Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 76
  1. #1
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    Φωτός...
    ISP
    NASA
    Router
    Fritz, fritz, fritz
    Οι παρακάτω οδηγίες αφορούν αυτούς που τους άλλαξε η HOL το Fritz!box τους με το Netfaster2 αλλά θέλουν να επαναφέρουν στην γραμμή τους το Fritz. Η μέθοδος θα δουλέψει για οποιοδήποτε Fritz και οποιαδήποτε έκδοση firmware έχετε. Ένας μικρός πρόλογος για αρχή...
    Στο thread "H hol ζητάει να αλλάξει το Fritz σε Netfaster ;" στην σελίδα 28 αναφέρεται από τον χρήστη adrae ένας τρόπος για να επαναφέρετε το Fritzάκι σας, πραγματοποιώντας φλασάρισμα με recovery ROM, επαναφορά των default ρυθμίσεων της HOL και έπειτα αυτόματη αναβάθμιση του firmware και αυτόματη εγκατάσταση των ρυθμίσεων. Το καλό είναι ότι η συγκεκριμένη μέθοδος έπαιξε για πολλούς αλλά όχι και για μένα! Και ο λόγος είναι ότι η μέθοδος αυτή εξαρτάται από την λειτουργία του πρωτοκόλλου TR-069, το οποίο με λίγα λόγια επιτρέπει στον πάροχο να ρυθμίζει κατά βούληση τα ρουτεράκια μας. Όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι το συγκεκριμένο πρωτόκολλο δουλεύει όλη την ώρα, είναι απλά στην επιλογή του παρόχου να το χρησιμοποιήσει όταν και όποτε θέλει. Έτσι λοιπόν, στην δικιά μου περίπτωση το Fritz μου δεν έλεγε να "ενημερωθεί" με τίποτα, το μόνο που ενημερώθηκε σήμερα είναι το Netfaster2 κατά την διάρκεια των "προγραμματισμένων εργασιών αναβάθμισης" της HOL και κατέληξα με ένα "άχρηστο" Fritz. Και για να μπούμε επιτέλους στο ζουμί, 2 είναι οι παράγοντες που μας εμποδίζουν να ξαναχρησιμοποιήσουμε το Fritz με την VOIP τηλεφωνία:

    1. Οι "νέες ρυθμίσεις" της HOL.
    2. Το "κλείδωμα" του VOIP με συγκεκριμένη MAC address.
    Ας τα δούμε όμως ένα ένα.

    1. Οι νέες ρυθμίσεις είναι λίγο πολύ γνωστές σε όλους. Έχουν αναφερθεί αλλά όσο κι αν προσπάθησαν πολλοί (μαζί και εγώ) να τις βάλουν στο Fritz, τα τηλέφωνα δεν κάνουν register. Κάποιοι αναφέρουν πως δεν υπάρχει password για τις γραμμές και κάποιοι άλλοι δοκίμασαν τα γνωστά τετραψήφια. Αλλά εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα, το ότι δηλαδή οι γραμμές μας έχουν πια αληθινά password!!! Γι' αυτό λοιπόν μην παιδεύεστε με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις, είναι άχρηστες αν δεν ξέρετε αυτά τα passwords
    Η διαδικασία για να ανακαλύψετε τα passwords είναι πολύ απλή. Δημιουργείτε ένα backup ρυθμίσεων από το Netfaster2, πηγαίνοντας στο μενού Tools - Configuration Tools - Backup Router Configuration. Κατεβάζετε το πρόγραμμα RouterPassView από το link http://www.nirsoft.net/utils/routerpassview.zip και ανοίγετε το backup που φτιάξατε. Πηγαίνετε στην δεκαεξαδική διεύθυνση 0001C690 και στα δεξιά βλέπετε το password σε plain text της line1! Αντιστοίχως, το password της line2 θα το βρείτε στην διεύθυνση 0001D7E0, το οποίο λογικά θα είναι ίδιο με το πρώτο. Έτσι λοιπόν, έχοντας πια τα passwords μπορούμε να βάλουμε τις σωστές ρυθμίσεις στο Fritz. Επισυνάπτω στο τέλος ένα screenshot με τις δικές μου ρυθμίσεις οι οποίες δουλεύουν.

    2. Ακόμα και με τις σωστές ρυθμίσεις όμως, τα τηλέφωνα δεν θα γίνουν αμέσως registered. Και αυτό γιατί η HOL τα έχει "κλειδώσει" με την MAC address του Netfaster2. Οι επιλογές είναι δύο:
    Α. Περιμένετε από μερικά λεπτά μέχρι μερικές ώρες και αν είστε τυχεροί, τα τηλέφωνα θα γίνουν τελικά registered. Αυτό συνέβει τελικά και στην δική μου περίπτωση.
    Β. Αν τα τηλέφωνα δεν κάνουν register με τίποτα, τότε η μόνη λύση είναι το MAC spoofing. Περισσότερες λεπτομέρειες στο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=547909 , αλλά δεν νομίζω να το χρειαστείτε στην παρούσα φάση.

    Μερικές σκέψεις για το τέλος (ΟΥΦ!)
    Η HOL έκανε το "λάθος" να αφήσει το μενού του backup, σε αντίθεση με άλλα μενού που απλά εξαφάνισε με την αναβάθμιση του firmware. Μην σας φανεί περίεργο στην επόμενη αναβάθμιση του firmware (που μπορεί να μην αργήσει) να έχει "εξαφανιστεί" το συγκεκριμένο μενού, οπότε τρέχτε να προλάβετε να πάρετε τα passwords Σε περίπτωση που συμβεί και αυτό, υπάρχει μια hardcore λύση που περιλαμβάνει όμως άνοιγμα του router, σύνδεση converter, σύνδεση σε Η/Υ μέσω σειριακής και διάβασμα του configuration, μέθοδος που δουλεύει αλλά ελπίζω να μην φτάσουμε ως εκεί.
    Επίσης, δεν είναι τελείως απίθανο κάποια στιγμή να θελήσει η HOL να κόψει πραγματικά όλα τα "μη HOL" ρουτεράκια. Αυτό είναι εξαιρετικά απλό, απλά μπλοκάροντας τις MAC addresses που δεν επιθυμεί. Σε τέτοια περίπτωση το MAC spoofing είναι μονόδρομος.
    Και για να τελειώνω πριν με βρίσει κανείς...

    ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ FRITZΑΚΙΑ ΜΑΣ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Fritz.png  


  2. #2
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Περιοχή
    Άνοιξη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Nova
    Router
    Archer VR400
    SNR / Attn
    20.1(dB) / 9.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εχω δει καθολου το νημα με τα φριτζ.. Το προβλημα ειναι οτι η Hol blockarei τις MAC Addresses των Fritz γενικα ή τις VOIP δυνατοτητες τους? Οχι τιποτα αλλο, αλλα με fritz ειμαι τοσο καιρο.. (Εχω pstn)

  3. #3
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    Φωτός...
    ISP
    NASA
    Router
    Fritz, fritz, fritz
    Προς το παρών δεν μπλοκάρει τίποτα από τα δύο. Αλλά θα μπορούσε να μπλοκάρει τις MAC αν ήθελε να χρησιμοποιούν οι πελάτες της μόνο τα Netfaster.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Δεν έχω HOL αλλά μου αρέσουν αυτά που διαβάζω. Ωραίος

  5. #5
    Εγγραφή
    24-08-2007
    Περιοχή
    Νέα Ερυθραία
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Oxygen Gateway Router
    SNR / Attn
    31(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε εμένα πάντως μετα απο ενα SMS απο τη HOL το βράδυ της 3/10/2011 που ανέφερε οτι θα γίνουν εργασίες αναβάθμισης και μπορει να διακοπεί η υπηρεσία τις πρώτες πρωινές ώρες, το επόμενο πρωί με βρήκε με ένα HARD RESETED Fritz (έχοντας κάνει μόνο του firmware update) και η γραμμή δεν συγχρονίζει καθόλου. Σαν να μην είναι κάν συνδεδεμένο στο DSL.
    Μπορεί να με κόψουν εντελώς?
    Δεν ξέρω αν το έχει πάθει και κανενας άλλος αλλά μου ειπαν απο την ΤΥ οτι φταίει οτι δεν έχω αλλάξει τον εξοπλισμό. Η γραμμές μου ειναι VOIP.
    Υπάρχει λύση σε αυτό.?

  6. #6
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    Φωτός...
    ISP
    NASA
    Router
    Fritz, fritz, fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ngoundras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα πάντως μετα απο ενα SMS απο τη HOL το βράδυ της 3/10/2011 που ανέφερε οτι θα γίνουν εργασίες αναβάθμισης και μπορει να διακοπεί η υπηρεσία τις πρώτες πρωινές ώρες, το επόμενο πρωί με βρήκε με ένα HARD RESETED Fritz (έχοντας κάνει μόνο του firmware update) και η γραμμή δεν συγχρονίζει καθόλου. Σαν να μην είναι κάν συνδεδεμένο στο DSL.
    Μπορεί να με κόψουν εντελώς?
    Δεν ξέρω αν το έχει πάθει και κανενας άλλος αλλά μου ειπαν απο την ΤΥ οτι φταίει οτι δεν έχω αλλάξει τον εξοπλισμό. Η γραμμές μου ειναι VOIP.
    Υπάρχει λύση σε αυτό.?
    Δεν είναι λογικό να συμβαίνει αυτό, θα έπρεπε τουλάχιστον να συγχρονίζει η γραμμή, να έχεις internet και στην χειρότερη να μην έχεις τηλέφωνα. Προτείνω να βάλεις το Netfaster που σου έδωσαν για να "αναβαθμιστεί" μόνο του και αποκτήσεις internet και τηλεφωνία. Έπειτα μπορείς να ξαναπεράσεις το firmware που είχες στο Fritz, να ρίξεις το backup ρυθμίσεων που (ελπίζω να) κράτησες και να ακολουθήσεις την διαδικασία που αναφέρω.
    Αν μετά από αυτά και πάλι δεν συγχρονίζει το Fritz, τότε ή μάλλον τα έφτυσε ή έχεις πρόβλημα στην γραμμή σου.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Θα μπορούσες να αναφέρεις και τη διαδικασία να αποκρυπτογραφήσουμε τα password σε περίπτωση που όλα έχουν δουλέψει σωστά στο fritz και αναβαθμίστηκε στο firmware .76 (χωρίς να έχουμε netfaster);

    Το ρωτάω έτσι ώστε να μπορέσουμε να το γυρίσουμε ξανά σε 7170.

  8. #8
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    Φωτός...
    ISP
    NASA
    Router
    Fritz, fritz, fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσες να αναφέρεις και τη διαδικασία να αποκρυπτογραφήσουμε τα password σε περίπτωση που όλα έχουν δουλέψει σωστά στο fritz και αναβαθμίστηκε στο firmware .76 (χωρίς να έχουμε netfaster);

    Το ρωτάω έτσι ώστε να μπορέσουμε να το γυρίσουμε ξανά σε 7170.
    Γίνεται εύκολα από telnet:
    Κώδικας:
    allcfgconv -C voip -c -o /var/tmp/config
    cat /var/tmp/config | more
    Ή αλλιώς, μπορείτε να αντιγράψετε τα περιεχόμενα του αρχείου /var/flash/voip.cfg έτσι όπως είναι κρυπτογραφημένο, σε ένα αρχείο κειμένου φτιαγμένο με Notepad++ στον Η/Υ σας, για να το έχετε για ασφάλεια πριν κάνετε την μετατροπή.

  9. #9
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παίζει ακριβώς όπως έγραψε πιο πάνω ο MarkoDiMarko χωρίς να κάνω MAC address spoofing.
    Τα τηλέφωνα έκαναν register μέσα σε μερικά λεπτά.
    Τα passwords είναι τα ίδια και για τις δύο γραμμές και φαίνεται ότι είναι random generated passwords.
    Ο φρίτζουλας είναι ο 7270 κι έχω πάνω συνδεμένο ISDN ασύρματο τηλεφωνικό κέντρο.
    Ετσι παίζουν μια χαρά και τα 2 ISDN κανάλια

    Πληροφοριακά αναφέρω ότι δεν είδα καμιά διαφορα στην ταχύτητα συχγρονισμού του ADSL ανάμεσα σε φριτζ και νετφαστερ.

    Μεγειά την αναβάθμιση...!

  10. #10
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    η ταχυτητα συγχρονισμου στο ADSL που κολλάει?

  11. #11
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Αναφέρω ότι είναι πληροφορία γιατί είδα αρκετούς να λένε ότι είχαν προβλήματα είτε με το ένα κουτί είτε με το άλλο.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-09-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Να ενημερώσω λίγο το thread και να κάνω και κάποιες παρατηρήσεις/διορθώσεις που έχω.
    Αρχικά να ενημερώσω ότι τα password (προς το παρών τουλάχιστον) δεν χρειάζονται, δουλεύει με οτιδήποτε, αλλά είναι πολύ καλώ αυτό που βρήκαμε τρόπο να τα πάρουμε.

    Προσωπικά είχα βγάλει και εγώ κάποια λάθος συμπεράσματα σε προηγούμενα post που πρέπει να τα διορθώσω. Είχα δώσει κάποιες ρυθμίσεις που έπαιζαν σε εμένα (1) username το τηλέφωνο και registrar το ngn.hol.net). Ισχύουν όλα αυτά και δεν χρειάζεται και κάποιο συγκεκριμένο pass ΑΛΛΑ έχει μια συγκεκριμένη προϋπόθεση. Να συνδεθεί το IAD2 και να γίνει αυτόματα update με τις ρυθμίσεις.
    Πριν λίγες μέρες κάναν μάλλον κάποιες αλλαγές και μετά από ένα restart που έκανα το fritz σταμάτησαν να δουλεύουν τα τηλέφωνα. Έβαλα λοιπών το IAD2 στο οποίο συγχρόνισαν οι γραμμές αμέσως και μετά από 2-3 λεπτά έκανε restart, λογικά με νέο config. Έβγαλα το IAD2 και ξανάβαλα το fritz και όλα ΤΖΑΜΙ. Οπότε κάτι παίζει και τα κλειδώνουν όταν δεν μπορούν να στείλουν ρυθμίσεις, TR-069 λογικά.

    Αν βρεί κάποιο κάτι νέο ας μας ενημερώσει…

    Α και πληροφοριακά έχω μόνιμα στο IAD2 spoofing για να φαίνεται ίδιο με το Fritz και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με το ένα ούτε με το άλλο σε registration

  13. #13
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    Φωτός...
    ISP
    NASA
    Router
    Fritz, fritz, fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saponas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ενημερώσω λίγο το thread και να κάνω και κάποιες παρατηρήσεις/διορθώσεις που έχω.
    Αρχικά να ενημερώσω ότι τα password (προς το παρών τουλάχιστον) δεν χρειάζονται, δουλεύει με οτιδήποτε, αλλά είναι πολύ καλώ αυτό που βρήκαμε τρόπο να τα πάρουμε.

    Προσωπικά είχα βγάλει και εγώ κάποια λάθος συμπεράσματα σε προηγούμενα post που πρέπει να τα διορθώσω. Είχα δώσει κάποιες ρυθμίσεις που έπαιζαν σε εμένα (1) username το τηλέφωνο και registrar το ngn.hol.net). Ισχύουν όλα αυτά και δεν χρειάζεται και κάποιο συγκεκριμένο pass ΑΛΛΑ έχει μια συγκεκριμένη προϋπόθεση. Να συνδεθεί το IAD2 και να γίνει αυτόματα update με τις ρυθμίσεις.
    Πριν λίγες μέρες κάναν μάλλον κάποιες αλλαγές και μετά από ένα restart που έκανα το fritz σταμάτησαν να δουλεύουν τα τηλέφωνα. Έβαλα λοιπών το IAD2 στο οποίο συγχρόνισαν οι γραμμές αμέσως και μετά από 2-3 λεπτά έκανε restart, λογικά με νέο config. Έβγαλα το IAD2 και ξανάβαλα το fritz και όλα ΤΖΑΜΙ. Οπότε κάτι παίζει και τα κλειδώνουν όταν δεν μπορούν να στείλουν ρυθμίσεις, TR-069 λογικά.

    Αν βρεί κάποιο κάτι νέο ας μας ενημερώσει…

    Α και πληροφοριακά έχω μόνιμα στο IAD2 spoofing για να φαίνεται ίδιο με το Fritz και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με το ένα ούτε με το άλλο σε registration
    Ας πω και τις δικές μου παρατηρήσεις. Δεν έχω λόγο να μην σε πιστεύω φίλε saponas σε αυτό που λες για τα password της τηλεφωνίας, αλλά στην δική μου περίπτωση τα τηλέφωνα ΔΕΝ κάνουν register αν δεν βάλω τα σωστά password, το δοκίμασα πολλές φορές πριν γράψω αυτόν τον οδηγό, για να είμαι σίγουρος. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα για όλη την Ελλάδα, προφανώς εξαρτάται από την πόλη, το κέντρο κτλ.
    Όσον αφορά για το TR-069, θεωρώ σχεδόν απίθανο να κλειδώνει η HOL την τηλεφωνία αν δεν μπορεί να στείλει καινούριο firmware/configuration, δεν νομίζω ότι μπαίνουν σε τέτοιες λεπτομέρειες, αν όντως το έψαχναν τόσο πολύ θα είχαν ήδη αποκλείσει τις MAC addresses που δεν ανταποκρίνονται στα routerάκια που θέλουν να δουλεύουν. Συγκεκριμένα, το Netfaster2 το έβαλα στην γραμμή μου μόνο την ημέρα που έγινε η αναβάθμιση, ενημερώθηκε, πήρα τα στοιχεία που χρειαζόμουν και ξαναέβαλα το Fritz. Επίσης, στο Fritz έχω ξηλώσει εντελώς το TR-069, όχι απλά απενεργοποιήσει, οπότε δεν πρόκειται ποτέ να ενημερωθεί αυτόματα.
    Τέλος, πληροφοριακά και εγώ έχω βάλει την MAC του Fritz στο Netfaster2 και είναι έτοιμο να παίξει αν κάτι πάει στραβά με το Fritz, ένα backup πάντα χρειάζεται

  14. #14
    Εγγραφή
    15-09-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MarkoDiMarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα για όλη την Ελλάδα..
    Ίσως.. αν και standard θα τα ξανά αλλάξουν όλα κάποια στιγμή για να τα κάνουν ίδια.. Για το TR-069 είναι ο μόνος λόγο που μπορώ να φανταστώ από την εμπειρία μου.. Αλλιώς γιατί να δουλέψει μετά που ξανά έβαλα το fritz με το ίδιο ακριβώς config..;
    Α για το σειριακό που λες στο αρχικό post, βρήκες κάποιο οδηγό για mod; Αν έχεις δώσε κανένα link γιατί λείπουν πάααρα πολλές επιλογές και δεν έχω βρει τίποτα ούτε καν για telnet

  15. #15
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    Φωτός...
    ISP
    NASA
    Router
    Fritz, fritz, fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saponas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως.. αν και standard θα τα ξανά αλλάξουν όλα κάποια στιγμή για να τα κάνουν ίδια.. Για το TR-069 είναι ο μόνος λόγο που μπορώ να φανταστώ από την εμπειρία μου.. Αλλιώς γιατί να δουλέψει μετά που ξανά έβαλα το fritz με το ίδιο ακριβώς config..;
    Α για το σειριακό που λες στο αρχικό post, βρήκες κάποιο οδηγό για mod; Αν έχεις δώσε κανένα link γιατί λείπουν πάααρα πολλές επιλογές και δεν έχω βρει τίποτα ούτε καν για telnet
    Δεν ξέρω τι να σου πω, μπορεί κάτι να συνέβη εκείνη την στιγμή. Όπως και να έχει, υπάρχουν λύσεις.
    Όσο για το σειριακό που ρωτάς, θα σου δώσω link με την τελευταία μου ανακάλυψη.
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=555366
    Με λίγα λόγια, καλά που μου έδωσαν το Netfaster2 και έχω κάτι να παίζω Το έχω σκίσει το καημένο και συνεχίζει να δουλεύει! Και πλάκα πλάκα, έχει αρκετά καλό hardware, πολύ καλύτερο από αυτό του Fritz, εκεί όμως που γίνεται η διαφορά είναι στο software, στο οποίο η AVM και η κοινότητα του Freetz είναι αιώνες μπροστά...
    Off topic, αλλά αν όλα πάνε καλά, θα έχουμε και εξελίξεις για τα μαύρα Pirelli που δίνει η Cyta, τα οποία είμαι κατά 99% σίγουρος ότι είναι ολόιδια με τα Netfaster2. Σήμερα θα πάω στον αδερφό μου που έχει Cyta να "παίξουμε"

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-11, 19:27
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-09, 21:48
  3. factory reset του tvbox
    Από nkar στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 13:30
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-08, 00:51
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-05, 19:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας