Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    Δεν υπερβαλω. Οπως ειπα λαθη συμβαινουν, πιο πολυ με ενοχλησε που παροτι εκαναν αυτοι το λαθος το πληρωνω εγω μιας και δε μου δινανε την προσφορα στην τιμη που ειχα πετυχει. Επισης η θα ελεγα απαξιωτικη συμπεριφορα του στυλ οοοκ καναμε λαθος, σιγα.

  2. #17
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Ε άκου με που σου λέω ότι υπερβάλλεις... Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και εγώ σε ενεργοποίηση σε ανενεργό βρόχο το 2008, και μάλιστα με τη σοβαρότερη εταιρεία του χώρου που έχει υπάρξει ποτέ (Netone). Ήρθε ο τεχνικός της για μικτονόμηση στον κατανεμητή της πολυκατοικίας μου, δεν έβρισκε τη γραμμή και τη βρήκε τελικά να την έχουν στείλει οι ΟΤΕτζήδες 2 πολυκατοικίες παραδίπλα, επειδή η αρίθμηση του δρόμου μου, δε συμφωνούσε με αυτή που είχε στα συστήματά του ο ΟΤΕ. Εμένα το έλυσε ο εν λόγω τεχνικός (παράνομα και παράτυπα βέβαια), αλλά είναι ξεκάθαρες περιπτώσεις "φταίει ο ΟΤΕ" αυτές.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-01-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Να σας πω και εγω ενα κουφο με την wind ?? τον προηγουμενο μηνα ειχα για 15 μερες τσαμπα τηλεφωνο απο την wind ..... θεικη εταιρια....

  4. #19
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Τα ίδια χάλια έχουν όλοι πάνω-κάτω. Με 500 και 600 ευρώ μισθούς όμως στους υπαλλήλους τους μέχρι τέτοιου επιπέδου υπηρεσίες θα παρέχουν από εδώ και πέρα... Δεν πρόκειται να υπερβάλλει εαυτόν στη δουλειά του κανείς αν αμοίβεται με τόσα που όχι δε ζει, αλλά με το ζόρι επιβιώνει... Το "κλειδί" για τη διατήρηση ενός επιπέδου ποιότητας το κρατάει η βάση της πυραμίδας σε τέτοιες περιπτώσεις και όχι τα "διευθυντικά στελέχη" (που και αυτά τα ξεπάτωσαν αλλά τέλος πάντων).

  5. #20
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ConstantinosBok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σας πω και εγω ενα κουφο με την wind ?? τον προηγουμενο μηνα ειχα για 15 μερες τσαμπα τηλεφωνο απο την wind ..... θεικη εταιρια....
    Νομίζω λάθη γίνονται από όλους. Η διαφορά είναι ότι πολλές φορές απλά δεν αναφέρονται. Ακόμη και φίλος που ζει μόνιμα στη Γερμανία, μου λέει ότι ο provider που χρησιμοποιεί του έστειλε "κατά λάθος" φουσκωμένο λογαριασμό.

    Η Wind κατά την ταπεινή μου άποψη, συνδυάζει πολλά καλά. Τουλάχιστον με όσους providers έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα μου φαίνεται η πιο ολοκληρωμένη πρόταση.

  6. #21
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    Στο σπιτι της κοπελας μου παντως 10 ημερες απο οταν της ειπαν οτι ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια δεν της εχουν στειλει ακομα τους κωδικους προσβασης... Εχουμε παρει 500 τηλεφωνα και ολο λενε θα σας το στειλουμε με sms...
    Ασε το αλλο το απατεωνιστικο. Λενε οτι για να διακοψεις την υπηρεσια πρεπει να πληρωσεις 185 ευρω σαν κοστος διακοπης double play!!!!

    πΟΤΕ ξανα wind...

  7. #22
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    159,90 είναι το τέλος διακοπής εντός του 1ου 6μήνου. Από εκεί και πέρα πέφτει σημαντικά (και κλιμακωτά ως τον τελευταίο μήνα). Ούτε κωδικούς, ούτε sms πρόκειται να στείλουν, γιατί δεν χρειάζονται. Ούτε σε εμένα έστειλαν ποτέ, ούτε σε άλλους 2 με Wind που ξέρω.

  8. #23
    Εγγραφή
    04-02-2010
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα μετα απο 1 μερα απο την ενεργοποιηση μου στειλαν τους κωδικους με sms!

  9. #24
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    159,90 είναι το τέλος διακοπής εντός του 1ου 6μήνου. Από εκεί και πέρα πέφτει σημαντικά (και κλιμακωτά ως τον τελευταίο μήνα). Ούτε κωδικούς, ούτε sms πρόκειται να στείλουν, γιατί δεν χρειάζονται. Ούτε σε εμένα έστειλαν ποτέ, ούτε σε άλλους 2 με Wind που ξέρω.
    Γιατί δε χρειάζονται κωδικοί;
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #25
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Γιατί απλά δε χρειάζονται. Δουλεύει ό,τι και να βάλεις σαν στοιχεία σύνδεσης στο ρούτερ. Έτσι είναι και π.χ. η hol εδώ και καιρό.

  11. #26
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί απλά δε χρειάζονται. Δουλεύει ό,τι και να βάλεις σαν στοιχεία σύνδεσης στο ρούτερ. Έτσι είναι και π.χ. η hol εδώ και καιρό.
    Η Forthnet το έχει έτσι και αυτή;

    Αν ναι, άδικα έψαχνα τους κωδικούς την προηγούμενη εβδομάδα...
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  12. #27
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    159,90 είναι το τέλος διακοπής εντός του 1ου 6μήνου. Από εκεί και πέρα πέφτει σημαντικά (και κλιμακωτά ως τον τελευταίο μήνα). Ούτε κωδικούς, ούτε sms πρόκειται να στείλουν, γιατί δεν χρειάζονται. Ούτε σε εμένα έστειλαν ποτέ, ούτε σε άλλους 2 με Wind που ξέρω.
    Ναι αυτο ειναι το κοστος για το πρωτο εξαμηνο αν θες να διακοψεις. Απατεωνιστικο.
    Οι κωδικοι μας ηρθαν ΣΗΜΕΡΑ τελικα μεσω sms και ταυτοχρονα μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια... Δειτε ποτε εγραψα οτι περασε ο τεχνικος και ποτε οτι την ενεργοποιησανε.

    Τι εννοεις δε χρειαζονται οι κωδικοι? Φανταζομαι εννοεις το οτι τους περνανε απο αποσταση στο ρουτερ. Και αμα θες να αλλαξεις ρουτερ, οπως εμεις, ομως τι κανεις? Αλλο το οτι στους περνανε στο zte και αλλο το οτι πρεπει να σου τους δωσουν κιολας για οταν/αν αλλαξεις ρουτερ.

  13. #28
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mariossss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μετα απο 1 μερα απο την ενεργοποιηση μου στειλαν τους κωδικους με sms!
    Το ίδια και σε έμενα

  14. #29
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από morfeas-dsl- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις δε χρειαζονται οι κωδικοι? Φανταζομαι εννοεις το οτι τους περνανε απο αποσταση στο ρουτερ. Και αμα θες να αλλαξεις ρουτερ, οπως εμεις, ομως τι κανεις? Αλλο το οτι στους περνανε στο zte και αλλο το οτι πρεπει να σου τους δωσουν κιολας για οταν/αν αλλαξεις ρουτερ.

    Όχι δεν εννοώ ότι τους περνάνε από απόσταση. Εννοώ αυτό που είπα: συνδέεται ό,τι και να βάλεις (δεν έχω δοκιμάσει κενά είναι η αλήθεια). Τα ΖΤΕ έχουν όλα από τη μάνα τους user:Winduser@tellas.gr και pass:Password. Δεδομένου ότι όπως έχω ξαναγράψει, έχω συνδέσει άλλα 2 ρούτερ από άλλους παρόχους με στοιχεία των χρηστών των παρόχων αυτών και συγχρόνισαν κανονικά και είχα και ίντερνετ κανονικά, συμπεραίνω ότι ό,τι και να βάλεις σαν στοιχεία εισόδου, μπαίνει. Στη dslam μου τουλάχιστον και άλλο ένα που το έχω τσεκάρει. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι δε λειτουργεί παντού αυτό...

  15. #30
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΕΡΜΟΥ
    Router
    ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σχεδόν τα ίδια αντιμετωπίζω κι εγώ το τελευταίο διάστημα με την online αίτηση μου στη WIND. Ενώ έδωσα σωστή διεύθυνση, και την επιβεβαίωσα κ στον εκπρόσωπο που μου τηλεφώνησε μετά απο μερικά λεπτά, για κάποιο "ανεξήγητο" λόγο περάστηκε λάθος στο σύστημα. Έκανα πάνω από 15 τηλεφωνήματα για να τους ενημερώνω, και κάθε φορά μου έλεγαν και κάτι διαφορετικό του στυλ "ναι, το σημειώνουμε στο σύστημα" ή "δεν χρειάζεται να αλλαχθεί, θα το διορθώσει ο ΟΤΕ απο μόνος του (!!!!)" και άλλα διάφορα.

    Για το συμβόλαιο δεν ήρθε κανείς, πήγα εγώ στην courier. Για τον εξοπλισμό, τους το ανέφερα εγώ ότι δεν εχω παραλάβει τίποτα παρόλο που έχει περάσει ένας μήνας από τότε που υπέγραψα.

    Όταν ήρθε ο τεχνικός στο σπίτι, διαπίστωσε (ώ τί έκπληξη!!!) ότι ο ΟΤΕ έχει δώσει τη γραμμή αλλού. Σημείωσε βλάβη και αποχώρησε (ευγενέστατος και εξυπηρετικός μπορώ να πώ, ίσως ο μόνος).

    Περίπου 10 ημέρες μετά την επίσκεψη του τεχνικού, και ενώ δεν με έχει πάρει κανείς από τη wind (και ενώ εγώ τους παίρνω μέρα παρά μέρα για να δώ τί και πώς), σε τηλεφώνημά μου μου αναφέρουν ότι η αίτηση μου ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ!! Ρωτάω τον υπάλληλο της τ.υ "δηλαδή εαν εγώ αύριο πάω και κάνω σύνδεση σε άλλη εταιρεία, δεν υπάρχει πρόβλημα?" και μου λέεί "'όχι, κανένα". Επειδή όμως την ψιλιάστηκα τη δουλειά, κλείνω και ξαναπαίρνω, και αυτή τη φορά ενημερώνομαι ότι ναι μεν απορρίφθηκα, αλλά η αίτησή μου έχει ΕΠΑΝΑΠΡΟΩΘΗΘΕΙ από την αρχή!!!!.

    Την επόμενη πηγαίνω σε κατάστημα wind για να πάρω κάποια επίσημη απάντηση για το τί συμβάινει. Αμ δε!!!!!! Ο υπάλληλος ούτε καν ασχολήθηκε μαζί μου, γιατί λεει έχω κάνει online αίτηση. Μάλιστα με συμβούλεψε να τις αποφεύγω, και να κάνω αιτήσεις απεθείας από καταστήματα!! Πολύ ωραία πολιτική τα καταστήματα WIND . Πήγες να κερδίσεις την έκπωση της online αίτησης? Κάτσε τώρα 2+ μήνες χωρίς τηλέφωνο και internet!! Ο συγκεκριμένος υπάλληλος δε, έχει κάνει και το εξής θεϊκό (την πρώτη φορά που πήγα στο κατάστημα μπας και καταφέρουν αυτοί να ενημερώσουν για τη λάθος διεύθυνση). Μια κυρία κοιτάζει για ένα usb στικ της WIND για την κόρη της. Ο υπάλληλος την ψήνει κάνα 10λεπτο, και τελικά η κυρία το αγοράζει. Μόλις το ενεργοποιούν, της λέει " χμμμ, θα μπορούσατε να κάνετε σύνδεση double play με λιγότερα λεφτά στο σπίτι αντί για το stick που μόλις σας ενεργοποίησα. Τώρα όμως είναι αργά, γιατί θα πρέπει να πληρώσετε τη διακοπή για το stickακι, ή να το κρατήσετε για ένα χρόνο"

    Τους έχω στείλει και email εξηγώντας τα χάλια τους, είμαι περίεργος να δώ αν θα απαντήσουν και τί θα πουν...

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-11, 18:56
  2. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-10, 00:23
  3. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-09, 17:55
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-07, 17:12
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 19:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας