Σελ. 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 180
  1. #16
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Καλά ό,τι πεις.

  2. #17
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Τουλάχιστον ότι γράφω εγώ το γράφω με παραδείγματα κι αποδείξεις. Και δεν είναι ότι πώ, είναι τι δείχνουν τα πράγματα.
    Πες μου τι είναι λάθος στα παραπάνω να γίνει διάλογος.
    Αλλοιώς η γνώμη σου για αυτό που έγραψες για τα DVD+R /DVD-R απλά δεν ισχύει σήμερα.
    Εκτός κι αν είσαι ακόμη κολλημένος στον μεσαίωνα της τεχνολογίας. Αρχές 1990,κι έτσι εκτιμάς τις καταστάσεις.

    Spoiler:
    Εσύ απλά τρολάρεις

    Απορώ που είσαι τόσα χρόνια στο φόρουμ και συνεχίζεις το trolling.
    Eκτός κι αν έχεις το ατιμώρητο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος biggeo65 : 26-08-11 στις 19:55.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  3. #18
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν αλλάξει τα υλικά κατασκευής καθώς και οι συσκευές αναγνωσης εγγραφής.
    Αυτά έχουν αλλά ΚΑΙ για τους δύι τύπους, όχι μόνο για τα DVD-R.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπορεί το 2003 τα DVD+R να αναγνωρίζωνταν πιο γρήγορα από τις συσκευές,
    Σήμερα πρακτικά είναι το ίδιο δες τα τεστ.
    Άρα το Pre-pits versus ADIP δεν ισχύει σήμερα πρακτικά.
    Πρώτο λάθος. Όταν μιλάμε για wobbles (μιας και το data layer δεν μπορεί να είναι σταθερό) τα pre-pits είναι βασικά αλλαγή στη συχνότητα του wobble ή να δημιουργεί spikes στο amplitude. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι ο ηλεκτρικός θόρυβος της κεφαλής του drive λόγω των παραπάνω 2, οδηγεί σε αδυναμία διαβάσματος του pre-pit ειδικά όταν μιλάμε για ανάγνωση σε μεγάλες ταχύτητες ή σε δισκάκια που η επιφάνεια τους έχει επιδεχθεί φθορά (γρατσουνιές). Από την άλλη, το ADIP είναι η μέρα με την νύχτα. Απολύτως ακριβές λόγω διαφορετικής μεθοδολογίας και με την δυνατότητα να κάνεις encode data πάνω στο wobble. Ακριβώς αυτή η διαφορά μεταξύ ADIP και Pre-pits είναι και η αρχή του καταποντισμού του DVD-R. Κι εξηγώ παρακάτω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε το Μt Rainier format (έλεγχος ποιότητας εγγραφής μέσω hardware) υποστηρίζωνταν μόνο από τα DVD+R , τώρα υποστηρίζεται από όλα.
    Αρα και αυτό δεν ισχύει σήμερα.
    Ποιότητα. Αν το γνωρίζεις, πόσα προφίλ εγγραφής προσφέρει το DVD-R και πόσα το DVD+R; To DVD+R παρέχει πολύ πιο ολοκληρωμένα προφίλ με αποτέλεσμα καλύτερες εγγραφές. Επίσης, παρέχει μέχρι και 4 φορές καλύτερη ποιότητα στο calibration. Δεν είναι το θέμα μας αν υποστηρίζει Mt Rainier αλλά πως γίνεται η υλοποίηση στην επίτευξη ποιοτικής εγγραφής.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Linking ή αλλοιώς Burn proof technology τότε ίσχυε μόνο για DVD+R, σήμερα ισχύει για όλα τα DVD.
    Εδώ μιλάμε για error prevention και burning quality. Αυτό μπορεί να υπαχθεί και στα παραπάνω 2 στα οποία το DVD+R έχει και καλύτερο profiling και calibration αλλά και τρόπο που επιτυγχάνεται αλλά ας δούμε και το άλλο μισό. Τι γίνεται με το error correction, το έχεις σκεφτεί και γιατί απέφυγες να το θίξεις; Εδώ είναι μαύρο φίδι που μας έφαγε λόγω του ότι η τεχνολογία των pre-pits είναι της πλάκας σε σχέση με την ADIP. Το ότι το 25% των data σου σε ένα DVD-R δίσκο μπορεί να βγει άχρηστο ενώ σε DVD+R είναι 4 φορές μικρότερο δεν σου λέει τίποτε; Επίσης, το DVD+R δεσμεύει 5MB για να διαχειριστεί καλύτερα το error correction. Αυτός είναι και ο βασικότερος λόγος που οι περισσότεροι προτείνουν DVD+R για μακρόχρονη αποθήκευση των data μας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντάω παραπάνω αν έχει αλλάξει κάτι ή όχι. Κι εγώ που θέλω να πιστεύω είμαι λογικός άνθρωπος,
    λέω ότι σήμερα, πρακτικά τα δύο δισκάκια είναι το ίδιο.
    Κάνω εγγραφές και στα δύο καθημερινά, τεστάρω και τα δύο ,οπότε βλέπω ότι κάτι έχει αλλάξει σε σχέση με τότε (2003)
    Αν έχεις απορίες ή διαφωνείς με τα παραπάνω, κάνε ένα post στο MyCE (πρώην cdfreaks) που προφανώς είναι άσχετοι γιατί ακόμα και σήμερα, σε όσους ρωτούν δίνουν το link που σου παρέθεσα. Επίσης, το αν γράφεις και τι γράφεις έχει μικρή σημασία. Σημασία έχει να καταλαβαίνεις τι κάνεις και να έχεις γνώση της τεχνολογίας. Αν φτάσουμε να θίξουμε και το θέμα του testing, είμαι 100% σίγουρος ότι η μεθοδολογία σου είναι θα είναι διάτρητη.

  4. #19
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Το έχω ξαναγράψει, καλή η θεωρία. Στο MyCE που λές ,συζητουσαμε το άρθρο που παρέθεσες την εποχή που βγήκε.
    Καλή η θεωρία και μπορεί θεωρητικά όλα τα παραπάνω να ισχύουν.

    Γράφωντας όμως σε DVD+R και DVD-R εγώ προσωπικά, και αποθηκεύωντας και τα δυό το ίδιο (θήκες σαν πορτοφόλια με φερμουάρ) δεν έχω παρατηρήσει στην πράξη κάτι διαφορετικό και σε DVD που είναι γραμμένα από το 2005.

    Ιδιες ταχύτητες, τα δεδομένα διαβάζωντε το ίδιο, ίδιες ταχύτητες προσπέλασης,
    και τα δύο χωρίς λάθη, μετά από 6 χρόνια.

    Εξάλλου πάντα η θεωρία από την πράξη ήταν τελείως διαφορετικές.
    Κι αν ήταν σήμερα τόσο ανώτερα τα DVD+R στην πράξη, δεν θα υπήρχαν DVD-R.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  5. #20
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το άρθρο δεν μιλάει για θεωρία. Για την πράξη μιλάει. Θεωρία είναι οι τίτλοι που παρέθεσες. Πράξη είναι αυτό που αναλύει το άρθρο και που δεν ανέφερες καν. Το ότι υπάρχει το DVD-R δεν είναι θέμα ποιότητας αλλά το ότι το κάθε πρότυπο υποστηρίζεται από κάποιες εταιρίες. Αν οι εταιρίες αποφασίσουν να πάνε από το ένα στο άλλο, το άλλο πρότυπο πιθανό να σταματήσει να υπάρχει. Κάτι ανάλογο έγινε και με το BD και το HD-DVD.

  6. #21
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Μα τους τίτλους που παρέθεσα αναλύει το άρθρο.
    Πράξη είναι η καθημερινή εγγραφή από τον καθένα από εμάς και η δοκιμές των δίσκων σε καθημερινές εργασίες.

    Και τουλάχιστον για μένα από το 2005 και μετά, ότι δισκάκι και να πάρω το ίδιο γράφεται, με την ίδια ταχύτητα γράφεται, τα ίδια προβλήματα έχω όποτε έχω είτε είναι +R είτε είναι -R.
    Και τα δυο ταλαιπωρούντε το ίδιο, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην ανάγνωση τους.
    Οπότε θεωρητικά και 1000 φορές καλύτερο να είναι το error correction και caλlibration όπως ανέφερες, εμένα που με εξυπηρετεί αφου και τα δύο το ίδιο διαβάζωντε;
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  7. #22
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τους τίτλους που παρέθεσα αναλύει το άρθρο.
    Πράξη είναι η καθημερινή εγγραφή από τον καθένα από εμάς και η δοκιμές των δίσκων σε καθημερινές εργασίες.

    Και τουλάχιστον για μένα από το 2005 και μετά, ότι δισκάκι και να πάρω το ίδιο γράφεται, με την ίδια ταχύτητα γράφεται, τα ίδια προβλήματα έχω όποτε έχω είτε είναι +R είτε είναι -R.
    Και τα δυο ταλαιπωρούντε το ίδιο, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην ανάγνωση τους.
    Οπότε θεωρητικά και 1000 φορές καλύτερο να είναι το error correction και caλlibration όπως ανέφερες, εμένα που με εξυπηρετεί αφου και τα δύο το ίδιο διαβάζωντε;
    Τα μαθηματικά και η φυσική ξέρεις, είναι παραπάνω από το ότι κατεβαίνει στο κεφάλι του καθενός. Ανάθεμα και αν κατάλαβες την ανάλυση. Πριν λοιπόν βιαστείς να κατηγορήσεις τον Wan, καλό είναι να αναλογιστείς ότι μπορεί να υπάρχουν και κάποιοι άλλοι, καλύτεροι γνώστες του θέματος από εσένα. Όπως είπα, δεν με ενδιαφέρει τι γράφεις και κάθε πότε. Το θέμα είναι η μεθοδολογία σου και η μεθοδολογία του καθενός. Εσύ γράφεις από το 2005, εγώ γράφω από το 1998 αλλά μάλλον εσύ είσαι ο γκουρού και οι άλλοι χαζοί.

  8. #23
    Εγγραφή
    04-08-2011
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    715
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Μάλιστα. Άρα απ' ότι βλέπω όλοι συμφωνείται ότι τα dvd+r είναι καλύτερα. Και από εταιρίες η Taiyo Yuden η καλύτερη; Γιατί λίγο δυσεύρετα στην περιοχή μου..

  9. #24
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μαθηματικά και η φυσική ξέρεις, είναι παραπάνω από το ότι κατεβαίνει στο κεφάλι του καθενός. Ανάθεμα και αν κατάλαβες την ανάλυση. Πριν λοιπόν βιαστείς να κατηγορήσεις τον Wan, καλό είναι να αναλογιστείς ότι μπορεί να υπάρχουν και κάποιοι άλλοι, καλύτεροι γνώστες του θέματος από εσένα. Όπως είπα, δεν με ενδιαφέρει τι γράφεις και κάθε πότε. Το θέμα είναι η μεθοδολογία σου. Εσύ γράφεις από το 2005, εγώ γράφω από το 1998.
    Δεν είπα όχι. Και ποτέ δεν είπα ότι αυτά που γράφωντε εκεί δεν ισχύουν .
    Εγώ ανέφερα και το ανέφερα καθαρά τί βλέπω εγώ κάνωντας εγγραφες από το 1994 και μετα σε CD και σε DVD από τότε που βγήκαν.
    Αυτά που αναφέρωντε στο άρθρο μπορεί να ισχύουν, το θέμα είναι ότι εγώ δεν τα έχω συναντήσει στην πράξη.

    Κια δεν γράφω σαν γνώστης του θέματος. Σαν άσχετος γράφω από αυτά που βλέπω στα δικά μου δισκάκια και μηχανήματα.

    Αυτή είναι η σύγκριση για μένα, κι όχι το τι αναφέρει η θεωρία του σήματος για τα ADIP και LPP.

    Ούτε έχω τα μηχανήματα ούτε έχω τις συσκευές για να δοκιμάσω τα όσα λέει η θεωρία.
    Απλός χρήστης είμαι , εγγραφές κάνω σε όλα τα δισκάκια, και κρίνω από τις εγγραφές που κάνω.
    Εγώ στα δικά μου δεν είδα διαφορά.
    Μπορεί να υπάρχει ,μπορεί όντως τα DVD+R να είναι καλύτερα, αλλά αυτή η διαφορά στον μέσο χρήστη δεν φαίνεται.
    Τουλάχιστον σε όσα DVD έχω γράψει εγώ.

    ........Auto merged post: biggeo65 πρόσθεσε 1 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gds Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα. Άρα απ' ότι βλέπω όλοι συμφωνείται ότι τα dvd+r είναι καλύτερα. Και από εταιρίες η Taiyo Yuden η καλύτερη; Γιατί λίγο δυσεύρετα στην περιοχή μου..
    TAYO YUDEN θα παραγγείλλεις μόνο online,δύσκολο να βρείς σε συνοικιακά μαγαζιά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος biggeo65 : 26-08-11 στις 23:43. Αιτία: auto merged post
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  10. #25
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφορά.
    Μπορεί να υπάρχει ,μπορεί όντως τα DVD+R να είναι καλύτερα, αλλά αυτή η διαφορά στον μέσο χρήστη δεν φαίνεται.
    Το να χάσει τα data του δεν φαίνεται; Το να μην μπορεί να διαβάσει σωστά το drive ένα γρατσουνισμένο δισκάκι δεν φαίνεται; Δεν χρειάζεται να είναι πυρηνικός φυσικός ο άλλος για να μην δει τα βασικά.

  11. #26
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Αυτό γράφω από την αρχή: Απλός χρήστης είμαι , εγγραφές κάνω σε όλα τα δισκάκια, και κρίνω από τις εγγραφές που κάνω.
    Εγώ στα δικά μου δεν είδα διαφορά.
    Και τουλάχιστον για μένα από το 2005 και μετά, ότι δισκάκι και να πάρω το ίδιο γράφεται, με την ίδια ταχύτητα γράφεται, τα ίδια προβλήματα έχω όποτε έχω είτε είναι +R είτε είναι -R.
    Και τα δυο ταλαιπωρούντε το ίδιο, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην ανάγνωση τους.
    Και είναι δισκάκια πενταετίας και παραπάνω, και διαβάζωντε σαν να γράφτηκαν σήμερα. Και δεν έχω χάσει δεδομένα, είτε +R είτε -R είναι το δισκάκι.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  12. #27
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Taiyo Yuden ή Taiyo Yuden με λογότυπο της JVC ή Taiyo Yuden ανεξαρτήτου logo/brand.Εάν και πλέον δεν είναι και να τρελαίνεσαι με την διαφορά στην ποιότητα.

    Καλύτερα DVD-R(W) από DVD+R(W) εάν και πλέον "τα ίδια".

    Ανεξάρτητα το δισκάκι εγγραφή σε DVD με ταχύτητα 8x ή CD με ταχύτητα 16x και όχι on-fly, για να έχεις και ποιοτική εγγραφή εάν πιστεύεις ότι αξίζει η αναμονή.(Για Blue-Ray δεν ξέρω)

    Ένα (Sony)-NEC Drive με περασμένο το τελευταίο firmware από εδώ.Εάν και πλέον έχω ένα Samsung.

    Σε λίγο πάντως μας βλέπω να καταργούμε τα δισκάκια και να γεμίζουμε USB φλασάκια ή .iso images και αρχεία στους φθηνούς πλέον εξωτερικούς/εσωτερικούς HDDs. Μπορώ να πώ ότι πλέον γράφω δισκάκια στο ελάχιστο σε σχέση με 2-3 χρόνια πριν.

  13. #28
    Εγγραφή
    04-08-2011
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    715
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγο πάντως μας βλέπω να καταργούμε τα δισκάκια και να γεμίζουμε USB φλασάκια ή .iso images και αρχεία στους φθηνούς πλέον εξωτερικούς/εσωτερικούς HDDs. Μπορώ να πώ ότι πλέον γράφω δισκάκια στο ελάχιστο σε σχέση με 2-3 χρόνια πριν.
    Γιατί, είναι αξιόπιστο το usb;
    Μωρέ εγώ έχω αγοράσει 3 επανεγράψημα και κάνω τις δουλειές μου. Αλλά θέλω πχ να γράφω μουσική για το αμάξι. Ε, να μην χρησιμοποιώ και τα rw (το είχα ξεχάσει ότι τα ήθελα και για μουσική ).

  14. #29
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Mε 100€ έβαλα CD player στο αμάξι με υποδοχες USB /ipod.
    Mε ένα φλασάκι 4GB έχεις περίπου 600 τραγούδια mp3 192kbps, και τα αλλάζεις όπως θέλεις εσύ.
    Έχει δίκιο ο ZERO, πλέον τα DVD άρχισαν να μην χρησημοποιούντε τόσο πολύ.
    Το ίδιο και στο σπίτι. Κάποτε για σειρές /ταινίες θέλαμε DVD, τώρα ένα USB stick
    κάνει μια χαρά δουλειά.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  15. #30
    Εγγραφή
    04-08-2011
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    715
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Σιγά μην χαλάσω 100 ευρώ για cd player όταν με 20 λεπτά κάνω τη δουλειά μου. Πάνω από 100 cd δεν θα γράψω στα επόμενα 2 χρόνια Συνολικό κόστος: 15-20 ευρώ

Σελ. 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα DVD Player
    Από transforman στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-10, 09:10
  2. Αγορά DVD
    Από UberMaverick στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-08, 23:22
  3. Αγορά DVD
    Από apavlidis2 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-08, 22:13
  4. αγορα dvd reader και dvd recorder: Plextor και τα δυο ή οχι? 755 ή 716 dvd-rw?
    Από manoulamou στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-06, 22:13
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-06, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας