Σελ. 78 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 586873767778798083 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.156-1.170 από 1248
  1. #1156
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Περιοχή
    Lios Angeles
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    951G-2HnD / Entry 2i
    SNR / Attn
    11.8(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εμένα μου ήρθε ένα αντίστοιχο mail ρωτώντας γιατί αποσυνέδεσα την συσκευή και αν θέλω να ξανασυμμετάσχω πάλι στο πρόγραμμα.
    Το θέμα είναι ότι δεν ήμουν ποτέ εθελοντής. Πριν δύο χρόνια περίπου είχα δηλώσει ενδιαφέρων αλλά δεν έλαβα ποτέ κάποια απάντηση.
    Πριν μερικές μέρες μου ήρθε ένα mail λέγοντας ότι αν θέλω να συμμετάσχω στο πρόγραμμα μπορούν να μου στείλουν το Whitebox 8.
    Σε μερικές μέρες το περιμένω.

  2. #1157
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ συμμετέχω ενεργά στο πρόγραμμα τους και δεν είχα καμία ενημέρωση
    τους έστειλα μήνυμα για να δούμε...

  3. #1158
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τωρα που μου ηρθε ειδοποιηση για αυτο το ποστ θυμηθηκα οτι ειχα κανει sign up αλλα δεν ειχα ποτε απαντηση.Πηγα να δω τα εμαιλ μου και τσακ βρηκα οτι με ειχα δεχτει πριν 3 χρονια και επρεπε να πατησω ενα λινκ για επιβεβαιωση.Το πατησα τωρα με την απορια και δουλευε ακομα...Θα δουμε τι θα στειλουν

  4. #1159
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Κι εμένα μου έστειλαν email Αλλά δεν είπαν τίποτα για νέο ρουτερ
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  5. #1160
    Εγγραφή
    22-09-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    και εγω το είχα αποσυνδέσει πριν κανενα χρονο και μου έστειλε ο coo μήνυμα αν θελω να μου στείλει το whitebox 8. Το δέχτηκα κ περιμένω να έρθει

  6. #1161
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Εμένα μου έστειλε αυτό...θα του πω ότι μου κάηκε το router (το brickαρα Όταν πήγα να το ξεκλειδώσω)

    Hello,

    I'm the COO of SamKnows, and would like to apologise for the direct email, but you have previously kindly hosted a Whitebox in your home in Greece.

    We are about to embark on boosting our Whitebox panel in Greece, and previous customers are exactly what we are looking for. Hence I wanted to reach out directly rather than sending an email via a email marketing tool or similar.

    Would you be willing to host a Whitebox again? Can I ask why you disconnected, and see if there are any ways we can improve our service?

    It might be worth noting that we will shortly be releasing a new mobile app which works in conjunction with the Whitebox to allow you to test wifi in your home, and also release a new reporting dashboard which helps you pinpoint issues with your connection, including real world tests against Neflix, YouTube and iPlayer.

    If you have any specific questions, or would like a new free Whitebox, please let me know and we can look to process your application.

    Kind regards,
    Neil

  7. #1162
    Το avatar του μέλους Σταυροφόρος
    Σταυροφόρος Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου έστειλε αυτό...θα του πω ότι μου κάηκε το router (το brickαρα Όταν πήγα να το ξεκλειδώσω)
    Κι εγώ το ίδιο είπα στον Neil, ακριβώς για τον ίδιο λόγο!

  8. #1163
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Πάντως το mail δεν λέει τίποτα για modem-router, που ανάφερε ένας φίλος πιο πάνω.... ούτε βλέπω κάτι σχετικό στην ιστοσελίδα τους. Νομίζω συνεχίζουν να στέλνουν bridge mode συσκευές.

  9. #1164
    Εγγραφή
    22-09-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Το whitebox 8 στέλνουν, ειναι δικής τους κατασκευής. Απλα δεν είδα και εγω καπου να λέει οτι κανει και λειτουργία modem-router.

  10. #1165
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    χτες με pm κιολας ο coo της εταιρειας με ρωτησε αν ενδιαφερομαι να παραλαβω τα νεα router τους που θα ειναι και modem δεν μου εδωσε αλλες πληροφοριες αλλα μου εστειλε ενα direct link για να κανω accept ενα nda και θα μου το στειλουν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasiskes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα δεν είδα και εγω καπου να λέει οτι κανει και λειτουργία modem-router.
    Δεν είναι και modem και βασίζεται σε chip της MediaTek:
    https://wiki.openwrt.org/toh/samknows/sk-wb8
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  11. #1166
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι και modem και βασίζεται σε chip της MediaTek:
    https://wiki.openwrt.org/toh/samknows/sk-wb8
    Δεν φαίνεται να είναι πρόσφορο ούτε για "jailbreaking" και αλλαγή firmware, οπότε μάλλον δεν θα πρότεινα να το ζητήσετε για τέτοια χρήση.

  12. #1167
    Εγγραφή
    06-04-2008
    Περιοχή
    Kozani
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    14.8(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γεια σας,

    είμουν κι εγώ στο πρόγραμμα απο 1 Φεβ 2012 έως και 30 Σεπ 16, τότε μου έστειλαν mail και μου είπαν ότι το white box (tp link 1043nd) μου θα σταματήσει να στέλνει δεδομένα και κατά συνέπεια μπορώ να το κάνω ότι θέλω.

    πριν από 5 μέρες μου έστειλαν πάλι mail να με ευχαριστήσουν που είμουν μέσα, σχεδόν από την αρχή του προγράμματος και με πρότειναν να μου στείλουν το "our all new Whitebox 8" το οποίο και περιμένω εντός λίγων ημερών να το παραλάβω (σε μία εβδομάδα σύμφωνα με το traking).

    Στο πρόγραμμα θα συμμετάσχω και πάλι για τον λόγο ότι μου έλυσε τα προβλήματά μου με τον πάροχο (vodafone - hol), καθότι σε κάποια προβλήματα μου είχα μόλις τους ανέφερα γι αυτό το πρόγραμμα και όλα τα σχετικά και αφού τους κοινοποίησα τις μηνιαίες αναφορές κατάλαβαν ΄πως δεν θα την έβγαζαν και τόσο εύκολα μαζί μου :P ... ( https://www.adslgr.com/forum/threads...CE%BF-internet

    Ένα τελευταίο σας παρακαλώ,
    γνωρίζει κανείς (σίγουρα) πως να φλασάρω το παλιό μου white box (tp link 1043nd). όπου έψαξα δεν κατάφερα τίποτα και το κυριότερο είναι ότι από την samknows μου απάντησαν "google for it"

  13. #1168
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papazov Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,

    είμουν κι εγώ στο πρόγραμμα απο 1 Φεβ 2012 έως και 30 Σεπ 16, τότε μου έστειλαν mail και μου είπαν ότι το white box (tp link 1043nd) μου θα σταματήσει να στέλνει δεδομένα και κατά συνέπεια μπορώ να το κάνω ότι θέλω.

    πριν από 5 μέρες μου έστειλαν πάλι mail να με ευχαριστήσουν που είμουν μέσα, σχεδόν από την αρχή του προγράμματος και με πρότειναν να μου στείλουν το "our all new Whitebox 8" το οποίο και περιμένω εντός λίγων ημερών να το παραλάβω (σε μία εβδομάδα σύμφωνα με το traking).

    Στο πρόγραμμα θα συμμετάσχω και πάλι για τον λόγο ότι μου έλυσε τα προβλήματά μου με τον πάροχο (vodafone - hol), καθότι σε κάποια προβλήματα μου είχα μόλις τους ανέφερα γι αυτό το πρόγραμμα και όλα τα σχετικά και αφού τους κοινοποίησα τις μηνιαίες αναφορές κατάλαβαν ΄πως δεν θα την έβγαζαν και τόσο εύκολα μαζί μου :P ... ( https://www.adslgr.com/forum/threads...CE%BF-internet

    Ένα τελευταίο σας παρακαλώ,
    γνωρίζει κανείς (σίγουρα) πως να φλασάρω το παλιό μου white box (tp link 1043nd). όπου έψαξα δεν κατάφερα τίποτα και το κυριότερο είναι ότι από την samknows μου απάντησαν "google for it"
    Aυτό ήταν κάπως σπαστικό από μέρους τους. Νομίζω θα δημιουργούσαν καλύτερη βούληση αν -από τη στιγμή που σταματούν λειτουργία των παλιών ρουτερ- έβγαζαν μια απλή διαδικασία ξεκλειδώματος μόνοι τους. Υποτίθεται ότι το ξεκλείδωμα είναι σχετικά απλή διαδικασία, πάντως εγώ κατάφερα να μπρικάρω το tp-link ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες. Νομίζω σε κάποιους λειτουργεί και σε άλλους όχι, και δεν είναι τοσο fail-safe.

  14. #1169
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    με κάθε επιφύλαξη όταν δηλώνεις ότι συμμετέχεις στο πρόγραμμα τους λένε ότι όταν τελειώσει το πρόγραμμα και ο εξοπλισμός ανήκει σε εσένα να τον κάνεις ότι θέλεις είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν πρόσβαση σε αυτόν ώστε να τον επαναφέρεις στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις

    για ψάξτε το αν είναι....θα στείλω και εγώ μήνυμα αν μου στείλουν το νέο ώστε να ξεκλειδώσω της TPLINK με κανονικό τρόπο.

  15. #1170
    Εγγραφή
    06-04-2008
    Περιοχή
    Kozani
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    14.8(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    με κάθε επιφύλαξη όταν δηλώνεις ότι συμμετέχεις στο πρόγραμμα τους λένε ότι όταν τελειώσει το πρόγραμμα και ο εξοπλισμός ανήκει σε εσένα να τον κάνεις ότι θέλεις είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν πρόσβαση σε αυτόν ώστε να τον επαναφέρεις στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις

    για ψάξτε το αν είναι....θα στείλω και εγώ μήνυμα αν μου στείλουν το νέο ώστε να ξεκλειδώσω της TPLINK με κανονικό τρόπο.
    σε ερώτησή μου στην samknows για ξεκλείδωμα μου απάντησαν

    "Hello Dimitris,

    It is possible to revert the Whitebox to its original settings as a router. Unfortunately, we cannot assist with this so you may need to look for information online on how to do it.

    Kind regards,

    Dominic"


    ενώ σε mail μου προς την tp link μου απάντησαν

    Dear Dimitris,
    Many thanks for your valuable reply.

    We are willing to help you solve the problem. But it is beyond our service. And we are not familiar with the third party software. So we can do nothing to help you.
    If you still have problems, google is more efficient. Maybe some else has the same problem on the internet. Some people who is familiar with the third party software can help you.

Σελ. 78 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 586873767778798083 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αύξηση των ευρυζωνικών ταχυτήτων στην Ευρώπη
    Από treli@ris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 12:02
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 16:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας