Σελ. 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 255
  1. #16
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.467
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    χα... σε προλαβα ! (εγω ακουω, δεν βλεπω).
    Εγώ βλέπω και να μη γράψω για το τραύμα μου που έφαγα τα νειάτα μου εκεί;;;

    Τεσπά, το μόνο 'θετικό' που βλέπω είναι πως (μέχρι στιγμής) η ΕΛΑΣ κινείται σε λογικά πλαίσια νομίζω αλλά νωρίς είναι ακόμα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #17
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.643
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Στη Θεσσαλονίκη έμαθα γίνεται χαμός. Στο υπουργέιο μπροστά δεν βλέπεις το διπλανό σου από τα δακρυγόνα. Ξεκίνησε όλο από τη Βενιζέλου. Κάποιος πέταξε μία μολότωφ μπροστά στα πόδια του ΜΑΤατζή. Την κλώτσησαν 2-3 μαζί. Μετά έπεσαν τα πρώτα δακρυγόνα. Κάποιοι πιο οργανωμένοι είχαν μάσκες μαζί τους και μαλόξ. Ήμουν με μία φίλη και μας έστειλαν να φύγουμε από τη Βαλαωρίτου. Αργά αργά και περπατώντας γιατί αν τρέχεις τις τρως αδιακρίτως. Φύγαμε από εκεί και μπήκαμε μέσα σε ένα καφέ. Τόσο κάψιμο και τσούξιμο δεν έχω ξανανιώσει.
    Η πορεία συνέχισε προς το ΥΜΑΘ όπου και έμαθα ότι ακόμη γίνεται χαμός. Η Εγνατία ήταν κλειστή ακόμη γύρω στις 3
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  3. #18
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βλέπω και να μη γράψω για το τραύμα μου που έφαγα τα νειάτα μου εκεί;;;

    Τεσπά, το μόνο 'θετικό' που βλέπω είναι πως (μέχρι στιγμής) η ΕΛΑΣ κινείται σε λογικά πλαίσια νομίζω αλλά νωρίς είναι ακόμα
    Eίναι πάρα πολυ νωρίς... ίσως η κυβερνηση να ψαχνει και το "graceful way out". Αλλά και πάλι είναι πολυ νωρίς για να μιλήσουμε για την σταση της αστυνομίας.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μέχρι στιγμής πάντως στο Σύνταγμα επικρατεί ηρεμία πλην των επεισοδίων στα πέριξ της Βουλής.

    Είναι πολύς ο κόσμος και αν έκαναν κάνα ντου προς τα κάτω θα είχαμε θύματα.


  5. #20
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.467
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίναι πάρα πολυ νωρίς... ίσως η κυβερνηση να ψαχνει και το "graceful way out". Αλλά και πάλι είναι πολυ νωρίς για να μιλήσουμε για την σταση της αστυνομίας.
    Νομίζω πως τα λέει σωστά ο Scum () παραπάνω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #21
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.643
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Το χρονικό των ψεμμάτων θα πω εγώ:
    http://www.difernews.gr/articles/1/e...thessalonikis/
    Spoiler:

    Οι φασαρίες ξεκίνησαν από την ώρα που το μπλοκ των αντιεξουσιαστών ακολουθούσε την κύρια πορεία του ΕΚΘ και της ΑΔΕΔΥ, η οποία, μέσω της οδού Τσιμισκή, κατευθύνονταν προς το κτίριο όπου στεγάζεται η γενική γραμματεία Μακεδονίας Θράκης (το παλιό ΥΜΑΘ). Οι αντιεξουσιαστές προκάλεσαν φθορές στις βιτρίνες καταστημάτων στην Τσιμισκή, στη Διαγώνιο και στην Ίωνος Δραγούμη.
    Σημείωση εδώ: οι αντιεξουσιαστές ήταν μπροστά μου ακριβώς όταν κατεβαίναμε Τσιμισκή και δεν έσπασαν τίποτα. Οι βιτρίνες ήταν ΗΔΗ σπασμένες από τους μπαχαλάκηδες. Τους είχαμε πετύχει στην Εγνατία αλλά η περιφρούρηση οδήγησε την πορεία αριστερα και αυτοί ήταν δεξιά.
    Κατά τη διαδρομή εφοδιάζονταν με… πολεμοφόδια: Έσπαγαν τα μάρμαρα των ρείθρων των πεζοδρομίων και γέμιζαν με αυτά τσέπες και σακίδια.Αυτό πότε έγινε δηλαδή;

    Όταν η πορεία των αντιεξουσιαστών έφθασε στο ύψος της Ερμού, άρχισαν να πετούν πέτρες κατά διμοιρίας των ΜΑΤ που βρισκόταν έξω από το γραφείο του υπουργού Χ. Καστανίδη. Οι αστυνομικοί απάντησαν με χημικά, για να δεχτούν βόμβες μολότοφ. Άλλη μία διμοιρία έσπευσε στο σημείο εκείνο και οι αντιεξουσιαστές απωθήθηκαν.Ε;;;Μα δεν περάσαμε από την Ερμού

    Σε όλη αυτήν τη διαδρομή, δύο φορές οι αντιεξουσιαστές απωθήθηκαν από ομάδες διαδηλωτών κι εμποδίστηκαν να μπουν στην πορεία του ΕΚΘ και της ΑΔΕΔΥ. Έτσι, περίμεναν την ώρα που ο περισσότερος κόσμος θα αποχωρούσε από το ΥΜΑΘ, για να δράσουν.Είπαμε αυτοί ήταν οι μπαχαλάκηδες

    Με το που έφυγαν και οι τελευταίοι διαδηλωτές, ανέλαβαν δράση οι “μπαχαλάκηδες”. Πέταξαν βροχή από πέτρες κατά της διμοιρίας των ΜΑΤ που είχε αναλάβει τη φύλαξη του κτιρίου του πρώην ΥΜΑΘ, για να απαντήσουν οι αστυνομικοί με χειροβομβίδες κρότου – λάμψης. Οι αντιεξουσιαστές απάντησαν με μολότοφ κι έβαλαν φωτιά σε κάδους και σωρούς σκουπιδιών. Μάλιστα, πέταξαν μολότοφ σε σταθμευμένο αυτοκίνητο, που “λαμπάδιασε” μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα!Δεν ήμουν εκεί..είχα ήδη φύγει..

    Οι “μπαχαλάκηδες” επιτέθηκαν στο υποκατάστημα της Τράπεζας Πειραιώς που βρίσκεται κοντά στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου, έσπασαν τη βιτρίνα και πέταξαν μολότοφ στο εσωτερικό. Κυνηγήθηκαν από ομάδες των ΜΑΤ και κατέβηκαν την οδό Ιασωνίδου, προς την Εγνατία. Στο διάβα τους έσπαγαν βιτρίνες καταστημάτων και, όταν βρέθηκαν στην ΕΥΑΘ, πέταξαν μολότοφ στο εσωτερικό των γραφείων (στην πλατεία Συντριβανίου).

    Άλλη ομάδα κουκουλοφόρων έβαλε φωτιά σε σωρούς σκουπιδιών στην οδό Εθνικής Αμύνης, με αποτέλεσμα να κινδυνεύουν τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα.

    Στη συνέχεια κατέφυγαν στο εσωτερικό του ΑΠΘ.

    Οι δυνάμεις των ΜΑΤ υποχώρησαν στα σημεία όπου βρίσκονταν όταν ξεκίνησαν οι πορείες. Μία διμοιρία, αυτήν την ώρα, σκουπίζει τα αποκαΐδια των απορριμμάτων, καθώς δεν υπάρχουν συνεργεία του δήμου Θεσσαλονίκης για να μαζέψουν τα σκουπίδια, λόγω της απεργίας των εργαζομένων στους ΟΤΑ.

    Ως τώρα έχουν γίνει τέσσερις προσαγωγές (οι δύο στην οδό Ιασωνίδου, η μία στην Αγίου Δημητρίου μπροστά από το πρώην ΥΜΑΘ και η τέταρτη στο ύψος του ΕΚΘ). Επίσης δύο γυναίκες μεταφέρθηκαν σε νοσοκομεία για την παροχή πρώτων βοηθειών, επειδή είχαν αναπνευστικά προβλήματα.

    Αυτήν την ώρα (15:20) περίπου 400 άτομα βρίσκονταν έξω από το ΥΜΑΘ, απαιτώντας την απελευθέρωση των δύο ατόμων που προσήχθησαν από την οδό Ιασωνίδου.

    Όταν περάσαμε την Τσιμισκή οι βιτρίνες ήταν ήδη σπασμένες. Το sephora ειδικά είχε μία τεράστια τρύπα..ήταν ανοικτό εντελώς. Η πρώτη μολότωφ της πορείας έπεσε στα πόδια του ματατζή και την είδα. Στην Τσιμισκή δεν φαινόταν να έχει γίνει καμία παρέμβαση της αστυνομία γιατι ΔΕΝ μύριζε
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  7. #22
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Άκυρο για την ηρεμία....


  8. #23
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλύπτει ο ΣΚΑΙ αλλά ίσως να μη σου αρέσουν τα σχόλια καθώς λένε πως είναι "πολύ κάτω από 100Κ"
    Βλακείες λένε. Είχε πολύ πολύ περισσότερο κόσμο.

  9. #24
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    πολύς κόσμος. Εμείς από το μουσείο φτασαμε στο Σύνταγμα στις 3 το μεσημέρι και η διαδήλωση είχε ξεκινήσει από τις 11 με 12.
    Αυτό αρκεί για να καταλάβει κανείς το κόσμο.

  10. #25
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύς κόσμος. Εμείς από το μουσείο φτασαμε στο Σύνταγμα στις 3 το μεσημέρι και η διαδήλωση είχε ξεκινήσει από τις 11 με 12.
    Αυτό αρκεί για να καταλάβει κανείς το κόσμο.
    Και ο κόσμος γιατι εσπασε ?

  11. #26
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο κόσμος γιατι εσπασε ?
    τι εννοείς;

    α ξέχασα να αναφέρω την συγκινητική συμμετοχή των καταστηματαρχών, ακόμα και πολλοί περιπτεράδες είναι κλειστοί. Ζωγράφου είναι σχεδόν τα πάντα κλειστά με εξαίρεση τα SM και ελάχιστα μαγαζιά (φούρνοι κρεοπωλεία).
    Πραγματικά που επιτέλους κατάλαβαν πως πρέπει να αντιδράσουν στο θέατρο - ο θάνατος του εμποράκου- που παίζει η πασοκαρα-δντ στις πλάτες τους

  12. #27
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Το "ειχε ξεκινησει" δηλωνει οτι τελείωσε (οπως επισης το οτι γραφεις ). Γιατί τόσος πολυς κόσμος δεν μπορεσε να κανει την υπερβαση και να μεινει, την στιγμή μαλιστα που φαινόταν να μην υπηρχε εντονη καταστολή στην αρχή. Εδω διαβαζα οτι συννενοηθηκαν ΓΣΕΕ και ΠΑΜΕ... αν υπηρχε τόσος κόσμος και αναγκαστηκαν να συννενοηθουν αυτοι, μιλαμε για τεραστια (χαμένη) ευκαιρία.

  13. #28
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "ειχε ξεκινησει" δηλωνει οτι τελείωσε (οπως επισης το οτι γραφεις ). Γιατί τόσος πολυς κόσμος δεν μπορεσε να κανει την υπερβαση και να μεινει, την στιγμή μαλιστα που φαινόταν να μην υπηρχε εντονη καταστολή στην αρχή. Εδω διαβαζα οτι συννενοηθηκαν ΓΣΕΕ και ΠΑΜΕ... αν υπηρχε τόσος κόσμος και αναγκαστηκαν να συννενοηθουν αυτοι, μιλαμε για τεραστια (χαμένη) ευκαιρία.
    klg δεν ξέρω τι γίνεται τώρα στο Σύνταγμα, εγώ έφυγα σε κάποια φάση, δεν γνωρίζω όμως τι κάνουν οι υπόλοιποι.
    το μόνο που μπορώ να αναφέρω είναι πως από ενημέρωση που είχα από το σωματείο μου (παμε) την κυριακή, το σχέδιο ήταν/είναι να υπάρξει ακόμα και διανυκτέρευση. Αν και σήμερα το κκε/παμε πορεύτηκε τελικά προς τις Στήλες Ολυμπίου Διός. Ίσως γιατί (υποθέτω) αν παρέμενε στο Σύνταγμα κανείς άλλος δεν θα μπορούσε να πάει πορεία προς το Σύνταγμα, για τόσο κόσμο μιλάμε.

    Συνενόηση για σήμερα δεν νομίζω να υπήρξε (εκτός κι αν ήταν κάτι τέτοιο η αποχώρηση του παμε προς τις στήλες), για αύριο που προσπάθησαμε να υπάρξει συνεννόηση για την περικύκλωση, η απάντηση ήταν μην τολμήσετε να έρθετε ούτε σε οπτική επαφή μαζί μας

  14. #29
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Στο οτι φυγανε για να ερθουνε οι αλλοι αναφερομαι, το οποιο αποτελει προοδο για το ΠΑΜΕ.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο οτι φυγανε για να ερθουνε οι αλλοι αναφερομαι, το οποιο αποτελει προοδο για το ΠΑΜΕ.
    εγώ επειδή είμαι κακός νομίζω πως ήταν η πίεση των ταρίφων. Από πίσω από το παμε ήταν ο κίτρινος πυρετός.
    Αν δεν τους άφηναν να πάνε στο Σύνταγμα θα δερνόντουσαν ακόμα και τώρα, ανηλεώς

    Αύριο που όλοι οι υπόλοιποι καλούμε στο Σύνταγμα και το παμε θα έρθει αργότερα από τα μπλόκα να δούμε τι θα γίνει

Σελ. 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-06, 14:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-06, 20:11
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-05, 14:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας