Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 61

Θέμα: Inter Telecom

  1. #31
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Το φαντάστηκα οτι κάπως ετσι θα ήταν, με διαφημίσεις...

  2. #32
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Χαίρετε παιδιά,
    Μερικές ερωτήσεις που αφορούν το θέμα μας (την intertelecom)

    1. Υποστηρίζει έγχρωμο φαξ;
    2. Υποστηρίζει ταυτόχρονη λειτουργία fax2mail (εισερχόμενες) και voip (εξερχόμενες);
    3. Πόσα κανάλια φωνής δίνει; (Γίνεται το ίδιο account να το χρησιμοποιούν πολλά άτομα μαζί την ίδια στιγμή; )
    4. Υπάρχει τρόπος να ηχογραφώ τις κλήσεις;

    Ευχαριστώ πολύ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος almounia : 27-09-17 στις 19:06.

  3. #33
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    3. Απο όσο ξερω οταν εχεις δυο συσκευές δέχεσαι και δεύτερη κλήση.

  4. #34
    Εγγραφή
    15-10-2011
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe7130RG
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 39,5(dB)
    Μπορεί με φορητότητα να περάσει στην inertelecom αριθμός κινητού;

  5. #35
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Στη sim που έχουν και η οποία παίζει για roaming πιο πολύ αποδίδουν βρετανικό αριθμό. Οπότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις φορητότητα ελληνικού. Βέβαια έχω μια επιφύλαξη γιατί έχουν δεσμεύσει αριθμοσειρά κινητής οπότε κάτι έχουν στα σκαριά λογικά. Ίσως δραστηριοποίηση ως virtual operator όπως η cyta;

  6. #36
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Μακάρι να βγουν και αυτή στην κινητή, με καλύτερες χρεώσεις!!!

  7. #37
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    με ενα δευτερο ψαξιμο,επειδη δεν ειναι οι μονοι που εχουν παρει αριθμοσειρα κινητης,το πιο πιθανο ειναι αυτοι οι αριθμοι να χρησιμοποιουνται για sms μαρκετιγκ (π.χ. αποστολη μαζικων διαφημιστικών sms).

  8. #38
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω add στο account δεύτερο extension?

  9. #39
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Προτείνω ΜΑΚΡΙΑ από intertelecom γιατί αποδείχθηκε ότι μου φάγανε το υπόλοιπο χρημάτων λόγω αχρησίας.

    Ένας φυσιολογικός, πελατοκεντρικός επιχειρηματικός νους θα αποκαθιστούσε την αδικία και δεν θα κοιτούσε πώς να ΚΛΕΨΕΙ τα χρήματα των πελατών του. ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ από intertelecom.

    Τους απείλησα ότι θα πω την πραγματική ιστορία μου σε φόρουμ, και οφείλω να το κάνω, για να προστατευτούν άλλοι. Νομίζανε ότι δεν θα υλοποιήσω την απειλή μου.

    Και ως απόδειξη του ειλικρινούς χαρακτήρα των λεγομένων μου, κάποτε τους εκθείαζα για την υπηρεσία των αριθμών πρόσβασης που είχαν. Για να μην λέτε ότι ήμουν στρατευμένους να τους κάνω πόλεμο από πάντα π.χ. λόγω κάποιου ανταγωνιστή ή κάτι άλλο. ΌΧΙ.

    Τώρα όμως έχουν αλλάξει, και προσωπικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος από την σχέση μου μαζί τους. Έστω και 1-2 άτομα να αποθαρρυνθούν από αυτό που γράφω και να ΜΗΝ γίνουν πελάτες τους, θα έχω επιτύχει τον σκοπό μου, γιατί ήταν τόσο αλλαζόνες που δεν δέχθηκαν να μου δώσουν χρήματα που διαγράψανε από ευρώ που τους είχα ΔΩΣΕΙ τις πρώτες μέρες, ως ένας από τους πρώτους πιστούς πελάτες τους.

    Θα καταλάβουν ότι η ζημιά που μου κάνανε και η απροθυμία τους να αποκαταστήσουν την αδικία στο άτομό μου, θα τους στοιχίσει πολύ περισσότερα, απ' ότι αν μου δίνανε πίσω τα λίγα ευρώ που μου διαγράψανε με το έτσι θέλω και χωρίς εγώ να έχω συναινέσει ποτέ σε τέτοιο όρο ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ του υπολοίπου λόγω αχρησίας γιατί ο όρος αυτός δεν υπήρχε όταν είχα γραφτεί εγώ. (Τον αλλάξανε μετά).

    ΜΑΚΡΙΑ λοιπόν από intertelecom

  10. #40
    Εγγραφή
    21-08-2004
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/50
    ISP
    BT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτείνω ΜΑΚΡΙΑ από intertelecom γιατί αποδείχθηκε ότι μου φάγανε το υπόλοιπο χρημάτων λόγω αχρησίας.

    Ένας φυσιολογικός, πελατοκεντρικός επιχειρηματικός νους θα αποκαθιστούσε την αδικία και δεν θα κοιτούσε πώς να ΚΛΕΨΕΙ τα χρήματα των πελατών του. ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ από intertelecom.

    Τους απείλησα ότι θα πω την πραγματική ιστορία μου σε φόρουμ, και οφείλω να το κάνω, για να προστατευτούν άλλοι. Νομίζανε ότι δεν θα υλοποιήσω την απειλή μου.

    Και ως απόδειξη του ειλικρινούς χαρακτήρα των λεγομένων μου, κάποτε τους εκθείαζα για την υπηρεσία των αριθμών πρόσβασης που είχαν. Για να μην λέτε ότι ήμουν στρατευμένους να τους κάνω πόλεμο από πάντα π.χ. λόγω κάποιου ανταγωνιστή ή κάτι άλλο. ΌΧΙ.

    Τώρα όμως έχουν αλλάξει, και προσωπικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος από την σχέση μου μαζί τους. Έστω και 1-2 άτομα να αποθαρρυνθούν από αυτό που γράφω και να ΜΗΝ γίνουν πελάτες τους, θα έχω επιτύχει τον σκοπό μου, γιατί ήταν τόσο αλλαζόνες που δεν δέχθηκαν να μου δώσουν χρήματα που διαγράψανε από ευρώ που τους είχα ΔΩΣΕΙ τις πρώτες μέρες, ως ένας από τους πρώτους πιστούς πελάτες τους.

    Θα καταλάβουν ότι η ζημιά που μου κάνανε και η απροθυμία τους να αποκαταστήσουν την αδικία στο άτομό μου, θα τους στοιχίσει πολύ περισσότερα, απ' ότι αν μου δίνανε πίσω τα λίγα ευρώ που μου διαγράψανε με το έτσι θέλω και χωρίς εγώ να έχω συναινέσει ποτέ σε τέτοιο όρο ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ του υπολοίπου λόγω αχρησίας γιατί ο όρος αυτός δεν υπήρχε όταν είχα γραφτεί εγώ. (Τον αλλάξανε μετά).

    ΜΑΚΡΙΑ λοιπόν από intertelecom
    Τώρα που το είπες και μένα μου φάγανε το υπόλοιπό μου, περίπου 8 ευρώ. Δεν πήρα ποτέ κανένα email ειδοποίησης, μακριά από τους κλέφτες.

  11. #41
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Για εξηγήστε λίγο, τι λέει δηλαδή αυτή η πολιτική; Ότι αν βάλω π.χ. 20 ευρώ πρέπει να τα καταναλώσω σε ένα εξάμηνο; Ή κάτι άλλο;
    hnesne

  12. #42
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εξηγήστε λίγο, τι λέει δηλαδή αυτή η πολιτική; Ότι αν βάλω π.χ. 20 ευρώ πρέπει να τα καταναλώσω σε ένα εξάμηνο; Ή κάτι άλλο;
    Αν έχουν αλλάξει όρους, όλοι πρέπει να το ξέρουμε...για ενημερώστε και εμένα που έχω σταθερό εδώ και 3-4 χρόνια...δεν μιλάω σχεδόν καθόλου, μόνο με καλούν αλλά πρέπει όλοι να ξέρουμε τι παίζει ! Μπήκαν και αυτοί στο καρτέλ με το να αρπάζουν χρήματα ;

  13. #43
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.628
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Μάλλον αυτό εδώ εννοούν

    Αλλαγές στη διάρκεια ισχύος των υπηρεσιών σταθερής και κινητής τηλεφωνίας
    5 Δεκεμβρίου 2014
    Από 01/01/2015 θα εφαρμοστεί διάρκεια ισχύος του υπολοίπου όλων των υπηρεσιών (VoIP και Κινητής) που προσφέρει η Inter Telecom. Η διάρκεια ισχύος του υπολοίπου θα είναι 12 μήνες από την τελευταία χρεώσιμη υπηρεσία (κλήση, sms, mobile internet). Αν περάσουν 12 μήνες από την τελευταία χρεώσιμη υπηρεσία, το τυχόν υπολειπόμενο ποσό θα μηδενίζεται.
    https://www.intertelecom.gr/news

  14. #44
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Το ΠΡΩΤΟ επιλήψιμο είναι ότι αλλάζουν οι όροι ΜΕΤΑ την εγγραφή σου (έχουν προφανώς αυτό το δικαίωμα, αλλά καταλαβαίνετε ότι υπάρχει ένα ηθικό ζήτημα όταν αλλάζουν οι όροι με πονηρό τρόπο επί τα χείρω...)

    Το ΔΕΥΤΕΡΟ επιλήψιμο είναι ότι δεν ενημερώνουν ξεκάθαρα για την εν λόγω αλλαγή αλλά λένε έτσι γενικά και αόριστα "δείτε τους νέους μας όρους" για να μην βγαίνουν στη φόρα οι απαράδεκτες πρακτικές τους εις βάρος του πελάτη με συγκεκριμένο τρόπο ότι "αλλάξαμε το συγκεκριμένο Χ, το συγκεκριμένο Ψ κλπ.". Το πλασάρουν έτσι "γενικά" αλλάξαμε τους όρους κλπ

    Το ΤΡΙΤΟ επιλήψιμο είναι παίζουν χαζό και δεν στέλνουν κάποια ενημέρωση π.χ. 30 ημέρες πριν 7 μέρες πριν και 1 ημέρα πριν (όπως κάνουνε όλες οι σοβαρές εταιρίες) για να σε ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ που τους στήριξες με τα χρήματά σου

    Το ΤΕΤΑΡΤΟ επιλήψιμο είναι ότι πουλάνε μούρη και υφάκι όταν τους λες πού πήγανε τα χρήματά μου και σχεδόν σε εκδικούνται με αυτόν τον τρόπο και δεν δέχονται να σου τα επιστρέψουν (εκδικούνται κατά κανόνα τους θεωρούμενους πιο καλούς/πιστούς/παλιούς τους πελάτες!)

    Το ΠΕΜΠΤΟ επιλήψιμο είναι ότι μάλλον δεν αρκεί το login στην υπηρεσία για να κρατήσεις ζωντανό το υπόλοιπο, ή δεν κάνουν έστω inactivation του credit (ώστε να μπορεί να ενεργοποιηθεί μετά), αλλά ΧΑΝΕΤΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ με ύπουλο τρόπο. Πρέπει να κάνεις δηλαδή μια χρεώσιμη υπηρεσία για να μην χαθεί το υπόλοιπο.

    Το ΕΚΤΟ επιλήψιμο είναι ότι κρύβουν τις ακριβείς κινήσεις / συναλλαγές παρελθοντικών ετών και έτσι δεν μπορείς να καταλάβεις πού πήγανε τα χρήματα, πώς χαθήκανε και πότε. Πρέπει να τους ρωτήσεις ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ότι λείπει το υπόλοιπο΄σου και το ψιλιαστείς.

    ΟΥΤΕ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ δεν λειτουργούν έτσι, οι οποίες μετά από πολλάα.... χρόνια ΊΣΩΣ σου μηδενίζουν το υπόλοιπο (νομίζω 15-20 χρόνια).

    Αυτά με την intertelecom για να γνωρίζετε όλοι. Τους το είπα και προσωπικά ότι θα πληρώσουν γι' αυτή τη συμπεριφορά τους, γιατί θα αποκαλύψω την αλήθεια σε όλους. Ίσως η αλαζονεία τους δεν τους επέτρεψε να φερθούν επαγγελματικά και σωστά.

    Λυπάμαι πραγματικά.

  15. #45
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΤΡΙΤΟ επιλήψιμο είναι παίζουν χαζό και δεν στέλνουν κάποια ενημέρωση π.χ. 30 ημέρες πριν 7 μέρες πριν και 1 ημέρα πριν (όπως κάνουνε όλες οι σοβαρές εταιρίες) για να σε ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ που τους στήριξες με τα χρήματά σου
    Αυτή την ενημέρωση μου την κάνει το skype σε ένα υπόλοιπο που έχω και με αναγκάζει να στείλω sms για να μη απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός μου.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Inter VLAN routing
    Από wrathchild στο φόρουμ Cisco ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-08, 09:34
  2. inter-vlan routing
    Από polychrono στο φόρουμ Cisco ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-06, 19:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας