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανακοινωση της cyta αναφερει οτι οι τιμολογιακες αλλαγες γινονται σε ολα τα μη εμπορικα προγραμματα σταθερης . Τι σημαινει αυτο γνωριζει κανεις (μη εμπορικα προγραμματα )? Υπαρχουν δηλαδη καποιοι που αυτο δε τους πιανει καθολου ? Ευχαριστω
    Όλα τα προγράμματα της πρώην CYTA είναι μη εμπορικά διαθέσιμα αφού διαθέτουν μόνο τα νέα προγράμματα της Vodafone.

Σελ. 349 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 329339344347348349350351354359369 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας