Σελ. 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 286
  1. #271
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από firefox Εμφάνιση μηνυμάτων
    το συνδέεις απευθείας στο router η σε switch? η κοσμοτέ λέει καλο είναι να συνδέεται στο router διαφορετικά μπορεί να δουλέψει η και όχι μάλλον ανάλογα το switch
    Απευθείας στο router. Κι επειδή το ίδιο σκέφτηκαν και στην Υποστήριξη την πρώτη φορά που δήλωσα βλάβη, το έβαλα σε άλλη θύρα (του router) μην τυχόν εκείνη ήταν ελαττωματική. Δεν άλλαξε τίποτα.

  2. #272
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anarxaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απευθείας στο router. Κι επειδή το ίδιο σκέφτηκαν και στην Υποστήριξη την πρώτη φορά που δήλωσα βλάβη, το έβαλα σε άλλη θύρα (του router) μην τυχόν εκείνη ήταν ελαττωματική. Δεν άλλαξε τίποτα.
    εγώ πάντως που τo δουλεύω ενίοτε σε εξοχική κατοικία δουλεύει καλά αν και στις αρχές είχα θέματα. αν θυμάμαι καλά είχα κάνει και hard reset? για πέστους τo και αυτό.
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  3. #273
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από firefox Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως που τo δουλεύω ενίοτε σε εξοχική κατοικία δουλεύει καλά αν και στις αρχές είχα θέματα. αν θυμάμαι καλά είχα κάνει και hard reset? για πέστους τo και αυτό.
    Έχουν κάνει hard reset. Έχουν «αλλάξει τις ρυθμίσεις», έχουν «διορθώσει τις ρυθμίσεις», έχουν δυναμώσει το σήμα. Μας είπαν και επιλέξαμε στα κινητά να συνδέονται μόνο με 3G. Τους έχω δώσει αναλυτική λίστα με ώρα και αριθμό καλούντος και το πρόβλημα που είχε η γραμμή (παράσιτα ή έπεσε). Μου έχουν πει ότι θα παρακολουθούν τη σύνδεσή μας για λίγες μέρες και θα καλέσουν αν δουν πρόβλημα. Δεν κάλεσαν, τα προβλήματα παραμένουν.

    Πλέον έχω πειστεί ότι ή δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι πώς δουλεύει αυτό το μηχανάκι ή είναι ελαττωματικό και δεν θέλουν να το αντικαταστήσουν.
    Αυτό που δεν ξέρω είναι αν πρέπει να εμπιστευτώ τις ενδείξεις του καινούριου κινητού μου που δείχνει να αλλάζει διαρκώς ανάμεσα σε ασθενές 3G και δυνατό 2G, ακόμα κι όταν βρίσκεται στα 10cm από το femtocell για να προχωρήσω σε επίσημο παράπονο.

  4. #274
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 26.5(dB)
    Να ενημερώσω ότι τα πρόσφατα προβλήματα της γραμμής μου οφειλόταν στην αλλαγή SIM. Πρέπει να δηλώνεται εκ νέου ο αριθμός στη λίστα του femtocell αν αλλάξετε SIM.
    Και μία φιλική συμβουλή: Μην βασίζεστε στην Υποστήριξη Πελατών. Να επιμένετε να δηλωθεί βλάβη. Στην Υποστήριξη δεν βλέπουν τον φάκελό σας να ξέρουν ποιες ενέργειες έχουν γίνει ήδη και η χθεσινή υπάλληλος δεν δήλωσε τον αριθμό μου στη λίστα, μόνο τον αφαίρεσε.

  5. #275
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anarxaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ενημερώσω ότι τα πρόσφατα προβλήματα της γραμμής μου οφειλόταν στην αλλαγή SIM. Πρέπει να δηλώνεται εκ νέου ο αριθμός στη λίστα του femtocell αν αλλάξετε SIM.
    Και μία φιλική συμβουλή: Μην βασίζεστε στην Υποστήριξη Πελατών. Να επιμένετε να δηλωθεί βλάβη. Στην Υποστήριξη δεν βλέπουν τον φάκελό σας να ξέρουν ποιες ενέργειες έχουν γίνει ήδη και η χθεσινή υπάλληλος δεν δήλωσε τον αριθμό μου στη λίστα, μόνο τον αφαίρεσε.
    πολυ χαιρομαι που βρηκες ακρη!! πολυ σημαντικη και η παρατηρηση σου!! (ενδεχομενως συντομα να αλλαξω προγραμμα αρα και SIM).
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  6. #276
    Εγγραφή
    19-04-2010
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    OTE Speedport W724V
    SNR / Attn
    20,1(dB) / 0(dB)
    Παρατήρησα ότι 9 στις 10 φορές που βγαίνω απο το σπίτι, όποτε προσπαθώ να μπω μέσω δεδομένων στο κινητό, αυτά ειναι "νεκρά" παρόλο που έχω full σήμα. Ετσι κατάλαβα ότι φταίει το τέλειο σήμα της Cosmote καθώς όποτε κλείνω τη συσκευή μπαίνει browser με τη μια, ενώ όταν βγαίνω με ενεργοποιημένο το τέλειο σήμα, πρέπει να μπω σε airplane mode και ξανά on, για να σερφάρω. Δοκιμασμένο και σε iOS και σε android με νέα sim χωρίς να ειναι κομμένη. Εχει κανείς καμια ιδέα; έχω τη συσκευή τη λευκή

  7. #277
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Καλησπερα

    Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος τις πορτες που θελει να λειτουργησει? Καποιοι λενε tcp αλλοι udp 4500 +500.

    Τελικα τι ισχυει? Προσπαθω να το σεταρω σε speedport entry 2i της cosmote αλλα δεν λεει να συνδεθει στο ιντερνετ.

    Εσωτερικη ip παιρνει , απλα αυτο που με παραξενευει ειναι οτι αναβοσβηνει μονο το πρασινο λαμπακι πισω απο το femtocell και οχι το πορτοκαλι

  8. #278
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ
    Καλησπέρα εάν μπει sim της wind που δεν έχω σήμα κάλο σπιτι , μιας και έχω φύγει από την cosmote , δουλεύει ? η είναι άχρηστο πλέον ?

  9. #279
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.732
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgegavromania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα εάν μπει sim της wind που δεν έχω σήμα κάλο σπιτι , μιας και έχω φύγει από την cosmote , δουλεύει ? η είναι άχρηστο πλέον ?
    Άχρηστο.
    Το femtocell επιτρέπει σε συγκεκριμένες SIM να συνδεθούν πάνω του.
    Ο ΟΤΕ δεν δίνει πρόσβαση απευθείας στη συσκευή, οπότε επέτρεπε από το My Cosmote να δηλώνεις αριθμούς τηλεφώνου Cosmote, το οποίο μετά μεταφραζόταν σε αριθμούς SIM και στελνόταν στο femtocell. Ακόμη κι αυτό είχε σταματήσει να λειτουργεί αρκετό καιρό στη σελίδα, και γινόταν μόνο από την τεχνική υποστήριξη.
    Τώρα που σπρώχνουν το WiFi calling, νομίζω ότι τα femtocell θα αρχίσουν να σπανίζουν ακόμη περισσότερο. Βεβαίως, και παλαιότερα όταν έφευγες από τον ΟΤΕ ήταν για πέταμα, ακόμη κι αν αργότερα επέστρεφες, δεν μπορούσες να το ξαναχρησιμοποιήσεις...

  10. #280
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Μετα απο επικοινωνία με τον OTE μου εκαναν καποιες ρυθμισεις, εκανα επανεκκίνηση σε ρουτερ και κεραια και επαιξε αμεσως

  11. #281
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άχρηστο.
    Το femtocell επιτρέπει σε συγκεκριμένες SIM να συνδεθούν πάνω του.
    Ο ΟΤΕ δεν δίνει πρόσβαση απευθείας στη συσκευή, οπότε επέτρεπε από το My Cosmote να δηλώνεις αριθμούς τηλεφώνου Cosmote, το οποίο μετά μεταφραζόταν σε αριθμούς SIM και στελνόταν στο femtocell. Ακόμη κι αυτό είχε σταματήσει να λειτουργεί αρκετό καιρό στη σελίδα, και γινόταν μόνο από την τεχνική υποστήριξη.
    Τώρα που σπρώχνουν το WiFi calling, νομίζω ότι τα femtocell θα αρχίσουν να σπανίζουν ακόμη περισσότερο. Βεβαίως, και παλαιότερα όταν έφευγες από τον ΟΤΕ ήταν για πέταμα, ακόμη κι αν αργότερα επέστρεφες, δεν μπορούσες να το ξαναχρησιμοποιήσεις...
    Ευχαριστώ

  12. #282
    Εγγραφή
    26-06-2020
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γειά σας παιδιά καλησπέρα έχω πρόβλημα με το φουλ σήμα. Πρόσφατα άλλαξα ρουτερ και αντί για το ρουτερ speedport έβαλα το asus ac55u το πρόβλημα μου είναι ότι σύνδεσα την συσκευή femto και δεν μπορεί να συγχρονίσει. Το έβαλα το έκανα τεστ σε άλλο ρουτερ και εκεί είναι μια χαρά. Αν ξέρει κανένα γιατί το κάνει αυτό παρακαλώ πολύ για την βοήθειά του.

    Σας ευχαριστώ

  13. #283
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.732
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SkotG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας παιδιά καλησπέρα έχω πρόβλημα με το φουλ σήμα. Πρόσφατα άλλαξα ρουτερ και αντί για το ρουτερ speedport έβαλα το asus ac55u το πρόβλημα μου είναι ότι σύνδεσα την συσκευή femto και δεν μπορεί να συγχρονίσει. Το έβαλα το έκανα τεστ σε άλλο ρουτερ και εκεί είναι μια χαρά. Αν ξέρει κανένα γιατί το κάνει αυτό παρακαλώ πολύ για την βοήθειά του.

    Σας ευχαριστώ
    Βλέπω ότι υποστηρίζει IPSec Passthrough. Εάν βρεις κάπου στα μενού τέτοια επιλογή, ενεργοποίησέ τη. Εάν δεν δουλέψει αυτό, δοκίμασε και PPTP και L2TP passthrough, αν και μάλλον δεν θα χρειαστεί.

  14. #284
    Εγγραφή
    26-06-2020
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω ότι υποστηρίζει IPSec Passthrough. Εάν βρεις κάπου στα μενού τέτοια επιλογή, ενεργοποίησέ τη. Εάν δεν δουλέψει αυτό, δοκίμασε και PPTP και L2TP passthrough, αν και μάλλον δεν θα χρειαστεί.
    Γειά σου φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ το τσέκαρα το Ipsec passthrough και το βλέπω enable. Το μοναδικό disable που βρήκα είναι το pppoe relay. Πες μου σε παρακαλώ όταν λες δοκίμασε με PPTP και L2TP δλδ γιατί δεν το κατάλαβα και βασικά τα βλέπω ενεργά και αυτά. Στέλνω και μια φωτογραφία να το δεις και εσύ να δούμε αν κατάλαβα καλά αυτό που λες.

    Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20200705_184151.jpg  


  15. #285
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.732
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SkotG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σου φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ το τσέκαρα το Ipsec passthrough και το βλέπω enable. Το μοναδικό disable που βρήκα είναι το pppoe relay. Πες μου σε παρακαλώ όταν λες δοκίμασε με PPTP και L2TP δλδ γιατί δεν το κατάλαβα και βασικά τα βλέπω ενεργά και αυτά. Στέλνω και μια φωτογραφία να το δεις και εσύ να δούμε αν κατάλαβα καλά αυτό που λες.

    Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Σωστές είναι οι επιλογές. Δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάτι άλλο. Εάν θέλεις, μπορείς να δοκιμάσεις να τις κάνεις disable και μετά ξανά enable, αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος...

Σελ. 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνθεση για σπιτι-γραφειο
    Από Xefteris στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-11, 21:23
  2. [Baudtec] Έχω σήμα αλλά όχι σύνδεση στο γραφείο υπογείου
    Από alexliz στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-10, 10:45
  3. Που πρέπει να βάλω τον αντάπτορα του keyboard για να έχω τέλειο σήμα?
    Από trooper400 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-09, 21:56
  4. Δικτυο Γραφειο-Σπιτι
    Από trypokaridos στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-09, 02:13
  5. vpn από γραφείο στο σπίτι
    Από binary_dreamer στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-06, 20:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας