Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 131
  1. #31
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να πάρεις ένα υποδεέστερο i-κάτι, όταν μπορείς να πάρεις ανώτερη συσκευή με Android ?
    Στα 400€ πχ βρίσκεις κορυφαία Ανδροειδή που παίζουν και flash
    just works



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathis117 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω , θα το δοκιμασω παρ´ολο που δεν χρησιμοποιο safari
    πως και έτσι...

  2. #32
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    just works
    Και όμως....
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  3. #33
    Εγγραφή
    05-02-2006
    Περιοχή
    κυμη
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5235/943
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΜΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να πάρεις ένα υποδεέστερο i-κάτι, όταν μπορείς να πάρεις ανώτερη συσκευή με Android ?
    Στα 400€ πχ βρίσκεις κορυφαία Ανδροειδή που παίζουν και flash
    Δηλαδή ρε μαν είναι κορυφαίο επειδή παίζει flash.
    Flash player=κολλάει ιούς βαραίνει το σύστημα απίστευτα κενά ασφαλείας κλπ

  4. #34
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλή κίνηση της apple που μάλλον κατάλαβε ότι δεν μπορείς να κοροϊδέψεις πολλούς ανθρώπους για πολύ καιρό και πέρα από το "μαγικό" "απίστευτο" και τα άλλα μαρκετίστικα πρόσθεσε ένα πιο απτό προτέρημα την καλύτερη τιμή.


    Α and speaking a marketing καλύτερή κεραία αυτές σημαίνει κεραία που λειτουργεί;;;

  5. #35
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το σύγχρονο web καλώς ή κακώς είναι γεμάτο με flash content, το ότι έχει ιούς και κόρες δεν σημαίνει πως πρέπει μια ακριβή συσκευή να μην το υποστηρίζει λόγω της ιδεοληψίας του Jobs.

    Από εκεί και πέρα, βρίσκεις πολύ καλύτερες overall Android συσκευές στα 400€, είναι θέμα επιλογών του καθενός πλέον.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #36
    Και πόσο φθηνότερο θα είναι δηλαδή; Από 650€ που κάνει τώρα το 4άρι, θα το δίνουν 600€ μόνον (599,99). Σημαντικά χαμηλότερη τιμή δεν νομίζετε;

  7. #37
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η Apple φαίνεται επιτέλους να καταλαβαίνει ότι δεν μπορεί να μένει στο περιορισμένο κοινό που ήδη έχει ή που μπορεί να αποκτήσει το οποίο βέβαια χρόνο με τον χρόνο υποθέτω πως θα μειώνεται λόγω των άλλων ανταγωνιστικών platforms και ιδίως του Android.

    Πέρα από τα fanboys, τους επιδειξίες, τα ποζέρια κλπ, κανείς δεν νομίζω να μπορεί να διαφωνήσει με το γεγονός ότι ένα mid-range iPhone με περιορισμένα χαρακτηριστικά από το 5 ή whatever αλλά εξίσου ποιοτικό και σε πολύ καλή τιμή θα τραβήξει κόσμο και κοσμάκη προς το λιβάδι με τα μήλα. Καλώς ή κακώς το hype είναι μεγάλο και δυνατό. Με σωστό χειρισμό η Apple μπορεί να χωθεί δυνατά και σε άλλη κατηγορία smartphones.

    Βέβαια τίθεται και το θέμα του prestige... Πως γίνεται να έχεις ένα Apple το οποίο θα κοστίζει όσο και ο ανταγωνισμός και όχι τουλάχιστον 30% πάνω; Δεν το δέχομαι!
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  8. #38
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    η νέα συσκευή θα έχει μεγαλύτερη οθόνη αφής
    Μήπως θα ήταν καλύτερο να βγάλουν με μικρότερη οθόνη; Πόσο μεγαλύτερη παντόφλα θέλουν να φτιάξουν;

  9. #39
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    8.296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10999
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    23(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @nnn
    Απορώ πού το βλέπεις το flash.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως θα ήταν καλύτερο να βγάλουν με μικρότερη οθόνη; Πόσο μεγαλύτερη παντόφλα θέλουν να φτιάξουν;
    Μια χαρά είναι εκεί που είναι, στις 3.5".
    Με το Galaxy S μου (4") δυσκολεύομαι αρκετά ώρες-ώρες, και πίστεψέ με, έχω μεγάλο χέρι..

    Τώρα εξαρτάται τί εννοούν μεγαλύτερη οθόνη, αν και δύσκολο να αλλάξουν το ratio.

  10. #40
    Εγγραφή
    25-03-2010
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    sagem F@st 2404
    SNR / Attn
    10(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων


    Για τον firefox είναι. Αν θες πάλι μπορείς να χρησιμοποιείς chrome που έχει native ελληνικό ορθογράφο.
    παιδια μπερδευτικα παρόλο που δεν χρησιμοποιο firefox ηθελα να πω

  11. #41
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathis117 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια μπερδευτικα παρόλο που δεν χρησιμοποιο firefox ηθελα να πω

    Όπως παρατήρησε σχετικά και ο συμφορουμίτης στο σχόλιο περί ορθογραφίας, μάλλον θα πρέπει να αρχίσεις να τον χρησιμοποιείς...
    "It is harder to crack a prejudice than an atom." - Albert Einstein

    Irresponsibility: No single raindrop believes it is to blame for the flood...


  12. #42
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Η Apple έχει μείνει τόση χρόνια σταθερή στην αναλογία 3:2.
    Για αυτό και από την 480x320 οθόνη των πρώτων iPhone πέρασε κατευθείαν στην 960x640 του iPhone4.
    Αυτό ήταν δυνατό επειδή κράτησε το ίδιο μέγεθος οθόνης (3,5").
    Αν αρχίσει να βγάζει μεγαλύτερες ή μικρότερες οθόνες τότε θα πρέπει να αλλάξει την αναλογία, αλλιώς το κινητό θα γίνει ή πολύ στενό ή πολύ φαρδύ (ο λόγος για τον οποίο στα Android η αναλογία διαρκώς αλλάζει είναι το ότι μεγαλώνουν τις οθόνες ασύστολα).
    Θα προτιμούσα να μείνει στις 3,5", άντε το πολύ 3,7", που είναι το ιδανικό μέγεθος.

  13. #43
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Συκιές
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Nova
    Και μόνο που μιλάτε για fanboys μερικοί κάθε φορά που μια είδηση ασχολείται με smartphone ή tablets δείχνει πόσο "έχει" η Apple την αγορά. Και εάν το 4s έχει όντως ανταγωνιστική τιμή (κάτω από 500 ευρώ) θα δείτε και πάλι πως θα διαμορφωθεί η αγορά. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

    Σταματήστε να αποκαλείτε fanboys και πρόβατα όλους εμάς που έχουμε λογικές απαιτήσεις από μια συσκευή και που επιλέγουμε iPhone επειδή είναι τόσο απλό στη χρήση που μπορεί να το χρησιμοποιήσει και η 3χρονη ανηψιά/κόρη μας. Είναι απλό, μινιμαλιστικό, και πέρα από τα προβληματάκια του, δουλεύει. Δεν είμαστε ούτε χαζοί ούτε άσχετοι επειδή έχουμε λογικές απαιτήσεις και εκτιμούμε την απλότητα (που συνεπάγεται λειτουργικότητα) και διατιθέμεθα να την πληρώσουμε.

    Από τότε που πήρα iPhone, δε χρειάζεται να παρακολουθώ την αγορά, πρώτη φορά έχω στα χέρια μου κινητό 1μιση χρόνο και αισθάνομαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτά που μου προσφέρει και αν θελήσω να το πουλήσω για να πάρω 4άρι ξέρω ότι η τιμή του δεν έχει πέσει στο 1/5 της αρχικής. Αν το πουλήσω, θα πάρω το 4 και θα το συνδέσω στο pc και θα έχω σχεδόν τα πάντα που υπήρχαν στο προηγούμενο με μια απλή επαναφορά! Χρησιμοποιώ το iPhone για να δω email, να σερφάρω στο internet, να δω πότε πότε βιντεάκια στο youtube και να παίξω κι ένα παιχνιδάκι όταν θα είμαι μακριά από το σπίτι και θέλω να σκοτώσω το χρόνο μου. Όλα αυτά τα κάνει άνετα το iPhone 2ετίας μου το οποίο συνεχίζει ακόμη και σήμερα να έχει την υποστήριξη από την Apple. Το αγόρασα το Μάιο του 2010 μεταχειρισμένο 380 ευρώ και αισθάνομαι ότι είναι ο καλύτερος τρόπος που έχω αξιοποιήσει ποτέ μου ένα τέτοιο ποσό. Aν μου τη δώσει και θελήσω κάτι καλύτερο η μετάβαση στο 4 δε θα μου στοιχίσει πάνω από 150 ευρώ. Δε χρειάζεται να δώσω 400 για να πάρω ένα πολύ καλό Android και να ξεκινήσω από το 0.

    Αν δεν έχετε την παραπάνω φιλοσοφία πάρτε το Android με τα 400 ευρώ που παίζει και flash! Όταν δε θα σας ικανοποιεί άλλο πια και θα θέλετε να πάρετε κάτι καινούργιο εγώ μάλλον θα έχω ακόμη το παλιό καλό iPhone που είχα όταν αγοράσατε το Android σας. Και έδωσα 380 πριν ενάμιση χρόνο.

    Έλεος πια με τους apple haters! Άμα δε σας αρέσουν και δε ταιριάζουν στη φιλοσοφία σας μη τα αγοράζετε! Δεν είναι ανάγκη ούτε να προσβάλλετε όσους τα επιλέγουν ούτε να ζαλίζετε τους υπολοίπους!

  14. #44
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δηλαδή τα Apple boys τώρα θα πρέπει αναγκαστικά να έχουν και δεύτερο κινητό.

    Δώστε μήλα στο λαό!

  15. #45
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babylonx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μόνο που μιλάτε για fanboys μερικοί κάθε φορά που μια είδηση ασχολείται με smartphone ή tablets δείχνει πόσο "έχει" η Apple την αγορά. Και εάν το 4s έχει όντως ανταγωνιστική τιμή (κάτω από 500 ευρώ) θα δείτε και πάλι πως θα διαμορφωθεί η αγορά. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

    Σταματήστε να αποκαλείτε fanboys και πρόβατα όλους εμάς που έχουμε λογικές απαιτήσεις από μια συσκευή και που επιλέγουμε iPhone επειδή είναι τόσο απλό στη χρήση που μπορεί να το χρησιμοποιήσει και η 3χρονη ανηψιά/κόρη μας. Είναι απλό, μινιμαλιστικό, και πέρα από τα προβληματάκια του, δουλεύει. Δεν είμαστε ούτε χαζοί ούτε άσχετοι επειδή έχουμε λογικές απαιτήσεις και εκτιμούμε την απλότητα (που συνεπάγεται λειτουργικότητα) και διατιθέμεθα να την πληρώσουμε.

    Από τότε που πήρα iPhone, δε χρειάζεται να παρακολουθώ την αγορά, πρώτη φορά έχω στα χέρια μου κινητό 1μιση χρόνο και αισθάνομαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτά που μου προσφέρει και αν θελήσω να το πουλήσω για να πάρω 4άρι ξέρω ότι η τιμή του δεν έχει πέσει στο 1/5 της αρχικής. Αν το πουλήσω, θα πάρω το 4 και θα το συνδέσω στο pc και θα έχω σχεδόν τα πάντα που υπήρχαν στο προηγούμενο με μια απλή επαναφορά! Χρησιμοποιώ το iPhone για να δω email, να σερφάρω στο internet, να δω πότε πότε βιντεάκια στο youtube και να παίξω κι ένα παιχνιδάκι όταν θα είμαι μακριά από το σπίτι και θέλω να σκοτώσω το χρόνο μου. Όλα αυτά τα κάνει άνετα το iPhone 2ετίας μου το οποίο συνεχίζει ακόμη και σήμερα να έχει την υποστήριξη από την Apple. Το αγόρασα το Μάιο του 2010 μεταχειρισμένο 380 ευρώ και αισθάνομαι ότι είναι ο καλύτερος τρόπος που έχω αξιοποιήσει ποτέ μου ένα τέτοιο ποσό. Aν μου τη δώσει και θελήσω κάτι καλύτερο η μετάβαση στο 4 δε θα μου στοιχίσει πάνω από 150 ευρώ. Δε χρειάζεται να δώσω 400 για να πάρω ένα πολύ καλό Android και να ξεκινήσω από το 0.

    Αν δεν έχετε την παραπάνω φιλοσοφία πάρτε το Android με τα 400 ευρώ που παίζει και flash! Όταν δε θα σας ικανοποιεί άλλο πια και θα θέλετε να πάρετε κάτι καινούργιο εγώ μάλλον θα έχω ακόμη το παλιό καλό iPhone που είχα όταν αγοράσατε το Android σας. Και έδωσα 380 πριν ενάμιση χρόνο.

    Έλεος πια με τους apple haters! Άμα δε σας αρέσουν και δε ταιριάζουν στη φιλοσοφία σας μη τα αγοράζετε! Δεν είναι ανάγκη ούτε να προσβάλλετε όσους τα επιλέγουν ούτε να ζαλίζετε τους υπολοίπους!

    απλά συμφωνώ απόλυτα.....και όπως λες φίλε μου η απλότητα τελικά κερδίζει!
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-10, 09:55
  2. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-10, 10:50
  3. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 11:08
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-06, 23:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας