Σελ. 2 από 268 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 4019
  1. #16
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    εγώ πάλι μένω κέντρο μεραμβέλλου (παραλλήλως της δαιδάλου -3ος αν δεν κάνω λάθος- )στην πολυκατοικία που κάτω είναι το the web συγκεκριμένα και παρατήρησα πως η καμπίνα είναι καμια 300-400 μετρα πιο πέρα (λίγο πριν τα λιοντάρια διπλα στα 2 σουβλατζίδικα πολιτεία κτλ)

    έψαξα για πάροχο vdsl ούτε ο ΟΤΕ μου δίνει ούτε η WIND που ήθελα.. μονο η cyta λέει πως είναι διαθέσιμο και μάλιστα ειμαι στα 360+ μετρα συμφωνα με την σελίδα τους....


    εγώ όμως έβαλα wind (adsl προς το παρόν) γιατί μου άρεσε το πρόγραμμα της περισσότερο (από άποψη επιπρόσθετο υπηρεσιών και τιμής)

    το θέμα είναι όμως αν τελικά ήταν απλά ανενημέρωτοι η βάση δεδομένων τους (που λέει ποιες περιοχές καλύπτονται) η αν όντως δεν γίνεται με την wind να βάλω vdsl..

    λέτε να φάω μαύρο? προς το παρόν απλά έκανα την αίτηση περιμένω να μου βάλουν την γραμμή για να ανοίξω έτοιμα για vdsl...

  2. #17
    Εγγραφή
    04-12-2012
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάλι μένω κέντρο μεραμβέλλου (παραλλήλως της δαιδάλου -3ος αν δεν κάνω λάθος- )στην πολυκατοικία που κάτω είναι το the web συγκεκριμένα και παρατήρησα πως η καμπίνα είναι καμια 300-400 μετρα πιο πέρα (λίγο πριν τα λιοντάρια διπλα στα 2 σουβλατζίδικα πολιτεία κτλ)

    έψαξα για πάροχο vdsl ούτε ο ΟΤΕ μου δίνει ούτε η WIND που ήθελα.. μονο η cyta λέει πως είναι διαθέσιμο και μάλιστα ειμαι στα 360+ μετρα συμφωνα με την σελίδα τους....


    εγώ όμως έβαλα wind (adsl προς το παρόν) γιατί μου άρεσε το πρόγραμμα της περισσότερο (από άποψη επιπρόσθετο υπηρεσιών και τιμής)

    το θέμα είναι όμως αν τελικά ήταν απλά ανενημέρωτοι η βάση δεδομένων τους (που λέει ποιες περιοχές καλύπτονται) η αν όντως δεν γίνεται με την wind να βάλω vdsl..

    λέτε να φάω μαύρο? προς το παρόν απλά έκανα την αίτηση περιμένω να μου βάλουν την γραμμή για να ανοίξω έτοιμα για vdsl...
    Καποιο λαθος υπαρχει φιλε μου,γιατι αν εισαι στην Δαιδαλου,λογικα θα παιρνεις απο το Α/Κ Αριαδνη(Μινωος οδος,πισω απο την Αστορια χαμηλα),νομιζω οτι παροχο και να βαλεις θα παιρνεις απο εκει.Μου κανει και εντυπωσει που οπως λες δεν σου βγαζει ηδη διαθεσιμοτιτα ο ΟΤΕ!!!Για ψαξε το λιγο καλυτεραΕισαι παρα παρα πολυ κοντα στο Α/Κ

  3. #18
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Καλημέρα!
    Ξέρει κανείς πότε θα ενεργοποιηθούν οι καμπίνες που τοποθετούνται στην Αλικαρνασσό; Από αυτές τις καμπίνες θα δώσουν vdsl ή απλά θα αναβαθμίσουν τις ταχύτητες σε 24άρες; Επίσης σε περίπτωση που ο ΟΤΕ δώσει vdsl θα μπορούν να το έχουν και οι συνδρομητές εναλλακτικών παρόχων μέσω χονδρικής ΟΤΕ;
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lehrer : 04-02-13 στις 10:07.

  4. #19
    Εγγραφή
    04-12-2012
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lehrer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!
    Ξέρει κανείς πότε θα ενεργοποιηθούν οι καμπίνες που τοποθετούνται στην Αλικαρνασσό; Από αυτές τις καμπίνες θα δώσουν vdsl ή απλά θα αναβαθμίσουν τις ταχύτητες σε 24άρες; Επίσης σε περίπτωση που ο ΟΤΕ δώσει vdsl θα μπορούν να το έχουν και οι συνδρομητές εναλλακτικών παρόχων μέσω χονδρικής ΟΤΕ;
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
    Υπομονη,λιγο ακομα να τελειωσουν,απο οτι βλεπω εγω ακομα βαζουν καμπινες,και ινες.Πιστευω πως και τα 2 που λες θα γινουν,και vdsl θα παρουμε και θα αναβαθμίσουν τις 24αρες.Πιστευω οτι θα δινουν και αλλοι παροχοι απο τις καμπινες.

  5. #20
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΙΧΑΛΗΣ1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπομονη,λιγο ακομα να τελειωσουν,απο οτι βλεπω εγω ακομα βαζουν καμπινες,και ινες.Πιστευω πως και τα 2 που λες θα γινουν,και vdsl θα παρουμε και θα αναβαθμίσουν τις 24αρες.Πιστευω οτι θα δινουν και αλλοι παροχοι απο τις καμπινες.
    Μακάρι να είναι έτσι γιατί εδώ στην Αλικαρνασσό οι ταχύτητες είναι πολύ χαμηλές. Προ ημερών είδα ένα τεχνικό του ΟΤΕ σε ένα ΚΑΦΑΟ και τον ρώτησα αν θα δίνουν και οι πάροχοι από τις καμπίνες και μου απάντησε ειρωνικά πως όχι. Ταυτόχρονα έχω διαβάσει ότι HOL και Wind θα δίνουν vdsl μέσω χονδρικής ΟΤΕ. Τώρα για το τι ισχύει θα δείξει.

  6. #21
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Λοιπόν ναι είμαι στο σημείο A και λογικά το A/K θα είναι κάπου στο σημείο B........
    http://maps.google.com/maps?saddr=%C...8&via=1,2&z=18

    με αυτή την διαδρομή που φαίνεται στον χάρτη απέχω 290 μετρα.. αλλα η πωλήτρια στον οτε βάζοντας ένα γειτονικό αριθμό ταχυδρομικό κώδικα κτλ μου λέει ότι δεν έχω ούτε το vdsl 30...

    στην wind ακόμη δεν φαίνεται διαθέσιμο..

    εγώ ήδη έχω κάνει αίτηση στην wind και ελπίσω μετά ως πελάτης να το προσέξουν λίγο παραπάνω μόλις κάνω αίτηση για αναβάθμιση σε VDSL...

    Όταν είχα κάνει αίτηση με cyta ενώ μου λέγανε ότι η γραμμή vdsl είναι διαθέσιμη για εμενα η αίτηση σταμάτησε γιατί ο οτε δεν περνούσε το καλώδιο η κάτι τέτοιο... και με συμβουλέψανε (οι πωλητές της Cyta) να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ για σταθερό και όταν το βάλουν να ξανακάνω αίτηση σε αυτούς με vdsl.. γιαυτο και τα παράτησα... τώρα με την wind περάσανε μερικές μέρες και δεν μου είπανε μέχρι στιγμής πως υπάρχει πρόβλημα ... ελπίζω όλα να πάνε κατ ευχήν..

  7. #22
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Υπάρχει κάποια πληροφορία για το πότε θα λειτουργήσουν τα νεα ΚΑΦΑΟ στην Αλικαρνασσό;

  8. #23
    Εγγραφή
    16-05-2012
    Περιοχή
    μέσα στο δάσος
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5489/776
    ISP
    HOL Plus
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Cisco 7200 NPE-G2
    SNR / Attn
    12.5(dB) / 34.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην Λοχαγου Καραγιανη εχουν μπει καμπινες VDSL??? γνωριζει κανεις??? η αν μπορω να βαλω VDSL???

  9. #24
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γεια και από μένα, λίγο παλιό το θέμα αλλά μιας και ο καιρός περνάει γνωρίζει κανείς πότε έχει σκοπό η forthnet να αρχίσει το vdsl στο Ηράκλειο; Κέντρο μένω σε στενό στη Γιαμαλάκη, τώρα έχω cyta έκανα το λάθος και έφυγα από τη forthnet το καλοκαίρι αλλά έχω αρχίσει ήδη να ψάχνομαι για επιστροφή. Γενικά γνωρίζει κανείς στην περιοχή μου τι παίζει με τα vdsl?

  10. #25
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    31/03/2014 και ακόμα VDSL δεν έχω δει...

  11. #26
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Αυτο το καφαο π ειδα σε ενα χωριο λιγο εξω απο το κεντρο τ ηρακλειου στα καλεσα ειναι καφαο για vdsl? στο κεντρο δεν εχω δει ακομα τετοιο....
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20140405_175328.jpg 
Εμφανίσεις:  53 
Μέγεθος:  264,3 KB 
ID: 137744

  12. #27
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται για Μini Dslam του ΟΤΕ για ADSL διότι προφανώς η περιοχή είναι μακρυά από το αστικό κέντρο.
    Αυτό βέβαια δεν αποκλείει κάποια στιγμή στο μέλλον να αναβαθμιστεί σε VDSL.
    Οι νέες καμπίνες VDSL του ΟΤΕ είναι αυτού του στυλ..

  13. #28
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΝΩΣΣΟΣ
    SNR / Attn
    19.5(dB) / 34.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasz250 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το καφαο π ειδα σε ενα χωριο λιγο εξω απο το κεντρο τ ηρακλειου στα καλεσα ειναι καφαο για vdsl? στο κεντρο δεν εχω δει ακομα τετοιο....
    νομίζω ότι θα έχει mini-DSLAM μέσα
    εκτός από ροζ υπάρχουν και άλλα χρώματα??

  14. #29
    Εγγραφή
    16-04-2005
    Περιοχή
    Μανιάκοι Καστοριάς
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    Router
    ΟΤΕ σάμθινγκ
    Path Level
    Fastpath
    Τίποτα για Καμίνια κοντά στο Τάλως...;; Προς το παρόν εκεί που είμαι ο ΟΤΕ και η CYTA έχουν σίγουρα έως 24 (12,5 ΟΤΕ έχω), αλλά ψάχνω για VDSL στην περιοχή και είναι λίγο δύσκολο να βάλω όλες τις διευθύνσεις στις σελίδες διαθεσιμότητας των παρόχων. Μετακομίζω άνετα σε άλλο διαμέρισμα στα Καμίνια (ή την περιοχή πάνω από 62 Μαρτύρων, Θερισσος?)για να έχω VDSL.

  15. #30
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΝΩΣΣΟΣ
    SNR / Attn
    19.5(dB) / 34.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nippletwister Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα για Καμίνια κοντά στο Τάλως...;; Προς το παρόν εκεί που είμαι ο ΟΤΕ και η CYTA έχουν σίγουρα έως 24 (12,5 ΟΤΕ έχω), αλλά ψάχνω για VDSL στην περιοχή και είναι λίγο δύσκολο να βάλω όλες τις διευθύνσεις στις σελίδες διαθεσιμότητας των παρόχων. Μετακομίζω άνετα σε άλλο διαμέρισμα στα Καμίνια (ή την περιοχή πάνω από 62 Μαρτύρων, Θερισσος?)για να έχω VDSL.
    Το αστικο κέντρο της θερίσσου είναι από την άλλη μεριά της 62 Μαρτύρων. Εκεί γύρω σίγουρα θα έχει και θα πιάνει και καλές ταχύτητες.
    εκτός από ροζ υπάρχουν και άλλα χρώματα??

Σελ. 2 από 268 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας