Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 139
  1. #1
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    631
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Λόγω ληστείας που έγινε σε κοντινή πολυκατοικία,αποφάσισα να βάλω συναγερμό στο διαμέρισμά μου, αλλά δεν έχω "ψαχτεί" καθόλου στο θέμα.

    Τι πρέπει να προσέξω? Υπάρχουν συγκεκριμένες μάρκες/εταιρείες που προτείνετε?
    Για ότι αφορά την τοποθέτησή του, υπάρχουν κάποια "μυστικά" που θα πρέπει να γνωρίζει κανείς ? Επιπρόσθετα μέτρα ασφαλείας που ενδεχομένως θα μπορούσε να πάρει κανείς ? (πχ κάμερες, φώτοκύταρρα)
    "It is harder to crack a prejudice than an atom." - Albert Einstein

    Irresponsibility: No single raindrop believes it is to blame for the flood...


  2. #2
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arkady Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω ληστείας που έγινε σε κοντινή πολυκατοικία,αποφάσισα να βάλω συναγερμό στο διαμέρισμά μου, αλλά δεν έχω "ψαχτεί" καθόλου στο θέμα.

    Τι πρέπει να προσέξω? Υπάρχουν συγκεκριμένες μάρκες/εταιρείες που προτείνετε?
    Για ότι αφορά την τοποθέτησή του, υπάρχουν κάποια "μυστικά" που θα πρέπει να γνωρίζει κανείς ? Επιπρόσθετα μέτρα ασφαλείας που ενδεχομένως θα μπορούσε να πάρει κανείς ? (πχ κάμερες, φώτοκύταρρα)
    Υπαρχουν πολλες εταιριες που ασχολουνται με τετοιες εγκαταστασεις....Κοστολογιο θες?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    631
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν πολλες εταιριες που ασχολουνται με τετοιες εγκαταστασεις....Κοστολογιο θες?
    Θα ήθελα και κοστολόγιο στο περίπου (αν γνωρίζει κανείς), αλλά δεν είναι αυτό που με απασχολεί πρωτίστως.
    Γενικά θα ήθελα να ξέρω θέματα όπως τι τύποι συναγερμών υπάρχουν και ποιόν να επιλέξω, τι χαρακτηριστικά θα πρέπει να έχει ένας "καλός" συναγερμός, τι θα πρέπει να προσέξω στην τοποθέτηση του για να είναι αποτελεσματικός, "tips" οικιακής ασφάλειας και γενικότερα τέτοιου είδους θέματα.
    "It is harder to crack a prejudice than an atom." - Albert Einstein

    Irresponsibility: No single raindrop believes it is to blame for the flood...


  4. #4
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Να έχει 4 πόδια, δόντια και να γαβγίζει. Μυστικό να έχει μάθει να τρώει μόνο από σένα.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    631
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να έχει 4 πόδια, δόντια και γαβγίζει. Μυστικό να έχει μάθει να τρώει μόνο από σένα.
    Δεν θέλω σκύλο.
    "It is harder to crack a prejudice than an atom." - Albert Einstein

    Irresponsibility: No single raindrop believes it is to blame for the flood...


  6. #6
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Για ηλεκτρονικό συναγερμό πας σε εταιρία αφού το 90% έχει να κάνει με την σωστή μελέτη του χώρου σου.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ασύρματος συναγερμός υψηλής αξιοπιστίας χωρίς τυχαίες ή λανθασμένες ενεργοποιήσεις με προσιτή τιμή και προηγμένα χαρακτηριστικά όπως:

    • Πανεύκολη εγκατάσταση χωρίς αβαρίες στο σπίτι ή το γραφείο γιατί δεν έχει καλώδια
    • Πολύ μεγάλη εμβέλεια επικοινωνίας με τις περιφερειακές συσκευές του
    • Απαραβίαστη ασύρματη επικοινωνία με δισεκατομμύρια διαφορετικούς κωδικούς
    • Ελληνικό μενού οδηγιών οθόνης και εύκολος χειρισμός με τρία πλήκτρα μόνο
    • Ελληνικές φωνητικές ειδοποιήσεις, ελληνικό αναλυτικό βιβλίο οδηγιών, τεχνική υποστήριξη
    • Ενσωματωμένη, δυνατή σειρήνα και ενσωματωμένο πληκτρολόγιο
    • Υποστήριξη 285 (!) ασύρματων περιφερειακών συσκευών για προστασία από κλοπή, φωτιά, πλημμύρα κα, 3 ενσύρματες ζώνες για σύνδεση πολλαπλών ενσύρματων συσκευών
    • Υποστήριξη ως 9 ζωνών μερικού οπλισμού (9 partitions) για ανεξάρτητο οπλισμό πολλών διαφορετικών περιοχών κάλυψης από μια μόνο κεντρική μονάδα
    • Σύνδεση με τηλέφωνο ή κινητό για ενημέρωση σε περίπτωση προβλήματος, σύνδεση με Κέντρο Λήψης Σημάτων, ενημέρωση ακόμα και σε περίπτωση διακοπής ρεύματος
    • Δυνατότητα απομακρυσμένης ακοής των τεκταινόμενων και ομιλίας στο χώρο της κεντρικής μονάδας, μέσω κινητού τηλεφώνου, μετά από συναγερμό ή απλά καλώντας τη μονάδα από το κινητό
    • Σύνδεση με υπολογιστή μέσω σειριακής, USB ή Ethernet θύρας και προγραμματισμός με ελληνικό λογισμικό, σύνδεση με αυτοματισμό σπιτιών (ανοίγετε ή κλείνετε οποιαδήποτε συσκευή από μακριά).
    • Διαθέσιμη ηλιακή σειρήνα εξωτερικών χώρων για πλήρως ασύρματη και αυτόνομη εγκατάσταση


    Κόστος 450 Euro (Κεντρική μονάδα και ηλιακή σειρήνα)
    Ασύρματος αισθητήρας κίνησης (PIR): 50 Euro
    Θα χρειαστείς 1-2 για τους χώρους στους οποίους υπάρχει εύκολη πρόσβαση. Πχ Σαλόνι, κουζίνα, διάδρομος.
    Μαγνητική επαφή: 35 euro (Θα χρειαστείς 1 για κάθε πόρτα, παράθυρο)
    Τηλεκοντρόλ: 35 Euro (Θα χρειαστείς 1 για κάθε μέλος της οικογένειας που έχει κλειδιά)
    Επιπλέον :
    Ανιχνευτής καπνού: 95 euro
    Μπουτόν πανικού ή ιατρικού επείγοντος με μπρασελέ: 40 euro

  8. #8
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    631
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyriakoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Ασύρματος συναγερμός υψηλής αξιοπιστίας χωρίς τυχαίες ή λανθασμένες ενεργοποιήσεις με προσιτή τιμή και προηγμένα χαρακτηριστικά όπως:

    • Πανεύκολη εγκατάσταση χωρίς αβαρίες στο σπίτι ή το γραφείο γιατί δεν έχει καλώδια
    • Πολύ μεγάλη εμβέλεια επικοινωνίας με τις περιφερειακές συσκευές του
    • Απαραβίαστη ασύρματη επικοινωνία με δισεκατομμύρια διαφορετικούς κωδικούς
    • Ελληνικό μενού οδηγιών οθόνης και εύκολος χειρισμός με τρία πλήκτρα μόνο
    • Ελληνικές φωνητικές ειδοποιήσεις, ελληνικό αναλυτικό βιβλίο οδηγιών, τεχνική υποστήριξη
    • Ενσωματωμένη, δυνατή σειρήνα και ενσωματωμένο πληκτρολόγιο
    • Υποστήριξη 285 (!) ασύρματων περιφερειακών συσκευών για προστασία από κλοπή, φωτιά, πλημμύρα κα, 3 ενσύρματες ζώνες για σύνδεση πολλαπλών ενσύρματων συσκευών
    • Υποστήριξη ως 9 ζωνών μερικού οπλισμού (9 partitions) για ανεξάρτητο οπλισμό πολλών διαφορετικών περιοχών κάλυψης από μια μόνο κεντρική μονάδα
    • Σύνδεση με τηλέφωνο ή κινητό για ενημέρωση σε περίπτωση προβλήματος, σύνδεση με Κέντρο Λήψης Σημάτων, ενημέρωση ακόμα και σε περίπτωση διακοπής ρεύματος
    • Δυνατότητα απομακρυσμένης ακοής των τεκταινόμενων και ομιλίας στο χώρο της κεντρικής μονάδας, μέσω κινητού τηλεφώνου, μετά από συναγερμό ή απλά καλώντας τη μονάδα από το κινητό
    • Σύνδεση με υπολογιστή μέσω σειριακής, USB ή Ethernet θύρας και προγραμματισμός με ελληνικό λογισμικό, σύνδεση με αυτοματισμό σπιτιών (ανοίγετε ή κλείνετε οποιαδήποτε συσκευή από μακριά).
    • Διαθέσιμη ηλιακή σειρήνα εξωτερικών χώρων για πλήρως ασύρματη και αυτόνομη εγκατάσταση


    Κόστος 450 Euro (Κεντρική μονάδα και ηλιακή σειρήνα)
    Ασύρματος αισθητήρας κίνησης (PIR): 50 Euro
    Θα χρειαστείς 1-2 για τους χώρους στους οποίους υπάρχει εύκολη πρόσβαση. Πχ Σαλόνι, κουζίνα, διάδρομος.
    Μαγνητική επαφή: 35 euro (Θα χρειαστείς 1 για κάθε πόρτα, παράθυρο)
    Τηλεκοντρόλ: 35 Euro (Θα χρειαστείς 1 για κάθε μέλος της οικογένειας που έχει κλειδιά)
    Επιπλέον :
    Ανιχνευτής καπνού: 95 euro
    Μπουτόν πανικού ή ιατρικού επείγοντος με μπρασελέ: 40 euro
    Δουλεύεις σε εταιρεία συναγερμών?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Arkady : 28-08-11 στις 17:52. Αιτία: auto merged post
    "It is harder to crack a prejudice than an atom." - Albert Einstein

    Irresponsibility: No single raindrop believes it is to blame for the flood...


  9. #9
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Όχι, Χρειάστηκα συναγερμό για το γραφείο πριν από χρόνια και κατέληξα σε αυτόν επειδή είναι ο καλύτερος που δεν χρειάζεται καλώδια και σκαψίματα. Τελικά τον έβαλα και στο σπίτι μου και σε 5-6 φίλους. Σε δύο περιπτώσεις απέτρεψε κλοπή... Ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά αλλά δεν μπορώ να πουλήσω λιανική.

  10. #10
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    631
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyriakoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, Χρειάστηκα συναγερμό για το γραφείο πριν από χρόνια και κατέληξα σε αυτόν επειδή είναι ο καλύτερος που δεν χρειάζεται καλώδια και σκαψίματα. Τελικά τον έβαλα και στο σπίτι μου και σε 5-6 φίλους. Σε δύο περιπτώσεις απέτρεψε κλοπή... Ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά αλλά δεν μπορώ να πουλήσω λιανική.
    Τον αγόρασες και τον τοποθέτησες μόνος σου ή κάποια εταιρεία που τον εμπορεύεται?
    "It is harder to crack a prejudice than an atom." - Albert Einstein

    Irresponsibility: No single raindrop believes it is to blame for the flood...


  11. #11
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τον τοποθέτησα μόνος μου. Έχει οδηγίες και σύστημα ελέγχου σωστής εγκατάστασης.

  12. #12
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    631
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyriakoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τοποθέτησα μόνος μου. Έχει οδηγίες και σύστημα ελέγχου σωστής εγκατάστασης.
    Ήταν δύσκολη η εγκατάστασή του?
    Έχεις συνδρομή σε κάποια εταιρεία που θα επέμβει σε περίπτωση κινδύνου και αν ναι, πόσα δίνεις κάθε μήνα?

    Ειρήσθω εν παρόδω, από μια έρευνα για συστήματα συναγερμών που έκανα στο ebay, οι τιμές που ανέφερες πριν είναι τουλάχιστον εξωπραγματικές, αφού για ολοκληρωμένο πακέτο πας πάνω από 1000 €.
    Στο ebay, συστήματα συναγερμού με gsm τηλεειδοποίηση, 20-30 παγίδες για πόρτες/παράθυρα, ανιχνευτές καπνού & αερίου κλπ κλπ, ξεκινάνε από 200-250 δολάρια.
    "It is harder to crack a prejudice than an atom." - Albert Einstein

    Irresponsibility: No single raindrop believes it is to blame for the flood...


  13. #13
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    φιλος που εγκατέστησε συναγερμό τον προηγούμενο χρόνο, έδωσε εαν θυμάμαι καλά 700 ευρω
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  14. #14
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    για τους ασυρματους έχω ορισμένους προβληματισμούς.
    1. δεν θέλω και άλλα ραδιοκύματα εντός σπιτιού. δεν γνωρίζω πόσο επιβάρυνση φέρνουν, αλλά θαθελα να το αποφύγω εαν είναι δυνατόν.
    2. δεν γνωρίζω, αλλα δεν έχω πάρει και ποτέ απάντηση τι γίνεται σε περίπτωση πχ jamming. Υπάρχουν πολλοί τρόποι επέμβασης σε ασύρματες επικοινωνίες και τα περι δισ κωδικώ ν τα ακούω βερεσέ. Θα μου πείς, το μικρό κλεφτρόνι είναι λίγο απίθανο να έχει τέτοια τεχνολογία, το μεγάλο κλεφτρόνι δεν θα πάει να κλέψει εαν απο πριν δεν γνωρίζει ότι θα έχει πολύ καλή μπάζα, αρα είμαστε εκτός στόχαστρου αυτού.
    3. Βλεπω ότι όλοι οι ασύρματοι συναγερμοί είναι τόσο ίδιοι, μα τόσο ίδιοι, σε χαρακτηριστικα, που μου δίνει την εντύπωση ότι είναι όλα απο το ίδιο εργοστάσιο, και αλλάζει μόνο η επωνυμία στο ταμπελάκι. Μαζί με την τιμή φυσικά. Ετσι έχεις ασύρματους συναγερμούς απο 250-350 ευρω έως χιλιαδες, ανάλογα με την μάρκα, αλλά απο χαρακτηριστικά είναι τα ίδια.

  15. #15
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arkady Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν δύσκολη η εγκατάστασή του?
    Έχεις συνδρομή σε κάποια εταιρεία που θα επέμβει σε περίπτωση κινδύνου και αν ναι, πόσα δίνεις κάθε μήνα?

    Ειρήσθω εν παρόδω, από μια έρευνα για συστήματα συναγερμών που έκανα στο ebay, οι τιμές που ανέφερες πριν είναι τουλάχιστον εξωπραγματικές, αφού για ολοκληρωμένο πακέτο πας πάνω από 1000 €.
    Στο ebay, συστήματα συναγερμού με gsm τηλεειδοποίηση, 20-30 παγίδες για πόρτες/παράθυρα, ανιχνευτές καπνού & αερίου κλπ κλπ, ξεκινάνε από 200-250 δολάρια.
    Μου πήρε 2 ώρες για προγραμματισμό και εγκατάσταση μαζί με το διάβασμα...
    Στο ebay έχω ψάξει κι εγώ, μάλλον είδες αυτά με τις μεγάλες κεραίες; Αυτά δουλεύουν σε χαμηλές συχνότητες δεν είναι αξιόπιστα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τους ασυρματους έχω ορισμένους προβληματισμούς.
    1. δεν θέλω και άλλα ραδιοκύματα εντός σπιτιού. δεν γνωρίζω πόσο επιβάρυνση φέρνουν, αλλά θαθελα να το αποφύγω εαν είναι δυνατόν.
    2. δεν γνωρίζω, αλλα δεν έχω πάρει και ποτέ απάντηση τι γίνεται σε περίπτωση πχ jamming. Υπάρχουν πολλοί τρόποι επέμβασης σε ασύρματες επικοινωνίες και τα περι δισ κωδικώ ν τα ακούω βερεσέ. Θα μου πείς, το μικρό κλεφτρόνι είναι λίγο απίθανο να έχει τέτοια τεχνολογία, το μεγάλο κλεφτρόνι δεν θα πάει να κλέψει εαν απο πριν δεν γνωρίζει ότι θα έχει πολύ καλή μπάζα, αρα είμαστε εκτός στόχαστρου αυτού.
    3. Βλεπω ότι όλοι οι ασύρματοι συναγερμοί είναι τόσο ίδιοι, μα τόσο ίδιοι, σε χαρακτηριστικα, που μου δίνει την εντύπωση ότι είναι όλα απο το ίδιο εργοστάσιο, και αλλάζει μόνο η επωνυμία στο ταμπελάκι. Μαζί με την τιμή φυσικά. Ετσι έχεις ασύρματους συναγερμούς απο 250-350 ευρω έως χιλιαδες, ανάλογα με την μάρκα, αλλά απο χαρακτηριστικά είναι τα ίδια.
    1. οι καλωδιακοί συναγερμοί είναι φτηνότεροι στην αγορά τους. Αν κάνεις την τοποθέτηση σε παλιό σπίτι, με σκαψίματα κλπ θα σου κοστίσει λίγο παραπάνω αλλά δεν θα έχεις ραδιοκύματα.
    2. Είναι εύκολο να παραβιάσει κάποιος που γνωρίζει τον τρόπο, έναν οποιονδήποτε συναγερμό. Συνήθως θα προτιμήσει τους εύκολους, γρήγορους και χωρίς ρίσκο στόχους. Παράδειγμα, σε μια φίλη που της τοποθέτησα το συγκεκριμένο συναγερμό. Ανέβηκαν στο μπαλκόνι της, στον πρώτο, και από εκεί έβαλαν σκάλα και έκλεψαν διαμέρισμα στον δεύτερο... Πάντως ο συναγερμός που αναφέρω έχει προστασία για παρεμβολές και λειτουργεί σε συχνότητα που έχει οριστεί για συναγερμούς.
    3. Στην Ελλάδα δυο συναγερμούς ξέρω με παρόμοια χαρακτηριστικά και ίδια σχεδόν τιμή. Ασύρματοι με λιγότερα λεφτά υπάρχουν ακόμα και σε telemarketing

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ - ΚΙΝΗΤΟ - GPU
    Από k0nan στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-10, 16:18
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-09, 18:36
  3. Συναγερμός σπιτιού & φίλτρο ADSL
    Από roxy90 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-08, 15:00
  4. ADSL και συναγερμός σπιτιού
    Από npats στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-06, 16:55
  5. adsl γραμμη και συναγερμος σπιτιου
    Από npats στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-04, 13:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας