Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-37 από 37
  1. #31
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με την αναβάθμιση σε 5.1 η οποία έγινε πράγματι πολύ ανόδινα ...κρίνοντας ως τώρα τουλάχιστον... λύθυκαν τα προβλήματα... ουσιαστικά κυρίως όσον αφορά το να χάνει τις κλήσεις... ιδιαίτερα δε όταν απενεργοποιώ το 3G. έχω καταλήξει πως το πρόβλημα οφειλόταν στον συνδυασμό WIND, 3G, περιοχή και iphone. Τώρα βγάλτε εσείς τα συμπεράσματα...

    Επίσης με την αναβάθμιση του itunes 10.6 (40) λύθηκε και το θέμα με το sync των contact's...

    αρκετά ταλαιπωρήθηκα όμως...

  2. #32
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την αναβάθμιση σε 5.1 η οποία έγινε πράγματι πολύ ανόδινα ...κρίνοντας ως τώρα τουλάχιστον... λύθυκαν τα προβλήματα... ουσιαστικά κυρίως όσον αφορά το να χάνει τις κλήσεις... ιδιαίτερα δε όταν απενεργοποιώ το 3G. έχω καταλήξει πως το πρόβλημα οφειλόταν στον συνδυασμό WIND, 3G, περιοχή και iphone. Τώρα βγάλτε εσείς τα συμπεράσματα...

    Επίσης με την αναβάθμιση του itunes 10.6 (40) λύθηκε και το θέμα με το sync των contact's...

    αρκετά ταλαιπωρήθηκα όμως...

    Ανταλλάζεις με samsung galaxy sii ; Με εγγύηση κουτί, σε άριστη κατάσταση.

  3. #33
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Belkin
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την αναβάθμιση σε 5.1 η οποία έγινε πράγματι πολύ ανόδινα ...κρίνοντας ως τώρα τουλάχιστον... λύθυκαν τα προβλήματα... ουσιαστικά κυρίως όσον αφορά το να χάνει τις κλήσεις... ιδιαίτερα δε όταν απενεργοποιώ το 3G. έχω καταλήξει πως το πρόβλημα οφειλόταν στον συνδυασμό WIND, 3G, περιοχή και iphone. Τώρα βγάλτε εσείς τα συμπεράσματα...

    Επίσης με την αναβάθμιση του itunes 10.6 (40) λύθηκε και το θέμα με το sync των contact's...

    αρκετά ταλαιπωρήθηκα όμως...
    Οποτε τελος καλο, ολα καλα. Δεν ειχε προβλημα η συσκευη αλλα επεσες σε τρελλο συνδιασμο προβληματος.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι μηλαρο-αϊφονάδες έχετε αντιμετωπίσει ποτέ προβλήματα με bluetooth headset, που ξαφνικά δεν πιάνει πάνω από 3 μέτρα το bluetooth (αντί των 10+ που έπιανε πριν) και εάν δεν έχετε πολύ κοντά τη συσκευή... κάνει τη φωνή σας στατικο-ρομποτική; Παρουσιάστηκε σήμερα πρώτη φορά (4 jailbroken) μετά από 2+ μήνες χρήσης. Αφού δοκίμασα reset σε iphone/headset, unpair/repair, διαφορετικό headsets και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.. λύθηκε (τουλάχιστον για την ώρα): Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Ρυθμίσεις δικτύου. Με επαναφορά των network settings (χάνει APN & WiFi settings), επανήλθε κανονικότατα το bluetooth range στα 10+ μέτρα και εξαφανίστηκε η ρομπο-φωνή.

    Σχετικό νήμα: https://discussions.apple.com/thread/2493660

  5. #35
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Τη ρομποφωνή και το στατικό στον ήχο του ακουστικου τον έχω πάλι πάντως εγω. Απλα οχι πάντα
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  6. #36
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πάντως ακόμα και με την επόμενη αναβάθμιση:
    α) Δεν μπορώ να σβήσω φωτογραφίες που είχα τραβήξει όσο είχα το 5.0 βέβαια δεν μου προσθέτει και άλλες στο Album που ονόμασε iPhone Photos αλλά δεν μπορώ και να σβήσω αυτές που έχω εκεί επίσης μου έκανε και ένα Album που λέγεται Βιβλιοθήκη και ισχύει το ίδιο.
    β) Με ενεργοποιημένο το 3G (πλέον το δοκίμασα και σε άλλες περιοχές) κόβονται οι συνδιαλέξεις μου μερικές φορές και λίγο μόνο να μετακινήσω το iPhone. Σημείωση αν το κλέισω, όταν το ξαναανοίξω είναι το 3G ενεργοποιημένω!
    γ) Το τρίτο δεν το θυμάμαι τώρα αλλά έχω και ένα τρίτο.

  7. #37
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως ακόμα και με την επόμενη αναβάθμιση:
    α) Δεν μπορώ να σβήσω φωτογραφίες που είχα τραβήξει όσο είχα το 5.0 βέβαια δεν μου προσθέτει και άλλες στο Album που ονόμασε iPhone Photos αλλά δεν μπορώ και να σβήσω αυτές που έχω εκεί επίσης μου έκανε και ένα Album που λέγεται Βιβλιοθήκη και ισχύει το ίδιο.
    β) Με ενεργοποιημένο το 3G (πλέον το δοκίμασα και σε άλλες περιοχές) κόβονται οι συνδιαλέξεις μου μερικές φορές και λίγο μόνο να μετακινήσω το iPhone. Σημείωση αν το κλέισω, όταν το ξαναανοίξω είναι το 3G ενεργοποιημένω!
    γ) Το τρίτο δεν το θυμάμαι τώρα αλλά έχω και ένα τρίτο.
    α)Τι εννοείς δε μπορείς να τις σβήσεις ; Βγάλε μια φωτογραφία η ένα screenshot και κάνε διαγραφή δε παίζει ; Αυτά που είναι περασμένα σε album είναι συγχρονισμένα με τον υπολογιστή για αυτο δε μπορείς να τα σβήσεις απο τη συσκευή, είτε τις σβήνεις απο το pc και κάνεις synch η είτε επιλέγεις να μην κάνει synch το συγκεκριμένο φάκελο με τις φωτογραφίες.

    β)Έχω προσέξει και εγω να πέφτει η γραμμή δε το έχω εξακριβώσει, ίσως συμβαίνει όταν παίζει το 3g σήμα τι πάροχο έχεις ; Πρόβλημα με σήμα και να πέφτει η γραμμή έχουν και άλλες συσκευές τώρα ποια συσκευή έχει ποιο πολυ δε ξέρω πάντως διάβαζα ότι το iPhone δεν έχει το καλύτερο σήμα... Εγω έχω απεριόριστα με αυτούς που μιλάω οπότε δε με ενοχλεί και ίσως δε το προσέχω.

    Το 3g για να το απενεργποιήσεις θα πας ρυθμίσεις http://db.tt/1biSNg8Y μετά Γενικά http://db.tt/CIvG0bFk και μετά Δίκτυο http://db.tt/JFUJCMMI και τα κλείνεις όλα . Εάν σβήσεις τη συσκευή και την ανοίξεις θα είναι σωστό το 3g, εάν δεν είναι κάτι θα έχεις πειράξει κάνει επαναφορά.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-08, 02:24
  2. Ubuntu server, iptables και άλλες απορίες
    Από bill2003 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-07, 16:44
  3. Κατατμησεις και αλλες αποριες
    Από mfds στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-06, 06:14
  4. Ubuntu - γραμματοσειρές και άλλες απορίες
    Από bill2003 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-06, 18:58
  5. Laptop underclocking και άλλες απορίες...
    Από teacake στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-04, 22:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας