Σελ. 17 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 326
  1. #241
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://farmakopoioi.blogspot.gr/2015...st_15.html?m=1



    Για να δώ ακυρώσεις συμβολαίων.
    Που πέσανε όλες οι εταιρίες να κατασπαράξουν το δημόσιο με ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.

    (ελπίζω βέβαια σε αναβάθμιση της "δημόσιας υγείας")
    Αυτό αφορά την συμμετοχή? Δεν θα βάζει δηλαδή το δημόσιο ούτε 1€?
    Τα περισσότερα προγράμματα που δεν κοστίζουν μαι περιουσία δουλεύουν με 70%/30% ή 80%/20% κάτι τέτοιο καθιστά το ιδιωιτικό ασφαλιστικό πρόγραμμα καθαρό εκπτωτικό, δεν το βρίσκω λογικό.
    The world can change by your actions not by your opinions

  2. #242
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα στο φόρουμ. Αφότου έψαξα για καιρό για μια ιδιωτική ασφάλεια υγείας κατέληξα στην Εθνική Ασφαλιστική ως μια πολύ αξιόπιστη εταιρεία. Έκανα συζήτηση με ασφαλιστικό σύμβουλο και καταλήξαμε στο Πλεονεκτικό σε εμένα(31) και στο ολοκληρωμένη προστασία στο μωρό μου(9μηνών) με μηνιαία καταβολή περίπου στα 100/μήνα και για τους δύο. Ισόβιο πρόγραμμα. Ποια η γνώμη σας; Ακόμη βέβαια δεν έχουμε υπογράψει τα τελικά συμβόλαια.

  3. #243
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Το ολοκληρωμένο (όχι το ολοκληρωμένη προστασία, που είναι ακόμα πιό βαρβάτο) το έχω από τον Ιούλιο για εμένα (33) τη γυναίκα μου (34) και τη μικρή (20 μηνών). Δεν έχουμε κάνει χρήση ακόμα, ευτυχώς, αλλά και εγώ από ένα research που έκανα εκείνη τη περίοδο κατέληξα στην Εθνική, κυρίως, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και επειδή είχα αρκετούς συγγενείς/φίλους με πολύ καλές εμπειρίες.

  4. #244
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    καπου διαβασα αυτο για την εθνικη...
    <<Από τη μια η κάλυψη ΙΙ αφορά μόνο τις Διαγνωστικές εξετάσεις στα προγράμματα που τις έχουν ενσωματωμένες (αυτή η κάλυψη όντως λήγει στα 65), και από την άλλη υπάρχει ένα άλλο άρθρο που προβλέπει τι γίνεται στην περίπτωση λήξης της βασικής αλλά και μετά τα 25 έτη του καλυπτόμενου μέλους. Και στις δύο περιπτώσεις η κάλυψη συνεχίζεται ισοβίως και με τους ίδιους όρους-πρόγραμμα με μια δήλωση του ασφαλισμένου πριν τη λήξη – και χωρίς έλεγχο ασφαλισιμότητας. Η μόνη εξαίρεση είναι το Πλεονεκτικό το οποίο αναφέρει ότι για καλυπτόμενα τέκνα, μετά τα 25 τους θα δοθεί ένα παραπλήσιο πρόγραμμα χωρίς έλεγχο ασφαλισιμότητας και ισοβίως.>>
    στο σιτε αναφερουν οτι τα πλεονεκτικο+ολοκληρωμενο το δινουν για εως 60ετων...τι απεγινε το 65 ετων που το χουν οριο σχεδον ολοι..
    τελος μιας και απ οτι βλεπω συμμετεχουν ασφαλιστες μπορειτε να μου πειτε εταιριες που εχουν ακομη ισοβια προγραμματα?ξερω μονο 5
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kage : 28-02-15 στις 04:17.

  5. #245
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πες μας αυτές τις 5 μέχρι να απαντήσει κάποιος.

  6. #246
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ξερει καποιος τι γινεται αυτες τις μερες αν δεν πληρωθει η ασφαλεια υγειας; διακοπτεται ή υπαρχει περιθωριο καποιων ημερων για να πληρωθει λξιπροθεσμα;

  7. #247
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει καποιος τι γινεται αυτες τις μερες αν δεν πληρωθει η ασφαλεια υγειας; διακοπτεται ή υπαρχει περιθωριο καποιων ημερων για να πληρωθει λξιπροθεσμα;
    Υπάρχει περιθώριο, όμως γιατί να μην την πληρώσεις? Η ασφάλεια υγείας ήταν το πρώτο πράγμα που πλήρωσα μετά τα cc. Ένα συνταξιοδοτικό που ξεκίνησα πέρυσι δεν πληρώνω για να μη κλάψω σε περίπτωση κουρέματος. Γνώμη μου είναι πως η υγείας δεν έχει νόημα να μην πληρωθεί, ίσα ίσα που βοηθάει να "διώξεις" χρήματα από το λογαριασμό σου.

    Εκτός αν έχεις τα χρήματα σε μετρητά οπότε τότε μην πληρώνεις τίποτα και περίμενε. Η ασφάλειά σου θα ισχύει κανονικά και ας μην έχεις πληρώσει (μου το είπε ο ασφαλιστής μου - Εθνική).

  8. #248
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ειναι απλο..δεν μπορω να πληρωσω γιατι δεν εχω τόσα χρήματα..και εμενα μου ειπαν οτι δεν κοβεται αλλα για ποσο διαστημα θα γινεται αυτο;

  9. #249
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι απλο..δεν μπορω να πληρωσω γιατι δεν εχω τόσα χρήματα..και εμενα μου ειπαν οτι δεν κοβεται αλλα για ποσο διαστημα θα γινεται αυτο;
    Τελευταία ενημέρωση ήταν ότι μέχρι σήμερα δεν ακυρώνουν συμβόλαια. Από αύριο δεν ξέρουμε τι θα κάνουν, μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο απευθείας στην ασφαλιστική σου να ρωτήσεις.

  10. #250
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ΦΠΑ 23% στα ασφαλιστηρια συμβολαια

  11. #251
    Εγγραφή
    08-06-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πολλές εταιρείες προσφέρουν συμβόλαια με απαλλαγή στα 1.500€ άλλες αντί για ποσό ορίζουν ποσοστό 20%. Τι είναι προτιμότερο;
    Αν επιλεχθεί συμβόλαιο 100% απαλλαγή, ανεβαίνει κατά πολύ το ασφάλιστρο, όμως στην πραγματικότητα αξίζει;
    Δεδομένης της μη ύπαρξης άλλης ασφάλισης ούτε ΕΟΠΥΥ, τι θα συνέφερε περισσότερο;

  12. #252
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ασφάλεια πλέον έχεις με το ΑΜΚΑ σου, αυτή τελοσπάντων που παρέχεται.Για φάρμακα μπορείς να καλυπτεσαι απλό τα φαρμακεία των δήμων δωρεάν αν είσαι άνεργος ή συνταξιούχος με χαμηλό εισόδημα

  13. #253
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλές εταιρείες προσφέρουν συμβόλαια με απαλλαγή στα 1.500€ άλλες αντί για ποσό ορίζουν ποσοστό 20%. Τι είναι προτιμότερο;
    Αν επιλεχθεί συμβόλαιο 100% απαλλαγή, ανεβαίνει κατά πολύ το ασφάλιστρο, όμως στην πραγματικότητα αξίζει;
    Δεδομένης της μη ύπαρξης άλλης ασφάλισης ούτε ΕΟΠΥΥ, τι θα συνέφερε περισσότερο;
    Με το 20% υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να μην έχεις να το δώσεις αν το ποσό είναι μεγάλο. Για τις απαλλαγές πρέπει να δεις αν είναι ανά περιστατικό η συνολικά μέσα στο έτος η απαλλαγή. Υπάρχουν και συνδυαστικά προγράμματα που μπορούν να σου προσφέρουν πλήρη κάλυψη με μικρότερο ποσό από το να αγόραζες ένα πρόγραμμα χωρίς καθόλου απαλλαγή.

  14. #254
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Ξεθάβω το νήμα, για ένα περίεργο που μου συμβαίνει.

    Έκανα ασφάλεια υγείας με την γυναίκα μου μέσω insurance market, έβαλα εξόφληση μέσω πάγιας εντολής στην πιστωτική, αλλά διαπιστώνω πως άλλη τιμή μου έδωσαν κατά την διαδικασία των προσφορών και άλλη όταν εκδόθηκε το συμβόλαιο.

    Η διαφορά δεν είναι μεγάλη (30€) περίπου τον χρόνο, αλλά η κοροϊδία είναι που με ενοχλεί.

    Με την προϋπόθεση ότι θέλουμε να συνεχίσουμε, πως προτείνετε να κινηθώ; Αρχικά σκέφτομαι να στείλω email και να εξηγώ την κατάσταση και σε περίπτωση που αρνηθούν το οτιδήποτε να απευθυνθώ στον Συνήγορο του Καταναλωτή με αίτημα για επαναπροσδιορισμό του ασφαλίστρου.

  15. #255
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Άν έχεις το έγγραφο της προσφοράς απευθύνσου στην insurance market πρώτα.
    Μπορεί να μην συμπεριλαμβάνονται κάποια τέλη στην προσφορά και να είναι στα ψιλά γράμματα.
    Για να σιγουρευτείς επικοινώνησε με την insurance market να δεις τι συμβαίνει. Αν θες μας ενημερώνεις.

Σελ. 17 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ν.3867 και ιδιωτικη ασφαλιση
    Από anaksagoras στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-11, 03:14
  2. Ασφάλεια υγείας
    Από homo_digital στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-10, 04:44
  3. Ασφάλεια υγείας σε ταξίδι στις ΗΠΑ (εκτός ΕΕ)
    Από PopManiac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 11:28
  4. Εθνικό Σύστημα Υγείας
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 01:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας