Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    09-10-2011
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας,
    Σκεφτομαι να αγοράσω για τα παιδιά μου το 10.2" ANDROID 2.3 Flytouch 3, από το ebay ή το amazon, απλά δεν ξέρω ποιό να επιλέξω που να είναι αξιόπιστο. Κάποια είναι από Κίνα και Χονγκ Κονγκ και κάποιά άλλα (ακριβότερα από Μ. Βρετανία.
    Εδώ:
    Βρήκα και αυτό εδώ:
    http://www.merimobiles.com/Flytouch_...p/meri0634.htm

    Τα χρήματα που διαθέτω είναι περίπου 150€
    Επίσης δεν ξέρω αν θα πληρώσω δασμούς.
    Δεν έχω πείρα στις αγορές από το διαδίκτυο και όποια βοήθεια σας είναι πολύτιμη.
    Επίσης θα ήθελα να μου προτέινεται κάποιο άλλο.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-08-2011
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitrismag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,
    Σκεφτομαι να αγοράσω για τα παιδιά μου το 10.2" ANDROID 2.3 Flytouch 3, από το ebay ή το amazon, απλά δεν ξέρω ποιό να επιλέξω που να είναι αξιόπιστο. Κάποια είναι από Κίνα και Χονγκ Κονγκ και κάποιά άλλα (ακριβότερα από Μ. Βρετανία.
    Εδώ:
    Βρήκα και αυτό εδώ:
    http://www.merimobiles.com/Flytouch_...p/meri0634.htm

    Τα χρήματα που διαθέτω είναι περίπου 150€
    Επίσης δεν ξέρω αν θα πληρώσω δασμούς.
    Δεν έχω πείρα στις αγορές από το διαδίκτυο και όποια βοήθεια σας είναι πολύτιμη.
    Επίσης θα ήθελα να μου προτέινεται κάποιο άλλο.
    Αρχικά θα ήθελα να πω ότι το link δεν λειτουργεί.

    Σε ότι αφορά τα Flytouch επικρατεί γενικώς μία τεράστια σύγχυση. Κανένας δεν είναι σίγουρος ποιος είναι ο κατασκευαστής του "αυθεντικού" ενώ έχουν βγει στην αγορά και δεκάδες κλώνοι των κλώνων.

    Σαν tablet έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά με εξαίρεση την resistive οθόνη του, η οποία απαιτεί την χρήση γραφίδας για να είναι αποτελεσματικό στην χρήση του.

    Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι να βρεις το σωστό ή τουλάχιστον τον σωστό κλώνο γιατί κάποιοι δουλεύουν σωστά και κάποιοι όχι. Και το πιο δύσκολο είναι να εντοπίσεις το σωστό και να εξακριβώσεις ότι είναι το σωστό.

    Όπως ανέφερα σε άλλο θέμα, αγόρασα το Quicksilver C7 για τον γιο μου και περιμένω την παραλάβή του Flytouch Capacitive από e-tablet. Έχουν από ότι είδα και το Flytouch 3 με 16GB και Android 2.2 στα 199 ευρώ.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    https://www.amazon.co.uk/A1CS-X220-T...8584346&sr=8-2

    Δες κι' αυτό...

    Εξαιρετικές κριτικές από πολλούς αγοραστές στο Amazon. Αν μη τι άλλο θα είσαι βέβαιος πως δουλεύει σωστά και έχεις υποστήριξη από υπαρκτή εταιρία.

    Από Ευρώπη δεν έχεις δασμούς. Από Αμερική ή Κίνα κανονικά έχεις - και είναι και πολλοί - αλλά με κάποια κόλπα αμφιβόλου αποτελεσματικότητας μπορεί και να τα γλυτώσεις. Δεν το προτείνω πάντως.
    Main Rig: Corsair Obsidian 450D | Corsair TX750M | ASUS Z97 Pro Gamer | Intel i5-4670K | Thermalright Ultra 120 Extreme | 16GB G.Skill Ripjaws X 2133Mhz | nVIDIA GeForce GTX 780 Ti | Auzentech X-Meridian G2 | Samsung 850 Pro SSD | 10TB Western Digital Storage | Dell U2713HM | Roccat Arvo | Roccat Kone Pure | Scythe CPU & System fans.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-09-2002
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    916
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CENTRAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.amazon.co.uk/A1CS-X220-T...8584346&sr=8-2

    Δες κι' αυτό...

    Εξαιρετικές κριτικές από πολλούς αγοραστές στο Amazon. Αν μη τι άλλο θα είσαι βέβαιος πως δουλεύει σωστά και έχεις υποστήριξη από υπαρκτή εταιρία.

    Από Ευρώπη δεν έχεις δασμούς. Από Αμερική ή Κίνα κανονικά έχεις - και είναι και πολλοί - αλλά με κάποια κόλπα αμφιβόλου αποτελεσματικότητας μπορεί και να τα γλυτώσεις. Δεν το προτείνω πάντως.
    Δεν στέλνει Ελλάδα όμως απ' ότι βλέπω.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mindtrapper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν στέλνει Ελλάδα όμως απ' ότι βλέπω.
    Μαλλον είναι θέμα του συγκεκριμένου seller...

    Μπορεί να εμφανιστεί και άλλος και να το στέλνει. Δυστυχώς όταν δεν ειναι πωλητής το ίδιο το Amazon, είναι αμφίβολα τα πράγματα...
    Main Rig: Corsair Obsidian 450D | Corsair TX750M | ASUS Z97 Pro Gamer | Intel i5-4670K | Thermalright Ultra 120 Extreme | 16GB G.Skill Ripjaws X 2133Mhz | nVIDIA GeForce GTX 780 Ti | Auzentech X-Meridian G2 | Samsung 850 Pro SSD | 10TB Western Digital Storage | Dell U2713HM | Roccat Arvo | Roccat Kone Pure | Scythe CPU & System fans.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για να μην ανoοίγω άλλο θέμα, θέλει η αδελφή μου να αγοράσει ένα tablet σε χαμηλή τιμή και μου ζήτησε να παίζει flash?! Δεν πάιζουν όλα?! Τι προτείνετε γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα!

  7. #7
    Εγγραφή
    29-08-2011
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmakosx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανoοίγω άλλο θέμα, θέλει η αδελφή μου να αγοράσει ένα tablet σε χαμηλή τιμή και μου ζήτησε να παίζει flash?! Δεν πάιζουν όλα?! Τι προτείνετε γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα!
    Η συντριπτική πλειοψηφία των tablets παίζουν flash χωρίς πρόβλημα με την προυπόθεση βέβαια ότι φοράνε Android 2.2 και έχουν σχετικά δυνατό επεξεργαστή(από 800Mhz και πάνω αν δεν κάνω λάθος).

    Για να σου προτείνουμε όμως κάτι χρειάζονται περισσότερες πληροφορίες όπως μέγεθος και εύρος τιμής τολάχιστον.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συντριπτική πλειοψηφία των tablets παίζουν flash χωρίς πρόβλημα με την προυπόθεση βέβαια ότι φοράνε Android 2.2 και έχουν σχετικά δυνατό επεξεργαστή(από 800Mhz και πάνω αν δεν κάνω λάθος).

    Για να σου προτείνουμε όμως κάτι χρειάζονται περισσότερες πληροφορίες όπως μέγεθος και εύρος τιμής τολάχιστον.
    10 ίντσες σίγουρα και όσο το δυνατόν ποιο οικονομικό!

  9. #9
    Εγγραφή
    29-08-2011
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmakosx Εμφάνιση μηνυμάτων
    10 ίντσες σίγουρα και όσο το δυνατόν ποιο οικονομικό!
    Θα πρότεινα το Zenithink ZT-180V2(179ευρώ), Flytouch 3 με 16GB(199ευρώ), Flytouch Capacitive(229ευρώ) από e-tablet και CT1002(199 ή 179ευρώ ανάλογα αν ισχύει ακόμα η προσφορά τους) από Carrefour. Προσωπικά δύσκολα θα αγόραζα tablet Carrefour ή PC από τον Κωτσόβολο για παράδειγμα, αλλά περί ορέξεως.........

    Τα περισσότερα, αν όχι όλα τα παραπάνω, μοντέλα μπορείς να τα βρεις και πιο φθηνά από εξωτερικό αν το ψάξεις.

  10. #10
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα το Zenithink ZT-180V2(179ευρώ), Flytouch 3 με 16GB(199ευρώ), Flytouch Capacitive(229ευρώ) από e-tablet και CT1002(199 ή 179ευρώ ανάλογα αν ισχύει ακόμα η προσφορά τους) από Carrefour. Προσωπικά δύσκολα θα αγόραζα tablet Carrefour ή PC από τον Κωτσόβολο για παράδειγμα, αλλά περί ορέξεως.........

    Τα περισσότερα, αν όχι όλα τα παραπάνω, μοντέλα μπορείς να τα βρεις και πιο φθηνά από εξωτερικό αν το ψάξεις.
    Αυτά κατά πόσο είναι αξιόπιστα?! Σκεφτόμουνα κάτι σε acer iconia αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει τόσα λεφτά?!

  11. #11
    Εγγραφή
    29-08-2011
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmakosx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά κατά πόσο είναι αξιόπιστα?! Σκεφτόμουνα κάτι σε acer iconia αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει τόσα λεφτά?!
    Σύμφωνα με την δημοτικότητα τους σε παγκόσμια κλίμακα που φανερώνει και έναν αντίστοιχο αριθμό πωλήσεων, θα έλεγα ότι είναι αρκετά αξιόπιστα με βάση τις αναφορές των χρηστών τους.

    To Iconia παίζει σε εντελώς άλλη κατηγορία τιμής και δεν μπορείς να το πεις οικονομικό.

    Σε υψηλότερη τιμή με πολύ καλά χαρακτηριστικά είναι το MID M12(279ευρώ) και θα μπορούσε να είναι μία πολύ καλή εναλλακτική.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlexR : 26-10-11 στις 22:17.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα προτιμούσα να γίνει αγορά από ελληνικό κατάστημα!

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα tablet-Motorola Xoom ή ipad2
    Από Ntropali_Paparouna στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 22:04
  2. Αγορα Tablet pc
    Από kronos281 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-11, 18:22
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-10, 12:00
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-10, 12:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας