Σελ. 83 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 63737881828384 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.231-1.245 από 1248
  1. #1231
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το SSH δεν θέλει άνοιγμα. Θα το ανοίξεις (όπως και το προηγούμενο που είχες) αν κάτι πάει στραβά και το "μπρικάρεις".
    Α οκ συγνώμη κατάλαβα λάθος

  2. #1232
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κοίτα, δεν υπάρχει άλλος εύκολος τρόπος εκτός του SSH. Και αυτό διότι τώρα η συσκευή με το firmware του Samknows, δεν έχει γραφικό περιβάλλον παρά μόνο γραμμή εντολών. Άρα το SSH είναι η μοναδική σου επιλογή.
    Η επόμενη και καλύτερη για όποιον έχει γνώσεις και τα εργαλεία, είναι μέσω σειριακής σύνδεσης ανοίγοντας την συσκευή. Αυτή η επιλογή είναι η μοναδική για επαναφορά σε λειτουργική κατάσταση της συσκευής, αν κάτι πάει στραβά με το SSH.

    Απλά πρέπει να διαβάσεις όλες τις πληροφορίες διότι υπάρχει συγκεκριμένη σειρά και βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις.

  3. #1233
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, δεν υπάρχει άλλος εύκολος τρόπος εκτός του SSH. Και αυτό διότι τώρα η συσκευή με το firmware του Samknows, δεν έχει γραφικό περιβάλλον παρά μόνο γραμμή εντολών. Άρα το SSH είναι η μοναδική σου επιλογή.
    Η επόμενη και καλύτερη για όποιον έχει γνώσεις και τα εργαλεία, είναι μέσω σειριακής σύνδεσης ανοίγοντας την συσκευή. Αυτή η επιλογή είναι η μοναδική για επαναφορά σε λειτουργική κατάσταση της συσκευής, αν κάτι πάει στραβά με το SSH.

    Απλά πρέπει να διαβάσεις όλες τις πληροφορίες διότι υπάρχει συγκεκριμένη σειρά και βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις.
    Σε ευχαριστώ
    Δεν το πειράζω τουλάχιστον για όσο συμμετέχω στο πρόγραμμα.

  4. #1234
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.615
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ
    Δεν το πειράζω τουλάχιστον για όσο συμμετέχω στο πρόγραμμα.
    Νόμιζα ότι και εσύ είχες το Sk-WB8. Το WDR3600 είναι πανεύκολο να "σπάσει", πρακτικά το ίδιο εύκολο με το WR740v4 που έδιναν αρχικά.
    Επίσης το WDR3600 είναι φανταστικό σαν router αν εξαιρέσεις το ασθενικό σήμα σαν 5GHZ wifi και ότι παρόλο που έχει gibabit παντού, η διαμεταγωγή lan<> wan τερματίζει αρκετά πιο κάτω.
    Πάντως μην το φοβάσαι, υπάρχει το fimware να το επαναφέρεις αν πάει κάτι λάθος και ακόμα και σε περίπτωση hard brick με το σειριακό 100% το επαναφέρεις.

    Αν αποφασίσεις να το πειράξεις και θέλεις να μπορείς να το επαναφέρεις χωρίς σειριακό υπάρχει και το https://github.com/pepe2k/u-boot_mod .
    Το έχω βάλει σε όλα τα router που διαθέτω και το υποστηρίζουν (WR703/ WR740/1/ WDR3500) και έχω ξενοιάσει από bad flashes (που πρακτικά συμβαίνει 1/100).
    A very minor case of serious brain damage.

  5. #1235
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από riddle3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζα ότι και εσύ είχες το Sk-WB8. Το WDR3600 είναι πανεύκολο να "σπάσει", πρακτικά το ίδιο εύκολο με το WR740v4 που έδιναν αρχικά.
    Επίσης το WDR3600 είναι φανταστικό σαν router αν εξαιρέσεις το ασθενικό σήμα σαν 5GHZ wifi και ότι παρόλο που έχει gibabit παντού, η διαμεταγωγή lan<> wan τερματίζει αρκετά πιο κάτω.
    Πάντως μην το φοβάσαι, υπάρχει το fimware να το επαναφέρεις αν πάει κάτι λάθος και ακόμα και σε περίπτωση hard brick με το σειριακό 100% το επαναφέρεις.

    Αν αποφασίσεις να το πειράξεις και θέλεις να μπορείς να το επαναφέρεις χωρίς σειριακό υπάρχει και το https://github.com/pepe2k/u-boot_mod .
    Το έχω βάλει σε όλα τα router που διαθέτω και το υποστηρίζουν (WR703/ WR740/1/ WDR3500) και έχω ξενοιάσει από bad flashes (που πρακτικά συμβαίνει 1/100).
    Σε ευχαριστώ
    Ναι το προηγούμενο που είχα ήταν το 100 LAN της TP-LINK που έδιναν και όταν ζήτησα Gigabit LAN μου έστειλαν αυτό.

  6. #1236
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Τρέχει ένα άλλο roject, που σε πληρώνουν για να τεστάρεις την σύνδεση σου, 40€ αρχικό ποσό και περίπου ~7€/μηνα μετά.
    https://www.utest.com/

    https://www.utest.com/faq-internet-p...-speed-testing

    Ποιο είναι το πρότζεκτ?
    Στόχος του πρότζεκτ είναι να τεστάρει παθητικά την ταχύτητα του ίντερνετ σε περισσότερες από 10 χώρες, συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας. "Παθητικά" εννοούμε ότι δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, παρά μόνο να εγκαταστήσεις μια συσκευή που θα σου στείλουμε δωρεάν. Σκοπός της συσκευής είναι να μετράει την ταχύτητα της σύνδεσής σου μερικές φορές την ημέρα. Η όλη διαδικασία δεν θα επηρεάσει την σύνδεσή σου! Καμία καταγραφή ή υποκλοπή δεδομένων, ούτε κανενός είδους παρακολούθηση δραστηριότητας.

    Συμμορφώνεται το πρότζεκτ στην πολιτική προσωπικών δεδομένων (GDPR) ή υπάρχει κάποιος κίνδυνος ασφαλείας?
    Το uTest και ολόκληρο το πρότζεκτ είναι 100 % συμμορφωμένο με την πολιτική προσωπικών δεδομένων (GDPR). Η ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων είναι εγγυημένη και η συσκευή ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να έχει πρόσβαση στα προσωπικά σου δεδομένα ούτε να παρακολουθεί την δραστηριότητα σου. Ακολουθούμε πλήρως τον κανονισμό για την προστασία των δεδομένων - το θεωρούμε πάρα πολύ σημαντικό!

    Τι χρειάζεται για να συμμετάσχω στο πρότζεκτ?
    Χρειάζεται να είσαι πελάτης κάποιου από τους παρακάτω παρόχους στο σπίτι ή στη δουλειά με την αντίστοιχη τεχνολογία και ταχύτητα. Παρόλα αυτά, προσθέτουμε συνεχώς καινούρια είδη σύνδεσης και συμβολαίων επομένως μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή και θα έρθουμε σε επικοινωνία μαζί σου όταν υπάρξει διαθέσιμη θέση στην ομάδα.

    Cosmote DSL με 24 Mbps
    Cosmote DSL με 50 Mbps
    Cyta DSL με 24 Mbps
    Cyta DSL με 50 Mbps
    Forthnet DSL με 24 Mbps
    Forthnet DSL με 50 Mbps
    Vodafone DSL με 24 Mbps
    Vodafone DSL με 50 Mbps
    Wind DSL με 24 Mbps
    Wind DSL με 50 Mbps

    Πόσα χρήματα θα κερδίσω και πότε?
    Μόλις εγκαταστήσεις την συσκευή και την κρατήσεις ενεργή για 30 ημέρες, θα λάβεις 40ευρω στην αρχή του επόμενου μήνα.
    Επιπροσθέτως, θα λαμβάνεις 7ευρω για κάθε μήνα που η συσκευή θα είναι ενεργή (το πολύ 5 μέρες ανενεργή το μήνα)

    Πρόκειται για ένα μακροπρόθεσμο πρότζεκ που θα διαρκέσει τουλάχιστον για ακόμη έναν χρόνο και θα πληρώνεσαι στην αρχή κάθε μήνα.
    Πως θα πληρώνομαι?
    Για να λαμβάνεις τις πληρωμές σου θα πρέπει να έχεις λογαριασμό PayPal ή Payoneer.

    Μπορώ να προτείνω κάποιον για το πρότζεκτ?
    Ναι, μπoρείς να μας προτείνεις μέλη της οικογένειας σου, φίλους ή οποιονδήποτε πληροί τις προϋποθέσεις να συμμετάσχει στην ομάδα και αν αυτό το πρόσωπο μείνει ενεργός χρήστης για παραπάνω από 2 μήνες, θα λάβεις ένα μπόνους 50ευρω
    Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε, είναι να στείλετε αυτόν τον σχετικό σύνδεσμο στο προτεινόμενο άτομο: referral link

    Τι γίνεται αν δεν πληρώ τις προϋποθέσεις για το συγκεκριμένο πρότζεκτ?
    Σε αυτή την περίπτωση, μπορείς ακόμη να εγγραφείς με το παρακάτω κουμπί και να ρίξεις μια ματιά στον πίνακα των πρότζεκτ όπου υπάρχουν πολλά άλλα διαθέσιμα. Αλλά πρώτα κάνε την εγγραφή σου!
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  7. #1237
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.665
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Sorry, αλλά δεν θα το έβαζα αυτό στο δίκτυο μου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #1238
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry, αλλά δεν θα το έβαζα αυτό στο δίκτυο μου.
    ουτε εγώ, ειναι απο την ιδια εταιρεία που πουλούσε τα στοιχεια των χρηστών στο facebook
    νομιζω το είχαμε και σαν είδηση πριν απο κανα δίμηνο

    https://en.wikipedia.org/wiki/Applau...tware_company)
    https://techcrunch.com/2019/01/31/fa...-researchgate/

  9. #1239
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ θα το δοκιμάσω πάντως...

  10. #1240
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.665
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε εγώ, ειναι απο την ιδια εταιρεία που πουλούσε τα στοιχεια των χρηστών στο facebook
    νομιζω το είχαμε και σαν είδηση πριν απο κανα δίμηνο

    https://en.wikipedia.org/wiki/Applau...tware_company)
    https://techcrunch.com/2019/01/31/fa...-researchgate/
    Σωστός, το είχαμε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #1241
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός, το είχαμε.
    δεν τους κάνω λέει επειδή έχω FTTH

    δεν πειράζει...καλύτερα αρκεί το samknows που με έβαλε στο προφίλ FTTH.

  12. #1242
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.972
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Είπα να ξεθάψω αυτό το θέμα και να προτείνω όσοι έχουμε ακόμα μηχανάκια, να στείλουμε στο SamKnows ενημερωμένα στοιχεία για τις ταχύτητες των παρόχων εδώ Ελλάδα (βλέπω κάτι περίεργα στην Wind για παράδειγμα που θα πάω εγώ) για να ενημερωθεί η βάση τους και να τρέξει καλύτερα η έρευνα μιας και το vDSL και το FTTH ανθίζουν πλέον.

    Σκεφτείτε ότι παρόλο που δεν έχω Inalan όταν πίστευα ότι θα βάλω (κλαψ) τους έστειλα ότι υπάρχει αυτός ο πάροχος, τους είπα για τις ταχύτητες που δίνουν (έστειλα και το site τους) και σε 2-3 μέρες την είχαν προσθέσει...

    Εγώ έχω ένα whitebox (δε θυμάμαι το ακριβές μοντέλο) που μου έστειλαν ως αντικατάσταση του πρώτου που κάηκε και σύμφωνα με τα στοιχεία του στο CP του site λέει ότι είναι gigabit πόρτα (λέει ότι έχει και WiFi αλλά είναι κλειδωμένο μάλλον)
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  13. #1243
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.723
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Μe το που θα αλλάξει η ταχύτητα πρόσβασής σου, θα ενημερωθεί και το προφίλ σου στο Samknows μετά από κάποιες μέρες.

    Αυτό μου είχαν πει όταν τους ενημέρωσα πως πήγα από ADSL2 σε VDSL2 και όντως άλλαξε. Έτσι περιμένω να γίνει και τώρα που μεταφέρθηκα στ FTTH.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  14. #1244
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.723
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Καλησπέρα,

    Αναβιώνω το θέμα γιατί ίσως ενδιαφέρει κάποιον.

    Η u-test μου έστειλε survey σχετικά με το ίδιο project από της Applause (medux). Το survey μάλλον μου ήρθε αυτόματα, μιας και είμαι ήδη μέλος στο project, αλλά το ότι γίνεται survey σημαίνει πως το project ψάχνει νέους συμμετέχοντες.

    Το link που μου ήρθε είναι αυτό: https://platform.utest.com/requirement-survey/30361

    Αν δεν έχετε λογαριασμό στη utest, λογικά θα σας ζητήσει να φτιάξτε έναν.

    Από ότι φαίνεται ενδιαφέρονται για τις ακόλουθες πόλεις:
    Athens
    Chalcis
    Lamia
    Kozani
    Ptolemaida
    Heraklion
    Chania
    Rhodes
    Serres
    Katerini
    Piraeus
    Veria
    Ioannina
    Other

    Και για τις συνδέσεις:
    Vodafone VDSL 50 Mbps
    Vodafone VDSL 100 Mbps
    Nova Fiber Plus 500 Mbps
    Nova Fiber Ultra 1 Gbps
    Cosmote VDSL 50 Mbps
    Cosmote VDSL 100 Mbps
    Inalan Fiber 1 Gbps
    Other

    (τουλάχιστον επιλέγοντας σαν πόλη την Χαλκίδα, δε ρωτάει για τη σύνδεση σε όλες)

    Αν οι όροι του προγράμματος δεν έχουν μεταβληθεί, τότε η αποζημίωση, εφόσον επιλεγεί κάποιος είναι:
    - €40 εφάπαξ για την εγκατάσταση
    - €8 τον μήνα με την προϋπόθεση πως δεν μένει εκτός η συσκευή πάνω από 5 μέρες συνολικά.
    - Φεύγεις όποτε θες.
    Η αποζημίωση, παρότι αναφέρεται σε €, μετατρέπεται με την εκάστοτε ισοτιμία και πληρώνεται σε $, τουλάχιστον σε εμένα που επέλεξα να μου τα στέλνουν στο Paypal.

    Η συσκευή που στέλνουν είναι ένα κουτί μεγέθους πακέτου τσιγάρων με ένα τροφοδοτικό και απαιτεί τόσο ενσύρματη όσο και ασύρματη σύνδεση.

    Για τους παρανοϊκούς σαν και του λόγου μου, το έβαλα πίσω από ένα spare AP/router με gigabit uplink, το οποίο κάρωσα πίσω από το κανονικό μου router, του προγραμμάτισα και το ένα άσχετο SSID, ώστε τελικά η συσκευή τους να είναι απομονωμένη από το δίκτυό του σπιτιού μου (στο ίδιο AP/router πλέον ρίχνω και όλα τα smart-plugs/bulbs/κλπ ΙοΤ).

    Εδώ και 4 χρόνια η μόνη ασχολία που είχα μαζί του ήταν 3-4 φορές που με ειδοποίησαν πως το "χάσανε" από το δίκτυό τους. Την μία έφταιγα εγώ, το αποσύνδεσα από το ethernet, τις άλλες απλά το έκανα ένα reset.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frap : 21-02-24 στις 18:40.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  15. #1245
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.726
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Αναβιώνω το θέμα γιατί ίσως ενδιαφέρει κάποιον.

    Η u-test μου έστειλε survey σχετικά με το ίδιο project από της Applause (medux). Το survey μάλλον μου ήρθε αυτόματα, μιας και είμαι ήδη μέλος στο project, αλλά το ότι γίνεται survey σημαίνει πως το project ψάχνει νέους συμμετέχοντες.

    Το link που μου ήρθε είναι αυτό: https://platform.utest.com/requirement-survey/30361

    Αν δεν έχετε λογαριασμό στη utest, λογικά θα σας ζητήσει να φτιάξτε έναν.

    Από ότι φαίνεται ενδιαφέρονται για τις ακόλουθες πόλεις:
    Athens
    Chalcis
    Lamia
    Kozani
    Ptolemaida
    Heraklion
    Chania
    Rhodes
    Serres
    Katerini
    Piraeus
    Veria
    Ioannina
    Other

    Και για τις συνδέσεις:
    Vodafone VDSL 50 Mbps
    Vodafone VDSL 100 Mbps
    Nova Fiber Plus 500 Mbps
    Nova Fiber Ultra 1 Gbps
    Cosmote VDSL 50 Mbps
    Cosmote VDSL 100 Mbps
    Inalan Fiber 1 Gbps
    Other

    (τουλάχιστον επιλέγοντας σαν πόλη την Χαλκίδα, δε ρωτάει για τη σύνδεση σε όλες)

    Αν οι όροι του προγράμματος δεν έχουν μεταβληθεί, τότε η αποζημίωση, εφόσον επιλεγεί κάποιος είναι:
    - €40 εφάπαξ για την εγκατάσταση
    - €8 τον μήνα με την προϋπόθεση πως δεν μένει εκτός η συσκευή πάνω από 5 μέρες συνολικά.
    - Φεύγεις όποτε θες.
    Η αποζημίωση, παρότι αναφέρεται σε €, μετατρέπεται με την εκάστοτε ισοτιμία και πληρώνεται σε $, τουλάχιστον σε εμένα που επέλεξα να μου τα στέλνουν στο Paypal.

    Η συσκευή που στέλνουν είναι ένα κουτί μεγέθους πακέτου τσιγάρων με ένα τροφοδοτικό και απαιτεί τόσο ενσύρματη όσο και ασύρματη σύνδεση.

    Για τους παρανοϊκούς σαν και του λόγου μου, το έβαλα πίσω από ένα spare AP/router με gigabit uplink, το οποίο κάρωσα πίσω από το κανονικό μου router, του προγραμμάτισα και το ένα άσχετο SSID, ώστε τελικά η συσκευή τους να είναι απομονωμένη από το δίκτυό του σπιτιού μου (στο ίδιο AP/router πλέον ρίχνω και όλα τα smart-plugs/bulbs/κλπ ΙοΤ).

    Εδώ και 4 χρόνια η μόνη ασχολία που είχα μαζί του ήταν 3-4 φορές που με ειδοποίησαν πως το "χάσανε" από το δίκτυό τους. Την μία έφταιγα εγώ, το αποσύνδεσα από το ethernet, τις άλλες απλά το έκανα ένα reset.
    "You do not have access to this survey. Either this survey was time-sensitive and has expired, or you have not been invited to take the latest version of this survey."

    Ιnvite only δυστυχώς μοιάζει. Ή συμπλήρωσαν τον αριθμό.

Σελ. 83 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 63737881828384 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αύξηση των ευρυζωνικών ταχυτήτων στην Ευρώπη
    Από treli@ris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 12:02
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 16:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας