Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 100
  1. #31
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    εννοειται πως κραταει ακομη.εστειλα και service request+πες μας την γνωμη σου.
    εξηγησε λιγο το "καταγγελω την συμβαση".ωστε να γλυτωσεις τα εξοδα διακοπης?

  2. #32
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Περιοχή
    ΤΑΥΡΟΣ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10016/1022
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Zyxel
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kage Εμφάνιση μηνυμάτων
    εξηγησε λιγο το "καταγγελω την συμβαση".ωστε να γλυτωσεις τα εξοδα διακοπης?
    Ναι, αυτό εννοώ.

    Τα νομικά δεν είναι το δυνατό μου σημείο, αλλά πιστεύω ότι με το πακέτο υπηρεσιών που παρέχουν, θα πρέπει να μπορώ τουλάχιστον να μιλάω στο τηλέφωνο.

    Το γεγονός ότι το πρόβλημα εμφανίζεται (σε μένα τουλάχιστον) εδώ και 3 μήνες, και επίσης ότι έχουν πει 4-5 διαφορετικούς λόγους για το πρόβλημα σε μένα και σε άλλους, σημαίνει ή ότι δεν ξέρουν τι είναι (απαράδεκτο) ή ότι δεν θέλουν / δεν μπορούν να το φτιάξουν (απαράδεκτο).

    Θα επικοινωνήσω μαζί τους και αναλόγως της απάντησης θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα ή θα κοιτάξω να διακόψω χωρίς τα έξοδα διακοπής. Ελπίζω να μην χρειαστεί να επιστρατεύσω κολλητή φίλη που είναι δικηγόρος...
    Think for yourself.
    Question Authority.

  3. #33
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εμφανίστηκε και στο Μενίδι αυτό το φαινόμενο.

    Δεν ξέρω για πόση ώρα.

    Γύρισα και βρήκα το ακουστικό του ασύρματου να γράφει κάτι σαν: "Ελέξτε την τηλεφωνική σύνδεση".Δεν είχε τόνο το τηλέφωνο το internet λειτουργούσε.Με πήρα τηλέφωνο απ'το κινητό την μία μου το έκλεισε με την μία και την άλλη ήταν σαν να χτυπάει αλλά τίποτα.Πήρα τηλέφωνο απ'το σταθερό και ας μην είχε τόνο την πρώτη φορά τίποτα αλλά επανήλθε ο τόνος και μετά είχα τηλέφωνο, βέβαια δεν είναι λύση.

    Μετά το αργό internet τώρα μας αφήνει και χωρίς τηλέφωνο.

  4. #34
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Ρε παιδιά, μαζευτειτε οι έχοντες το πρόβλημα, γράψτε μια ωραία επιστολή υπογεγραμμένη απ όλους με τα τηλεφωνα κλπ στοιχεία και στείλτε τη συστημένη στην ΟΝ μαζί με τα άλλα προβλήματα.
    Δεν ειναι δύσκολο.

    Θα το αναλαμβανα εγώ, αλλά δεν εχω στο σπίτι ον και εκεί που εχω δε βλέπω το πρόβλημα.

  5. #35
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μάλλον πρέπει να ανοίξουμε και νέο θέμα "Περιοδική παροχή internet και τηλεφωνίας από την ΟΝ".Εμένα πλέον κάθε μεσημέρι το τηλέφωνο νεκρό και εάν δεν πάρω κάποιο τηλέφωνο δύο φορές δεν επανέρχεται νωρίτερα από την μία ώρα και το internet κάνει "σκορτσαρίσματα" κάθε τρείς και λίγο: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=560015 .Άρε ΟΝ, βλάκεια που έκανα και την επέλεξα!

  6. #36
    Το avatar του μέλους oxyd
    oxyd Guest
    Επιβεβαιώνω το πρόβλημα. Περιοχή Νέα Σμύρνη, συνέβει σήμερα το πρωί. Νεκρό τηλέφωνο, ίντερνετ εντάξει. Επανήλθε από μόνο του μετά από 1 ώρα χωρίς να το αναφέρω στην ΟΝ.

  7. #37
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Περιοχή
    ΤΑΥΡΟΣ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10016/1022
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Zyxel
    Όταν το είχα πρωτοαναφέρει τον Ιούλιο, με πήραν την επόμενη ημέρα να μου πουν ότι το έφτιαξαν και έκλεισαν το case στο support.

    Προφανώς δεν έφτιαξαν τίποτα, οπότε το ξαναέδωσα βλάβη τον Αύγουστο και από τότε (3,5 μήνες) το case είναι ακόμη ανοιχτό.

    Πήρα προχθές τηλ. και μου ξαναείπανε το παραμύθι με την αναβάθμιση του κέντρου. Όταν τους θύμισα ότι το πρόβλημα κρατάει 3,5 μήνες και ότι έχει το ίδιο πρόβλημα αρκετός/πολύς κόσμος σε διάφορες περιοχές, μου είπε ότι θα με καλέσει ο τεχνικός να μου εξηγήσει τι συμβαίνει.

    Φυσικά από προχθές δεν πήρε κανένας. Τι να μου εξηγήσει, τα ανεξήγητα...
    Think for yourself.
    Question Authority.

  8. #38
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gedi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά από προχθές δεν πήρε κανένας. Τι να μου εξηγήσει, τα ανεξήγητα...
    Δυστηχώς μάλλον έχουν εξαντλήσει όλες τις δικαιολογίες.

  9. #39
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Το δωσα και γω σαν πρόβλημα, με πήρε ο τεχνικός, ε.ιπε ότι πάρχει κάποιο θέμα που θα λυθεί τις προσεχείς μέρες και μου πρότεινε να ενεργοποιήσει την VOIP θύρα. Επειδή όμως δεν θέλω να αχρηστέψω τις άλλες συσκευές που έχω σπίτι του είπα όχι

  10. #40
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Περιοχή
    ΤΑΥΡΟΣ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10016/1022
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Zyxel
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...με πήρε ο τεχνικός, ε.ιπε ότι πάρχει κάποιο θέμα που θα λυθεί τις προσεχείς μέρες...
    Δυστυχώς φίλε, η πρώτη φορά που το άκουσα αυτό ήταν τέλος Αυγούστου...
    Think for yourself.
    Question Authority.

  11. #41
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14884/1011
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Michelin Pilot exalco
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χθες το πρωί στις 14/11 μου κόπηκε το τηλέφωνο και επανασυνδέθηκε την ίδια μέρα το μεσημέρι. Δεν ήμουν σπίτι όποτε με ειδοποίησαν οι γονείς μου και κάλεσα την τεχνική υποστήριξη της εταιρίας. Η τύπισσα γυρνάει και μου λέει ότι για να το δηλώσω βλάβη θα πρέπει να με πάρετε τηλέφωνο από την οικία σας για να δοκιμάσουμε κάποια τεστ. Της λέω ότι να καλέσετε στο κινητό της μάνας μου να μιλήσετε μαζί της. Όχι μου λέει δεν μπορώ να την καλέσω εγώ θα πρέπει να με καλέσει. Αφού δεν έχω σταθερό πως θα σε καλέσει της λέω με βαρύ τόνο (αρχίζω και τα παίρνω) να πάρει ένα τηλέφωνο από το διπλανό σπίτι ή από κάποιον που έχει On για να μην χρεωθεί!!! Τρελαίνομαι, την ρωτώ δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος από σένα να δηλώσεις βλάβη το τηλέφωνό μου; Όχι μου απαντάει και κρατάω το όνομα και τις λέω ευχαριστώ και τις το κλείνω στα μούτρα.
    Μπαίνω σας κύριος μέσα στην σελίδα της ON και μέσα από το profile μου το προσωπικό καταγράφω το πρόβλημα μου και στις 16:00 με πήραν από το τεχνικό τμήμα και το τηλέφωνο λειτουργούσε και πάλι.

  12. #42
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LEFTKOYL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες το πρωί στις 14/11 μου κόπηκε το τηλέφωνο και επανασυνδέθηκε την ίδια μέρα το μεσημέρι. Δεν ήμουν σπίτι όποτε με ειδοποίησαν οι γονείς μου και κάλεσα την τεχνική υποστήριξη της εταιρίας. Η τύπισσα γυρνάει και μου λέει ότι για να το δηλώσω βλάβη θα πρέπει να με πάρετε τηλέφωνο από την οικία σας για να δοκιμάσουμε κάποια τεστ. Της λέω ότι να καλέσετε στο κινητό της μάνας μου να μιλήσετε μαζί της. Όχι μου λέει δεν μπορώ να την καλέσω εγώ θα πρέπει να με καλέσει. Αφού δεν έχω σταθερό πως θα σε καλέσει της λέω με βαρύ τόνο (αρχίζω και τα παίρνω) να πάρει ένα τηλέφωνο από το διπλανό σπίτι ή από κάποιον που έχει On για να μην χρεωθεί!!! Τρελαίνομαι, την ρωτώ δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος από σένα να δηλώσεις βλάβη το τηλέφωνό μου; Όχι μου απαντάει και κρατάω το όνομα και τις λέω ευχαριστώ και τις το κλείνω στα μούτρα.
    Μπαίνω σας κύριος μέσα στην σελίδα της ON και μέσα από το profile μου το προσωπικό καταγράφω το πρόβλημα μου και στις 16:00 με πήραν από το τεχνικό τμήμα και το τηλέφωνο λειτουργούσε και πάλι.
    Δεν πάνε καθόλου καλά, σοβαρή αντιμετώπιση.Σκέτη κοροιδία.

    Μάλλον τους έχουν βάλει να ασχολούνται με τις νέες (εάν υπάρχουν) αιτήσεις και μόνο τώρα με την διαφήμιση στην TV.Εάν της έλεγες τίποτα για καινούρια αίτηση θα σε έπαιρνε και στο εξωτερικό τηλέφωνο για να σε κάνει πελάτη.

    Πάλι καλά που δεν σου είπε να τους πάρεις από το τηλέφωνο όταν θα επανέλθει για να σου πούν ότι έτσι και αλλιώς δεν βλέπουν πρόβλημα αφού τους τηλεφώνησες.

    Μάλλον το πάνε για κλείσιμο, απορώ τους υπαλλήλους τους, τους πληρώνουν τουλάχιστον;

  13. #43
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14884/1011
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Michelin Pilot exalco
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tο call center της on το έχει η teleperformance, τελευταια φορα που ακουσα.

  14. #44
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LEFTKOYL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο call center της on το έχει η teleperformance, τελευταια φορα που ακουσα.
    Και το τεχνικό της τμήμα δηλαδή δεν υπάρχει;Το έχει εξωτερικός συνεργάτης;

    Όπως και να έχει τραγική αντιμετώπιση.

  15. #45
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μία από τα ίδια και με εμένα. Εδώ και μια εβδομάδα περίπου ακούω παράσιτα την ώρα που μιλάω, ευτυχώς όχι σε έντονο βαθμό, ακόμα τουλάχιστον.
    Επίσης έχει σταματήσει να δουλέυει η αναγνώριση κλήσεων!!!!!!!!!
    Άλλαξα τα καλώδια, έβγαλα τα φίλτρα, δοκίμασα 5 διαφορετικές συσκευές, αλλά τίποτα. Μίλησα με το τεχνικό τμήμα και μου είπε ότι θα στείλουν τεχνικό να το τσεκάρει, αλλά σε περίπτωση που δεν είναι δικό τους το πρόβλημα θα με χρεώσουν επίσκεψη
    Είμαι βέβαιος ότι υπάρχει πρόβλημα με το δίκτυο τους, ύστερα από ότι διαβάζω και εδώ, αλλά πολύ φοβάμαι ότι κάτι θα σκαρφιστούν για να μου φορτώσουν τη χρέωση του τεχνικού.
    Καμιά ιδέα για την αναγνώριση κλήσης???? Μπορώ να δοκιμάσω κάτι άλλο μπας και δουλέψει???

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. διακοπες στην τηλεφωνια voip
    Από alt10alt10 στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-10, 22:32
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-08, 22:39
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-08, 16:36
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-08, 20:12
  5. HOL 2play Διακοπές στην τηλεφωνία
    Από kalidim στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-08, 19:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας