Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 139
  1. #106
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Επειδή δεν έχει νόημα όλο αυτό, θέλεις να μας πεις τι θέλεις να κάνεις να σου πούμε αν γίνεται και πως?

  2. #107
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ip150 με το homeassistant και κάνετε παπάδες

    και push και απο όλα δωρεάν

  3. #108
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Είναι μια λύση αρκεί να έχεις τον χρόνο να ασχοληθείς και είσαι σίγουρος για το τι κάνεις με integrations 3ων, απο την άλλη εάν θέλεις την απλούστερη λύση με ελάχιστο κόστος βάζεις την συνδρομητική εφαρμογή του κατασκευαστή.

  4. #109
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια λύση αρκεί να έχεις τον χρόνο να ασχοληθείς και είσαι σίγουρος για το τι κάνεις με integrations 3ων, απο την άλλη εάν θέλεις την απλούστερη λύση με ελάχιστο κόστος βάζεις την συνδρομητική εφαρμογή του κατασκευαστή.
    το home assistant δε το βάζεις μόνο για το συναγερμό
    αν το έχεις ήδη στημένο μετά σε 15' έχεις συνδέσει το συναγερμό και φτιάχνεις και αυτοματισμό να ξεκλειδώνει μόλις το κινητό σου συνδεθεί στο wifi του σπιτιού για παράδειγμα

  5. #110
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Αλλιώς ακούστηκε την πρώτη φορά, εξακολουθεί να είναι ένα όχι επίσημο integration στο οποίο βάζεις τον κωδικό του συναγερμού, αν και στους περισσότερους ο αδύναμος κρίκος είναι οι κωδικοί που διαλέγουν.

  6. #111
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλιώς ακούστηκε την πρώτη φορά, εξακολουθεί να είναι ένα όχι επίσημο integration στο οποίο βάζεις τον κωδικό του συναγερμού, αν και στους περισσότερους ο αδύναμος κρίκος είναι οι κωδικοί που διαλέγουν.
    το έχω νομίζω πάνω απο χρόνο και ασχολήθηκα λίγο όταν το έστησα
    απο τότε πραγματικά δεν έχω αγγίξει τίποτα

    με firewall αν θές μπλοκάρεις όλη την κίνηση προς τα έξω οπότε το θεωρώ ασφαλέστερο απο την παλιά λύση της Paradox (δε θυμάμαι καν όνομα) που έπρεπε να ανοίξεις και πόρτες


    επίσης πιο επίφοβο είναι το κλειστό software της paradox απο το ανοιχτό pai κατα τη γνώμη μου
    https://github.com/ParadoxAlarmInterface/pai

    και εδώ οι 4 ρυθμίσεις για το ip150
    https://github.com/ParadoxAlarmInter...on-IP100-IP150

  7. #112
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια λύση αρκεί να έχεις τον χρόνο να ασχοληθείς και είσαι σίγουρος για το τι κάνεις με integrations 3ων, απο την άλλη εάν θέλεις την απλούστερη λύση με ελάχιστο κόστος βάζεις την συνδρομητική εφαρμογή του κατασκευαστή.
    Το πρόβλημα με την συνδρομητική εφαρμογή για μένα δεν είναι η συνδρομή αλλά το γεγονός ότι τα Push Notifications του συναγερμού φεύγουν σε server άγνωστο προς εσένα για να τα δει η εφαρμογή σου... εκεί είναι το πρόβλημα ... Άρα υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να έχουν πρόσβαση στο γίνεται στο σπίτι μου ...
    Επίσης αν κάποιος κόψει την γραμμή του Internet μου ο συναγερμός δεν θα μου στείλει ποτέ Push Notifications ... και ας έχω πρόσβαση στο LAN μου με άλλο τρόπο (άλλη γραμμή που δεν είναι για χρήση από όλο το LAN) εφόσον δεν δουλεύει η γραμμή μου ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    το home assistant δε το βάζεις μόνο για το συναγερμό
    αν το έχεις ήδη στημένο μετά σε 15' έχεις συνδέσει το συναγερμό και φτιάχνεις και αυτοματισμό να ξεκλειδώνει μόλις το κινητό σου συνδεθεί στο wifi του σπιτιού για παράδειγμα
    To HomeAssistant λίγο που το είδα θέλει να στήσεις server για να δουλέψει ...Άρα δεν παίζει κάτι τέτοιο !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    το έχω νομίζω πάνω απο χρόνο και ασχολήθηκα λίγο όταν το έστησα
    απο τότε πραγματικά δεν έχω αγγίξει τίποτα

    με firewall αν θές μπλοκάρεις όλη την κίνηση προς τα έξω οπότε το θεωρώ ασφαλέστερο απο την παλιά λύση της Paradox (δε θυμάμαι καν όνομα) που έπρεπε να ανοίξεις και πόρτες


    επίσης πιο επίφοβο είναι το κλειστό software της paradox απο το ανοιχτό pai κατα τη γνώμη μου
    https://github.com/ParadoxAlarmInterface/pai

    και εδώ οι 4 ρυθμίσεις για το ip150
    https://github.com/ParadoxAlarmInter...on-IP100-IP150
    Λές για το iParadox ... το οποίο και έχω αλλά δεν χρειάζεται να ανοίξει πόρτες για να δουλέψει ..Με VPN δουλεύει κομπλέ !

  8. #113
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα με την συνδρομητική εφαρμογή για μένα δεν είναι η συνδρομή αλλά το γεγονός ότι τα Push Notifications του συναγερμού φεύγουν σε server άγνωστο προς εσένα για να τα δει η εφαρμογή σου... εκεί είναι το πρόβλημα ... Άρα υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να έχουν πρόσβαση στο γίνεται στο σπίτι μου ...
    Επίσης αν κάποιος κόψει την γραμμή του Internet μου ο συναγερμός δεν θα μου στείλει ποτέ Push Notifications ... και ας έχω πρόσβαση στο LAN μου με άλλο τρόπο (άλλη γραμμή που δεν είναι για χρήση από όλο το LAN) εφόσον δεν δουλεύει η γραμμή μου ...

    - - - Updated - - -



    To HomeAssistant λίγο που το είδα θέλει να στήσεις server για να δουλέψει ...Άρα δεν παίζει κάτι τέτοιο !

    - - - Updated - - -



    Λές για το iParadox ... το οποίο και έχω αλλά δεν χρειάζεται να ανοίξει πόρτες για να δουλέψει ..Με VPN δουλεύει κομπλέ !
    Η Paradox έχει επιλέξει να φέρει ένα IP15xx βάζοντας το firmware Α γίνετε IP150s και βάζοντας το firmware B γίνεται IP150 κτλπ, πραγματικά είναι το ίδιο hardware.
    Έχεις 3 επιλογές (εκτός και μου διαφεύγει καμιά):
    1. Πρέπει να βρεις έναν '' εγκαταστάτη '' να σε προμηθεύσει το IP150 και περάσει το firmware που θέλεις.
    2. Μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στα παιδιά στο support (επιλογή 4 )στο τηλέφωνο που έχει στο Paradox.gr για το αν μπορούν να στο περάσουν αυτοί ή θα σε στείλουν σε ''εγκαταστατη'' γιατί δεν κάνει λιανική η paradox Ελλάδος.
    3. Το αγοράζεις από εξωτερικό με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει από πλευράς εγγύησης εάν χρειαστεί ( μπορείς να το ρωτήσεις και αυτό στο support).

    Έχω την εντύπωσή ότι ο Swan Server εκτελεί χρέη ''DDNS'' και δεν περνάει τα Data από τον Server χωρίς να είμαι σίγουρος γι αυτό.

    Δεν είμαι σε θέση να κρίνω τις επιλογές σου και ούτε είχα αυτή την πρόθεση εάν έδωσα τέτοια εντύπωση λάθος μου.

  9. #114
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Paradox έχει επιλέξει να φέρει ένα IP15xx βάζοντας το firmware Α γίνετε IP150s και βάζοντας το firmware B γίνεται IP150 κτλπ, πραγματικά είναι το ίδιο hardware.
    Έχεις 3 επιλογές (εκτός και μου διαφεύγει καμιά):
    1. Πρέπει να βρεις έναν '' εγκαταστάτη '' να σε προμηθεύσει το IP150 και περάσει το firmware που θέλεις.
    2. Μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στα παιδιά στο support (επιλογή 4 )στο τηλέφωνο που έχει στο Paradox.gr για το αν μπορούν να στο περάσουν αυτοί ή θα σε στείλουν σε ''εγκαταστατη'' γιατί δεν κάνει λιανική η paradox Ελλάδος.
    3. Το αγοράζεις από εξωτερικό με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει από πλευράς εγγύησης εάν χρειαστεί ( μπορείς να το ρωτήσεις και αυτό στο support).

    Έχω την εντύπωσή ότι ο Swan Server εκτελεί χρέη ''DDNS'' και δεν περνάει τα Data από τον Server χωρίς να είμαι σίγουρος γι αυτό.

    Δεν είμαι σε θέση να κρίνω τις επιλογές σου και ούτε είχα αυτή την πρόθεση εάν έδωσα τέτοια εντύπωση λάθος μου.

    Όχι ρε φίλε μου μην ανησυχείς δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ... Και μου το συζητάμε είναι μεγάλη βοήθεια για μένα !!
    Θα γράψω ποιο μετά νεώτερα επί του θέματος... γιατί έχω νεώτερα...

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν για βάλουμε τα πράγματα στην σειρά τους

    1. Έχω "εγκαταστάτη" ο οποίος με τον οποίο κάνουμε μαζί την παραμετροποίηση και το στήσιμο !
    2. Στο support της Paradox Hellas σου προτείνουν το IP 150 με το firmware που έρχεται από το εργοστάσιο και δεν κάνουν καμία αλλαγή... Γενικά δεν είναι πολύ
    διαλλακτικοί.. Δεν έχω μείνει από την υποστήριξη τους ευχαριστημένος... Μάλιστα έχω έρθει σε επαφή με το support της Paradox Global με τους όποιους έχω μείνει
    απόλυτα ευχαριστημένος αλλά περισσότερο δεν μπορούν να βοηθήσουν ... Π.χ οι ξένοι λένε ότι στην Ελλάδα πρέπει να έρχεται εκτός του 150 και το 150+ αλλά οι
    Ελληνίδες λένε ότι δεν έρχεται. Συμφωνώ ότι το hardware είναι κοινό αλλά επί του πρακτέου...
    3. Με ενδιαφέρει να κάνω την δουλειά μου οπότε το θέμα εγγύησης λίγο με νοιάζει ... Με ενδιαφέρει αν μπορώ να το έχω αλλά βάζω ποιό πάνω τα προβλήματα που έχει
    πλέον ο τρόπος λειτουργίας του 150 παρά η εγγύηση ...
    4. Για το θέμα του 3ου server δεν είναι μόνο για DDNS. Στέλνει και άλλα πράγματα... Έχω πάρει απαντήσεις από 4 εταιρίες security που το έχουν δοκιμάσει ενδελεχώς ....
    5. To Homeassistant δεν μπορεί να παίξει ως αντικαταστάτης ... Δεν αφορά μόνο συναγερμό..είναι μετατροπή του σπιτιού σε smart ... Δεν κάνει

    Εκτός Paradox τι άλλες σοβαρές λύσεις συναγερμού υπάρχουν ..που να έχετε δει σε λειτουργία..? Εφόσον δεν βρίσκω λύση δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω τύπο ...

  10. #115
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ρε φίλε μου μην ανησυχείς δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ... Και μου το συζητάμε είναι μεγάλη βοήθεια για μένα !!
    Θα γράψω ποιο μετά νεώτερα επί του θέματος... γιατί έχω νεώτερα...

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν για βάλουμε τα πράγματα στην σειρά τους

    1. Έχω "εγκαταστάτη" ο οποίος με τον οποίο κάνουμε μαζί την παραμετροποίηση και το στήσιμο !
    2. Στο support της Paradox Hellas σου προτείνουν το IP 150 με το firmware που έρχεται από το εργοστάσιο και δεν κάνουν καμία αλλαγή... Γενικά δεν είναι πολύ
    διαλλακτικοί.. Δεν έχω μείνει από την υποστήριξη τους ευχαριστημένος... Μάλιστα έχω έρθει σε επαφή με το support της Paradox Global με τους όποιους έχω μείνει
    απόλυτα ευχαριστημένος αλλά περισσότερο δεν μπορούν να βοηθήσουν ... Π.χ οι ξένοι λένε ότι στην Ελλάδα πρέπει να έρχεται εκτός του 150 και το 150+ αλλά οι
    Ελληνίδες λένε ότι δεν έρχεται. Συμφωνώ ότι το hardware είναι κοινό αλλά επί του πρακτέου...
    3. Με ενδιαφέρει να κάνω την δουλειά μου οπότε το θέμα εγγύησης λίγο με νοιάζει ... Με ενδιαφέρει αν μπορώ να το έχω αλλά βάζω ποιό πάνω τα προβλήματα που έχει
    πλέον ο τρόπος λειτουργίας του 150 παρά η εγγύηση ...
    4. Για το θέμα του 3ου server δεν είναι μόνο για DDNS. Στέλνει και άλλα πράγματα... Έχω πάρει απαντήσεις από 4 εταιρίες security που το έχουν δοκιμάσει ενδελεχώς ....
    5. To Homeassistant δεν μπορεί να παίξει ως αντικαταστάτης ... Δεν αφορά μόνο συναγερμό..είναι μετατροπή του σπιτιού σε smart ... Δεν κάνει

    Εκτός Paradox τι άλλες σοβαρές λύσεις συναγερμού υπάρχουν ..που να έχετε δει σε λειτουργία..? Εφόσον δεν βρίσκω λύση δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω τύπο ...
    1. Αφού ξέρετε τι κάνετε, δες τα προσωπικά μηνύματα σου .
    2. Sorry αλλά μου είναι δύσκολο να το πιστέψω, τόσα χρόνια δεν εχω πρόβλημα και ούτε μου έχουν αρνηθεί το firmware.
    3. Δες το 1
    4. Δεν το ξέρω σίγουρα και δεν το εχω ψάξει, 4 εταιρίες από Ελλάδα? Εαν ναι θα ήθελα να μάθω ποιες, ακόμα και με private.



    edit

    V1.40.000(released on November 02, 2017)
    Firmware English V1.40.000

  11. #116
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Αφού ξέρετε τι κάνετε, δες τα προσωπικά μηνύματα σου .
    2. Sorry αλλά μου είναι δύσκολο να το πιστέψω, τόσα χρόνια δεν εχω πρόβλημα και ούτε μου έχουν αρνηθεί το firmware.
    3. Δες το 1
    4. Δεν το ξέρω σίγουρα και δεν το εχω ψάξει, 4 εταιρίες από Ελλάδα? Εαν ναι θα ήθελα να μάθω ποιες, ακόμα και με private.



    edit

    V1.40.000(released on November 02, 2017)
    Firmware English V1.40.000
    Έχεις ζητήσει downgrade firmware στην Paradox Hellas και στο κάνανε ..?

  12. #117
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ναι, αλλά όχι σαν ιδιώτης γι αυτό σου είπα να βρεις εγκαταστάτη.

  13. #118
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Εχω συναγερμό και ενδιαφέρομαι να του προσθέσω την δυνατότητα να επικοινωνεί με ενα κεντρο λήψεως σημάτων με GPRS.
    Εκτός από την αγορά κάποιου module και κάποιας (global) sim, θα χρειαστώ και τις υπηρεσίες του κέντρου λήψεως.

    Στην επικοινωνία μου με 2 διαφορετικά κέντρα για να ρωτήσω το κόστος της παρεχόμενης υπηρεσίας τους και οι δυο με παρέπεμψαν στον εγκαταστάτη μου.
    Παρ'ολο που ζήτησα την τιμή μόνο για την υπηρεσία που παρέχουν και όχι κόστος εργασίας εγκατάστασης ή/και προμήθειας των υλικών αρνήθηκαν σθεναρά να μου πουν την οποιαδήποτε τιμή.

    και ερωτώ. Γιατί να πάρω κάποιον 3ο (δηλαδή τον εγκαταστάτη) τηλέφωνο για να ρωτήσω πόσο χρεώνουν αυτοί.
    Γιατί σώνει και καλά να έχω εγκαταστάτη (που έχω, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα).
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  14. #119
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω συναγερμό και ενδιαφέρομαι να του προσθέσω την δυνατότητα να επικοινωνεί με ενα κεντρο λήψεως σημάτων με GPRS.
    Εκτός από την αγορά κάποιου module και κάποιας (global) sim, θα χρειαστώ και τις υπηρεσίες του κέντρου λήψεως.

    Στην επικοινωνία μου με 2 διαφορετικά κέντρα για να ρωτήσω το κόστος της παρεχόμενης υπηρεσίας τους και οι δυο με παρέπεμψαν στον εγκαταστάτη μου.
    Παρ'ολο που ζήτησα την τιμή μόνο για την υπηρεσία που παρέχουν και όχι κόστος εργασίας εγκατάστασης ή/και προμήθειας των υλικών αρνήθηκαν σθεναρά να μου πουν την οποιαδήποτε τιμή.

    και ερωτώ. Γιατί να πάρω κάποιον 3ο (δηλαδή τον εγκαταστάτη) τηλέφωνο για να ρωτήσω πόσο χρεώνουν αυτοί.
    Γιατί σώνει και καλά να έχω εγκαταστάτη (που έχω, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα).
    Και ρωτάω και εγώ.
    Τί θα σου προσφέρει το κέντρο λήψης εφόσον προσθέσεις και gprs και αν θές βάζεις και ένα watchdog κάπου απομακρυσμένα να ελέγχει αν όλα δουλεύουν?

  15. #120
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ρωτάω και εγώ.
    Τί θα σου προσφέρει το κέντρο λήψης εφόσον προσθέσεις και gprs και αν θές βάζεις και ένα watchdog κάπου απομακρυσμένα να ελέγχει αν όλα δουλεύουν?
    Το κέντρο θα μπορεί να με ειδοποιήσει όταν και άμα χρειαστεί (ή το χρειαστώ) καθώς επίσης να καλέσει τις αρχες.
    Το watchdog από μόνο του, απλά μου παρέχει την πληροφόρηση που θέλω χωρίς να μπορεί να με βοηθήσει κάποια στιγμή που ισως χρειαστεί.
    Κάπως ετσι το εχω στο μυαλό μου. Μπορεί να κάνω και λάθος.
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ - ΚΙΝΗΤΟ - GPU
    Από k0nan στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-10, 16:18
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-09, 18:36
  3. Συναγερμός σπιτιού & φίλτρο ADSL
    Από roxy90 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-08, 15:00
  4. ADSL και συναγερμός σπιτιού
    Από npats στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-06, 16:55
  5. adsl γραμμη και συναγερμος σπιτιου
    Από npats στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-04, 13:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας