Σελ. 81 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 6171767980818283 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.201-1.215 από 1248
  1. #1201
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogeta01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα λεει οτι δεν ηταν δυνατη η παραδωση λογω διευθυνσης. τι να κανω;
    δυστυχώς πρέπει να πας στα γραφεία μάλλον της courrier

    αν είναι η ACS γνωστό κόλπο (δεν χτύπησαν κουδούνι) δεν σε βρήκαν => κόλλησαν το χαρτάκι και καθάρισε ο τύπος.

  2. #1202
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς πρέπει να πας στα γραφεία μάλλον της courrier

    αν είναι η ACS γνωστό κόλπο (δεν χτύπησαν κουδούνι) δεν σε βρήκαν => κόλλησαν το χαρτάκι και καθάρισε ο τύπος.
    Η χτύπησαν μια φορά το θυροτηλέφωνο κι έφυγαν με ταχύτητα 13χρονου που κάνει φάρσα θυροτηλέφωνου στους γονείς της συμμαθήτριάς του που "δεν το αγαπάει". Το χω δει κι αυτό από ACS.

  3. #1203
    Εγγραφή
    22-09-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ αυτα τα νεα κουτια δεν ειναι gigabit?
    Gigabit ειναι ναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thanasiskes : 27-03-17 στις 01:23.

  4. #1204
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς πρέπει να πας στα γραφεία μάλλον της courrier

    αν είναι η ACS γνωστό κόλπο (δεν χτύπησαν κουδούνι) δεν σε βρήκαν => κόλλησαν το χαρτάκι και καθάρισε ο τύπος.
    δεν χτύπησε ποτέ εδώ ήμουν όλη μέρα. Είναι δύσκολο να βρείς το σπίτι και δεν θα ασχολήθηκε καν γιατί πάντα από κούριερ με παίρνουν τηλέφωνο για να το βρουν.

  5. #1205
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Περιοχή
    Lios Angeles
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    951G-2HnD / Entry 2i
    SNR / Attn
    11.8(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogeta01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν χτύπησε ποτέ εδώ ήμουν όλη μέρα. Είναι δύσκολο να βρείς το σπίτι και δεν θα ασχολήθηκε καν γιατί πάντα από κούριερ με παίρνουν τηλέφωνο για να το βρουν.
    Δεν ασχολούνται να γυρίσουν το μάτι τους λίγο πιο πέρα να βρουν την διεύθυνση.
    Αν σου άφησαν ειδοποίηση, πάρε τους τηλέφωνο και πήγαινε να το πάρεις μόνος σου να ξεμπερδεύεις.

  6. #1206
    Εγγραφή
    27-07-2013
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15574/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8/13(dB) / 19/9(dB)
    Παιδιά με επίλεξε η samknows.com . Έχει έρθει από αρχές Μαρτίου το box samknows μέσω dpd στην Acs και δεν μου το φέραν.Μετά από τηλέφωνο Dpd.gr πήγα σήμερα και το πήρα και το εγκατέστησα.Διαορετικά σήμερα θα έφευγε πίσω στις 4 μμ. (48 ώρες απάντηση αν λειτουργεί) Σε 5 ώρες μου απάντησαν ότι λειτουργεί και έστειλαν Link και passwod με λογαριασμό μου.΄Ολα καλά. Βλέπω Graph
    Downstream speed (multithread),Upstream speed (multithread),UDP Latency,DNS Response Times,Failed DNS Queries,RTP Jitter Up,RTP Jitter Down,UDP Latency,UDP Packet Loss,Website Load Times
    Last 2 days.Έχει για 7 μέρες,30 μέρες,6 μήνες,χρόνο Help κλπ.Το έβαλα ανάμεσα Intrnet connexion και my computer.Έχει πόρτες 4 ethernet,2 wifi usb κλπ.
    Προσπαθώ να βρω τώρα πως το βλέπω στο router μου.Έχουν πει ότι θα μετράνε όταν δεν δουλεύω. Αλλά σαν να είδα καλύτερη ταχύτητα.Κόβει τους αυστηρούς ελέγχους του Total Bitdefender δεν ξέρω.
    Θα το ψάξω καμιά από επόμενες μέρες.
    Κανένας άλλος είναι στην έρευνα?Να τα λέμε.

  7. #1207
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά με επίλεξε η samknows.com . Έχει έρθει από αρχές Μαρτίου το box samknows μέσω dpd στην Acs και δεν μου το φέραν.Μετά από τηλέφωνο Dpd.gr πήγα σήμερα και το πήρα και το εγκατέστησα.Διαορετικά σήμερα θα έφευγε πίσω στις 4 μμ. (48 ώρες απάντηση αν λειτουργεί) Σε 5 ώρες μου απάντησαν ότι λειτουργεί και έστειλαν Link και passwod με λογαριασμό μου.΄Ολα καλά. Βλέπω Graph
    Downstream speed (multithread),Upstream speed (multithread),UDP Latency,DNS Response Times,Failed DNS Queries,RTP Jitter Up,RTP Jitter Down,UDP Latency,UDP Packet Loss,Website Load Times
    Last 2 days.Έχει για 7 μέρες,30 μέρες,6 μήνες,χρόνο Help κλπ.Το έβαλα ανάμεσα Intrnet connexion και my computer.Έχει πόρτες 4 ethernet,2 wifi usb κλπ.
    Προσπαθώ να βρω τώρα πως το βλέπω στο router μου.Έχουν πει ότι θα μετράνε όταν δεν δουλεύω. Αλλά σαν να είδα καλύτερη ταχύτητα.Κόβει τους αυστηρούς ελέγχους του Total Bitdefender δεν ξέρω.
    Θα το ψάξω καμιά από επόμενες μέρες.
    Κανένας άλλος είναι στην έρευνα?Να τα λέμε.
    Καλά εδώ 41 σελίδες τι νομίζεις να συζητάμε;
    Λες να είναι τόσο επιλεκτικοί και να το πηραν μόνο 10 άτομα;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #1208
    Εγγραφή
    27-07-2013
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15574/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8/13(dB) / 19/9(dB)
    Kαι εγώ σήμερα το σύνδεσα , και λειτουργεί.Θα έφευγε πίσω σήμερα στις 4μμ.

    Από Αγγλία ή DPD (φέτος βγήκε η καλύτερη εταιρεία)
    Σου στέλνει το Tracking URL : http://www.dpd.co.uk/apps/tracking/?parcel=ένα αριθμό.

    https://www.dpd.com/gr/archikhe_selh...y_dpd_guidance
    Παίρνεις τηλέφωνο dpd.gr
    Επικοινωνήστε μαζί μας Phone 2310 23 23 80
    Δευτέρα - Παρασκευή 9.00 έως 17.00
    Ζητά 10ψήφιο αριθμό ACS.Παίρνεις τηλέφωνο και πας και το παίρνεις Acs.
    Τα πιο πολλά από την καλή χώρα μας θα γυρίσουν πίσω ή θα τα στείλουν σε άλλες χώρες.

    Ελλάδα για ταχυδρομείο-ιδιωτικές εταιρείες είναι μπάχαλο.
    Από Αγγλία 1 μήνα κάνει και άμα φτάσει μένει στα αζήτητα.Χάνονται γιατί .......................
    Ας μην συνεχίσω............................................................για τη χώρα μου.Για ταχυδρομεία,ρεύμα κλπ..............................ΚΛΑΙΩ.
    Φταίω που αποφάσισα πριν πολλά χρόνια να μείνω.
    Αγγλία Σαββάτο και Κυριακή γίνεται παράδοση.Το πρωι παραγγέλνεις απόγευμα μέχρι 6μμ είναι στο σπίτι σου Σαββάτο και Κυριακή.Ακόμα και Σκωτία.
    Σε όλο το uk.
    Τα ξέρω.
    Η samknows.com ξεγελιέται από Αγγλία που κάθε διαμέρισμα έχει μοναδικό δικό του κωδικό και λειτουργούν άψογα.
    Αγγλία 500 χρόνια μπροστά είναι. Αμά κάνεις παράπονα γίνεται χαμός. Εδώ Ελλάδα το πολύ να μην σου φέρνουν την αλληλογραφία.Τα πάνε σε άλλες διευθύνσεις ,χιλιόμετρα μακρυά τα παρατάνε και .............................................
    Οι παλιοί ήταν ταχυδρόμοι.
    Οι νέοι είναι ..................................
    Εδώ σε οικισμό είμαστε σε ένα παντοπωλείο πάνε και χάνονται (γιατί δεν πάνε).Μια χούφτα άνθρωποι.
    Ας σταματήσω πάλι , γιατί............................................................

    Αγγλία Μια ιστορία για τον μετρητή του γκαζιού,που μπορεί να είναι στα υπόγεια. Περνάνε σου αφήνουν τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να περάσουν την ώρα που δεν δουλεύεις.Το ίδιο συμβαίνει και με τα δέματα. Όλος ο κόσμος είναι στη δουλειά του.
    Εδώ Ελλάδα όλοι στα σπίτια τους είναι ή κάπου αλλού εκτός υπηρεσίας.
    Παράδειγμα. Ρολόγια τα βάζουν σε ύψος χωρίς προστατευτικά.Για να μη σκύβουν ενώ παλιά ήταν σε κουτί στο χώμα.Να μην σπάνε από πάγο.
    Άσε που έχουν βάλει πλαστικούς μετρητές που μετράνε και τον αέρα που έρχεται.
    Χιλιάδες πράγματα στραβά ισχύουν την χώρα μου που όλο γίνονται και χειρότερα.
    Δήμοι επικοινωνίες, κράτος ..............................κλπ όλα πρέπει, από την αρχή να φτιαχτούν. Θέλει χιλιάδες χρόνια να διορθώσουν την καταστροφή που κάναν ....'οχι οι παλιοί αλλά οι νέοι σωτήρες δημοκράτες μας.

    Για τα άλλα παιδιά του site στεναχωριέμαι.
    Γιατί πολλοί εμάς στο site τούτο, το adslgr.com,αν λειτουργούσε σωστά η Acs θα ήταν μαζί μας στο πρόγραμμα, που χωρίς δικό τους φταίξιμο δεν πήραν το box ,αν προσφέρθηκαν να βοηθήσουν.Και εγώ εκτός θα ήμουν ,αλλά ξέρω τι συμβαίνει στη χώρα μου. ΄Ολα χρειάζονται από την αρχή.Διαφορετικά θα χαθούμε.
    Θέλει δουλειά και πάλι δουλειά.

    Με πιάνει μερικές φορές το παράπονο και τα βγάζω.
    Σταματώ.Sorry.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtc : 28-03-17 στις 00:43.

  9. #1209
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Περιοχή
    Lios Angeles
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    951G-2HnD / Entry 2i
    SNR / Attn
    11.8(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Προσπαθώ να βρω τώρα πως το βλέπω στο router μου....
    Είναι "black box". Δεν σου δίνει πρόσβαση στο interface του.

  10. #1210
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.630
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Βρήκα λίγο χρόνο να πειράξω το νέο whitebox, τελικά είναι ελάχιστα πιο δύσκολο από τα παλιότερα.
    Κόλλησα 3 pins για το σειριακό interface (57600 8Ν1) και ενώ bootάρει πατάμε "f" και "enter".
    Από τη κονσόλα δίνουμε "mount_root" και μετά passwd. Αν πει password unchanged τότε δίνουμε passwd root -d "mypassword" .
    Από εκεί και μετά κάνουμε ssh στην πόρτα 2222 (αντί της κανονικής 22) είτε στην ip που έχει πάρει από το κανονικό router είτε στην 10.98.11.62 αν το έχουμε μόνο του.

    Πήρα backup τα υπάρχοντα partitions για να μπορέσω να γυρίσω σε stock αν χρειαστεί, αλλά δεν φλάσαρα ακόμα openwrt/lede.
    Όταν θα υπάρξει περαιτέρω όρεξη θα κάνω extract το monitoring software ώστε να μπορεί να εγκατασταθεί σε openwrt/lede και να μπορεί το εργαλείο να δουλέψει και ως router/AP και ως monitoring appliance.

    Τώρα εάν οι δύο εσωτερικές κεραίες του είναι αρκετές για χρέη AP θα φανεί στην πράξη, αλλά πάντως το εργαλείο έχει AC wireless.
    A very minor case of serious brain damage.

  11. #1211
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εγώ τους έστειλα μια σύντομη απάντηση με προτάσεις στο [ψευτο]προσωποποιημένο μήνυμα για τη γνώμη μου για το πρόγραμμα και για το αν θέλω να συμμετάσχω ξανά, και ούτε έκαναν ένα acknowledgment καν. Λυπάμαι που ασχολήθηκα δηλαδή. Στείλτε ένα τυπικό "thank you for your suggestions, we read them and we found them all shit" ρε αχαριστοι...

  12. #1212
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τους έστειλα μια σύντομη απάντηση με προτάσεις στο [ψευτο]προσωποποιημένο μήνυμα για τη γνώμη μου για το πρόγραμμα και για το αν θέλω να συμμετάσχω ξανά, και ούτε έκαναν ένα acknowledgment καν. Λυπάμαι που ασχολήθηκα δηλαδή. Στείλτε ένα τυπικό "thank you for your suggestions, we read them and we found them all shit" ρε αχαριστοι...
    Ε, αφού ήταν shitty οι προτάσεις σου, τί να σου πουν οι άνθρωποι. Δε φτάνει που τους απασχολείς κι όλας

  13. #1213
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.740
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το box παρέδωσε πνεύμα και ζήτησα αλλαγή, αλλά με ενημέρωσαν πως δεν στέλνουν πλέον καινούριες μονάδες στην Ελλάδα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #1214
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το box παρέδωσε πνεύμα και ζήτησα αλλαγή, αλλά με ενημέρωσαν πως δεν στέλνουν πλέον καινούριες μονάδες στην Ελλάδα.
    πως?
    τι έγινε μας βαρέθηκαν?

  15. #1215
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.740
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως?
    τι έγινε μας βαρέθηκαν?
    Μάλλον.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 81 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 6171767980818283 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αύξηση των ευρυζωνικών ταχυτήτων στην Ευρώπη
    Από treli@ris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 12:02
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 16:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας