Σελ. 308 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 288298303306307308309310313318328 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.606-4.620 από 5863
  1. #4606
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20519 /1003
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κοίτα που θα ξαναγυρίσουμε στον "ακατονόμαστο" για να παίζουμε κανένα παιχνιδάκι

  2. #4607
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμάς δηλαδή να πας σε μια εταιρεία, που δεν έχει καν διεύθυνση στο site της, ούτε αναφέρει που έχει υπηρεσίες; ...
    Από τις άλλες που έχουν είσαι ευχαριστημένος από την επικοινωνία;

  3. #4608
    Εγγραφή
    30-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    μαλλον παει για wind η cyta..

  4. #4609
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bagtzim Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον παει για wind η cyta..
    Όχιιιιιιιιιι..............!!!!

  5. #4610
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bagtzim Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον παει για wind η cyta..
    Και εμείς πίσω στον παλιό καλό ΟΤΕ.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  6. #4611
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Για ακόμα μια φορά, η Cyta αποδεικνύει το πόσο χάλια εταιρεία είναι... Δε φτάνει που έχω χαμηλό συγχρονισμό VDSL (το δήλωσα 2 φορές βλάβη), ενώ ο θόρυβος της γραμμής μου και η εσωτερική καλωδίωση είναι πολύ καλά, δε φτάνει που μου έδωσαν μάπα ρούτερ και κολλάει το WiFi συνεχώς, δε φτάνει που δε μπορώ να βάλω δικό μου ρούτερ, δε φτάνει που μερικές φορές η ποιότητα κλήσης του σταθερού ακούγεται πιο χάλια και από κινητό (χωρίς να φταίει καμία συσκευή), δε φτάνει που ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 1η του μήνα και είναι διαθέσιμος για πληρωμή μετά τις 25 (!) στο ίντερνετ, τώρα επειδή ξέχασα να πληρώσω το λογαριασμό του Αυγούστου (στις λίγες μέρες προθεσμία που είχα), η Cyta μου έστειλε απειλητικό SMS, ότι αν δεν πληρώσω μέσα στις επόμενες μέρες, θα μου κόψει όλες τις υπηρεσίες! Για 1 απλήρωτο λογαριασμό!!

    Αφού μπήκε ο Σεπτέμβριος και σίγουρα έχει εκδοθεί καινούργιος, τον άφησα του Αυγούστου απλήρωτο (αφού ξέχασα να πληρώσω πριν τις 31/8) για να τον πληρώσω συνολικά, μαζί με του Σεπτεμβρίου και να μη γίνει μπέρδεμα. Αλλά η Cyta έχει άλλα σχέδια! Πρώτη φορά τόσα χρόνια, ξέχασα λογαριασμό απλήρωτο (σε οποιονδήποτε πάροχο) και θα μου τα κόψουν όλα... Το ωραίο είναι πως αυτή τη στιγμή, δεν έχω τους κωδικούς για το My Cyta και το τηλέφωνο ανήκει στο όνομα της μάνας μου, η οποία βρίσκεται μακριά και πρέπει να μιλήσει αυτή, χωρίς να ξέρει τι θα πει!

    Μακάρι να τα κόψουν όλα και να πάω να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο με νέο αριθμό, να γλιτώσω από αυτούς...

  7. #4612
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ακόμα μια φορά, η Cyta αποδεικνύει το πόσο χάλια εταιρεία είναι... Δε φτάνει που έχω χαμηλό συγχρονισμό VDSL (το δήλωσα 2 φορές βλάβη), ενώ ο θόρυβος της γραμμής μου και η εσωτερική καλωδίωση είναι πολύ καλά, δε φτάνει που μου έδωσαν μάπα ρούτερ και κολλάει το WiFi συνεχώς, δε φτάνει που δε μπορώ να βάλω δικό μου ρούτερ, δε φτάνει που μερικές φορές η ποιότητα κλήσης του σταθερού ακούγεται πιο χάλια και από κινητό (χωρίς να φταίει καμία συσκευή), δε φτάνει που ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 1η του μήνα και είναι διαθέσιμος για πληρωμή μετά τις 25 (!) στο ίντερνετ, τώρα επειδή ξέχασα να πληρώσω το λογαριασμό του Αυγούστου (στις λίγες μέρες προθεσμία που είχα), η Cyta μου έστειλε απειλητικό SMS, ότι αν δεν πληρώσω μέσα στις επόμενες μέρες, θα μου κόψει όλες τις υπηρεσίες! Για 1 απλήρωτο λογαριασμό!!

    Αφού μπήκε ο Σεπτέμβριος και σίγουρα έχει εκδοθεί καινούργιος, τον άφησα του Αυγούστου απλήρωτο (αφού ξέχασα να πληρώσω πριν τις 31/8) για να τον πληρώσω συνολικά, μαζί με του Σεπτεμβρίου και να μη γίνει μπέρδεμα. Αλλά η Cyta έχει άλλα σχέδια! Πρώτη φορά τόσα χρόνια, ξέχασα λογαριασμό απλήρωτο (σε οποιονδήποτε πάροχο) και θα μου τα κόψουν όλα... Το ωραίο είναι πως αυτή τη στιγμή, δεν έχω τους κωδικούς για το My Cyta και το τηλέφωνο ανήκει στο όνομα της μάνας μου, η οποία βρίσκεται μακριά και πρέπει να μιλήσει αυτή, χωρίς να ξέρει τι θα πει!

    Μακάρι να τα κόψουν όλα και να πάω να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο με νέο αριθμό, να γλιτώσω από αυτούς...
    Φιλε ολες οι εταιρειες ενα μηνα να μην πληρωσεις στο κοβουν αμεσως.Την πατησα και εγω ετσι με τον ΟΤΕ.Ξεχασα να τον πληρωσω και ξυπνησα μια ωραια μερα χωρις τηλ.Πληρωσα και 5 ευρω επανασυνδεση,για ενα κουμπι που πατησε ενας υπαλληλος .
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  8. #4613
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ακόμα μια φορά, η Cyta αποδεικνύει το πόσο χάλια εταιρεία είναι... Δε φτάνει που έχω χαμηλό συγχρονισμό VDSL (το δήλωσα 2 φορές βλάβη), ενώ ο θόρυβος της γραμμής μου και η εσωτερική καλωδίωση είναι πολύ καλά, δε φτάνει που μου έδωσαν μάπα ρούτερ και κολλάει το WiFi συνεχώς, δε φτάνει που δε μπορώ να βάλω δικό μου ρούτερ, δε φτάνει που μερικές φορές η ποιότητα κλήσης του σταθερού ακούγεται πιο χάλια και από κινητό (χωρίς να φταίει καμία συσκευή), δε φτάνει που ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 1η του μήνα και είναι διαθέσιμος για πληρωμή μετά τις 25 (!) στο ίντερνετ, τώρα επειδή ξέχασα να πληρώσω το λογαριασμό του Αυγούστου (στις λίγες μέρες προθεσμία που είχα), η Cyta μου έστειλε απειλητικό SMS, ότι αν δεν πληρώσω μέσα στις επόμενες μέρες, θα μου κόψει όλες τις υπηρεσίες! Για 1 απλήρωτο λογαριασμό!!

    Αφού μπήκε ο Σεπτέμβριος και σίγουρα έχει εκδοθεί καινούργιος, τον άφησα του Αυγούστου απλήρωτο (αφού ξέχασα να πληρώσω πριν τις 31/8) για να τον πληρώσω συνολικά, μαζί με του Σεπτεμβρίου και να μη γίνει μπέρδεμα. Αλλά η Cyta έχει άλλα σχέδια! Πρώτη φορά τόσα χρόνια, ξέχασα λογαριασμό απλήρωτο (σε οποιονδήποτε πάροχο) και θα μου τα κόψουν όλα... Το ωραίο είναι πως αυτή τη στιγμή, δεν έχω τους κωδικούς για το My Cyta και το τηλέφωνο ανήκει στο όνομα της μάνας μου, η οποία βρίσκεται μακριά και πρέπει να μιλήσει αυτή, χωρίς να ξέρει τι θα πει!

    Μακάρι να τα κόψουν όλα και να πάω να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο με νέο αριθμό, να γλιτώσω από αυτούς...
    Ντροπή τους, άκου εκει να κάνουν αυτό που λέει το συμβόλαιο που υπέγραψες

    Συγνώμη αλλά είσαι λάθος, είναι υποχρέωση σου να πληρώσεις τον λογαριασμό στην ώρα του, να καταλάβουμε οτι κάποια στιγμή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αλλά όχι να τους ζητάς και τα ρέστα.

  9. #4614
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Και εδώ ο λογαριασμός ήρθε διπλός για Ιούλη-Αύγουστο. Μάλλον λείπανε διακοπές όλοι.

    Σήμερα έφυγε και υπογεγραμμένη αίτηση για Nova 50άρα. Λογικά θα με καλέσουν ( ; ) για αντιπροσφορά από Cyta, αλλά χωρίς δίκτυο VDSL θα πρέπει να μου δώσουν κάτι εξωπραγματικό (πχ 24άρα στα 15 ευρώ και νέο ρούτερ) για να σκεφτώ να παραμείνω.

  10. #4615
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ντροπή τους, άκου εκει να κάνουν αυτό που λέει το συμβόλαιο που υπέγραψες

    Συγνώμη αλλά είσαι λάθος, είναι υποχρέωση σου να πληρώσεις τον λογαριασμό στην ώρα του, να καταλάβουμε οτι κάποια στιγμή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αλλά όχι να τους ζητάς και τα ρέστα.
    Ας μάθουνε πρώτα να βγάζουν και να ΣΤΕΛΝΟΥΝ λογαριασμούς και μετά συζητάμε.
    Προφανώς όταν ο πάροχος βγάζει και ειδοποιεί έγκαιρα για λογαριασμούς δικαιούται και να διακόψει.
    Οχι όμως η cyta
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #4616
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μάθουνε πρώτα να βγάζουν και να ΣΤΕΛΝΟΥΝ λογαριασμούς και μετά συζητάμε.
    Προφανώς όταν ο πάροχος βγάζει και ειδοποιεί έγκαιρα για λογαριασμούς δικαιούται και να διακόψει.
    Οχι όμως η cyta
    Δικαιολογίες, απο την στιγμή που ξέρεις οτι το κάνουν έτσι, ξέρεις και τις ημερομηνίες, δεν το θυμάσαι μόνο όταν σου λένε θα σου κόψουμε τις υπηρεσίες, ούτε θυμάσαι τότε οτι δεν δουλεύει το wifi κλπ.

    Στην τελική, κάνεις διακοπή και πας αλλού

  12. #4617
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ντροπή τους, άκου εκει να κάνουν αυτό που λέει το συμβόλαιο που υπέγραψες

    Συγνώμη αλλά είσαι λάθος, είναι υποχρέωση σου να πληρώσεις τον λογαριασμό στην ώρα του, να καταλάβουμε οτι κάποια στιγμή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αλλά όχι να τους ζητάς και τα ρέστα.
    Δεν ήξερα ότι το κόβουν μέσα σε ένα μήνα. Εδώ άλλο μέλος πριν λίγο καιρό, έκραζε τη Cyta που του έκοψε τις υπηρεσίες, έχοντας 4 (!) απλήρωτους λογαριασμούς. Εμένα θα μου τις κόψουν για 1, που έχω σκοπό να τον πληρώσω μαζί με τον επόμενο;

    Απλά φοβάμαι ότι αν τελικά πληρώσω τον Αύγουστο (αν βρω τους κωδικούς), μετά θα μου έρθει να τον πληρώσω πάλι μαζί με τον Σεπτέμβρη και τότε χαιρετίσματα...

    - - - Updated - - -

    EDIT:

    Τελικά βρέθηκε λύση! Κοίταξα πάλι το e-mail με το λογαριασμό που μου είχαν στείλει και πρόσεξα πως έχει μέσα έναν κωδικό πληρωμής, που δε χρειάζεται Log In. Μπήκα σε ένα σύνδεσμο που έγραφε παρακάτω (χρειάστηκε να τον γράψω χειροκίνητα, γιατί δεν έμπαινε), μετά είχα πρόβλημα με το λάνθασμένο (!) ποσό πληρωμής (έπρεπε να σβήσω το σύμβολο του € για να το δεχτεί, αφού έριξα πρώτα μερικά μπινελίκια ) και τελικά με άφησε να πληρώσω κανονικά!

    Ελπίζω όταν έρθει και ο λογαριασμός του Σεπτέμβρη (στις 25 θα ανέβει, ενώ θα έχει εκδοθεί 1/9!!), να μη με περιμένει καμιά δυσάρεστη έκπληξη...

  13. #4618
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαιολογίες, απο την στιγμή που ξέρεις οτι το κάνουν έτσι, ξέρεις και τις ημερομηνίες, δεν το θυμάσαι μόνο όταν σου λένε θα σου κόψουμε τις υπηρεσίες, ούτε θυμάσαι τότε οτι δεν δουλεύει το wifi κλπ.

    Στην τελική, κάνεις διακοπή και πας αλλού
    Δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε sdikr. Δεν μπορείς να γνωρίζεις τον λόγο για τον οποίο ένα άτομο αδυνατεί να διεκπεραιώσει μια οικονομική υποχρέωση σε αυθαίρετα μικρό χρονικό διάστημα.

    Για τις όποιες τιμολογιακές αλλαγές υπάρχει πχ ο ένας μήνας για να διακόψεις την υπηρεσία. Γιατί να μην γίνεται το ίδιο και για έναν λογαριασμό; Και στην τελική αφού είναι μηνιαίος, ας υπάρχει έστω ένα 15νθήμερο προθεσμία.

    Εδω όμως έχουμε να κάνουμε με ένα κομμάτι της υπηρεσίας το οποίο πάσχει. Σίγουρα έχεις δίκιο στο θέμα ότι μπορεί πάντα κάποιος να διακόψει και να πάει αλλού, αλλά δεν είναι πάντα σωστή η λογική "άμα δε σ αρέσει πήγαινε αλλού". Χάνεις έτσι τον πελάτη και εξακολουθείς να μην είσαι σωστός στη δουλειά σου.

    Δεν είναι κβαντική φυσική το ζήτημα να αλλάζει αναλογα με το αν το παρακολουθεί ο παρατηρητής του ή όχι. Είναι μια σταθερά. Δηλαδή εαν φύγει ο Μήτσος από τη Συτα, πάλι χάλια θα είναι το λογιστήριο και πάλι λάθος πρακτικές θα εφαρμόζει.


    Και για να το πάρουμε και πιό απλά το θέμα. Πες πως είσαι η Cyta και η κάθε Cyta. Όταν εκδίδεις ένα λογαριασμό 1η του μηνός και σου παίρνει έστω και 20 μέρες για να κάνεις την κουραστικότατη δουλειά άνευ μεσαζόντων εκτός εταιρίας (πχ ελτά) να ανεβάσεις ένα ρημάδι δικό σου PDF μερικών ΚΒ σε δικό σου σέρβερ, ε είσαι απλά ανοργάνωτος. Ειδικά δε όταν ενω εσυ καθυστερείς 20-25 μέρες για το πιό απλό πράγμα αλλά εξακολουθείς να απαιτείς από τον πελάτη να πληρώσει στις 30 του μήνα, με απειλή κοψίματος στο 15νθήμερο, ε είσαι και προκλητικός. Όχι εσύ, η εταιρία ξαναλέω.

    Γενικά ο πολιτισμός, ο καπιταλισμός, οι προθεσμίες και γενικά η μπίζνες συμπεριφορά, ή θα ισχύουν για όλους και για όλα ή να λέμε τα πράγματα με τ ονομά τους.

    Στην Ελλάδα έχουμε μια περιέργως συγχωρητική τάση στο μονόπλευρο μπιζνεσιλίκι, ανάλογα με το ποιός είναι το μεγάλο ψάρι.

    "Να φοράς εσύ κοστούμι κάθε μέρα και να είσαι της φιλοσοφίας μας αλλά εμείς θα σου δίνουμε 360 το μήνα"
    "Να πληρώνεις εσύ τον ΕΝΦΙΑ στην ώρα σου αλλά να μην έχεις σταλα υποδομές"
    "Να πληρώνεις τα τηλέφωνά σου στην ώρα τους αλλά εμείς να εκδίδουμε λογαριασμό όποτε θέλουμε"



    Βεβαίως αυτό δεν αναιρεί την υποχρέωση του πελάτη να είναι εν γένει συνεπής και να μη φεσώνει την τηλεπικοινωνιακή του εταιρία επίτηδες. Αυτό με το 4μηνο φέσι παραείναι καφριλίκι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Valder : 14-09-17 στις 16:08.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  14. #4619
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε sdikr. Δεν μπορείς να γνωρίζεις τον λόγο για τον οποίο ένα άτομο αδυνατεί να διεκπεραιώσει μια οικονομική υποχρέωση σε αυθαίρετα μικρό χρονικό διάστημα.

    Για τις όποιες τιμολογιακές αλλαγές υπάρχει πχ ο ένας μήνας για να διακόψεις την υπηρεσία. Γιατί να μην γίνεται το ίδιο και για έναν λογαριασμό; Και στην τελική αφού είναι μηνιαίος, ας υπάρχει έστω ένα 15νθήμερο προθεσμία.

    Εδω όμως έχουμε να κάνουμε με ένα κομμάτι της υπηρεσίας το οποίο πάσχει. Σίγουρα έχεις δίκιο στο θέμα ότι μπορεί πάντα κάποιος να διακόψει και να πάει αλλού, αλλά δεν είναι πάντα σωστή η λογική "άμα δε σ αρέσει πήγαινε αλλού". Χάνεις έτσι τον πελάτη και εξακολουθείς να μην είσαι σωστός στη δουλειά σου.

    Δεν είναι κβαντική φυσική το ζήτημα να αλλάζει αναλογα με το αν το παρακολουθεί ο παρατηρητής του ή όχι. Είναι μια σταθερά. Δηλαδή εαν φύγει ο Μήτσος από τη Συτα, πάλι χάλια θα είναι το λογιστήριο και πάλι λάθος πρακτικές θα εφαρμόζει.



    Γενικά ο πολιτισμός, ο καπιταλισμός, οι προθεσμίες και γενικά η μπίζνες συμπεριφορά, ή θα ισχύουν για όλους και για όλα ή να λέμε τα πράγματα με τ ονομά τους.

    Βεβαίως αυτό δεν αναιρεί την υποχρέωση του πελάτη να είναι εν γένει συνεπής και να μη φεσώνει την τηλεπικοινωνιακή του εταιρία επίτηδες. Αυτό με το 4μηνο φέσι παραείναι καφριλίκι.
    Τον γνωρίζω τον λόγο, σύμφωνα με αυτά που αναφέρει ξέχασε να τον πληρώσει, μαζί με αυτό θεώρησε λογικό να τον πληρώσει μετά τις 25 του άλλου μήνα.
    Μαζί όμως με το ότι ξέχασε να πληρώσει, τώρα που του λένε οτι θα του διακόψουνε τις υπηρεσίες, βάζει μέσα και το ότι έχει θέμα με την έκδοση λογαριασμών (όποτε το γνωρίζει), με την ταχύτητα και με το ασύρματο.

    Αφού λοιπόν έχει τόσα προβλήματα θα έπρεπε να έχει φύγει.


    Και για να το πάρουμε και πιό απλά το θέμα. Πες πως είσαι η Cyta και η κάθε Cyta. Όταν εκδίδεις ένα λογαριασμό 1η του μηνός και σου παίρνει έστω και 20 μέρες για να κάνεις την κουραστικότατη δουλειά άνευ μεσαζόντων εκτός εταιρίας (πχ ελτά) να ανεβάσεις ένα ρημάδι δικό σου PDF μερικών ΚΒ σε δικό σου σέρβερ, ε είσαι απλά ανοργάνωτος. Ειδικά δε όταν ενω εσυ καθυστερείς 20-25 μέρες για το πιό απλό πράγμα αλλά εξακολουθείς να απαιτείς από τον πελάτη να πληρώσει στις 30 του μήνα, με απειλή κοψίματος στο 15νθήμερο, ε είσαι και προκλητικός. Όχι εσύ, η εταιρία ξαναλέω.
    Εσυ σαν πελάτης δεν ξέρεις οτι βγαίνει στις 1 του μηνός και ότι λογικά μέχρι τις 30 θα πρέπει να το πληρώσεις;
    Θα αλλάξει κάτι αν έχεις το χαρτί απο τις 1 του μηνός;

    Οκ κάπου έχει θέμα η Cyta με την καθυστέρηση να σου στείλει τον έντυπο που πάλι θα πληρώσεις μετά τις 25 ακόμα και αν στο έστελνε στις 1 του μηνός.


    "Να φοράς εσύ κοστούμι κάθε μέρα και να είσαι της φιλοσοφίας μας αλλά εμείς θα σου δίνουμε 360 το μήνα"
    "Να πληρώνεις εσύ τον ΕΝΦΙΑ στην ώρα σου αλλά να μην έχεις σταλα υποδομές"
    "Να πληρώνεις τα τηλέφωνά σου στην ώρα τους αλλά εμείς να εκδίδουμε λογαριασμό όποτε θέλουμε"
    Απλά πράγματα, ναι αλλά και εκείνος το κάνει.... μετά λέμε γιατί όλα πάνε κατά διαόλου
    5 λεπτά πάρκαρα στην ράμπα, και ο άλλος απέναντι διπλοπάρκαρε, αδικία κλπ

    Προσπαθώ να κάνω αυτά που μπορώ εγώ σωστά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 14-09-17 στις 16:20.

  15. #4620
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον γνωρίζω τον λόγο, σύμφωνα με αυτά που αναφέρει ξέχασε να τον πληρώσει, μαζί με αυτό θεώρησε λογικό να τον πληρώσει μετά τις 25 του άλλου μήνα.
    Μαζί όμως με το ότι ξέχασε να πληρώσει, τώρα που του λένε οτι θα του διακόψουνε τις υπηρεσίες, βάζει μέσα και το ότι έχει θέμα με την έκδοση λογαριασμών (όποτε το γνωρίζει), με την ταχύτητα και με το ασύρματο.

    Αφού λοιπόν έχει τόσα προβλήματα θα έπρεπε να έχει φύγει.




    Εσυ σαν πελάτης δεν ξέρεις οτι βγαίνει στις 1 του μηνός και ότι λογικά μέχρι τις 30 θα πρέπει να το πληρώσεις;
    Θα αλλάξει κάτι αν έχεις το χαρτί απο τις 1 του μηνός;

    Οκ κάπου έχει θέμα η Cyta με την καθυστέρηση να σου στείλει τον έντυπο που πάλι θα πληρώσεις μετά τις 25 ακόμα και αν στο έστελνε στις 1 του μηνός.
    Θα σου πω μια μικρή ιστορία από τη μαμά χώρα του καπιταλισμού, τις ΗΠΑ.

    Ένας παλιός γνωστός, είχε μείνει εκεί για πολλά χρόνια. Φυσικά είχε και τηλέφωνο. Μια μέρα λοιπόν έρχεται ο λογαριασμός και είχε κλήσεις προς Ελλάδα, τις οποίες ο πελάτης αρνήθηκε. "Μα δε τις έκανα τις κλήσεις, δε σας πληρώνω" ιστορία κι έτσι ο τυπάς.

    Χωρίς παραπάνω ερωτήσεις, του λένε "Δεν τις κάνατε; Μάλιστα κύριε!" και τις έσβησε ο υπάλληλος της εταιρείας.

    Από εκείνη τη στιγμή και υστερα όμως αν τις ξαναέκανε, θα τις πλήρωνε. Εαν υπήρχε μοτίβο δηλαδή κακής συμπεριφοράς, η εταιρία δε θα το δεχόταν δεύτερη φορά ως "το ξέχασα, δεν τηλεφώνησα εγω, δεν το πληρώνω"


    Στην Ελλάδα δεν υπάρχει μοτίβο προφύλαξης από κακές πρακτικές. Άντε να πεις ότι υπάρχει η Τηλεγνούς ή όπως λέγεται, αλλά και πάλι, πολλά έπρεπε να είχαν γίνει χρόνια τώρα.


    Και για να σου απαντήσω στην ερώτησή σου: Ναι, όταν βλέπω ότι η Δημόσια ΔΕΗ εκδίδει το ebill μου και σε 5 μέρες είναι στο σάιτ και σε 7 στο ταχυδρομείο, απαιτώ από τη Cyta να μου το στέλνει σε λιγότερο από 25 ημέρες. Και βεβαίως θα είχε διαφορά, ειδικά στις εποχές που έκανε λάθη το λογιστήριο και τον ένα μήνα χρέωνε 25 και τον άλλο 28 και τον παραύστερο 21 ευρώ, επειδή έτσι. Ναι, θέλω να τα έχω έγκαιρα και βεβαίως υποχρεούμαι κι εγω στις 30 του μήνα να είμαι σωστός και να τους ξοφλάω.

    Τίμια και η Κική, τίμια και η Κοκό. Έτσι τα ξέρω εγω.

    ΥΓ: Και για να μιλήσω και για το θέμα του Μήτσου, οκ μια να το ξεχάσει γι αυτό και παίρνω το μέρος του σήμερα, αλλά εαν το κάνει μοτίβο, δεν είναι σωστός και το ξέρει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Valder : 14-09-17 στις 16:34.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

Σελ. 308 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 288298303306307308309310313318328 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας