Σελ. 395 από 578 ΠρώτηΠρώτη ... 375385390393394395396397400405415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.911-5.925 από 8670
  1. #5911
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παντα Asus ειχα (με μια εξαιρεση) και ποτε δεν ειχα προβλημα.
    Ισα - ισα.
    Τερας αξιοπιστιας, σταθεροτητας και απροβληματιστης λειτουργιας.
    το ιδιο πιστευουνε εκατομμυρια χρηστες παγκοσμιως

    προβληματα δεν ειναι δυνατον να μην υπαρχουνε σε ορισμενους αλλα το τσουβαλιασμα "ολα τα bios ειναι αθλια και δημιουργουνε προβληματα" φυσικα δεν ισχυει... (εγω εχω αγορασει και στησει για μενα και για φιλους πανω απο 10 μητρικες της Asus και δεν ειχα προβληματα ουτε με το BIOS ουτε με τιποτα αλλο...

    οσα BIOS upgrades εκανα ητανε ολα επιτυχημενα και δεν μου δημιουργησαν κανενα προβλημα

    εμεις λοιπον (και ειμαι σιγουρος και δεκαδες χρηστες Asus που διαβαζουμε αυτο το post) γιατι δεν ειχαμε προβληματα αφου η Asus μονο προβληματικα bios updates εχει?

    ειλικρινα γνωριζω πολυ λιγες εταιριες στην τεχνολογια γενικως που εχουνε κερδισει παραπανω σεβασμο στην αγορα και στους χρηστες απο οτι η Asus

    εδω μεσα τη βγαλαμε ολη σκαρτη με δυο ποστς...

    ε-λε-ος

    για καθε διαμαρτυρομενο (κατα της Asus) χρηστη που ομως φωναζει και δημιουργει εντυπωσεις υπαρχουμε 1000 ικανοποιημενοι, αμφιβαλει κανεις?

    @ dave murray, wantilles: ειχα κατα σειρα μια Asus m2n-mx, μια Asus m3a και τωρα εχω μια m3a78-t

    ειδικα στις δυο πρωτες εβαλα ολα τα bios που κυκλοφορησανε (χωρις να το χρειαζομαι και αυτο ηταν μαλακια μου αλλα τεσπα... ) και στην m3a78-t προσπαθωντας να ενεργοποιησω τον τεταρτο πυρηνα του PII X3 720 με το acc (παλι μαλακια, ουτε αυτο το χρειαζομαι αλλα τα σκαλιζω ολα ο βλακας...) δοκιμασα ΟΛΑ τα BIOS versions (ακομα και "πειραγμενα") φυσικα και τα beta

    κανενα προβλημα απολυτως

    εχω δοκιμασει και σε αλλες μητρικες της asus bios update

    θα επρεπε ισως να εξαιρεσετε απο το τσουβαλι σας αυτες τις τρεις ή να παραδεχτειτε οτι ειμαι τοσο καλος στα pc που εκανα τα αθλια bios να δουλευουνε σε εμενα ενω στους αλλους εφεραν μονο προβληματα ή να μου πειτε οτι σας λεω ψεμματα και εχω προβληματα αλλα δεν τα λεω γιατι τα παιρνω απο την asus...

    oλα μαζι (να λεω αληθεια, να ειμαι ενας μεσος χρηστης, να μην εχω προβλημα με κανενα bios της asus, να μην εχει η asus bios updates που λυνουν προβληματα αλλα που δημιουργουνε) δεν ειναι δυνατον να ισχυουνε...

    πιο πανω η κοπελα θελει mATX για υπολογιστη 300 ευρω και προτιμαει gigabyte και nVidia και ας μην ξερει γιατι, τοσο FUD εδω μεσα την επεισε μαλλον οτι αγοραζοντας Asus ή ATi θα εχει σιγουρα προβληματα...
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  2. #5912
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    3 πράγματα τεστάρεις σε ένα Asus BIOS για να δεις αν είναι εντάξει ή όχι:

    - Δουλεύει ο αναλογικός ήχος της on-board;
    - Δουλεύουν τα virtualization extensions;
    - Δουλεύει το Q-Fan;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #5913
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Τζίνα Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν και δεν ξερω πολλα ,προτιμω να παραμεινω στον συνδιασμο amd 64bit ( και μονο αφου σκεφτομαι να βαλω win7 64bit ) -επεγεργαστης, gigabyte-μητρικη, nvidia-καρτα γραφικων ο οποιος ειναι ιδιος με αυτον που σας γραφω τωρα και ειμαστε μετα απο 3 χρονια παρα πολυ ευχαριστημενοι.

    δυστυχως δεν γνωριζω την αγορα καλα και θα ηθελα να μου προτεινετε εναν συνδιασμο οπως ο παραπανω ( με καινουργια μικρη μητρικη
    @ Wifi Thief: Για τα άλλα έχεις δίκιο, για το τελευταίο όμως (επηρεασμός από fud) όχι...

    Είναι μάλλον επηρεασμός από σύζυγο!

  4. #5914
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ιδιο πιστευουνε εκατομμυρια χρηστες παγκοσμιως

    προβληματα δεν ειναι δυνατον να μην υπαρχουνε σε ορισμενους αλλα το τσουβαλιασμα "ολα τα bios ειναι αθλια και δημιουργουνε προβληματα" φυσικα δεν ισχυει...
    Aσε τι πιστευουνε.
    Τωρα σωνει και καλα θα πρεπει να εχω προβλημα για να ειναι ευχαριστημενος ενας αλλος;

    Αν ειχε προβλημα η μητρικη θα ειχε φαει σουτ.
    Ετσι απλα.

    Αν και αγοραζω απο παντου, ακομα και απο το πιο απιστευτο μαγαζακι, τις μητρικες τις παιρνω απο το πλαισιο.
    Αν δεν μου κανει παει πακετο πισω.
    Μεχρι τωρα στις αγορες (μητρικων) μου δεν εχει τυχει να εχω φαει φολα.
    Αντιθετα τους εχω επιστρεψει πολλα αλλα κουλα προϊοντα.

    Σιγουρα καποιες ειναι φολες.
    Απλα διαλεγεις πριν παρεις.
    Κοιτας τα χαρακτηριστικα, σε ποια κατηγορια ανηκει (αν θα γινει best seller), βλεπεις στο google χρηστες και οχι reviews, και διαλεγεις να παρεις αφοτου βγει ενα νεο revision.

  5. #5915
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ Wifi Thief: Για τα άλλα έχεις δίκιο, για το τελευταίο όμως (επηρεασμός από fud) όχι...

    Είναι μάλλον επηρεασμός από σύζυγο!
    ΟΚ, ανακαλω!

    συγνωμη, δεν το ειχα δει καλα


    μαζί με τα ξερά να καίγονται και τα χλωρά
    ακριβως αυτο λεω νικο: καποιοι τσουβαλιαζουνε

    εχεις κυριε προβλημα με καποιο μοντελο ή καποιο bios version? OK, το σεβομαι, κατανοητο, να δω αν μπορω να βοηθησω

    πως μπορεις ομως και παιρνεις αμπαριζα ολη την εταιρια?

    η Asus εχει βγαλει μερικες απο τις καλυτερες μητρικες που εχουνε κυκλοφορησει ποτε

    δεν ειναι δυνατον να τα βγαλουμε ολα αθλια επειδη μερικα μοντελα ή καποιο χρηστες εχουνε καποια προβληματα

    να αφησω δλδ την asus και να παω που? στην msi ή στην gigabyte? ποιος μπορει να εγγυηθει ποια εταιρια και ποιο μοντελο δεν θα εχει ποτε προβλημα?

    την DFI δεν παω, δεν μπορω να περιμενω ενα χρονο μετα την εμφανιση ενος chipset για να το δω πανω σε DFI στην ελληνικη αγορα

    οποια εταιρια και να γραψω καποιοι θα βρεθουνε ικανοποιημενοι και καποιοι με προβληματα
    ειναι αυτος λογος για να τις τσουβαλιασω?


    3 πράγματα τεστάρεις σε ένα Asus BIOS για να δεις αν είναι εντάξει ή όχι:
    μα, εσυ πριν μιση ωρα ελεγες οτι ΟΛΑ τα bios της Asus ειναι αθλια

    τωρα μας λες οτι υπαρχει περιπτωση καποια να ειναι ΟΚ?

    μια ερωτηση: αν δεν υπηρχε δυνατοτητα να αγορασεις την αγαπημενη σου lanparty, ποιας εταιριας μητρικη θα επελεγες εσυ προσωπικα (απο την ελληνικη αγορα) και γιατι?

    θα προτιμουσες τις gigabyte, msi απο την asus?
    και αν ναι, λογω bios updates?

    αυτο ειναι το ερωτημα (μηπως συνενοηθουμε)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 13-07-09 στις 19:08.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  6. #5916
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω ότι όλοι παραβλέπετε το γεγονός ότι η asus δεν βγάζει τα απαραίτητα updates για να υποστηρίξει όσους επεξεργαστές μπορεί να υποστηρίξει το υλικό λόγω chipset στην πλατφόρμα της AMD. Αυτό και μόνο κάνει όλες τις asus για την AMD πλατφόρμα ακατάλληλες.
    Το εάν τα firmware της είναι buggy είναι άλλο θέμα. Αν και η ύπαρξη "πειραγμένων" εκδόσεων κάτι σημαίνει...

  7. #5917
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια ερωτηση: αν δεν υπηρχε δυνατοτητα να αγορασεις την αγαπημενη σου lanparty, ποιας εταιριας μητρικη θα επελεγες εσυ προσωπικα (απο την ελληνικη αγορα) και γιατι?
    Και τωρα δεν υπαρχει η δυνατοτητα - αν θελεις LanParty θα πρεπει να φορτωθεις και το AMD chipset, δεν εβγαλε AM2+ μοντελο με nforce η DFI. Asus πρεπει να εχει κ ο WAn, τωρα για να τη βριζει, μαλλον δε θα του γεμιζει κ πολυ το ματι...

    Εγω παντως, αν κ επισης ειμαι με Asus (χωρις προβληματα), εχω αρχισει τελευταια να πιστευω οτι η Gigabyte ειναι η πιο "τιμια" εταιρια. Οσα μοντελα εχω δει ηταν προσιτα, καλοφτιαγμενα, με γρηγορη και σωστη υποστηριξη, και AwardBIOS (ποτε μου δε χωνεψα το ΑΜΙ)

  8. #5918
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Νομίζω ότι όλοι παραβλέπετε το γεγονός ότι η asus δεν βγάζει τα απαραίτητα updates για να υποστηρίξει όσους επεξεργαστές μπορεί να υποστηρίξει το υλικό λόγω chipset στην πλατφόρμα της AMD
    αυτο ειναι εμπορικη τακτικη, πραγματι σε ορισμενα φθηνα της μοντελα δεν παρεχει την υποστηριξη σε ολη τη γκαμα των επεξεργαστων ενω θα μπορουσε (οι ανταγωνιστες της και κυριως η gigabyte την παρεχουνε σε αντιστοιχα μοντελα) αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα φιλε μου

    σε αυτο θα συμφωνησω

    αλλα αυτο ειναι αλλο και αλλο το οτι με καθε νεο bios update δημιουργουνται προβληματα (σε ηδη υποστηριζομενο και εγκατεστημενο υλικο) και το τσουβαλιασμα οτι η asus στα bios ειναι παναθλια και πεντακοσμικη

    τα 'πειραγμενα' αφορουν κυριως ξεκλειδωμα δυνατοτητων του υλικου που κανονικα υποστηριζονται αλλα η asus στα δικα της bios τις απενεργοποιει για εμπορικους λογους (για να βγαλει δλδ την ιδια μητρικη με αλλες ψυκτρες και με διαφορα στο bios (πχ, περισσοτερο ρευμα και με περισσοτερα βηματα στη cpu και στις μνημες)

    δικα μου παραδειγματα: στην m2n-mx (nForce 430 + Geforce 6100) που ητανε mATX δεν μπορουσα να ανεβασω καθολου ρευμα στις μνημες και ισα ισα που επαιρνε λιγακι ρευμα παραπανω στον επεξεργαστη (φανταζομαι μονο και μονο για να υποστηριζει περισσοτερους επεξεργαστες)

    στο αμεσως επομενο μοντελο (που ητανε ακριβως το ιδιο αλλα ητανε κανονικη ATX) εβαλαν περισσοτερες ρυθμισεις και το πουλουσανε παραπανω

    παιρνει λοιπον ο αλλος το καλο BIOS, το πειραζει λιγο και το βαζει στην μικρη μητρικη για να μπορει να ανεβασει ρευμα στις μνημες ή δεν ξερω κι εγω για ποιον αλλο λογο

    αυτο δεν παει να πει οτι το bios της μικρης ητανε προβληματικο και γι' αυτο χρειαστηκε το moded

    δεν ξερω με ποια εμπορικα κριτηρια η Asus παρεχει υποστηριξη cpu ή αλλου υλικου στις μητρικες της

    εγω δεν διαφωνησα σε αυτο το θεμα αλλα στο κατα ποσο τα bios ή oι μητρικες της Asus βγαζουνε προβληματα στο υλικο το οποιο εγγυωνται οτι υποστηριζουνε
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  9. #5919
    Το avatar του μέλους sonypspgr
    sonypspgr Guest
    κατα 90% οταν παρεις asus θα σου δουλεψει το θεμα ερχεται οταν θα χρεαιστεις αναβαθμιση στο firmware
    εκει γελαμε με μαυρα και αραχλα δακρυα

  10. #5920
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    H ASUS είναι μάπα στα BIOSes, είναι σίγουρο.

    Μάλιστα, το έχει παραδεκτεί κι εκείνη κάποιες φορές.

    Και, όχι, με τα BIOSes της ASUS καταστρέφεσαι.

    Bug-Free BIOSes, για κάποια συγκεκριμένα μοντέλα, δεν έχουμε δεί ποτέ.

  11. #5921
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    H asus μάπα, θα το ακούσουμε και αυτό....
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  12. #5922
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    H asus έχει ένα αρνητικό. Παράγει τεράστιο εύρος μοντέλων μητρικών με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κάνει σωστό R&D σε όλα και είναι λογικό. Γι αυτό άλλωστε υπάρχουν μοντέλα διαμάντια αλλά και μοντέλα μπανάνες (πχ η p6t deluxe που είχα δοκιμάσει , με 2 bioses per month που απότι διαβάζω στα φόρουμ τους ακόμη δεν την έχουν καταφέρει να λειτουργήσει 100%).
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  13. #5923
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    οταν θα χρεαιστεις αναβαθμιση στο firmware
    τι ακριβως εννοεις firmware?

    μηπως εννοεις bios?

    εγω ηδη σου ανεφερα αναλυτικα για πανω απο 20 αναβαθμισεις BIOS που εκανα χωρις προβληματα

    εσυ μπορεις να αναφερθεις σε κατι συγκεκριμενο για να καταλαβω τι εννοεις και που στηριζεται η αποψη σου?

    επειδη αναφερεσαι σε ποσοστα, τι ποσοστο απο το 90% των Asus που "θα δουλεψει" νομιζεις οτι θα κλαιει με μαυρο δακρυ για την αναβαθμιση firmware?

    H asus μάπα, θα το ακούσουμε και αυτό....
    ελα ντε...
    το ακουσαμε κι αυτο!

    neeeeext pls

    ψαξε αυτο το νημα και μονο: αν δεις εταιρια που δεν την εχουμε θαψει εγω θα σου αγορασω ο,τι θελεις απο αυτη (εξαιρειται η DFI, το σοκετ 939 και ο παραδεισος)

    Και τωρα δεν υπαρχει η δυνατοτητα - αν θελεις LanParty θα πρεπει να φορτωθεις και το AMD chipset
    φαντασου τωρα διλλημα: ή παιρνεις DFI διαστημοπλοιο μητρικη με τενεκε chipset που (ακουσον ακουσον) δεν εχει ενσωματωμενο gigabit lan (!!!) ή παιρνεις Asus με τα πεντακοσμικα-αθλια BIOS ή gigabyte-msi-asrock-sapphire (κατι θα εχει για να τις "στολισει" και αυτες)


    καλα λεει η υπογραφη του πατεντμαν: "οσα περισσοτερα ξερεις τοσα λιγοτερα απολαμβανεις" οποτε εγω που ξερω ελαχιστα μαλλον απολαμβανω πολλα

    φανταζεστε, μετα τον φοβο οτι λογω ATi drivers το pc μου κινδυνευει ανα πασα στιγμη και ειναι θεμα τυχης που δουλευει τωρα, να εχω να σκεφτομαι ποσο αθλιο bios εχω και να περιμενω απο στιγμη σε στιγμη να μου εμφανισει το (αναποφευκτο) προβλημα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 13-07-09 στις 22:36.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  14. #5924
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...φαντασου τωρα διλλημα: ή παιρνεις DFI διαστημοπλοιο μητρικη με τενεκε chipset που (ακουσον ακουσον) δεν εχει ενσωματωμενο gigabit lan (!!!)...
    Ε καλα, το συγκεκριμενο μονο τον Wantilles φαινεται να εξαγριωνει, οι υπολοιποι δε νομιζω οτι εχουν προβλημα. Το περιεργο δε, ειναι οτι συμβαινει κατα κορον στις μητρικες για Intel και τις βλεπεις με κατι marvell controllers, παρολο που η Intel εχει lan. Ισως το χρεωνει πανακριβα, who knows?

    Αυτο που ανησυχει εμενα ειναι η αποδοση του Southbridge, η οποια διαβαζω οτι ειναι κατωτερη αυτης των πρασινων chipsets. Απο την αλλη, δεν ειχα κ ποτε προβλημα με Nvidia chipset οποτε ειπα να μεινω πιστος! Ειναι κ το single chip design, πολυ το γουσταρω

    Αργα η γρηγορα ομως ολοι στο ιδιο καζανι θα βρασουμε, τωρα που φαινεται να αποτραβιεται η Nvidia απο τη συγκεκριμενη αγορα

  15. #5925
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από applebite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την αλλη, δεν ειχα κ ποτε προβλημα με Nvidia chipset οποτε ειπα να μεινω πιστος! Ειναι κ το single chip design, πολυ το γουσταρω
    μα, κι εγω την παω πολυ την nVidia, ουδεποτε ειχα προβλημα: το αντιθετο μαλιστα

    ηξερα ομως πολυ καλα οτι ουτε και με την AMD/ATi θα ειχα προβλημα (οπως και δεν εχω και ειμαι εξισου ικανοποιημενος), αυτη ειναι η διαφορα

    γενικως δεν ειχα σχεδον ποτε αλυτο προβλημα με το υλικο μου (και μπορω να πω ουτε και με το λογισμικο γενικως) παρ' οτι ολο και καποιος θα διαμαρτυρεται οτι σε αυτον δεν δουλευει και θα λεει οτι ολη η εκαστοτε εταιρια ειναι πατινι

    πολυ τσουβαλι...
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

Σελ. 395 από 578 ΠρώτηΠρώτη ... 375385390393394395396397400405415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας