Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 81
  1. #16
    Εγγραφή
    08-05-2011
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Κάθισα και διάβασα όλες τις απαντήσεις κυρίως γιατί έχουν γέλιο (π.χ φωφη !!). Δεν είδα κανένα να γράφει ότι ο chrome ανέβηκε σαν χρήση από τότε που η google άρχισε να "πριμοδοτεί" software developers - houses ώστε να τον προτείνουν (by default κιόλας) στην διαδικασία της εγκατάστασης τον προγραμμάτων τους(όπως κάνει εδώ και χρόνια η ίδια στο google earth). Εκμεταλλεύτηκε αυτό που κάνουν μέχρι τώρα οι "μπάρες" και τα "free programs"

  2. #17
    Το avatar του μέλους oxyd
    oxyd Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Chrome είναι με διαφορά ο καλύτερος Browser. Απο τότε που το ebanking της Αγροτικής, δουλεύει και με Chrome, δεν ξανασχοληθήκα μαζί του.
    Άντε και στης Εθνικής!

  3. #18
    Εγγραφή
    30-06-2010
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bdslgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθισα και διάβασα όλες τις απαντήσεις κυρίως γιατί έχουν γέλιο (π.χ φωφη !!). Δεν είδα κανένα να γράφει ότι ο chrome ανέβηκε σαν χρήση από τότε που η google άρχισε να "πριμοδοτεί" software developers - houses ώστε να τον προτείνουν (by default κιόλας) στην διαδικασία της εγκατάστασης τον προγραμμάτων τους(όπως κάνει εδώ και χρόνια η ίδια στο google earth). Εκμεταλλεύτηκε αυτό που κάνουν μέχρι τώρα οι "μπάρες" και τα "free programs"
    Γνωστό αυτό, όπως και το banner στην σελίδα του google και στο youtube, όταν μπεις με ΙΕ. Δεν είναι τυχαίο πως σε όλες τις μετρήσεις όσοι φεύγουν από ΙΕ καταλήγουν στον chrome. Google είναι αυτή, έχει τα μέσα για να προωθήσει το προϊόν της.

  4. #19
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Το ερωτημα μου ειναι, για ποιο λογο ο opera χανει ποσοστο ,για εμενα ειναι ο κορυφαιος browser κ αυτο φαινεται σε ολες τις μετρησεις . δυσκολα συγκρινεται με καποιον browser κ αν επελεγα αλλον browser αυτος θα ηταν ο FF με διαφορα . ο crhome βαδιζει λαθος εδω κ πολλους μηνες(αλλα τρωεει δουλ σπρωξιμο απο την μαμα google κ για αυτο η ανοδος του ) , το κακο ειναι οτι σε καποια θεματα(οχι θεματα ρουφιανιας) ο ff ακολουθει τον chrome

  5. #20
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με την χρήση που κάνω εγώ ο Chrome μέσα σε λίγες ώρες σέρνεται. Με λίγα tabs δεν έχει πρόβλημα αλλά όσο οι καρτέλες και τα παράθυρα αυξάνουν τόσο αρχίζει να καθυστερεί υπερβολικά
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

  6. #21
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Καλά και ο FF σε παλιό μηχάνημα σέρνεται. Σε παλιά μηχανήματα νομίζω ο Opera είναι μονόδρομος.
    Αν ποτέ αλλάξω τον Chrome, θα πάω Opera. Στον FF είχα κακές εμπειρίες με θέματα μνήμης και ενώ τουλάχιστον κάποτε ήταν γρήγορος, πλέον δεν είναι. Και δε λέμε μόνο στο άνοιγμα σελίδων, είναι γενικά βαρύς, τουλάχιστον σε λάπτοπ 4ετίας που παίζω.

    Τώρα όλα τα άλλα περί spyware κλπ. είναι αναπόφευκτα κάποια από αυτά. Νομίζεις ότι τόσο καιρό προστατεύεσαι και έχεις αυτή την αίσθηση ασφάλειας ώσπου κάποια στιγμή εμφανίζεται ένα CarrierIQ και αναθεωρείς τις απόψεις. Ναι οκ, καλό είναι όσο μπορείς να προστατεύεσαι αλλά το να φτάνεις στα όρια σου παλεύοντας για κάτι που -δεδομένα- ποτέ δε θα είσαι σίγουρος, αρχίζεις και χάνεις το νόημα.
    Στη τελική, έχω facebook, το e-mail μου ο καθένας μπορεί με χαζά reply να το βάλει σε όσες λίστες θέλει ενώ τα bookmarks μου, τα στοιχεία του κινητού μου κλπ κλπ. όλα μα όλα είναι όμορφα φακελωμένα στο internet. Σώσε με Firefox, σώσε με.

    Να προλάβουμε να ζήσουμε και λίγο, έχω να προτείνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnson : 01-12-11 στις 18:50.

  7. #22
    Εγγραφή
    21-01-2008
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    13,7(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ σχεδόν όλοι μας έχουμε δώσει τα προσωπικά στοιχεία,φωτογραφίες,βίντεο και ότι μπορεί να φανταστεί κανείς στο μεγαλύτερο φακέλωμα της ιστορίας (facebook) και μάλιστα με μεγάλη χαρά και οικειοθελώς και ασχολούμαστε με ''λεπτομέρειες'' αν η google και κάθε google βλέπει που σερφάρουμε.


    Στο θέμα που θίξατε προσωπικά εμένα με βολεύει ο firefox και πιστέυω ότι και ο πολύς κόσμος (''μάζα'') χρησιμοποιεί πάντοτε τι τον βολεύει και του φαίνεται και πιο οικείο (βλέπε μηχανή αναζήτησης google για παράδειγμα)

    Οι περισσότεροι βέβαια δεν γνωρίζουν καν όλα όσα αναφέρετε, θέλουν έναν υπολογιστή να μπαίνουν στο ίντερνετ, να παίζουν παιχνίδια και να κατεβάζουν ταινίες.

    Τώρα αν θα είναι ΙΕ ή κάτι άλλο πιο ασφαλές από ότι φαίνεται τους περισσότερους δεν τους νοιάζει καν.
    υπάρχουν και χειρότερα

  8. #23
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoze.petas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ερωτημα μου ειναι, για ποιο λογο ο opera χανει ποσοστο ,για εμενα ειναι ο κορυφαιος browser κ αυτο φαινεται σε ολες τις μετρησεις .
    και σένα γιατί σε χαλάει;
    Από την στιγμή που είμαστε ικανοποιημένοι χρήστες του, τι μας νοιάζει τι διαλέγει το κοπάδι;

  9. #24
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ FF από την V.1, με βρίσκω τώρα τελευταία να χρησιμοποιώ όλο και περισσότερο τον Chrome.

    Από τότε που άρχισε ο FF τις "αναβαθμίσεις" (προσωπική άποψη: υποβαθμίσεις) αλα Chrome, σε κάθε νέο version έχω τρελές ασυμβατότητες σε sites που μπαίνω κάθε μέρα (π.χ. δεν εμφανίζει videos από proprietary flash player, δεν εμφανίζει οριζόντια scrollbar κλπ). Στα ίδια site, ο Chrome λειτουργεί άψογα.

    Δεν ξέρω αν πρόκειται για lax coding standards που κατηγορούσαμε τόσα χρόνια τον ΙΕ, αλλά η ουσία είναι ότι ο ένας browser κάνει τη δουλειά μου και ο άλλος όχι. Και αυτό μετράει τελικά. ΕΙδικά από τότε που τα must add-ons του FF (adblock, ghostery κλπ) μεταπήδησαν και στον Chrome, γιατί όχι κι εγώ;

    ........Auto merged post: spelljammer πρόσθεσε 2 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoze.petas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ερωτημα μου ειναι, για ποιο λογο ο opera χανει ποσοστο ,για εμενα ειναι ο κορυφαιος browser κ αυτο φαινεται σε ολες τις μετρησεις.
    Δύο σκέψεις έχω (τον χρησιμοποιώ περιστασιακά).

    1) Δεν διαφημίζεται. Καθόλου.

    2) Το απόλυτο customization τρομάζει κόσμο. Και οι πολλές ρυθμίσεις του επίσης. Εν κατακλείδει, δεν είναι για το μέσο χρήστη. Ευτυχώς ( ; )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spelljammer : 01-12-11 στις 18:09. Αιτία: auto merged post

  10. #25
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ο Chrome έχει ακόμα βασικά προβλήματα...
    Σε πολλές σελίδες το μεσαίο κλικ λειτουργεί σαν αριστερό κλικ... γνωστό πρόβλημα απ' την πρώτη έκδοση.
    Τραγικό όμως... πας σε κάποιο κανάλι στο youtube και αν κάνεις μεσαίο κλικ σε κάποιο από τα uploaded videos, στο ανοίγει στον player του καναλιού και όχι σε καινούριο tab.
    Έκδοση 15 και ακόμα δε μπορείς ν' ανοίξεις ένα torrent χωρίς να το σώσεις πρώτα.

  11. #26
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    Trust me,It's Paradise
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved

  12. #27
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκδοση 15 και ακόμα δε μπορείς ν' ανοίξεις ένα torrent χωρίς να το σώσεις πρώτα.
    με magnet link δε σου παίζει;

  13. #28
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    με magnet link δε σου παίζει;
    Κοιτάς το δάχτυλο, υπάρχουν και άλλοι τύποι αρχείων.
    Μιλάμε για μια λειτουργία γελοιωδώς απλή, την οποία έχουν γράψει στα @@ τους.

    http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=333

  14. #29
    Εγγραφή
    13-06-2011
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ο chrome μου φενεται σχεδον ιδιος με τον firefox αλλα δεν τον χρησιμοποιω πολυ λογω ενος προβληματος αν γνωριζει κανεις την απαντηση ας μου πει:Οταν βαζω να δω ενα βιντεακι σε πληρη οθονη η γραμμη εργασιων(δεν ξερω αν λεγεται ετσι αλλα εννοω την γραμμη που ειναι το σηματακι της εναρξης)δεν φευγει.Εχω προσπαθησει να την βγαλω αλλα τιποτα.

  15. #30
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτάς το δάχτυλο, υπάρχουν και άλλοι τύποι αρχείων.
    Μιλάμε για μια λειτουργία γελοιωδώς απλή, την οποία έχουν γράψει στα @@ τους.

    http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=333
    Ναι οκ επειδή μίλησες για torrent απάντησα μόνο για αυτό. Ισχύει αυτό που λες. Δε μπορείς να κάνεις Open απευθείας.
    Είναι χαζό, ναι. Και εγώ έχω αρκετά συμπιεσμένα αρχεία με υπότιτλους στα downloads που άνοιξα μια φορά και πλέον μου είναι άχρηστα.

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-11, 23:45
  2. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-10, 09:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας