Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 52
  1. #31
    Εγγραφή
    08-11-2011
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εεεεε τοτε γιατι δεν στελνετε ενα μηνυμα στον τοπικ starter????

    το θέμα αυτο το διαβαζουν παρα πολύ και ολοι ειμαστε σε περιέργια για ενα σοβαρό θεμα να μαθουμε.....

  2. #32
    Εγγραφή
    08-05-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    13,0(dB) / 10,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1kost12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θέμα αυτο το διαβαζουν παρα πολύ και ολοι ειμαστε σε περιέργια για ενα σοβαρό θεμα να μαθουμε.....




    σωστος !!!!!!!!!!!!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.953
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εεεεε τοτε γιατι δεν στελνετε ενα μηνυμα στον τοπικ starter????
    Δυσκολακι , γιατι δεν θα το δει ...... δες το profil του να δεις απο ποτε εχει να μπει

    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  4. #34
    Εγγραφή
    08-05-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    13,0(dB) / 10,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολακι , γιατι δεν θα το δει ...... δες το profil του να δεις απο ποτε εχει να μπει





    ακομη ποιο σωστος !! και το κακο ειναι οτι δεν θα μαθουμε τι εγινε τελικα !!

  5. #35
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.038
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Αρα δεν θα μαθουμε ποτε τι απεγινε. Και επειδη βλεπω οτι εχει μολις 4 μηνυματα στο ενεργητικο του/της, προφανως ειχε γραφτει στο φορουμ μονο και μονο για να ανοιξει αυτο το θεμα, αρα δυσκολακι να επανελθει.
    Παντως στειλτε ενα pm, αν ποτε ξαναμπει θα το δει φορα παρτιδα (το thread αυτο σιγουρα δεν θα το δει απευθειας).

  6. #36
    Μετα απο παρα πολυ καιρο, ενεργοποιω το θεμα θελοντας να βρω καποια λυση σε ιδιο (κατ ονομα) προβλημα.
    Ρευματοκλοπης λοιπον περίπτωση.....

    Ζω τα τελευταια τρια χρονια στο εξωτερικο (λογω κρισης). Ειμαι βεβαιωμενος κατοικος εξωτερικου, δηλωμενος τοσο στην εδω πολη που ζω, οσο και στην ελληνικη εφορια.
    Εχω ενα διαμερισμα στην Θεσσαλονικη (ακατοικητο) ηλεκτροδοτουμενο για ποικιλους λογους. Ο κυριοτερος ειναι οταν παει καποιος να ελεγξει τον χωρο να εχει ενα φως ν αναψει αφ ενος, και αφ ετερου για να αποφυγω τις διαδικασιες διακοπης/επανασυνδεσης (οταν και αν επανελθω).
    Ο τελευταιος λογαριασμος, μου φανηκε και ηταν παραφουσκωμενος. 4,57 ευρω αξια ρευματος , 50 ευρω δημοτικα τελη, και 230 ευρω "διαφορες χρεωσεις/πιστωσεις". !!!!!!
    Αρχικα τρελλαθηκα. (οχι οτι διορθωθηκε και τιποτα μετα.).
    Την επεσα στα τηλεφωνα απο Γερμανια σε Ελλαδα, να ΔΕΔΔΗΕ, να η ΔΕΗ, και και και...... Στην πραξη ακομα δεν εχω βρει αυθεντικη απαντηση, πλην μιας κοπελλας σε καποιο γραφειο που μου ειπε οτι προσφατα (στην καρτελλα μου) χρεωθηκε το παραπανω ποσο 230 ευρω για εξοδα συνεργειου που διαπιστωσε "ρευματοκλοπη" στην χελωνα μου (στο υπογειο πολυκατοικιας).
    Με παρεπεμψε σε καποια τηλεφωνα υπευθυνων σε τοπικα γραφεια της ΔΕΗ, που ομως σταθηκε αδυνατον να βρω καποιον να συννενοηθω. Μου ελεγαν δε, περαστε απο εδω να τα πουμε.
    Στην παρατηρηση μου οτι ειμαι πανω απο 4000 χλμ μακρυα, και πως το να παρατησω μια κωλοδουλεια που με το ζορι βρηκα, απλα μου ελεγαν πρεπει.
    Μα και για να ερθω εκει, θελω τουλαχιστον 300 ευρω για εισητηρια ακομα και αν κατορθωσω να παρω αδεια.
    Τα ερωτηματα μου ειναι πως μπορω να τους πεισω οτι εγω δεν ειμαι υπαιτιος για κατι, (αραγε ποιος ειναι.?) , πως αδυνατω να πληρωσω το συνεργειο, και πως δεν θελω να υποστω και επιπλεον κατ εκτιμηση χρεωσεις επαυξημενες, συν ποινικες διωξεις.??
    Πως μπορει να μενω τοσο ξεκρεμαστος.? Ο ελεγχος σιγουρα εγινε γιατι εβλεπαν μειωμενη εγγραφη καταναλωσης τα χρονια που περασαν. Γι αυτο ομως φταιει η απουσια και η μεταναστευση και οχι οτι εκανα κλοπη εγω. Δεδομενου δε οτι δεν μπορουν να προσδιορισουν ΤΙ ποσοτητα κλαπηκε (αν κλαπηκε τελικα, γιατι αυτοι απλα βρηκαν πειραγμενο το ρολοι), θα χρεωσουν αναδρομικα και κατ εκτιμηση αυτο που θελουν.!!! Παλι αισθανομαι ξεκρεμαστος.,
    Εχετε ακουσει καποια παρομοια ιστορια.? Εχετε καποια αποψη.?
    Δεν ξερω τι να κανω.... πραγματικα αισθανομαι εντελως αδικημενος......
    ευχαριστω που τουλαχιστον μοιραστηκα την απελπισια μου και απο εδω...
    Καθε συμβουλη ευπροσδεκτη. (εκτος του τυπου παρε ενα μπαζουκας και κατεβα και γ@μησε τους τα πρεκια).
    Ναστε καλα, και να κανετε υπομονη. Οσο μπορειτε.
    Εξω, ειναι χειροτερα απο εκει. Πιστεψτε με.
    φιλικα
    Χρηστος

  7. #37
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.733
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Να κάνεις εξουσιοδότηση σε συγγενικό σου πρόσωπο να κινήσει αυτός τις 'όποιες διαδικασίες
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  8. #38
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνεις εξουσιοδότηση σε συγγενικό σου πρόσωπο να κινήσει αυτός τις 'όποιες διαδικασίες
    αχχ μετοικος ημουν και στην θεσσαλονικη. Ολοι οι δικοι μου ειναι αθηνα. δυστυχως, ειμαι στην γωνια στριμωγμενος.

  9. #39
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Φαντάζομαι ότι σαν "ρευματοκλοπή" εννοούν ότι εσύ (δηλαδή το διαμέρισμα) έκλεβε ρευμα από την ΔΕΗ αλλά είχες πειράξει τον μετρητή και δεν γινόταν καταγραφή. Και κάποιο συνεργείο της ΔΕΗ ανακάλυψε αυτήν την κατάσταση και σε χρεώνουν τώρα.

    Τέλος πάντων, θα πρέπει να μάθεις με ποιό τμήμα θα πρέπει να επικοινωνείς και να καθιερώσεις επικοινωνία μαζί τους με συστημένα γράμματα ώστε να έχεις αποδεικτικά στοιχεία των ενεργειών σου και των δικών τους. Τα λόγια τα παίρνει ο άνεμος

  10. #40
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από studioa2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην παρατηρηση μου οτι ειμαι πανω απο 4000 χλμ μακρυα, και πως το να παρατησω μια κωλοδουλεια που με το ζορι βρηκα, απλα μου ελεγαν πρεπει.
    Δεν τους νοιάζει.

    Καρκινώματα, έλληνες δημόσιοι υπάλληλοι είναι.

    Ανεπάγγελτοι άχρηστοι κηφήνες που ζουν σε βάρος άλλων και δεν έχουν παράξει ποτέ τους τίποτα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #41
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τους νοιάζει.

    Καρκινώματα, έλληνες δημόσιοι υπάλληλοι είναι.

    Ανεπάγγελτοι άχρηστοι κηφήνες που ζουν σε βάρος άλλων και δεν έχουν παράξει ποτέ τους τίποτα.
    δηλαδή θεωρείς ότι θα πρέπει να ποιούν την νήσσαν σε περίπτωση ρευματοκλοπής για ναναι σωστοί υπάλληλοι; Εδω βλέπουμε ότι μάλλον δούλεψε καλύτερα ίσως απο ότι θα έπρεπε. Βρηκαν διαφορές απο το σύνολο της περιοχής σε σχέση με το τι "κατέγραψαν" τα ρολόγια, άρχισαν τον έλεγχο, βρήκαν ένα ρολόι, που περιέργως (επειδή δεν ήξεραν ότι μετοίκησε στο εξωτερικό ο καταναλωτής) ξαφνικά έχει πολύ μικρή κατανάλωση, πήγαν κατα τόπου, βρήκαν πρόβλημα στο ρολόι (αυτό είναι το μόνο σημείο που παίζεται), και αφού βρήκαν ατόπημα, προβήκαν στις κατάλληλες χρεώσεις.... που βλέπεις το παράξενο; αντιθετως, εαν δεν γινόταν τίποτε σε τέτοιες περιπτώσεις, τότε όλοι οι υπόλοιποι θα έπρεπε να πληρώνουμε το ρεύμα αυτών που ρευματοκλέπτουν. ακόμα και εαν δεν το πληρώναμε άμεσα με μεγαλύτερο τιμολόγιο (υπόψιν, έχουμε το μικρότερο τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος στην Ευρώπη, τόσο λίγο μας χρεώνει η ΔΕΗ, που οι ξένοι ζήτησαν να αυξηθεί, για να μπορούν οι ιδιώτες παραγωγοί να συναγωνιστούν την ΔΕΗ) θα ερχόταν υπο μορφή φόρων για μια ζημιογόνα ΔΕΗ, ή θα την πουλήσουμε (όπως δρομολογείται) για ένα πιάτο φακή, επενδύσεις δισεκατομυρίων, γιατί εσκεμμένα κάποιοι την αφήνουν να γίνεται ζημιογόνα.
    δυστυχώς η περίπτωση του φίλου ειναι της μορφής που και δίκιο να έχει δεν μπορώ να δω πως θα μπορούσε να το αποδείξει, ή εαν το πάει ένδικα, αν τελικά του κοστίσει τελικά λιγότερο.

  12. #42
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Εδώ που τα λέμε τα ρολόγια δεν είναι προστατευμένα, θεωρητικά θα μπορούσα να πάω εγώ σε κάποιον που αντιπαθώ μια μέρα πριν περάσει η ΔΕΗ και να του πειράξω αν ήξερα τον μετρητή για να βρει τον μπελά του. Απίθανο μεν αλλά όχι αδύνατο. Ή θα μπορούσα να νοικιάσω ένα διαμέρισμα και ο προηγούμενος ενοικιαστής να το είχε πειράξει, δεν έχω πάει ποτέ να δω αν ο μετρητής είναι πειραγμένος και ούτε θα ήξερα αν ήταν.
    Δικαστικά θεωρώ ότι αν πήγαινε θα κέρδιζε μάλλον, το ζήτημα είναι αν αξίζει ο κόπος.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.765
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από studioa2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχχ μετοικος ημουν και στην θεσσαλονικη. Ολοι οι δικοι μου ειναι αθηνα. δυστυχως, ειμαι στην γωνια στριμωγμενος.
    Δεν έχεις ούτε ένα γνωστό στη Θεσσαλονίκη; Η εξουσιοδότηση είναι η μόνη εύκολη λύση.

  14. #44
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις ούτε ένα γνωστό στη Θεσσαλονίκη; Η εξουσιοδότηση είναι η μόνη εύκολη λύση.
    ακόμα και να έχει κάποιον και να κάνει εξουσιοδότηση, το μέλλον είναι χλωμό. Μπορεί επιπλέον να χρεωθεί και δικαστικά έξοδα σε έναν αγώνα, που δύσκολα μπορεί να αποδείξει κάτι. Μπορεί να ισχυρισθεί ότι θέλει, αλλά εφόσον βρήκαν λέει το ρολόι πειραγμένο, μπορεί να είχε γράψει οτιδηποτε. δύσκολη περίπτωση. μην σου τύχει.

  15. #45
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    σε συγγενικό μου πρόσωπο ήρθε πάρα πολύ υψηλός λογαριασμός από εγκαταλειμμένο σπίτι στην εξοχή στο οποίο (κακώς) δεν είχε γίνει διακοπή της σύνδεσης
    η αιτιολογία ήταν πειραγμένο ρολόι
    έγινε πληρωμή του λογαριασμού και αίτηση διακοπής
    υπάρχει περίπτωση να προκύψουν κόστη από όμοιους λόγους είτε τώρα που έχει γίνει διακοπή είτε αν συνδεθεί κάποτε ξανά το ρεύμα??
    (πχ αν πάει κάποιος τρίτος και κουμπώσει κανένα καλώδιο και τραβήξει ρεύμα)

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας