Σελ. 1713 από 1854 ΠρώτηΠρώτη ... 16931703170817111712171317141715171817231733 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 25.681-25.695 από 27800
  1. #25681
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο αν είναι αληθινό ή όχι, πάντως στο ΑΠΘ έχω δώσει εξετάσεις Κυριακή. Σε κάποια μαθήματα ήμασταν τόσοι πολλοί που δεν χωρούσαμε στις αίθουσες καθημερινές (υπήρχαν κι άλλα μαθήματα, άλλα τμήματα, κλπ), οπότε πηγαίναμε Κυριακές για να χρησιμοποιήσουμε όσο περισσότερες αίθουσες γινόταν.
    Το Συγκεκριμένο έχει γίνει, όχι όμως εχθές, μέσα στην Εβδομάδα νομίζω με τις βροχές

  2. #25682
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Συγκεκριμένο έχει γίνει, όχι όμως εχθές, μέσα στην Εβδομάδα νομίζω με τις βροχές
    Ναι δεν έγινε χτες αυτό αλλά στη μεγάλη βροχή υπήρχε διακοπή ρεύματος.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #25683
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο αν είναι αληθινό ή όχι, πάντως στο ΑΠΘ έχω δώσει εξετάσεις Κυριακή. Σε κάποια μαθήματα ήμασταν τόσοι πολλοί που δεν χωρούσαμε στις αίθουσες καθημερινές (υπήρχαν κι άλλα μαθήματα, άλλα τμήματα, κλπ), οπότε πηγαίναμε Κυριακές για να χρησιμοποιήσουμε όσο περισσότερες αίθουσες γινόταν.
    Στην Πάτρα (Ρίο) δεν είχε γίνει ποτέ πάντως σε μένα. Αλλά έχουν περάσει και 2 δεκαετίες συνεπώς μην λέω πολλά. Πάντως infra failures δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. Είμαι σίγουρος πως πέρασε στα μίντια το γεγονός. Επαναλαμβανόμενα γεγονότα όπως πλημμύρες είναι πιο ελληνικό.

  4. #25684
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σοβαρά τώρα αυτό είναι το θέμα μας πότε έδωσαν εξετάσεις;
    Και όχι ότι ήταν μέσα στο σκοτάδι;
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  5. #25685
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο αν είναι αληθινό ή όχι, πάντως στο ΑΠΘ έχω δώσει εξετάσεις Κυριακή. Σε κάποια μαθήματα ήμασταν τόσοι πολλοί που δεν χωρούσαμε στις αίθουσες καθημερινές (υπήρχαν κι άλλα μαθήματα, άλλα τμήματα, κλπ), οπότε πηγαίναμε Κυριακές για να χρησιμοποιήσουμε όσο περισσότερες αίθουσες γινόταν.
    Εμείς στην δικιά μου σχολή δεν είχαμε δώσει ποτέ εξετάσεις Σαββατοκύριακο, αλλά κάποια εξάμηνα κάναμε μάθημα και Σάββατα επειδή δεν χωρούσαμε στις αίθουσες.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  6. #25686
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρά τώρα αυτό είναι το θέμα μας πότε έδωσαν εξετάσεις;
    Και όχι ότι ήταν μέσα στο σκοτάδι;
    Κανονικά έπρεπε να αναβληθεί. Βέβαια έχεις και κάποιους που κάνουν ταξίδι για ορισμένες εξετάσεις. Κάποτε δεν βλέπαμε γιατί είχε απίστευτο καπνό στο ηλεκτρικό ρεύμα τα μασησουμε.


    (Mega sarcasm και σποντα)

  7. #25687
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Πάτρα (Ρίο) δεν είχε γίνει ποτέ πάντως σε μένα. Αλλά έχουν περάσει και 2 δεκαετίες συνεπώς μην λέω πολλά. Πάντως infra failures δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. Είμαι σίγουρος πως πέρασε στα μίντια το γεγονός. Επαναλαμβανόμενα γεγονότα όπως πλημμύρες είναι πιο ελληνικό.
    Τα αμφιθέατρα στην εικόνα είναι χτισμένα στο ίδιο στυλ με τα ΑΘΕ στην Πάτρα. Υπόγεια, με μοναδική είσοδο από πάνω (εκτός αν ήξερες να κινηθείς στις κατακόμβες) και χωρίς καθόλου παράθυρα.
    Μπορεί να έχει απίστευτη λιακάδα έξω και εσύ να θες φώτα μέσα. Τελείως fail κατασκευή. Θυμάμαι μας έλεγε ένας τότε ότι έχουν φτιαχτεί με Β. Ευρωπαϊκά σχέδια, Γερμανικά αν θυμάμαι καλά.

    Χωρίς ρεύμα δεν μου έχει τύχει αλλά να έχουν πλημμυρίσει όπως λες το έχω δει αρκετές φορές.
    Πάντως και οι πλημμύρες/διαρροές δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. Πόσους κουβάδες έχω δει στο Cambridge για ταβάνια που τρέχουν νερό...

  8. #25688
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς ρεύμα δεν μου έχει τύχει αλλά να έχουν πλημμυρίσει όπως λες το έχω δει αρκετές φορές.
    Πάντως και οι πλημμύρες/διαρροές δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. Πόσους κουβάδες έχω δει στο Cambridge για ταβάνια που τρέχουν νερό...
    Κάτι που στα media βολικά ξεχνάνε όταν θέλουν να βγάζουν την χώρα σ όλα την χειρότερη. Δεν το δικαιολογώ αλλά δεν είμαστε παγκόσμια πρωτοπορία.

  9. #25689
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Ισχύει αυτό που λες. Σε κάθε χώρα που έχω δουλέψει/μείνει έχω δει αυτό το "τέτοια χάλια μόνο εδώ"

  10. #25690
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει αυτό που λες. Σε κάθε χώρα που έχω δουλέψει/μείνει έχω δει αυτό το "τέτοια χάλια μόνο εδώ"
    Εντάξει όχι και έτσι. Πχ στην Ολλανδία δεν υπάρχει περίπτωση. Οι Βέλγοι δεν θεωρούν ότι ειναι παγκόσμια πρωτοπορία αλλά όποιος χώνει για το Βέλγιο, λαμβάνει ένα κεφάλι κάτω και καταφατικό ναι έτσι ειναι. Στο μεταξύ ειναι βλάκες γιατί μερικά από όσα τους κράζουν ειναι καλά, οι ίδιοι το ξέρουν αλλά επειδή δεν έχουν εθνική ενότητα και περιφάνεια τα αποδέχονται όλα μην στεναχωρηθεί το expatίδιο που ήρθε στο Βέλγιο γιατί νομίζει ότι θα γίνει πλούσιος. Και τώρα έχω γινει ο defender και την λέω στους Βέλγους και μερικοί μου λένε δίκιο έχεις και τους βλέπω να αντιδρούν.

    Στην Ελλάδα πιστεύω αν έρθει ένας ξένος και κράξει την Ελλάδα και τι συμβαίνει, θα φάει τρελό κράξιμο. Δεν ξέρω, δεν ειμαι εκεί εδώ και πολλά χρόνια αλλά μέχρι το 2005 θα κατέληγε στα μπογαλάκια σου και δρόμο αν δεν σου αρέσει. Ταυτόχρονα όμως, οι χειρότεροι με όλες τις αρνητικές παγκόσμιες πρωτοτυπίες και μόνο αν διακριθεί κανένας ελληνικής καταγωγής αθλητής ή ηθοποιός θα πετάξουμε την σκούφια μας.

  11. #25691
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Δεν έχω ζήσει Ολλανδία ή Βέλγιο αλλά μην μπερδεύεις την εσωτερική κριτική με την εξωτερική. Άλλο το να έρθει κάποιος να μας κράξει (που ισχύει θα φάει κράξιμο) και άλλο το να πιστεύουμε ότι μόνο εδώ κάνουμε το Χ,Ψ κακό και έξω όλα είναι τέλεια.

  12. #25692
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με φακούς στα χέρια έδωσαν εξετάσεις χθες φοιτητές στο Τμήμα Μηχανολόγων – Μηχανικών του ΕΜΠ λόγω της κακοκαιρίας.
    Το κρυφό σχολειό
    Συνημμένο Αρχείο 245365

    - - - Updated - - -

    Εύχομαι ολόψυχα σε αυτά τα παιδιά να προοδεύσουν στη Ζωή τους ότι και αν κάνουν.
    Την Πέμπτη νομίζω συνέβη, που έβρεχε πολύ στην Αθήνα.

    Tragic όπως και να χει.

  13. #25693
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ζήσει Ολλανδία ή Βέλγιο αλλά μην μπερδεύεις την εσωτερική κριτική με την εξωτερική. Άλλο το να έρθει κάποιος να μας κράξει (που ισχύει θα φάει κράξιμο) και άλλο το να πιστεύουμε ότι μόνο εδώ κάνουμε το Χ,Ψ κακό και έξω όλα είναι τέλεια.
    Δεν τα μπέρδεψα.

  14. #25694
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Ομοίως στενοχωριέμαι όταν ακούω να κατηγορούν την Ελλάδα και τους Έλληνες, οι ίδιοι οι Έλληνες. Ειδικά η λέξη "Ελληνάρες", είναι η επιτομή αυτού του εθνικού αυτοχλευασμού και ευελπιστώ κάποια στιγμή να εκλείψει. Απορώ πώς γίνεται να έχει γίνει τόσο ευρεία η χρήση της.

    Ναι, υπάρχουν άσχημα πράγματα, αλλά μπορούμε να τα βελτιώσουμε, με συνεχή προσπάθεια, ενώ μπορούμε να κοιτάζουμε και τα θετικά μας, ώστε να αναπτερώνεται το ηθικό και η περηφάνια. Δεν χρειάζεται να γίνεται κάποιος προσωπικά ή εθνικά πομπώδης ή να αισθάνεται ανωτερότητα. Μπορεί απλά να σωπαίνει και να αφήνει την προσπάθεια να φαίνεται από μόνη της. Τουλάχιστον όμως να μην αυτοδυσφημίζεται και να μην είναι ηττοπαθής ή να διακατέχεται από αίσθημα εθνικής κατωτερότητας, κατηγορώντας μαζί και τους συντοπίτες του. Δεν είμαστε καλύτεροι από άλλους λαούς, ούτε χειρότεροι. Κάθε λαός είναι διαφορετικός, έχει θετικά και αρνητικά στοιχεία, αλλά και καθημερινά την επιλογή να εστιάζει σε κάποια από αυτά επιλέγοντας συμπεριφορές.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  15. #25695
    Εγγραφή
    01-04-2006
    Περιοχή
    Cambridge, UK
    Μηνύματα
    1.405
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    400 Mbps ⇋ 400 Mbps
    ISP
    Cambridge Fibre
    Router
    Linksys MR8300
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20230130_120144.jpg 
Εμφανίσεις:  220 
Μέγεθος:  392,0 KB 
ID: 245390

    Σήμερα σε μηχάνημα της δουλειάς. (Sorry για την φωτογραφία οθόνης.)

Σελ. 1713 από 1854 ΠρώτηΠρώτη ... 16931703170817111712171317141715171817231733 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας