Login Form
IPv6 Ready
Σελ. 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 813161718
Εμφάνιση 256-261 από 261
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την βρήκα την διαφορά, είναι αλλαγές που έκανε η εταιρία στο καθαρό ασφάλιστρο, δεν αξίζει φυσικά να αναφέρω αναλυτικά.

Όταν συμφώνησα με την insurance market με διαβεβαίωσαν πως δεν υπάρχει αλλαγή καθώς στα πλαίσια του προασφαλιστικού ελέγχου η εταιρία (eurolife) θα ενημέρωνε για κάτι διαφορετικό.

Θα ενημερώσω για κάθε εξέλιξη,μιας και ήδη έχω μιλήσει με τον ασφαλιστή και περιμένω τηλέφωνό του.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επανέρχομαι έπειτα από 10 μέρες, γιατί πολύ απλά τόσες μέρες έκανε η εταιρία να απαντήσει, αφού πρώτα απείλησα τον ασφαλιστή με διακοπή συμβολαίου.

Στο ζουμί τώρα:
    1. Η eurolife υποστηρίζει ότι η προσφορά είχε ισχύ τριάντα ημέρες. - Αντίλογος από μέρους μου: Δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο στο έντυπο της προσφοράς, πέραν του ότι "η προσφορά είναι υπολογισμένη με τα σημερινά δεδομένα"
    2. Η αύξηση οφείλεται στο ότι κατά τη σύναψη του συμβολαίου "μπήκαμε" στο επόμενο εξάμηνο στην ηλικία της γυναίκας μου. - Αντίλογος από μέρους μου: Ουδέποτε ενημερωθήκαμε τόσο από τη eurolife όσο και την insurance market για την αύξηση κατά τον προασφαλιστικό έλεγχο.

Να προσθέσω επίσης πως υπάρχει ξεκάθαρη παραβίαση της νομολογίας μιας και οι όροι και το ποσό του ασφάλιστρου έιναι υποχρεωτικό να είναι γνωστό πριν τη σύναψη της σύμβασης, κάτι που στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έγινε.

Το τι θα κάνω είναι ένα ερώτημα. Με τρώει να το κυνηγήσω αλλά από την άλλη σκέφτομαι μην φτιάχνουν black list και πέραν του καρπουζιού χρησιμοποιούν και το μαχαίρι κατά το δοκούν.

Κλείνοντας να επαναλάβω ότι, δεν γκρινιάζω για τα 30 ευρώ, αλλά η κοροϊδία.

Περιοχή
    Παγκράτι
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Δεν θα κερδίσεις κάτι και να το κυνηγήσεις. Έβαλες την ηλικία σου σου έβγαλε μια τιμή, λογικά πρέπει να σου έχουν δώσει και το ύψος των ασφαλίστρων ανά ηλικία.
    Έχεις πάντα το δικαίωμα την εναντίωσης, εφ' όσον θεωρείς ότι οι όροι παρεκκλίνουν από την προσφορά που πήρες έχεις ένα μήνα περιθώριο να συμπληρώσεις το έντυπο εναντίωσης και να το στείλεις στην εταιρεία. Θα ακυρώσουν το συμβόλαιο σου και θα σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπορώ να υπαναχώρησω γιατί παρήλθε ο μήνας, μιας και το κατάλαβα στην 2η δόση. Σύμφωνα με το συμβόλαιο η πρώτη δόση θα ήταν αυξημένη κατά 16€ το πολύ, λόγω ενός τέλους (δεν κατάλαβα με τι είχε να κάνει, φαντάζομαι καμία προμήθεια/bonus), χωρίς να διευκρινίζει το ακριβές ποσό, οπότε δεν το έψαξα περαιτέρω μιας και μου ήταν αδύνατο να συγκεκριμενοποιήσω το ποσό αύξησης.

Από την άλλη, μέχρι και την τελευταία στιγμή ο ασφαλιστής με διαβεβαίωνε πως η τιμή ήταν ίδια και πως σε διαφορετική περίπτωση η εταιρία θα ενημέρωνε.

Τέλος πάντων, τσάμπα σας κουράζω.

Δεν έχω σκοπό να την κόψω, αλλά μερικές φορές είναι να απορείς πως λειτουργούν μερικές εταιρίες.

Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    70 Mbps down/6 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ο ασφαλιστικός κλάδος είναι τεράστια πληγή για τους πελάτες, δυστυχώς.

Περιοχή
    Παγκράτι
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να υπαναχώρησω γιατί παρήλθε ο μήνας, μιας και το κατάλαβα στην 2η δόση. Σύμφωνα με το συμβόλαιο η πρώτη δόση θα ήταν αυξημένη κατά 16€ το πολύ, λόγω ενός τέλους (δεν κατάλαβα με τι είχε να κάνει, φαντάζομαι καμία προμήθεια/bonus), χωρίς να διευκρινίζει το ακριβές ποσό, οπότε δεν το έψαξα περαιτέρω μιας και μου ήταν αδύνατο να συγκεκριμενοποιήσω το ποσό αύξησης.

Από την άλλη, μέχρι και την τελευταία στιγμή ο ασφαλιστής με διαβεβαίωνε πως η τιμή ήταν ίδια και πως σε διαφορετική περίπτωση η εταιρία θα ενημέρωνε.

Τέλος πάντων, τσάμπα σας κουράζω.

Δεν έχω σκοπό να την κόψω, αλλά μερικές φορές είναι να απορείς πως λειτουργούν μερικές εταιρίες.
    Υγείας είναι αν θεωρείς ότι σε ξεγέλασε η Eurolife και η Insurance Market ακύρωσε την πάγια και όταν λήξει το ασφαλιστήριο πήγαινε σε άλλη εταιρεία, ούτως ή άλλως άλλες εταιρίες έχουν πολύ καλύτερα προγράμματα,

Σελ. 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 813161718

Παρόμοια Θέματα

1. ν.3867 και ιδιωτικη ασφαλιση
    Από anaksagoras στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-11, 02:14
  2. Ασφάλεια υγείας
    Από homo_digital στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-10, 03:44
  3. Ασφάλεια υγείας σε ταξίδι στις ΗΠΑ (εκτός ΕΕ)
    Από PopManiac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 10:28
  4. Εθνικό Σύστημα Υγείας
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 00:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία