Σελ. 372 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377382 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.566-5.580 από 5863
  1. #5566
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κινητή ένα μητρώο συνδρομητή (1 μητρώο για κάθε ΑΦΜ) μπορεί να έχει πολλές συνδέσεις.
    Στην σταθερή, ένα μητρώο συνδρομητή αντιστοιχεί σε ένα σταθερό (Το μητρώο είναι ο παλιός κωδικός πληρωμής).Αν αυτά τα σταθερά είναι στο ίδιο ΑΦΜ, τότε εμφανίζονται στο ίδιο MyHome Account.
    Η σύνδεση κινητής και σταθερής στο Vodafone.gr γίνεται όταν στο ίδιο ΑΦΜ υπάρχει ένα μητρώο κινητής και τουλάχιστον ένα σταθερό.
    I see..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #5567
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φαίνεται ότι τρέχει η Vodafone να καθαρίσει τα συμβόλαια cyta κάνοντας καλές προσφορές. Εφόσον από 1/7 θα είμαι σε πρόγραμμα Vodafone θα καλώ στο support της Vodafone και όχι στο 13877 σωστά;

  3. #5568
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σωστά. Ο αριθμός εξυπηρέτησης για βλάβες είναι το 13840 (δωρεάν από οποιοδήποτε κινητό ή σταθερό) και εξυπηρέτησης πελατών το 13830. Με αστική χρέωση μπορείς να πάρεις στο 2130013844, όμως ο αριθμός καταργείται στα τέλη Ιουλίου.

  4. #5569
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά. Ο αριθμός εξυπηρέτησης για βλάβες είναι το 13840 (δωρεάν από οποιοδήποτε κινητό ή σταθερό) και εξυπηρέτησης πελατών το 13830. Με αστική χρέωση μπορείς να πάρεις στο 2130013844, όμως ο αριθμός καταργείται στα τέλη Ιουλίου.
    θελω να συνδιασω αυτο το σταθερο για να εχω εκπτωση στο κινητο το εχει κανει καποιος αλλος που ηρθε απο cyta? και γιατι αργει τοσο η αλλαγη?

  5. #5570
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να συνδιασω αυτο το σταθερο για να εχω εκπτωση στο κινητο το εχει κανει καποιος αλλος που ηρθε απο cyta? και γιατι αργει τοσο η αλλαγη?
    Βέβαια και γίνεται ο συνδυασμός αυτόματα αφού είναι στο ίδιο ΑΦΜ. Θα έχεις σίγουρα έκπτωση στο σταθερό σου και μια μικρή έκπτωση στο κινητό (με επιφύλαξη, γιατι το πάγιο του κινητού είναι πολύ μικρό για έκπτωση).
    Η αλλαγή αργεί γιατί είναι φορητότητα, όχι εσωτερική αλλαγή. Σε αυτό ναι μεν εμπλέκεται μόνο η Vodafone ως εταιρία, αλλά ο ΟΤΕ πρέπει να κάνει την αλλαγή όπως σε όλες τις εταιρίες

  6. #5571
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδια στις 10/6 δεχθηκια μια προσφορα για το κινητο της μητερας μου (ηταν στο cyta 1500) απο εξωτερικο συνεργατη της vodafone δεχθηκα και συμφωνησαμε να ερθει ο κουριερ στις 13/6 για να υπογραψω.Στις 13/6 δεχομαι μια κληση απο καποια εταιρια κουριερ που μου λεει οτι θα καθυστερησουν τα χαρτια και οτι θα ερχοταν σημερα 19/6 με ΕΛΤΑ Κουριερ. Στις 17/6 του Αγιου Πνευματος με καλουν απο το κουριερ και με ρωτουν αν υπεγραψα τα χαρτια τους λεω οτι μου ειχαν πει για τεταρτη ωραια λεει θελετε να σας τα στειλουμε με ACS η ΕΛΤΑ λεω ACS συμφωνουμε ξανα για σημερα. Σημερα μου λενε οτι τα χαρτια γυρισανε πισω δεν φταιω εγω και περιμενουν λεει την voda να τους τα στειλει ξανα κοινως ενα μπαχαλο οταν τους ρωτησα ποια κουριερ ειναι δεν μου ειπαν. Με καλουν μονιμα απο κινητο και οταν ρωταω πραγματα απαντουν μονιμα θα σας καλεσουμε εμεις. ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

  7. #5572
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια στις 10/6 δεχθηκια μια προσφορα για το κινητο της μητερας μου (ηταν στο cyta 1500) απο εξωτερικο συνεργατη της vodafone δεχθηκα και συμφωνησαμε να ερθει ο κουριερ στις 13/6 για να υπογραψω.Στις 13/6 δεχομαι μια κληση απο καποια εταιρια κουριερ που μου λεει οτι θα καθυστερησουν τα χαρτια και οτι θα ερχοταν σημερα 19/6 με ΕΛΤΑ Κουριερ. Στις 17/6 του Αγιου Πνευματος με καλουν απο το κουριερ και με ρωτουν αν υπεγραψα τα χαρτια τους λεω οτι μου ειχαν πει για τεταρτη ωραια λεει θελετε να σας τα στειλουμε με ACS η ΕΛΤΑ λεω ACS συμφωνουμε ξανα για σημερα. Σημερα μου λενε οτι τα χαρτια γυρισανε πισω δεν φταιω εγω και περιμενουν λεει την voda να τους τα στειλει ξανα κοινως ενα μπαχαλο οταν τους ρωτησα ποια κουριερ ειναι δεν μου ειπαν. Με καλουν μονιμα απο κινητο και οταν ρωταω πραγματα απαντουν μονιμα θα σας καλεσουμε εμεις. ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?
    Αριθμό αποστολής ζήτησες (αν τον ξέρουν φυσικά) μπας κ βρεις άκρη για την πορεία;
    Τέλος δοκίμασε αν ξέρεις ποια εταιρεία είναι να τους γράψεις το ιστορικό εγγράφως με mail να δεις τι θα σου απαντήσουν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #5573
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αριθμό αποστολής ζήτησες (αν τον ξέρουν φυσικά) μπας κ βρεις άκρη για την πορεία;
    Τέλος δοκίμασε αν ξέρεις ποια εταιρεία είναι να τους γράψεις το ιστορικό εγγράφως με mail να δεις τι θα σου απαντήσουν..
    δεν λενε ποια εταιρεια ειναι ζητησα απο την πρωτη στιγμη αριθμο και λενε οτι θα με παρουν και δεν παιρνουν ποτε

  9. #5574
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν λενε ποια εταιρεια ειναι ζητησα απο την πρωτη στιγμη αριθμο και λενε οτι θα με παρουν και δεν παιρνουν ποτε
    Πως είσαι σίγουρος τότε για το ποιοι είναι;
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου δίνουν στοιχεία..
    Έρευνα στο google με τους αριθμούς που σε παίρνουν έκανες;
    Καλό είναι να μη δίνουμε προσωπικά στοιχεία τόσο εύκολα..
    Τέλος αν δεν βρεις άκρη μαζί τους..το μόνο που μένει να επικοινωνήσεις με τη βόντα να δεις αν όντως συνεργάζονται..και αν μπορούν να σου πουν μόνο με τον αριθμό που σε κάλεσαν..τώρα για τη προσφορά που σου λένε..ίσως να ισχύει μόνο μέσω αυτών που σε κάλεσαν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #5575
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως είσαι σίγουρος τότε για το ποιοι είναι;
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου δίνουν στοιχεία..
    Έρευνα στο google με τους αριθμούς που σε παίρνουν έκανες;
    Καλό είναι να μη δίνουμε προσωπικά στοιχεία τόσο εύκολα..
    Τέλος αν δεν βρεις άκρη μαζί τους..το μόνο που μένει να επικοινωνήσεις με τη βόντα να δεις αν όντως συνεργάζονται..και αν μπορούν να σου πουν μόνο με τον αριθμό που σε κάλεσαν..τώρα για τη προσφορά που σου λένε..ίσως να ισχύει μόνο μέσω αυτών που σε κάλεσαν..
    εκανα υπαρχει μια αναφορα που λεει οτι ειναι λαμογια και απ οτι καταλαβα τους ανεφερε ως εισπρακτικη. Αυτοι με πηραν και ξερανε τα στοιχεια μου αφου τα ειχαν απο τον εξωτερικο συνεργατη της voda. Με πηραν αυτοι λεγωντας οτι εχουν μια αποστολη για μενα και οτι θα καθυστερουσε λιγο. Δεν μπορω να καλεσω ουτε τον συνεργατη που μου εκανε την προσφορα γιατι δεν καλειται το νουμερο

  11. #5576
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκανα υπαρχει μια αναφορα που λεει οτι ειναι λαμογια και απ οτι καταλαβα τους ανεφερε ως εισπρακτικη. Αυτοι με πηραν και ξερανε τα στοιχεια μου αφου τα ειχαν απο τον εξωτερικο συνεργατη της voda. Με πηραν αυτοι λεγωντας οτι εχουν μια αποστολη για μενα και οτι θα καθυστερουσε λιγο. Δεν μπορω να καλεσω ουτε τον συνεργατη που μου εκανε την προσφορα γιατι δεν καλειται το νουμερο
    Τι να σου πω..πολύ περίεργο..
    Αν συνεχίζουν να στο παίζουν τρελλίτσα μην ασχολείσαι μαζί τους..
    Συνήθως νούμερα που δεν καλούνται όπως είπες νομίζω παραπέμπουν σε εισπρακτική..
    Μήπως θέλουν να σου στείλουν τπτ άλλο και να βεβαιωθούν πότε είσαι σπίτι ίσως για να το πάρεις σίγουρα;
    Προσοχή στην επικοινωνία μαζί τους..και εν ανάγκη αν σε ξαναπάρουν δήλωσε τους ότι τους καταγράφεις για τους λόγους που λες..αν αρνηθούν την καταγραφή μην το κάνεις, ζήτησε στοιχεία της εταιρείας και τον αρμόδιο που διαχειρίζεται το θέμα σου..Η αν μπορείς να πας εσύ εκεί να δεις τι αφορά, αν δεν σου δίνουν και θέλουν να χάσουν υποψήφιο πελάτη..αν ξαναλέω παίρνουν για προσφορά και όχι για τπτ άλλο..όλα να τα περιμένεις..απλά ρίχτους άκυρο..κ μην ασχολείσαι μαζί τους..
    Τέλος ξαναλέω να δοκιμάσεις στη βόντα να δεις αν γνωρίζουν το νούμερο και αν ανήκει σε συνεργάτη τους που διαφημίζει πακέτα..
    Η αν στο στέλνουν ντε και καλά με κούριερ μην το παραλάβεις ώστε να σου αφήσουν χαρτάκι η sms με τον αρ.αποστολής και να πας στο αρμόδιο κατάστημα της εταιρείας κούριερ να δεις στο περίπου τι αφορά πριν το παραλάβεις..φυσικά δεν θα μπορέσεις να δεις μέσα στο φάκελο..εξωτερικά μόνο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-06-19 στις 00:12.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #5577
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κρήτη έχουμε θεματάκι εδώ και καμιά ώρα. Φοβερό packet loss προς οπουδήποτε, πέφτουν οι συνδέσεις, ταχύτητα ούτε 1Mbps αλλά συγχρονισμός ΟΚ. Κανάς άλλος;

  13. #5578
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω..πολύ περίεργο..
    Αν συνεχίζουν να στο παίζουν τρελλίτσα μην ασχολείσαι μαζί τους..
    Συνήθως νούμερα που δεν καλούνται όπως είπες νομίζω παραπέμπουν σε εισπρακτική..
    Μήπως θέλουν να σου στείλουν τπτ άλλο και να βεβαιωθούν πότε είσαι σπίτι ίσως για να το πάρεις σίγουρα;
    Προσοχή στην επικοινωνία μαζί τους..και εν ανάγκη αν σε ξαναπάρουν δήλωσε τους ότι τους καταγράφεις για τους λόγους που λες..αν αρνηθούν την καταγραφή μην το κάνεις, ζήτησε στοιχεία της εταιρείας και τον αρμόδιο που διαχειρίζεται το θέμα σου..Η αν μπορείς να πας εσύ εκεί να δεις τι αφορά, αν δεν σου δίνουν και θέλουν να χάσουν υποψήφιο πελάτη..αν ξαναλέω παίρνουν για προσφορά και όχι για τπτ άλλο..όλα να τα περιμένεις..απλά ρίχτους άκυρο..κ μην ασχολείσαι μαζί τους..
    Τέλος ξαναλέω να δοκιμάσεις στη βόντα να δεις αν γνωρίζουν το νούμερο και αν ανήκει σε συνεργάτη τους που διαφημίζει πακέτα..
    Η αν στο στέλνουν ντε και καλά με κούριερ μην το παραλάβεις ώστε να σου αφήσουν χαρτάκι η sms με τον αρ.αποστολής και να πας στο αρμόδιο κατάστημα της εταιρείας κούριερ να δεις στο περίπου τι αφορά πριν το παραλάβεις..φυσικά δεν θα μπορέσεις να δεις μέσα στο φάκελο..εξωτερικά μόνο..
    τελικα σημερα ηρθε η acs και υπεγραψα η courrier ηταν η proton courrier δεν εχουν site βρηκα το τηλεφωνο τους απο τον χρησο οδηγο τελος καλο για την ωρα περιμενω μεχρι να ενεργοποιηθω

  14. #5579
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα σημερα ηρθε η acs και υπεγραψα η courrier ηταν η proton courrier δεν εχουν site βρηκα το τηλεφωνο τους απο τον χρησο οδηγο τελος καλο για την ωρα περιμενω μεχρι να ενεργοποιηθω
    Τέλος καλό..όλα καλά..
    Με τον αριθμό αποστολής του φακέλου τσεκάρισες να δεις τη διαδρομή του από περιέργεια;
    Δλδ το από που ξεκίνησε; Για την έδρα της εταιρείας λέω..μπας και φαίνεται τπτ..
    Η μήπως το γράφει στα στοιχεία αποστολέα; Δεν χρειάζεται να το γράψεις εδώ..απλά ρωτάω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #5580
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Να ρωτησω,οσοι ησασταν cyta και ειχατε το cytavision τι προσφορα σας εκαναν για να μεινετε με tv??

Σελ. 372 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377382 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας