Σελ. 47 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849525767 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 691-705 από 4031
  1. #691
    Εγγραφή
    31-01-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπερα παιδια..μετα απο 2 βδομαδες που εγινε αιτηση για 50αρα στην περιοχη των καμινιων ηρθε τεχνικος για να μετρηση και ο ιδιος καθως συγχρονιζε στα 12 με 24αρα και 15 με 50αρα..πραγμα που δειχνει φανερα οτι δεν υποστηριζει η περιοχη ...αλλα ο οτε μου την πουλησε κανονικα..καθως εχουν περασει οι 15 μερες υπαρχει περιπτωση να δεχθουν την μεταβιβαση στην 24αρα? επισης για οσα παιδια ειναι μαχης κρητης-καμινια μην κανετε την μεταβαση να γλιτωσετε την ταλαιπωρια

  2. #692
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Δημήτρης βλαχακης Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια..μετα απο 2 βδομαδες που εγινε αιτηση για 50αρα στην περιοχη των καμινιων ηρθε τεχνικος για να μετρηση και ο ιδιος καθως συγχρονιζε στα 12 με 24αρα και 15 με 50αρα..πραγμα που δειχνει φανερα οτι δεν υποστηριζει η περιοχη ...αλλα ο οτε μου την πουλησε κανονικα..καθως εχουν περασει οι 15 μερες υπαρχει περιπτωση να δεχθουν την μεταβιβαση στην 24αρα? επισης για οσα παιδια ειναι μαχης κρητης-καμινια μην κανετε την μεταβαση να γλιτωσετε την ταλαιπωρια
    Κλασσικα.... Εννοειται οτι θα την γυρισουν πισω καθως δεν λειτουργει. Παρομοιο περιστατικο ετυχε σε γνωστο μου στον Αγιο Νικολαο κ τον γυρισαν πισω σε ADSL. Γενικα αν δεν εισαι διπλα στην καμπινα , ελοχευουν πολλες εκπληξεις στις ενεργοποιησεις VDSL.

  3. #693
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Πρωι πρωι σκαψιμο σε ΚΑΦΑΟ κοντα στην Ανοδο, παρουσια αρχαιολογιας..... Σκοπος αγνωστος. Εχω μια μικρη υποψια καλωδιακης βλαβης. Να εγινε κανενα περιεργο θαυμα?? Χλωμο.

  4. #694
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το περιεργο ειναι οτι βρεθηκε ανθρωπος της αρχαιολογιας :P

  5. #695
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωι πρωι σκαψιμο σε ΚΑΦΑΟ κοντα στην Ανοδο, παρουσια αρχαιολογιας..... Σκοπος αγνωστος. Εχω μια μικρη υποψια καλωδιακης βλαβης. Να εγινε κανενα περιεργο θαυμα?? Χλωμο.
    ισως μην κοψουν καταλαθος το ιντερνετ της αρχαιας κνωσου ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #696
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως μην κοψουν καταλαθος το ιντερνετ της αρχαιας κνωσου ;
    .... μπααα! για να μην έχουν βρει ακόμα καλώδια, μάλλον θα είχαν από τότε πρόβλημα και θα χρησιμοποιούσαν ασύρματη ζεύξη με την αθήνα!!!
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  7. #697
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Πρωινη διακοπη ρευματος και καμια 10ρια + ατομα σκαβουν μπροστα στο ΚΑΦΑΟ της Ανοδου και μπροστα στον Tzorakis Home εκει ακριβως που ειχαν τερματισει την ινα πριν κατι χρονια...... επισης στο περιπτερο εκει μπροστα εχουν σκαψει ενα μικρο λακακι που δεν εχει μεσα τιποτα αλλα ειναι στην ευθεια του καφαο. Περιπου 10 μετρα απο εκει.

    Χθες πηγα Αγιο Νικολαο κ εχουν σκαψει το μισο κεντρο για ινα ωστε να δινουν Fiber to the home. Οτε φυσικα. Εχουν βαλει κ ολοκαινουργια προστατευτικα της κουτας γυρω απο τους λακους με την φιρμα τους....

    - - - Updated - - -

    Λοιπον official!!!

    Η Wind ξεκινησε να βαζει οπτικη κ καμπινες!!! Ειναι εργολαβοι της Wind αυτοι που σκαβουν κ εντος εβδομαδος βαζουν καμπινα. Μπορει κ αυριο μεθαυριο να μπει. Ειναι να μπουν περι τις 220 καμπινες απο οτι μου ειπαν κ ξεκινησαν απο Γαζι - Αμμουδαρα. Μην περιμενετε ρευμα πριν απο κανα 6μηνο βεβαια.

  8. #698
    Εγγραφή
    30-01-2008
    Περιοχή
    Amoudara-ΘΕΡΙΣΣΟΣ (THER)
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    236
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    ?(dB) / ?(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλιστα,καλά νέα!
    Περιμένουμε για Πόρο, κατάσταση σοκ...
    Τώρα και SkyTelecom να κατεβάσει τιμές

  9. #699
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Δυο μερες ξεσκιστηκαν στη δουλεια και στο σκαψιμο και τωρα δυο μερες δεν εχει ερθει κανενας για εργασιες. Αισιοδοξο πολυ το 6μηνο που ελεγα....

    - - - Updated - - -

    Τελικα περασε η μπετονιερα κ ερηξε τσιμεντο στις τρυπες. κατι ειναι κ αυτο. Προς τελος της χρονιας προβλεπω την τροφοδοσια τους....

  10. #700
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για πιο A/K μιλάμε ??

    Το να ακούω ότι σκάβει κάπου η Wind μου φαίνεται ολίγο απίστευτο πλέον..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #701
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Το ιδιο απιστευτο μου φανηκε κ μενα. Και ειδικα που ξεκινησαν και τα εργα απο το σπιτι μου κοντα (αυτο κ αν ηταν εκπληξη!).
    Τωρα δουλευουν Γαζι - Αμμουδαρα. Ο εργολαβος μου ειπε σε κανα 6μηνο να περιμενω να παιξει.... εγω θα πω κανενα χρονο...

  12. #702
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για ηλεκτροδότηση χρειαζεται 12-14 μηνες απο την στιγμη που θα γινει το αιτημα στην δεδηε. Επειδη ειναι και πολλες καμπινες φαντασου ποση καθυστερηση ακομη. Q4 2021 και αυτο αισιοδοξο ειναι.

  13. #703
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ηλεκτροδότηση χρειαζεται 12-14 μηνες απο την στιγμη που θα γινει το αιτημα στην δεδηε. Επειδη ειναι και πολλες καμπινες φαντασου ποση καθυστερηση ακομη. Q4 2021 και αυτο αισιοδοξο ειναι.
    Εδω πριν 2 χρονια ειχαμε κανει αιτηση για νυχτερινο ρευμα. Πληρωσαμε νεα ρολογια και επιπλεον ζητησαμε να μας αλλαξουν στυλο, καθως περναμε απο μακρυνο, ενω υπηρχε κοντα μας αλλος. Ολα αυτα τα πληρωσαμε κ γινανε με το ζορι μετα απο ενα χρονο! Ο εργολαβος που ηρθε να τα βαλει, ειπε οτι δεν εχει λεφτα η ΔΕΗ γιατι ειναι φεσωμενη κ γιαυτο δεν εχει υλικα.... Οποτε καταλαβαινεις τι θα γινει κ με τις καμπινες....

  14. #704
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα μου ειχαν πει οτι δε βγαζουν ασφαλτο να καλυψουν παλι τις τρυπες που ανοιξαν... Μετα απο αρκετο χεσιμο και τηλεφωνα απο πολλους στη περιοχη εστειλαν 3 φορες "εργολαβο" μεχρι να γινει κατι .Ουσιαστικα εκαναν εναμιση ολοκληρο χρονο να καλυψουν παλι ενα σκάμμα τους !!! Οποτε θα μας κανει εντυπωση να προχωρήσουν στο 6μηνο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 06-03-20 στις 06:59.

  15. #705
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω πριν 2 χρονια ειχαμε κανει αιτηση για νυχτερινο ρευμα. Πληρωσαμε νεα ρολογια και επιπλεον ζητησαμε να μας αλλαξουν στυλο, καθως περναμε απο μακρυνο, ενω υπηρχε κοντα μας αλλος. Ολα αυτα τα πληρωσαμε κ γινανε με το ζορι μετα απο ενα χρονο! Ο εργολαβος που ηρθε να τα βαλει, ειπε οτι δεν εχει λεφτα η ΔΕΗ γιατι ειναι φεσωμενη κ γιαυτο δεν εχει υλικα.... Οποτε καταλαβαινεις τι θα γινει κ με τις καμπινες....
    ΔΕΔΔΗΕ =/= ΔΕΗ. Ο ΔΕΔΔΗΕ δεν έχει όλα τα προβλήματα της ΔΕΗ, αλλά οι εργολαβίες του καθυστερούν αρκετά. Ήταν και για πολύ καιρό η εύκολη δικαιολογία από τους παρόχους για τις καθυστερήσεις, παρότι δεν έχουν ξεκινήσει οι ίδιοι εργασίες σε πάρα πολλές καμπίνες.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου ειχαν πει οτι δε βγαζουν ασφαλτο να καλυψουν παλι τις τρυπες που ανοιξαν... Μετα απο αρκετο χεσιμο και τηλεφωνα απο πολλους στη περιοχη εστειλαν 3 φορες "εργολαβο" μεχρι να γινει κατι .Ουσιαστικα εκαναν εναμιση ολοκληρο χρονο να καλυψουν παλι ενα σκάμμα τους !!! Οποτε θα μας κανει εντυπωση να προχωρήσουν στο 6μηνο
    Εξαρτάται ποιος εργολάβος αναλαμβάνει την κάθε καμπίνα. Πάντως ακόμη και για Κρήτη έχω δει συνεργεία από Αθήνα, και συνήθως η ποιότητα της δουλειάς είναι αξιοπρεπής.

Σελ. 47 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849525767 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας