Σελ. 359 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 339349354357358359360361364369379 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.371-5.385 από 5863
  1. #5371
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    01/03/2019, (εσύ δεν τον βλέπεις στο my Cyta).
    Σε πρόλαβα..το συμπλήρωσα σε σπόιλερ πάνω που είχα γράψει..
    Τώρα κατέβασα αυτού του μήνα..το είχα ξεχάσει...σάμπως μας έχει μείνει μυαλό με τα διάφορα τριγύρω μας;..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #5372
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Σαν πρώην συνδρομητής για 7 χρόνια μετά την πώληση απογοητευτικα. Πέρα από ότι πουλήθηκε σαν εταιρία, πουλήθηκε και σε κακη εταιρία κατά την άποψή μου. Όσο υπήρχε cyta4u με είχε βολέψει και επειδή περίμενα ότι θα το καταργήσουν και ότι θα χειροτερεψουν οι υπηρεσίες έφυγα από το πλοίο πριν αρχίσει να βυθίζεται.

  3. #5373
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να δούμε, δεν το πιστεύω, θα αυξήσουν τις χρεώσεις των παγίων κατά πάσα πιθανότητα οι απατεώνες (κατά 0,81€ συν το ΦΠΑ=1€, τόσο φαίνεται η χρέωση στον δικό μου λογαριασμό του Cyta4u, πριν την τελευταία ανανέωση του συμβολαίου (1-6-2018) ήταν δωρεάν, το χρέωναν στα πάγια και το αφαιρούσαν στις εκπτώσεις) και τότε είναι που θα τους κάνω χοντρό σκηνικό.
    Πρέπει να σταματήσει η χρέωση..
    Αναπροσαρμογή παγίου πλέον εντός δέσμευσης απαγορεύεται...βλέπε εεττ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν πρώην συνδρομητής για 7 χρόνια μετά την πώληση απογοητευτικα. Πέρα από ότι πουλήθηκε σαν εταιρία, πουλήθηκε και σε κακη εταιρία κατά την άποψή μου. Όσο υπήρχε cyta4u με είχε βολέψει και επειδή περίμενα ότι θα το καταργήσουν και ότι θα χειροτερεψουν οι υπηρεσίες έφυγα από το πλοίο πριν αρχίσει να βυθίζεται.
    Γενικά δεν έχω θέμα με τη τότε hol /τώρα voda..αλλά γενικά από τότε που πήρε τη hol άρχισαν τα παρατράγουδα..
    Συνδρομητής hol 7 χρόνια..συν τα χρόνια στη voda..

    Για τη cyta δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία-άποψη πριν να έρθω...άστα να πάνε πέρασα..
    αλλά πλέον 1,5 χρόνο τώρα..δεν έχω κάποιο θέμα..οι τεχνικοί,το δίκτυο,η υποστήριξη είναι οκ..
    οι πωλήσεις-ακυρώσεις κλπ, ήταν κ είναι λίγο γιουχου και η τεράστια αναμονή στο τηλέφωνο..αλλά οκ..
    Και το άλλο κακό ότι έχουν σταματήσει οι ανακοινώσεις για εργασίες δικτύου..μια μέρα έπεσε η dsl
    και ουδείς ήξερε τις πταίει..

    Είμαι σίγουρος πάντως πως ο καθένας θα έχει κάποια περιπέτεια με κάποιον πάροχο..

    Οπότε γενικά & πάνω απ'όλα υγεία..και τα μάτια 14..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 15-03-19 στις 23:41.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #5374
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Λογικα θα σταματησει η χρεωση. Αν οχι βλεπουμε τι θα κανουμε.
    Απο 1η απριλιου οσοι εχουμε το modem σε bridge mode , υποθετω με το πρωτο reboot θα τρεχουμε για νεες ρυθμισεις....

  5. #5375
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα θα σταματησει η χρεωση. Αν οχι βλεπουμε τι θα κανουμε.
    Απο 1η απριλιου οσοι εχουμε το modem σε bridge mode , υποθετω με το πρωτο reboot θα τρεχουμε για νεες ρυθμισεις....
    Θα σταματήσει..ως τι θα τη χρεώνουν μετά; Η τη σταματάμε από τώρα αν είναι έτσι..
    Who knows...
    Ας ελπίσουμε ότι δε θα γίνουν τόσο ραγδαίες αλλαγές...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #5376
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να σταματήσει η χρέωση..
    Αναπροσαρμογή παγίου πλέον εντός δέσμευσης απαγορεύεται...βλέπε εεττ...
    Σωστά και για αυτό έγραψα ότι θα κάνω χοντρό σκηνικό.

    Ιδωμεν λοιπόν την πρωταπριλιά που θα βγει ο καινούργιος λογαριασμός by Vodafone πλέον (αυτή είναι γρήγορη στην έκδοση λογαριασμών, όχι όπως κάποτε η CYTA που τους έβγαζε στο τέλος του μήνα).
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  7. #5377
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    βλέποντας και κάνοντας που λένε...
    πολύ γράψιμο έπεσε λολ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 15-03-19 στις 23:59.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #5378
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ακριβώς

    Καλό βράδυ λοιπόν και την πρωταπριλιά τα νεώτερα.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  9. #5379
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς

    Καλό βράδυ λοιπόν και την πρωταπριλιά τα νεώτερα.
    Να δούμε τι πρωταπριλιά θα είναι..
    Good night..

    ---Update---

    Τώρα που σκεφτόμουν...τώρα που η cyta γίνεται voda σιγά σιγά και με τη βούλα...
    αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε και annex-m;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 16-03-19 στις 00:10.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #5380
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα που το λες κάπου το χει πάρει το μάτι μου στο φόρουμ αυτό...που το λέγαν οι συνδρομητές...


    Απ'όσο έχω διαβάσει στο φόρουμ μόνο σε vdsl από καμπίνα περίπτωση...έχεις δει κάπου να έχουν δώσει η voda σε adsl voip;
    Και δεν αναφέρομαι σε πρώην συνδρομητή hol...
    Εγώ πάντως που είχα ζητήσει voip σε adsl πριν κανα 1,5 χρόνο δεν μου το είχαν κάνει..όσο & να προσπάθησα..
    ήταν κάθετοι μόνο pstn. (συνδρομητής hol χωρίς voip από το ΄11).



    Θα είναι μεγάλο φάουλ και πισωγύρισμα αν το κάνουν αυτό κατά τη γνώμη μου...
    Απορία...κάποιος που το έχει τώρα, χωρίς να έχει λήξει το συμβόλαιο του...μπορούν να το καταργήσουν;
    Σε μερικά συμβόλαια μέσα στην προσφορά δίναν και το Cyta4u...Όχι ότι θα έχει ουσία για 1-2 χρόνια...αν καταργηθεί μετά...
    Είχαν δώσει σε μια γνωστή μου στα Πετράλωνα, ΑΚ Κεραμεικού, με το σάπιο router H300s. Ούτε τηλέφωνο μπορούσε να πάρει, ούτε δούλευε ο συναγερμός. Ενώ και ο συναγερμός και το σταθερό (ασύρματο Panasonic) έστελναν σωστά τα ψηφία, το router καταλάβαινε ότι να 'ναι.

    Αφού τραβιόταν κανένα μήνα τουλάχιστον (και με δικές μου συμβουλές) κατάφερε και την γύρισαν σε PSTN και δούλεψαν αμέσως τα πάντα.

  11. #5381
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999 /4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ίδια προσφορά κάναν και σε εμένα σε κατάστημα vodafone, αλλά πιστεύω και σε όσους πελάτες cyta υπάρχει η διαθεσιμότητα. Την κρίνω πολύ καλή απλά ρώτα πρίν αποφασίσεις άν κάνουν δωρεάν την σύνδεση στο vdsl που νομίζω πως ναι. Προσωπικά το σκέφτομαι για τον άλλο μήνα αφού το συμβόλαιό μου με 15€ adsl λήγει τέλος Μαΐου ούτως ή άλλως.
    μόλις τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι τα τέλη σύνδεσης-ενεργοποίησης είναι δωρεάν..για το τηλέφωνο δεν ρώτησα αν είναι voip..

  12. #5382
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΤΩ ΚΩΜΗ
    Τι προσφερες παιζουν γενικα απο cyta για να παραμείνουμε στο δικτυο της voda? To 25€vdsl ακουγεται ελκυστικό αλλα εμενα εδω δεν δόθηκε διαθεσιμοτητα απο voda αν κ καμπίνα ειναι ετοιμη.φανταζομαι δεν γινεται να την τσιμπισω την υπηρεσια απο τωρα ε;επισης για voda tv σας ειπαν τιμη η ειναι η κλασικη που δινει κ στους αλλους; και τέλος καλυτερα σε καταστημα voda να παω η τηλ στην εξυπηρετηση cyta?

  13. #5383
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PANOS196 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόλις τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι τα τέλη σύνδεσης-ενεργοποίησης είναι δωρεάν..για το τηλέφωνο δεν ρώτησα αν είναι voip..
    Άμα είναι δωρεάν τα τέλη σύνδεσης η προσφορά είναι καλή φίλε μου. Στις νέες vdsl συνδέσεις η vodafone δίνει voip. Το μόνο χλωμό στην ιστορία είναι το μόντεμ H300s που κάνει θέματα και μπιπ μπιπ κλείνει τη γραμμή όταν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο. Δεν γνωρίζω άν έχει βγάλει αναβάθμιση η vodafone που να λύνει το θέμα.

  14. #5384
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Ζήτησα προσφορά για σταθερή τηλεφωνία από Cyta και μου έδωσαν ότι υπάρχει στην ιστοσελίδα. Ξέρει κανένας αν τρέχει καμία καλή προσφορά αυτές τις ημέρες; Ευχαριστώ.

  15. #5385
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζήτησα προσφορά για σταθερή τηλεφωνία από Cyta και μου έδωσαν ότι υπάρχει στην ιστοσελίδα. Ξέρει κανένας αν τρέχει καμία καλή προσφορά αυτές τις ημέρες; Ευχαριστώ.
    Κάτι μου λέει, πώς τώρα που από Απρίλιο γίνεται σιγά σιγά μια εταιρία πάνε τα παλιά καλά deal...βλέπε cyta και κάποτε hol...
    Συρρικνώνονται και οι εταιρίες(όχι ότι δεν μπαίνουν κ άλλοι στο παιχνίδι) ..Οπότε μπορεί να κάνω και λάθος..

    Στις αρχές που γινόταν η hol->voda έπαιζαν κάπου κάπου τέτοια deal..με αρκετά χαμηλές τιμές στα πακέτα που βλέπουμε...
    μέχρι και κάρτες cu με λεπτά ομιλίας έδιναν...σε φορητότητες/ανανεώσεις κλπ..τώρα δεν ξέρω..
    συνήθως σου δίνουν ότι έχει στη σελίδα ίσως ελάχιστα πιο κάτω η κατεβαίνει κ άλλο αν έχεις σύνδεση κινητής στη voda..
    επίσης βλέπω πολλές εταιρίες να δίνουν δωρεάν τα τέλη σύνδεσης..

    Είναι που έχει αλλάξει και το όλο πλαίσιο της φορητότητας που εκεί κ αν γίνονταν deal..έχει αλλάξει και το πλαίσιο με τους
    όρους που αφορά τις δεσμεύσεις στα συμβόλαια, που έχουν γίνει κάπως πιο αυστηρά τα πράγματα (βλέπε εεττ)..
    όλα παίζουν ρόλο..

    Πάντως τώρα που μπαίνουν και καμπίνες vdsl/fiber σε πολλές περιοχές έχουν να παίξουν διάφορα deal στο προσεχές μέλλον..
    Θα δείξει...

    Αν κάποιος κάνει η έχει κάνει κανά καλό deal στη voda φαντάζομαι θα το πει...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 27-03-19 στις 02:11.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 359 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 339349354357358359360361364369379 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας