Σελ. 1 από 13 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 191
  1. #1
    Εγγραφή
    10-11-2011
    Περιοχή
    Βάρη
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλημέρα κι ευχαριστώ για την φιλοξενία.

    Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό, επισυνάπτοντας τα mail που έχω στείλει στην Cyta, για να ενημερώνεται ο κόσμος και να μην τον κοροϊδεύουν.....


    Αθήνα 7/11/2011
    Καλημέρα σας.

    Είμαι νέος συνδρομητής από 31/10/2011, στο πρόγραμμα 2play και δυστυχώς δεν είμαι ευχαριστημένος από την εταιρεία σας και τις προσφερόμενες υπηρεσίες.

    Το πρώτο πρόβλημα που παρουσιάστηκε, είναι ότι το τηλέφωνο θα λειτουργεί πλέον μόνον εφόσον το router είναι ανοικτό, δηλαδή προϋποθέτει να υπάρχει ηλεκτρικό ρεύμα στο σπίτι !
    (Αν δηλαδή μεθαύριο εγώ δεν πληρώσω την ΔΕΗ, γιατί δεν θέλω να πληρώσω το χαράτσι του Παπανδρέου, θα μου κοπεί το ρεύμα, και αυτόματα δεν θα έχω τηλέφωνο.....
    Πολύ ωραία, μπράβο.....χειροκρότημα... Και μετά εσείς θα μου στείλετε και τον λογ/σμό....ξανά χειροκρότημα !!!)
    Αυτό θεωρώ, ότι είναι απαράδεκτο, στην εποχή που ζούμε. Πρέπει να προσφέρετε εναλλακτικές λύσεις, στους πελάτες σας.
    Αν η τεχνολογία που χρησιμοποιείτε, δεν μπορεί να προσφέρει internet+ομιλία χωρίς διακοπές, από οποιαδήποτε αιτία, τότε, ή να την αλλάξετε, ή να μην πουλάτε τέτοιου είδους προβληματικά προϊόντα, στους ανυποψίαστους πελάτες σας, όπως εγώ, οι οποίοι παρεπιπτόντως, δεν ενημερώνονται εξαρχής.
    Το δεύτερο πρόβλημα, απόρροια του πρώτου, είναι ότι δεν λειτουργούν οι υπόλοιπες τηλεφωνικές μπρίζες, του σπιτιού, ώστε να έχω τηλ.συσκευές στην διάθεσή μου, σε διαφορετικά δωμάτια, χωρίς να πρέπει να είναι συνδεδεμένες στο router.
    Όπως δηλαδή ήταν και πριν, με τον ΟΤΕ.
    Το πρόβλημα λύνεται, όπως μου εξήγησαν από την τεχνική υποστήριξη, αλλά πρέπει να έρθει τεχνικός της Cyta (ακόμη δεν έχει έρθει....) και εγώ να χρεωθώ 40 € !!!

    Εδώ γελάνε !

    Αν ήταν δική μου υπαιτιότητα, ευχαρίστως να πληρώσω, αλλά το γεγονός ότι θέλω να λειτουργούν, οι τηλ. συσκευές όπως πριν την Cyta και δεν γίνεται, είναι καθαρά δικό σας λάθος και αντί να σπεύσετε να το διορθώσετε, ζητώντας μία μικρή συγγνώμη για την ταλαιπωρία, έχετε το θράσος να ζητάτε και χρήματα, από πάνω.
    Είμαι δυσαρεστημένος και αυτό βγαίνει στις συζητήσεις με φίλους και γνωστούς, που η κλασσική συζήτηση είναι, τί να κάνουμε για να μειώσουμε τα καθημερινά μας έξοδα.
    Όπως καταλαβαίνετε, δυσφημείται έμμεσα η Cyta, και φαντάζομαι ότι τώρα που προσπαθεί να μπεί στην ελληνική αγορά, δεν θα θέλει με τίποτα, να ακούγονται παράπονα ή να δημιουργούνται προβλήματα και να μην τα λύνει αμέσως.

    Το παρόν γράμμα, αποφάσισα να το στείλω στην εταιρεία σας, γιατί η εξυπηρέτηση από το 13877 είναι αργή...πολύ αργή, ξέχωρα που πρέπει να είμαι στην αναμονή 5-10 λεπτά, ακούγοντας ένα σωρό βαρετά μηνύματα και το ίδιο μουσικό σήμα. Επίσης κάθε φορά, πρέπει να εξιστορώ τα παραπάνω, σε όποιον απαντήσει στο τηλεφώνημά μου.Δεν λέω, τα παιδιά είναι πρόθυμα κι ευγενικά, αλλά τι να το κάνεις....
    Περιμένω απαντήσεις και να λυθεί το θέμα όσο πιό γρήγορα γίνεται, γιατί δεν μπορώ ν’ασχολούμαι κάθε μέρα με την Cyta, έχω και άλλες δουλειές να κάνω
    .


    Μετά από 2 μέρες με πήρανε τηλέφωνο από το τμήμα παραπόνων και μου είπανε ότι έπρεπε να γνωρίζω τί τεχνολογία χρησιμοποιεί η cyta, αφού αναγράφεται στην σύμβαση που υπέγραψα !!!
    Διάβασα, λοιπόν, την σύμβαση και φυσικά ΔΕΝ γράφει τέτοιες λεπτομέρειες.
    Οπότε στέλνω το εξής mail....


    Σας έστειλα την παρακάτω επιστολή και μου απαντήσατε ότι όλα αυτά που αντιμετωπίζω (δυσλειτουργίες ή ιδιαιτερότητες του συστήματος) αναφέρονται στην σύμβαση που υπέγραψα και θα έπρεπε (!) να τα γνωρίζω....(ποιός διαβάζει τα ψιλά γράμματα ?)...
    Την διάβασα την σύμβαση, έστω και κατόπιν εορτής, αλλά αδυνατώ να βρω το σημείο όπου αναφέρεται, "ότι θα έχω τηλέφωνο μέσω ρούτερ και οι τηλεφωνικές μπρίζες του σπιτιού δεν θα λειτουργούν...."
    Μήπως μπορείτε να μου υποδείξετε, σε ποιά παράγραφο της σύμβασης βρίσκονται τα παραπάνω ?
    Διαπιστώνω πάντως ότι υπάρχει μία "μιζέρια" στην οποιαδήποτε εξυπηρέτηση του πελάτη και λυπάμαι που σας επέλεξα (το κίνητρο ήταν συναισθηματικό, λόγω Κύπρου, αλλά και οικονομικό, λόγω χαμηλότερης τιμής).
    Αλλά δεν βαριέσαι....ότι πληρώνεις, παίρνεις.....δεν αλλάζει ο κανόνας, δυστυχώς.
    Παρόλα αυτά, περιμένω να ανταποκριθείτε στο αίτημά μου, να στείλετε ένα τεχνικό να κάνει αυτή την "επιστροφή φωνής" ΔΩΡΕΑΝ, γιατί, επιμένω, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ και στο φινάλε, απαιτώ να μου επαναφέρετε την τηλεφωνική μου εγκατάσταση, στην αρχική της μορφή.

    Θα ήθελα το θέμα μου, να το δει ένας προϊστάμενος και να μου απαντήσει εγγράφως.


    Με ξαναπήρανε τηλ. (άλλος τύπος με πιό σοβαρή φωνή...) ο οποιος μου είπε ότι θα ελέγξουν τις συνομιλίες που είχα με τις κοπέλλες, που σου κάνουν ενημέρωση πριν γίνει η σύνδεσή σου, για να σιγουρευτούν ότι όντως μου είπανε, ότι ο τεχνικός θα έρθει δωρεάν, να κάνει "επιστροφή φωνής", ώστε να δουλεύουν οι υπόλοιπες τηλ.συσκευές.
    Σήμερα 14/11/11 ακόμη περιμένω απάντησή τους.
    Γι΄αυτό τα γράφω εδώ, στο forum σας, μήπως και γίνει κανένα θαύμα, αλλά και να "σώσω" μερικούς ανυποψίαστους μελλοντικούς πελάτες της Cyta.

    Ευχαριστώ για τον χώρο και την υπομονή όποιου διάβασε όλο το post.

  2. #2
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ColinMcrae Εμφάνιση μηνυμάτων

    Διάβασα, λοιπόν, την σύμβαση και φυσικά ΔΕΝ γράφει τέτοιες λεπτομέρειες.
    Δυστυχώς για την περίπτωσή σου, το αναφέρει. Δες στην σύμβαση τα: α) Αντικείμενο της σύμβασης και β) το 5.13.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    6079/1090
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli ADB P.RG A4201G
    1ον Έπρεπε ο πωλητής να σε ενημερώσει ότι η λειτουργία του τηλεφώνου είναι VoiP (τεχνολογία με αρκετά προτερήματα και αντίστοιχα μειονεκτήματα, υπάρχει ένα απίστευτα καλό post από μέλος στο forum)

    2ον Μπορείς να ζητήσεις τεχνικό για επιστροφή σήματος ατελώς, κάτι που ήδη έχεις κάνει

    3ον Δεν μπορεί να σου επαναφέρει την τηλεφωνική σου γραμμή στον πΟΤΕ , κάνε αίτηση εσύ, καμία εταιρία δεν έχει δικαίωμα χρήσης των προσωπικών σου δεδομένων και να κάνει αράδα αιτήσεις.

    4ον Εάν δεν είσαι ικανοποιημένος κάνε άμεσα ενυπόγραφο αίτημα υπαναχώρησης καλώντας το Τμήμα Παραπόνων.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    14400/1988
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ΔΕΝ ΛΕΩ
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    cyta ειχα και απο θεμα τηλεφωνιας ποτε δεν υπηρξε προβλημα !!! ειναι σχετικα καλη εταιρια για τον μεσο χρηστη

    η ολη διαδικασια επιστροφης τηλεφωνου σε ολες τις μπριζες του σπιτιου ειναι κατι ευκολο και χωρις ιδιαιτερες γνωσεις στα ηλεκτρολογικα !! εχω δωσει απαντηση στο thread της cyta !! απλα χρειαζεσαι μια διπλη μπριζα και στη κατοικια σου να εχουν περαστει 2 ζευγη καλωδιων στο τοιχο !!

  5. #5
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    1. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΥΜΒΑΣΗΣ
    Η Εταιρεία παρέχει Υπηρεσίες Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών μέσω α) πλήρως αδεσμοποίητης πρόσβασης στον τοπικό βρόχο β) μεριζόμενης
    πρόσβασης στον τοπικό βρόχο, καθώς και την προμήθεια του σχετικού εξοπλισμού σύμφωνα με τους όρους της παρούσας, τον εκάστοτε
    τιμοκατάλογο της Εταιρείας, τις εκάστοτε προσφορές και το νόμο. Οι υπηρεσίες δύνανται να παρέχονται είτε προσωρινά είτε μόνιμα μέσω της
    υπηρεσίας Χ.Ε.Γ. Απαραίτητη προϋπόθεση για την παροχή των Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών είναι η αδιάλειπτη παροχή ηλεκτρικού
    ρεύματος στις εγκαταστάσεις του Πελάτη, όταν η υπηρεσία τηλεφωνίας βασίζεται στην τεχνολογία VoIP. Επιπλέον, η Εταιρεία παρέχει
    υπηρεσίες ευρυζωνικής πρόσβασης μέσω της υπηρεσίας χονδρικής άλλων παρόχων Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών, καθώς και
    σταθερή τηλεφωνία μέσω της Yπηρεσίας Προεπιλογής Φορέα.

    οταν διαβαζουμε, διαβαζουμε σωστα και δεν εξαπολυουμε δεξια αριστερα ανακριβειες. Το αν θελει καποιος να "σωθει" απο τη cyta ειναι καθαρα δικο του θεμα...230.000 πελατες λοιπον δε θελουν να σωθουν...

  6. #6
    Εγγραφή
    10-11-2011
    Περιοχή
    Βάρη
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winzig Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΥΜΒΑΣΗΣ
    Η Εταιρεία παρέχει Υπηρεσίες Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών μέσω α) πλήρως αδεσμοποίητης πρόσβασης στον τοπικό βρόχο β) μεριζόμενης
    πρόσβασης στον τοπικό βρόχο, καθώς και την προμήθεια του σχετικού εξοπλισμού σύμφωνα με τους όρους της παρούσας, τον εκάστοτε
    τιμοκατάλογο της Εταιρείας, τις εκάστοτε προσφορές και το νόμο. Οι υπηρεσίες δύνανται να παρέχονται είτε προσωρινά είτε μόνιμα μέσω της
    υπηρεσίας Χ.Ε.Γ. Απαραίτητη προϋπόθεση για την παροχή των Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών είναι η αδιάλειπτη παροχή ηλεκτρικού
    ρεύματος στις εγκαταστάσεις του Πελάτη, όταν η υπηρεσία τηλεφωνίας βασίζεται στην τεχνολογία VoIP. Επιπλέον, η Εταιρεία παρέχει
    υπηρεσίες ευρυζωνικής πρόσβασης μέσω της υπηρεσίας χονδρικής άλλων παρόχων Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών, καθώς και
    σταθερή τηλεφωνία μέσω της Yπηρεσίας Προεπιλογής Φορέα.

    οταν διαβαζουμε, διαβαζουμε σωστα και δεν εξαπολυουμε δεξια αριστερα ανακριβειες. Το αν θελει καποιος να "σωθει" απο τη cyta ειναι καθαρα δικο του θεμα...230.000 πελατες λοιπον δε θελουν να σωθουν...
    Δεν εξαπολύω "επιθέσεις", μάλλον εσείς βιαστήκατε να με κρίνετε.....
    ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΤΗΛ.ΣΥΣΚΕΥΕΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ROUTER ???


    ........Auto merged post: ColinMcrae πρόσθεσε 17 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stef128 Εμφάνιση μηνυμάτων
    cyta ειχα και απο θεμα τηλεφωνιας ποτε δεν υπηρξε προβλημα !!! ειναι σχετικα καλη εταιρια για τον μεσο χρηστη

    η ολη διαδικασια επιστροφης τηλεφωνου σε ολες τις μπριζες του σπιτιου ειναι κατι ευκολο και χωρις ιδιαιτερες γνωσεις στα ηλεκτρολογικα !! εχω δωσει απαντηση στο thread της cyta !! απλα χρειαζεσαι μια διπλη μπριζα και στη κατοικια σου να εχουν περαστει 2 ζευγη καλωδιων στο τοιχο !!
    Ευχαριστώ ιδιαιτέρως για την παραπομπή στις οδηγίες για "επιστροφή φωνής".
    Όταν το κάνω θα επανέλθω....
    Και πάλι ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ColinMcrae : 14-11-11 στις 18:48. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    καταρχην δε μιλας μονος σου και κοψε τα κεφαλαια για να επιβαλλεις τη γνωμη σου. το θεμα με τις συσκευες ειναι οντως παραλειψη εφοσον δεν ειπωθηκε κατα την πωληση, αλλα το οτι η τηλεφωνια ειναι voip ξεκαθαριζεται απο τη συμβαση. τωρα αν θελουμε την τριχια να την κανουμε τριχια ειναι βεβαια θεμα του καθενος.

  8. #8
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ''Απαραίτητη προϋπόθεση για την παροχή των Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών είναι η αδιάλειπτη παροχή ηλεκτρικού
    ρεύματος στις εγκαταστάσεις του Πελάτη, όταν η υπηρεσία τηλεφωνίας βασίζεται στην τεχνολογία VoIP''

    Δηλαδή μπορεί να είναι VOIP μπορεί και να μην είναι , εκτός και αν ''όταν'' = ''πάντα''.
    Όταν είναι τότε θέλει απαραίτητα ρεύμα.
    Ενημερώθηκε ο πελάτης από πρίν ότι θα είναι VOIP?
    Αν ενημερώθηκε φταίει ο ίδιος , αν δεν ενημερώθηκε φταίει η εταιρεία.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ColinMcrae Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εξαπολύω "επιθέσεις", μάλλον εσείς βιαστήκατε να με κρίνετε.....
    ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΤΗΛ.ΣΥΣΚΕΥΕΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ROUTER ???
    Δεν είναι υποχρεωμένοι να το γράψουν αυτό μέσα στην σύμβαση. Απο τη στιγμή που το τηλέφωνο είναι voip, είναι δεδομένο οτι πρέπει να συνδεθεί πάνω στο router για να δουλέψει. Απο τη στιγμή που πρέπει να συνδεθεί πάνω στο router, φυσικά και ΔΕΝ μπορεί να παίξει σε όλα τα δωμάτια του σπιτιού.

    Πριν κάνουμε αίτημα φορητότητας σε μια εταιρεία πάντα ψάχνουμε. Το οτι δεν έψαξες για τις υπηρεσίες της Cyta (και αν σε καλύπτει ή όχι) δεν είναι υπαιτιότητα κανενός, παρά μόνο δική σου. Επίσης, μη γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι υποχρεωμένοι να το γράψουν αυτό μέσα στην σύμβαση. Απο τη στιγμή που το τηλέφωνο είναι voip, είναι δεδομένο οτι πρέπει να συνδεθεί πάνω στο router για να δουλέψει. Απο τη στιγμή που πρέπει να συνδεθεί πάνω στο router, φυσικά και ΔΕΝ μπορεί να παίξει σε όλα τα δωμάτια του σπιτιού.

    Πριν κάνουμε αίτημα φορητότητας σε μια εταιρεία πάντα ψάχνουμε. Το οτι δεν έψαξες για τις υπηρεσίες της Cyta (και αν σε καλύπτει ή όχι) δεν είναι υπαιτιότητα κανενός, παρά μόνο δική σου. Επίσης, μη γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις.
    Δεν θα το έλεγα δεδομένο, δεδομένο είναι πχ για κάποιον που γνωρίζει την είναι voip όχι για τον απλό χρήστη που άπλα θέλει τηλέφωνο

    η cyta δεν αναφέρει κάπου ξεκάθαρα ότι είναι voip, ούτε δίνει κάποιο λινκ για το τι είναι το voip, λέει απλά τηλέφωνο

    οχ λέει τηλέφωνο και Internet, δεν έχει κάποιο αστεράκι στο τηλέφωνο

  11. #11
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα το έλεγα δεδομένο, δεδομένο είναι πχ για κάποιον που γνωρίζει την είναι voip όχι για τον απλό χρήστη που άπλα θέλει τηλέφωνο

    η cyta δεν αναφέρει κάπου ξεκάθαρα ότι είναι voip, ούτε δίνει κάποιο λινκ για το τι είναι το voip, λέει απλά τηλέφωνο

    οχ λέει τηλέφωνο και Internet, δεν έχει κάποιο αστεράκι στο τηλέφωνο
    Κοιτα, εναν φιλο που τον καλεσαν πριν λιγο καιρο απο την cyta για να του κανουν προσφορα για μεταφορα σε αυτους, τον ενημερωσαν κανονικα οτι το τηλεφωνο ειναι voip. Το λεω σιγουρα γιατι ο συγκεκριμενος ειναι ασχετος και με πηρε τηλ να με ρωτησει τι ακριβως ειναι το voip.

    Δεν ξερω αν ειναι παγια τακτικη της cyta να ενημερωνει για το συγκεκριμενο θεμα, η αν ετυχε. Κακως παντως δεν το αναφερουν στο site τους, σε αυτο συμφωνω.

  12. #12
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εχεις διακαιωμα υποαναχωρησης σε 15 μερες νομιζω... μην παιδευεσαι, υπαρχουν και αλλες λυσεις

  13. #13
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    μια διορθωσουλα εντος 14 ημερων.

  14. #14
    Εγγραφή
    02-11-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    6079/1090
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli ADB P.RG A4201G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ColinMcrae Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εξαπολύω "επιθέσεις", μάλλον εσείς βιαστήκατε να με κρίνετε.....
    ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΤΗΛ.ΣΥΣΚΕΥΕΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ROUTER ???


    ........Auto merged post: ColinMcrae πρόσθεσε 17 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Ευχαριστώ ιδιαιτέρως για την παραπομπή στις οδηγίες για "επιστροφή φωνής".
    Όταν το κάνω θα επανέλθω....
    Και πάλι ευχαριστώ
    Γιατί δεν καλείς το τμήμα παραπόνων της CYTA και να ζητήσεις τεχνικό για επιστροφή σήματος, ατελώς????

    Είναι απλό και θα σε εξυπηρετήσουν συν θα επιλυθεί η ταλαιπωρία σου

    Σχετικά με τα Caps, όντως chill out και δεν υπάρχει λόγος να επιστρέψεις στον πΟΤΕ εκτός και εάν έχεις σύνταξη 2000 Ευρώ και σου αρέσει να παίζεις WoW

  15. #15
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    70
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Mbit - 500Mbit
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritzBox 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα το έλεγα δεδομένο, δεδομένο είναι πχ για κάποιον που γνωρίζει την είναι voip όχι για τον απλό χρήστη που άπλα θέλει τηλέφωνο

    η cyta δεν αναφέρει κάπου ξεκάθαρα ότι είναι voip, ούτε δίνει κάποιο λινκ για το τι είναι το voip, λέει απλά τηλέφωνο

    οχ λέει τηλέφωνο και Internet, δεν έχει κάποιο αστεράκι στο τηλέφωνο
    King For A Day,Fool For A Lifetime...

Σελ. 1 από 13 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-12, 11:13
  2. Απο ΟΤΕ σε Cyta;
    Από vespasianos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-11, 15:13
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-11, 14:50
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-10, 17:45
  5. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-04, 16:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας