Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Χρειαζομαι καποια ρουχα (μπλουζες κυριως) για εργασια σε εξωτερικο χωρο .Δηλαδη κατι που να σε κραταει κυριως στεγνο .Αν εχω καταλαβει σωστα αυτη ειναι και η χρησιμοτητα των ισοθερμικων.
    Εχετε να προτεινετε κατι ? (καλη ποιοτητα, υποαλλεργικο κλπ..). Απο ελληνικο μαγαζι..

    Επισης για να αντιμετωπιστει το πολυ κρυο κατι πρεπει να φορεσεις και πανω απο αυτα,ετσι ?
    Τι (υφασμα) ειδος ρουχου θα ηταν προτιμοτερο για να μην χασεις τα πλεονεκτηματα του αποπανω ?
    Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις

  2. #2
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Γιατί δουλειά ακριβώς; Θα είσαι στεγνός όλη την ώρα ή θα έχεις συχνή επαφή με νερό; Θές ελευθερία κινήσεων ή δεν σε ενδιαφέρει τόσο;

    Σε μαγαζιά με ορειβατικά είδη θα βρεις ότι θες από ισοθερμικά.

    Επίσης δες και μάλλινες φανέλες. Έχουν σε μαγαζιά που πουλάνε εσώρουχα. Βγάζουν οι μεγάλες εταιρίες πχ Palco & Minerva. Πολύ ζεστές και κρατάνε και τον ιδρώτα.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    Σέρρες
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΕΡΡΕΣ
    Router
    TP-LINK Archer D5
    Καλησπέρα,

    Διάβασα το θέμα σου σχετικά με τα ισοθερμικά ρούχα. Εγώ λοιπόν, από πέρυσι, λόγω της δουλειάς μου, είμαι εκτεθειμένος σε κρύο, αλλά και σε απότομες αλλαγές θερμοκρασίας, π.χ. ψυκτικός θάλαμος, αγόρασα για τον χειμώνα μια ισοθερμική μπλούζα. Εψαξα πολύ και η καλύτερη μάρκα αυτή την στιγμή, - τσεκαρισμένο από ανθρώπους που όλο το χειμώνα την "βγάζουν" στο βουνό και κάνουν σκι - είναι η Helly Hensen. Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να δεις στο site τους http://www.hellyhansen.com/
    Τα ισοθερμικά ρούχα έχουν διαβαθμίσεις δηλ. αυτά που κρατούν το σώμα ζεστό, κρύο και Normal αν μπορούμε να το πούμε έτσι. Αυτά που κρατούν ζεστό το σώμα είναι αυτά που δεν αφήνουν το κρύο να περάσει. Αυτά που κρατούν το σώμα κρυο, τα χρησιμοποιούν αθλητές το καλοκαίρι π.χ. ποδηλάτες που πρέπει να έχουν το σώμα τους όχι ζεστό κατά την διάρκεια της άθλησης για μεγαλύτερη απόδοση. Φαντάσου λοιπόν ότι τα ισοθερμικά τα χρησιμοποιούν οι αθλητές ανάλογα με την εποχή. Την μπλούζα την φοράς κατάσαρκα, και από πάνω όσα ρούχα θέλεις εσύ... Εχει μεγέθη ανάλογα με το σώμα και γενικά είναι κολλητή πάνω σου.
    Εχει τεχνολογία Stay Dry, που δεν σε αφήνει να ιδρώσεις. Σε κρατάει μεν ζεστό, αλλά δεν σε "ανάβει". Ανάλογα υπάρχουν και παντελόνια ισοθερμικά που τα φοράς κάτω από το κανονικό παντελόνι, και πάλι με διαβαθμίσεις.
    Τα ρούχα αυτά τα βρίσκεις σε καλά καταστήματα αθλητών ειδών. Στο site επίσης μπορείς να δεις τους αντιπροσώπους ακόμα και σε καθε πόλη της Ελλάδας.

Παρόμοια Θέματα

  1. Κρυολόγημα και ζεστά ρούχα?
    Από xcyanx στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-11, 23:29
  2. Γιατί μου ξεθωριάζουν τα ρούχα με το Tide??
    Από NeuroN στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-10, 17:28
  3. Mαγαζί ηλεκτρονικό με ρούχα σε καλές τιμές
    Από qwertyuiop στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-09, 19:54
  4. Που μπορώ να βρω σηματα για ραψιμο πανω σε ρουχα?
    Από Sebu στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-09, 14:48
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-08, 22:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας