Σελ. 348 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 328338343346347348349350353358368 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.206-5.220 από 5863
  1. #5206
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    24άμηνη ανανεωση σε 2play. Η συνδεση ειναι 24άρα και συγχρονιζει κοντα στα 11. Απεριοριστα σταθερα και 3 ωρες κινητα.

  2. #5207
    Εγγραφή
    10-02-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport Plus 2
    Ευχαριστώ φίλε, ελπίζω να της δώσουν την ίδια προσφορά. Αλλιώς θα δώσω το τηλ της σε μία πωλήτρια της Wind που μου είπε €16,70 με απεριόριστα σταθερά και κινητά, αν και μάλλον να ζητήσει τέλος ενεργοποίησης.

  3. #5208
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με είχε ρωτήσει ένα άλλο μέλος πριν μέρες και του απάντησα (παραθέτω την απάντηση στο Spoiler, για όσους χρειάζονται κάτι. Έχω φτιάξει ένα αρχείο που ανοίγει με Word). Τις άλλες φορές έστελνα τις καταγγελίες με κανονικό Φαξ, αυτή τη φορά λέω να δοκιμάσω και κάποιο Online (μάλλον το HelloSign).

    Spoiler:
    Έχω αφήσει κενά και μερικά xxx εκεί που πρέπει να συμπληρώσεις. Ο αριθμός βρόχου βρίσκεται στην 3η σελίδα του λογαριασμού, πάνω δεξιά και συνήθως ξεκινάει με 21B.

    Αφού συμπληρώσεις τα στοιχεία του συνδρομητή, το τυπώνεις και το υπογράφει. Από την 1/12 και μετά, το στέλνεις στη Cyta με Φαξ. Πρέπει μαζί να στείλεις και την ταυτότητα του συνδρομητή (και τις 2 πλευρές) και πρέπει επίσης να υπογράψει και τα χαρτιά με την ταυτότητα.

    Αφού τα στείλεις όλα με Φαξ, την επόμενη εργάσιμη παίρνεις ένα τηλέφωνο τη Cyta και ρωτάς αν τα έχουν λάβει (για σιγουριά). Μετά προχωράς με τη φορητότητα σε άλλο πάροχο.

    Εγώ έτσι έχω κάνει 3 καταγγελίες σε διάφορες γραμμές που είχαμε σε Vodafone και WIND, κι έφυγα τζάμπα.

    https://www.dropbox.com/s/xaz3or5luh...ία.docx?dl=0
    Έστειλα πριν λίγο Φαξ με το Hellofax. Θα πάρω την εξυπηρέτηση πελατών της Cyta το πρωί, να δω αν είναι όλα ΟΚ και από αύριο φορητότητα (κατά 99,9% σε Vodafone VDSL 30).

    Y.Γ. Αν χρησιμοποιήσετε το δικό μου αρχείο, καλό είναι να μειώστε το κενό μεταξύ ημερομηνίας και υπογραφής, γιατί στο Φαξ βγαίνει χάλια.

    Υ.Γ.2. Cyta fax: 215 5555900

  4. #5209
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτή τη στιγμή με cyta δίνω 22,04€ για 24 γραμμή, απεριόριστα σταθερά, 300 λεπτά κινητά. Ακόμα και με τις νέες τιμές όμως θα παραμείνει πιό φθηνή από τη cosmote(που αν έφευγα μόνο σε cosmote θα πήγαινα). Καταλαβαίνω κάτι λάθος;
    https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...e-Play/_/N-819
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  5. #5210
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστειλα πριν λίγο Φαξ με το Hellofax. Θα πάρω την εξυπηρέτηση πελατών της Cyta το πρωί, να δω αν είναι όλα ΟΚ και από αύριο φορητότητα (κατά 99,9% σε Vodafone VDSL 30).

    Y.Γ. Αν χρησιμοποιήσετε το δικό μου αρχείο, καλό είναι να μειώστε το κενό μεταξύ ημερομηνίας και υπογραφής, γιατί στο Φαξ βγαίνει χάλια.

    Υ.Γ.2. Cyta fax: 215 5555900
    59 λεπτα μετα τις 12??Αργησες κιολας

  6. #5211
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Έστειλα κι εγώ την καταγγελία της σύμβασης σήμερα τα ξημερώματα. Έχετε λάβει κάποια απάντηση ή επιβεβαίωση από την εταιρεία;

    - - - Updated - - -

    Τους κάλεσα και με ενημέρωσαν ότι το αντίστοιχο τμήμα λειτουργεί Δευτέρα με Παρασκευή. Άρα από τη νέα εβδομάδα θα έχουμε νεότερα.

  7. #5212
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστειλα κι εγώ την καταγγελία της σύμβασης σήμερα τα ξημερώματα. Έχετε λάβει κάποια απάντηση ή επιβεβαίωση από την εταιρεία;

    - - - Updated - - -

    Τους κάλεσα και με ενημέρωσαν ότι το αντίστοιχο τμήμα λειτουργεί Δευτέρα με Παρασκευή. Άρα από τη νέα εβδομάδα θα έχουμε νεότερα.
    Εμένα η αποστολή του online Φαξ, μου γράφει ότι απέτυχε.

    Θα δοκιμάσω να το στείλω ξανά τη Δευτέρα πρωί (που είναι εργάσιμη μέρα), αλλιώς θα πρέπει να βρω κανονικό φαξ...

  8. #5213
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Κι εγώ online fax έστειλα στο 2155555907 όμως και μου έγραψε ότι παραδόθηκε επιτυχώς. Θεωρώ τις συγκεκριμένες υπηρεσίες ανώτερες από τα παραδοσιακά μηχανήματα fax γιατί το περιεχόμενο αποτυπώνεται πολύ καλύτερα. Αν τους στείλεις από συμβατικό μηχάνημα fax θα σου ξεκινήσουν το γνωστό παραμύθι ότι δεν φαίνονται καλά τα στοιχεία κτλ.

  9. #5214
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Ιεραπετρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    474
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/512
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
    Router
    Pirelli drg a225g
    η CYTA θα μεινει θυγατρική ξεχωριστή εταιρία, η θα γίνει vodafone?
    εχω και εγω 6-7 χρόνια 24αρα γραμμή CYTA(Κρήτη) και γενικά ημουν ευχαριστημενος μιας και ολα αυτα τα χρόνια άντε να ειχα παρατηρήσει 3-4 αποσυνδέσεις .
    τώρα σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε vdsl και λέω για voda που ισως θα ειναι ποιο ευκολο ,τηλέφωνο σταθερό το εχω καταργήσει 2 χρόνια τωρα και δεν με ενδιαφέρει, αλλα βλεπω οτι στα προγράμματα της voda ειναι στανταρ(στην wind οχι) , αν τους πω οτι δεν θελω τον δωρεάν χρονο που δίνουν , θα μπορούν να μου κανουν καποια καλύτερη τιμη ?
    συμβόλαιο δεν νομίζω να εχω, μιας και απο τοτε(πανω απο 2 χρονια σίγουρα) που αναβάθμισα απο την 8αρα σε 24αρα δεν με ξανα ενόχλησαν.

  10. #5215
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costa Εμφάνιση μηνυμάτων
    η CYTA θα μεινει θυγατρική ξεχωριστή εταιρία, η θα γίνει vodafone?
    εχω και εγω 6-7 χρόνια 24αρα γραμμή CYTA(Κρήτη) και γενικά ημουν ευχαριστημενος μιας και ολα αυτα τα χρόνια άντε να ειχα παρατηρήσει 3-4 αποσυνδέσεις .
    τώρα σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε vdsl και λέω για voda που ισως θα ειναι ποιο ευκολο ,τηλέφωνο σταθερό το εχω καταργήσει 2 χρόνια τωρα και δεν με ενδιαφέρει, αλλα βλεπω οτι στα προγράμματα της voda ειναι στανταρ(στην wind οχι) , αν τους πω οτι δεν θελω τον δωρεάν χρονο που δίνουν , θα μπορούν να μου κανουν καποια καλύτερη τιμη ?
    συμβόλαιο δεν νομίζω να εχω, μιας και απο τοτε(πανω απο 2 χρονια σίγουρα) που αναβάθμισα απο την 8αρα σε 24αρα δεν με ξανα ενόχλησαν.
    Η Vodafone και η Cyta. δε βλέπω να δίνουν VDSL χωρίς δωρεάν χρόνο ομιλίας. Μόνο η WIND δίνει στα 28€, με δωρεάν ενεργοποίηση.

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...d-broadband-50

  11. #5216
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Ιεραπετρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    474
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/512
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
    Router
    Pirelli drg a225g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Vodafone και η Cyta. δε βλέπω να δίνουν VDSL χωρίς δωρεάν χρόνο ομιλίας. Μόνο η WIND δίνει στα 28€, με δωρεάν ενεργοποίηση.

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...d-broadband-50
    το ξέρω αυτο, απλα ρωτάω επειδή εχω χρόνια να ασχοληθώ, αν οι εταιριες ατομικά σου κάνουν καποια καλυτερη τιμή εφοσον δεν θες κατι μεσα απο τα προσφερόμενα πακέτα .

  12. #5217
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Κι εγώ με το που διάβασα την ανακοίνωση της Vodafone με τις νέες χρεώσεις τηλεφωνίας εξοργίστηκα, παρότι ελάχιστη χρήση κάνω αυτών. Όταν άρχισα να ψάχνω εναλλακτικές λύσεις είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια να βγάλω γραμμή στο τμήμα προσφορών. Κάνοντας κάτι άλλο με το τηλ. σε ανοικτή ακρόαση τελικά απάντησαν μετά από μισή ώρα

    Για να μην μακρηγορώ, είχα κι εγώ εδώ και χρόνια έως 24 Mbit, απεριόριστα σταθερά και 300' προς κινητά με 22,50€ και χωρίς ιδιαίτερη συζήτηση (δεν είχα κάποια δέσμευση συμβολαίου) μου δόθηκαν τα ίδια σε χρόνο ομιλίας και VDSL 35/3 στην ίδια τιμή. Έβαλα και φραγή σε όλες τις κλήσεις που μπορεί να οδηγήσουν σε χρώσεις εκτός παγίου για να μην υπάρχει περίπτωση (έστω και καταλάθος) να πληρώσω τα κερατιάτικα.

    Τα γράφω για όσους ήταν ικανοποιημένοι έως πρόσφατα από την Cyta και σκέφτονται τις επιλογές τους.

  13. #5218
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ online fax έστειλα στο 2155555907 όμως και μου έγραψε ότι παραδόθηκε επιτυχώς. Θεωρώ τις συγκεκριμένες υπηρεσίες ανώτερες από τα παραδοσιακά μηχανήματα fax γιατί το περιεχόμενο αποτυπώνεται πολύ καλύτερα. Αν τους στείλεις από συμβατικό μηχάνημα fax θα σου ξεκινήσουν το γνωστό παραμύθι ότι δεν φαίνονται καλά τα στοιχεία κτλ.
    Εμένα με το HelloFax η αποστολή απέτυχε 2 φορές (ωραία υπηρεσία ) και στο νούμερο που έστειλα πρώτα εγώ, αλλά και στο 907 που έστειλες εσύ.

    Τελικά δοκίμασα πριν λίγο το PamFax και μου λέει "success". Η ταυτότητα όμως βρήκε λίγο χάλια, ειδικά το μπροστά μέρος (δοκίμασα έγχρωμη και μετά την έκανα ασπρόμαυρη με το Photoshop, πάλι χάλια στο preview).

    Θα πάρω αύριο μετά τις 9 τη Cyta και αν μου πουν ότι όλα είναι ΟΚ, αμέσως κάνω φορητότητα.

  14. #5219
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Εγώ εκτός από το fax τους την έστειλα και σε email για να μην τους δίνω πάτημα για δικαιολογίες. Προσωπικά εκτιμώ ότι και η καταγγελία της σύμβασης που ζητάνε είναι καταχρηστική αφού η απευθείας φορητότητα σε άλλο πάροχο ισοδυναμεί με καταγγελία.

    Περισσότερα θα ξέρουμε από αύριο που φοβάμαι ότι θα μας ταλαιπωρήσουν σκόπιμα.

  15. #5220
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ εκτός από το fax τους την έστειλα και σε email για να μην τους δίνω πάτημα για δικαιολογίες. Προσωπικά εκτιμώ ότι και η καταγγελία της σύμβασης που ζητάνε είναι καταχρηστική αφού η απευθείας φορητότητα σε άλλο πάροχο ισοδυναμεί με καταγγελία.

    Περισσότερα θα ξέρουμε από αύριο που φοβάμαι ότι θα μας ταλαιπωρήσουν σκόπιμα.
    Μπα, δε νομίζω. Παλιότερα, ακόμα και η WIND (πρώτη σε κομπίνες) είχε παραδεχθεί ότι είναι όλα ΟΚ με την καταγγελία.

    Το παραμύθι θ' αρχίσει όταν δουν τη φορητότητα και σε πάρουν για προσφορά. Ότι και καλά θα πληρώσουμε τέλη διακοπής κλπ...

    Κανονικά θα έπρεπε να μη στέλνουμε καν καταγγελίες, αλλά να κάνουμε αμέσως φορητότητα, όταν γίνονται αυξήσεις. Περίπου 9 στους 10 συνδρομητές, δεν έχουν ιδέα τι πρέπει να κάνουν για να φύγουν και όσους ξέρουμε, οι εταιρείες μας παίζουν περίεργα "παιχνιδάκια". Αλλά ξέχασα, ζούμε στο Γιουνανιστάν, τη χώρα που "εφηύρε" τη γραφειοκρατία.

Σελ. 348 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 328338343346347348349350353358368 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας