Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 34
  1. #1
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    καλημέρα, έχω αποφασίσει να αγοράσω ένα sirocco 160hp και αμφιταλαντεύομαι σχετικά με το DSG. νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του για τις επιδώσεις και την άνεση που προσφέρει αλλά από την άλλη φοβάμαι την αξιοπιστία σε βάθος χρόνου του (των) ξυρού συμπλέκτη, το κόστος του να πάθει κάτι εκτός εγγύησης αλλά και κατά πόσο θα ξέρουν να το διορθώσουν σε περίπτωση βλάβης.
    εσείς τι γνώμη έχετε;
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  2. #2
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ και οσο να ειναι δεν θα βρεις τις καταλληλες απαντησεις.

    Πηγαινε και γραψου στο hxxp://www.sciroccoclub.gr/forum/index.php

    Εκει υπαρχει πλουτος γνωσης και θα λυσεις ολες τις αποριες σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-03-2007
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17783/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    Speedtouch 585V7
    SNR / Attn
    9(dB) / 11.5(dB)
    to.....

  4. #4
    Εγγραφή
    04-08-2007
    Περιοχή
    πευκη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    838
    Downloads
    73
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    hol
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    2.7(dB) / 9.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω παντως θα σου προτεινα να πας σε dsg.To καλυτερο αυτοματο κιβωτιο που εχει βγει,εγω θα το ειχα αλλα μου ελεγε καποτε ο παζαροπουλος αναμονη 5 μηνες και πηγα στην λυση της honda μεσα σε 10μερουλες

  5. #5
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    810
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με κλειστά μάτια DSG.
    Εδώ και 4 σχεδόν χρόνια έχω ένα Audi με DSG και δεν το αλλάζω με τίποτα, σε σημείο να απορώ γιατί προτιμούσα τόσο καιρό το χειροκίνητο κιβώτιο (εκτός από το κόστος!)

  6. #6
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Αν δεν σε ενοχλεί κάποια ενδεχόμενη μελλοντική ταλαιπωρία με το dsg, τοτε πάρτο με κλειστά μάτια!

    Εγω εχω 6αρι dsg σε golf v tsi και δεν το αλλάζω με τπτ.
    Βέβαια το ξηρό 7αρι δεν έχει δώσει και τα καλύτερα δείγματα δυστυχώς, αν μπεις στο sciroccoclub ή στο vwclub θα δεις αρκετά θέματα που αφορούν προβλήματα κυρίως για το σκορτάρισμα με 2α επιταχύνοντας απο λίγα χιλιόμετρα.
    Οι αντιπροσωπείες πλέον πιστεύω έμαθαν να τα διορθώνουν! Σε χοντρές περιπτώσεις κάνουν αντικατάσταση κιβωτίου ούτως ή άλλως. Οι τιμές πάντως είναι τσουχτερές αν πληρώνεις εσύ! Και δεν είμαι σίγουρος αν καλύπτει το dsg η επέκταση εγγύησης...

    Πάντως είναι απολαυστικότατο στην οδήγηση. Αν το πάρεις βάλε οπωσδήποτε και τα paddles (αν είναι extra, δεν ξέρω)
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  7. #7
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν σε ενοχλεί κάποια ενδεχόμενη μελλοντική ταλαιπωρία με το dsg, τοτε πάρτο με κλειστά μάτια!

    Εγω εχω 6αρι dsg σε golf v tsi και δεν το αλλάζω με τπτ.
    Βέβαια το ξηρό 7αρι δεν έχει δώσει και τα καλύτερα δείγματα δυστυχώς, αν μπεις στο sciroccoclub ή στο vwclub θα δεις αρκετά θέματα που αφορούν προβλήματα κυρίως για το σκορτάρισμα με 2α επιταχύνοντας απο λίγα χιλιόμετρα.

    Πάντως είναι απολαυστικότατο στην οδήγηση. Αν το πάρεις βάλε οπωσδήποτε και τα paddles (αν είναι extra, δεν ξέρω)
    από ότι έχω διαβάσει τα πρώτα 7αργια (μέχρι κάποια εβδομάδα παραγωγής) είχαν θέματα γενικά τα οποία υποτίθεται ότι έχουν πλέων διορθωθεί. τα paddles είναι στάνταρ.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #8
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    από ότι έχω διαβάσει τα πρώτα 7αργια (μέχρι κάποια εβδομάδα παραγωγής) είχαν θέματα γενικά τα οποία υποτίθεται ότι έχουν πλέων διορθωθεί. τα paddles είναι στάνταρ.
    Eκανα ενα μικρό edit στο post μου! Αυτό που λες ισχύει, αλλά για την διόρθωση δυστυχώς δεν είμαι σίγουρος. Υπάρχουν αυτοκίνητα με αλλαγμένο πολύδισκο ή και κιβώτιο τα οποία αρχίζουν ξανά τα ίδια......

    Αποδεικνύεται νομίζω λάθος κίνηση που αυτο το 7αρι το βάζει στους twincharger και τον 1.8 γιατί εχουν μπόλικη ροπή παντού και καταπονείται αρκετά το κιβώτιο.
    Καλύτερα να ήταν υγρό (οπως εχουν τα audi απο 2λιτρα και πανω) και ας εχει απώλειες.

    Το υγρό 6αρι που έχω μπορεί να είναι ακριβότερο στην κατασκευή και να απαιτεί συντήρηση κάθε 60000 χλμ (αλλαγή λιπαντικού + φίλτρου) αλλά τωρα εχω 80000 χλμ και δεν έχει κάνει κιχ! Υπάρχουν πολλά gti που εχουν 120 και 150000 χλμ και επίσης δεν έχει θέμα.
    Οχι οτι κι αυτό βέβαια είναι αψογο αφου υπήρξε πρόβλημα με τον εγκέφαλο του (mechatronics) σε κάποιες παρτίδες, αλλά συνολικά είναι σαφώς πιο απροβλημάτιστο απο το 7αρι.

    Οπότε τι να σου πω, όπως καταλαβαίνεις παίζεις με την τύχη σου ...

    Το θέμα είναι οτι τα μηχανικά κιβώτια του group είναι ίσως χειρότερα απο τα dsg σε βλάβες!! (βλ συγχρονιζέ 2αρας στα 5αρια golf, ταχύτητες να μην κουμπώνουν με τη μια μετά απο καποια χιλιόμετρα σε scirocco, golf παντου!)
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  9. #9
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    στην ευθεία απο όσω ξέρω σπέρνει , στις στροφές ρώτα κάποιους που να το έχουν γιατί νομίζω οτι σε κατευάσματα που μπορεί να χρειαστείς, δεν τα κάνει για να μην ανεβάσει τις στροφές του κινητήρα πάνω απο το όριο, πράγμα που αν συμβαίνει θα μπορούσε ενδεχομένως κάποια στιγμή να σε πουλήσει.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  10. #10
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην ευθεία απο όσω ξέρω σπέρνει , στις στροφές ρώτα κάποιους που να το έχουν γιατί νομίζω οτι σε κατευάσματα που μπορεί να χρειαστείς, δεν τα κάνει για να μην ανεβάσει τις στροφές του κινητήρα πάνω απο το όριο, πράγμα που αν συμβαίνει θα μπορούσε ενδεχομένως κάποια στιγμή να σε πουλήσει.
    Eπειδή εχω dsg, σπάνια θα συμβεί αυτό, προσωπικά δεν μου χει συμβεί ποτέ και δεν παω αργά

    Στους tsi (1,4) ούτως ή άλλως δεν έχει νόημα να ανεβάζεις πάνω απο 5500 αντε 6000 γιατί οσο και καλά να πηγαίνουν, ψηλά κρεμάνε

    Τωρα αν θες να φτάσεις τάπα και να κατεβάσεις 30 μέτρα πριν την στροφή 3 ταχύτητες, προφανώς δεν θα το κάνει αλλά για να πας γρήγορα δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  11. #11
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    υπάρχουν τα εξής θέματα:
    α) στα φόρουμ γενικά θα πάνε να γράψουν όσοι έχουν πρόβλημα, οπότε δεν μπορείς να ξέρεις το πραγματικό ποσοστό που βγάζει πρόβλημα, οπότε δεν ξέρω πόσο πάω να παίξω με την τύχη μου.
    β) στα αντίστοιχα φόρουμ πάλι, δεν ξέρεις κατά πόσο οδηγούν νορμάλ το αυτοκίνητο τους ή αν είναι κάγκουρες που το σκίζουν καθημερινά, οπότε και πάλι δεν μπορείς να ξέρεις πραγματικά πόσο προβληματικό είναι.

    σε κάθε περίπτωση κάθε αυτοκίνητο το οδηγάς σύμφωνα με τα πλεονεκτήματα του και σύμφωνα με τα κουσούρια του. τώρα αν κάποιος θέλει όπως είπες να κάνει κατεβάσματα 2-3 ταχυτήτων για να κρατηθεί στη στροφή, τότε και παίζει με τη ζωή του στους δρόμους που έχουμε εδώ και θα έπρεπε να είχε πάρει εργοστασιακό με σειριακό και να μην σκούζει

    πάντως είχα διαβάσει στο sciroccoclub νομίζω υπόσχεση της εταιρίας ότι κάποια στιγμή θα αλλαχθούν όλα τα κιβώτια που υπάρχουν αυτή τη στιγμή. τώρα αν όντως θα το κάνει και με τι κόστος είναι άλλο φέσι. Η αλήθεια τελικά είναι ότι είναι απαράδεκτο να πάρεις ένα αυτοκίνητο με τόσα λεφτά και με την πρώτη φορά που θα βάλεις το κλειδί στη μίζα να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου το πιθανό πρόβλημα που μάλλον θα σου βγάλει.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  12. #12
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπάρχουν τα εξής θέματα:
    α) στα φόρουμ γενικά θα πάνε να γράψουν όσοι έχουν πρόβλημα, οπότε δεν μπορείς να ξέρεις το πραγματικό ποσοστό που βγάζει πρόβλημα, οπότε δεν ξέρω πόσο πάω να παίξω με την τύχη μου.
    β) στα αντίστοιχα φόρουμ πάλι, δεν ξέρεις κατά πόσο οδηγούν νορμάλ το αυτοκίνητο τους ή αν είναι κάγκουρες που το σκίζουν καθημερινά, οπότε και πάλι δεν μπορείς να ξέρεις πραγματικά πόσο προβληματικό είναι.
    Δεν θα διαφωνήσω, αλλά υπάρχουν επίσης άλλοι τόσοι ασχετοι με το internet και τα fora που μπορεί να έχουν προβλήματα που δεν πρόκεται ποτέ να διαβάσεις Γενικά με το 7αρι ακούγονται/γράφονται διάφορα και εκτός Ελλάδας...
    Επίσης με το dsg οσο και να θες να το σκίσεις, αν δεν έχεις καμια 30αρια kg ροπή με προγραματα κλπ, δεν μπορείς!! Οι αλλαγές είναι πάντα τέλειες, οπότε αν βγάλει πρόβλημα μάλλον δικό του θέμα είναι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια τελικά είναι ότι είναι απαράδεκτο να πάρεις ένα αυτοκίνητο με τόσα λεφτά και με την πρώτη φορά που θα βάλεις το κλειδί στη μίζα να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου το πιθανό πρόβλημα που μάλλον θα σου βγάλει.
    Αυτό είναι το χειρότερο...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  13. #13
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Αν διαβασεις παντως στο sciroccoclub θα δεις οτι το κοστος αντικαταστασης του dsg7 (σαν ανταλλακτικο οχι η εργασια) ειναι οριακα μικροτερο απο το χειροκινητο κιβωτιο.

    Επισης εδω και πολυ καιρο τα προβληματα με το σκορτσαρισμα εχουν λυθει στα πρωτα μοντελα ειτε με αναβαθμισεις εγκεφαλου ειτε αλλαγη προβληματικων μερων. Τα μεταγενεστερα δεν πρεπει να εχουν παρουσιασει προβληματα.

    Εδω ισχυει γενικα ο χρυσος κανονας της αυτοκινησης: "Ποτέ δεν αγοραζεις ενα αυτοκινητο μολις βγαινει, αλλα περιμενεις να περασουν τουλαχιστον 2 χρονια ωστε να βγαλει και να διορθωσει τις οποιες παιδικες ασθενειες".

    Ο δευτερος ασημενιος κανονας λεει οτι ειναι καλο να κοιτας (μιλαμε για το μεσο βαλαντιο) μοντελα τα οποια εχουν οργανωμενες κοινοτητες (forums) γιατι (α) θα βρεις απαντησεις σε πολλα θεματα πριν την αγορα, (β) θα διαβασεις για τυχον προβληματα πριν την αγορα, (γ) θα βρεις λυσεις αφου το αποκτησεις, (δ) θα συμμετεχεις σε αρκετα καλα group buys.

  14. #14
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης εδω και πολυ καιρο τα προβληματα με το σκορτσαρισμα εχουν λυθει στα πρωτα μοντελα ειτε με αναβαθμισεις εγκεφαλου ειτε αλλαγη προβληματικων μερων. Τα μεταγενεστερα δεν πρεπει να εχουν παρουσιασει προβληματα.
    Kάνω quote απο το sciroccoclub:

    Έχω 53000 km. Έχω πλέον το 2ο DSG μιας και το πρώτο μετά από αναβάθμιση και επισκευή (αλλαγή δίσκων κ συστήματος επιλογής ταχυτήτων) κρίθηκε πως έπρεπε να αντικατασταθεί αφού τα προβλήματά του δεν λύθηκαν.
    Το 2ο κιβώτιο τοποθετήθηκε το Δεκέμβρη του 2010 και εδώ κι ένα περίπου μήνα παρουσιάζει κι αυτό τα πρώτα σημάδια προβλήματος όπως και το πρώτο.
    Από εβδομάδα πάω αντ/πία.
    Επίσης διάβασα και κάπου αλλού σε golf 6 οτι παίχτηκε η ίδια ιστορία με αλλαγμένο μάλιστα ολόκληρο το κιβώτιο και οχι απλά πολύδισκο και πλέον κάνει πάλι τα ίδια. Δεν βρίσκω link όμως τώρα...

    Πάντως προσωπικά θα το ξανάπαιρνα αλλά είναι σπάσιμο να χεις δώσει εναν σκασμό λεφτά και να είσαι στην ουσία beta tester, αν δεν ήταν έτοιμο ας μη το βγάζανε στην παραγωγή στο κάτω κάτω

    Για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω!!!
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  15. #15
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Κατ'εμε ισως θα επρεπε να δοκιμασουν το 6αρι dsg και οχι το 7αρι ακομα και στο 1.400αρι.

    Γιατι δλδ στο 6αρι που φοραει το 2λιτρο Scirocco δεν εχει ακουστει κατι αντιστοιχο? Μηπως και με το 1.400αρι υπαρχει θεμα με τη ροπη και το 7αρι δεν μπορει και χρειαζοταν μια σχεση λιγοτερη? Θα μου πεις πως θα πετυχαιναν μετα μικροτερη καταναλωση και ρυπους με το dsg (σωστο και αυτο).

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας