Σελ. 98 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.456-1.470 από 4031
  1. #1456
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με λιγα λογια ερχονται μετρανε - σου λένε ότι χανει αλλα λίγο απειροελαχιστα δείχνει στο οργανο και σιγα μη αλλαζουν καλωδιο γιαυτο . Aπενεργοπ. το SRA η ενα fritz με το snr tweak θα σε ανεβασει ....Αλλα τα λαθη θα ειναι πολλα και δε μπορεις να κανεις τιποτα αλλο - μονο απευθειας καλωδιο εξω με το modem πανω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 21-01-21 στις 07:49.

  2. #1457
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Σήμερα άρχισαν να σκάβουν στην Ιερωνυμάκη. Άρχισαν απο τη διασταύρωση που έχουν φρεάτιο και ανεβαίνουν προς Πατέλες.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  140685453_409610317027106_6674216568701559700_n.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  47,7 KB 
ID: 223638

  3. #1458
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις με λίγα λόγια ;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λιγα λογια ερχονται μετρανε - σου λένε ότι χανει αλλα λίγο απειροελαχιστα δείχνει στο οργανο και σιγα μη αλλαζουν καλωδιο γιαυτο . Aπενεργοπ. το SRA η ενα fritz με το snr tweak θα σε ανεβασει ....Αλλα τα λαθη θα ειναι πολλα και δε μπορεις να κανεις τιποτα αλλο - μονο απευθειας καλωδιο εξω με το modem πανω
    Από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι ο θόρυβος έπεσε μόνο 0.5dB, επομένως μου κάνει εντύπωση που μπήκαν στην διαδικασία να το αλλάξουν. Εκτός αν βλέπω λάθος φωτογραφίες του πριν και μετά.
    Πάντως όπως και να χει θετικό είναι ότι το άλλαξαν. Μακάρι να σταματήσουν τα όποια προβλήματα έχει το παιδί με τη σύνδεση του!

  4. #1459
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι ο θόρυβος έπεσε μόνο 0.5dB, επομένως μου κάνει εντύπωση που μπήκαν στην διαδικασία να το αλλάξουν. Εκτός αν βλέπω λάθος φωτογραφίες του πριν και μετά.
    Πάντως όπως και να χει θετικό είναι ότι το άλλαξαν. Μακάρι να σταματήσουν τα όποια προβλήματα έχει το παιδί με τη σύνδεση του!
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ο θόρυβος στην γραμμή είναι σταθερός σε όλες τις μετρήσεις το snr είναι χαμηλό και δεν ξέρω πως θα ανέβει.Εχουν κάνει προσπάθειες να το ανεβάσουν αλλά πέφτει η ταχύτητα. Για να έχω ψηλό snr και χαμηλό θόρυβο θα πρέπει να μετακομίσω στο dslam δίπλα.

  5. #1460
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μια χαρα ειναι το snr κατα τη γνωμη μου, ειναι τοσο διοτι δεν εχει δυνατοτητα για παραπανω ταχυτητα η γραμμη. Αν βαλουν καμπινα κοντα σου (απο wind λογικα) θα δεις μεγαλη διαφορα και θα μπορεις να πας και σε μεγαλυτερες ταχυτητες.

  6. #1461
    Εγγραφή
    12-01-2020
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE - Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkpapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας.Σημερα περνώντας απο την οδο Ιασωνος στο κουτι με αριθμο καμπινας 244,ειδα οτι εχουν βαλει ρευμα.
    Φίλε μου μήπως θα μπορούσες να μας πεις πως ακριβώς καταλαβαίνεις ότι στην καμπίνα έχουν βάλει ρεύμα? Υπάρχει κάτι που φαίνεται?Πώς μπορεί να το τσεκάρει κάποιος?

    Μήπως έχεις υπόψιν σου αν και στην καμπίνα με αριθμό ΚΑΦΑΟ 242 έχουν βάλει και σε αυτή ρεύμα?

    Το ΚΑΦΑΟ 242 είναι στην οδό Πολυχρονάκη κοντά στο σημείο που διασταυρώνεται με την Ηρακλή.Η Πολυχρονάκη είναι δυο δρόμους παράλληλα πιο πριν από την οδό Ιάσωνος που είναι η 244 που αναφέρεσαι.

  7. #1462
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Περιοχή
    MARS
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ↓ 11,3 Mbit/s ↑ 8
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultrahd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου μήπως θα μπορούσες να μας πεις πως ακριβώς καταλαβαίνεις ότι στην καμπίνα έχουν βάλει ρεύμα? Υπάρχει κάτι που φαίνεται?Πώς μπορεί να το τσεκάρει κάποιος?

    Μήπως έχεις υπόψιν σου αν και στην καμπίνα με αριθμό ΚΑΦΑΟ 242 έχουν βάλει και σε αυτή ρεύμα?

    Το ΚΑΦΑΟ 242 είναι στην οδό Πολυχρονάκη κοντά στο σημείο που διασταυρώνεται με την Ηρακλή.Η Πολυχρονάκη είναι δυο δρόμους παράλληλα πιο πριν από την οδό Ιάσωνος που είναι η 244 που αναφέρεσαι.

    καλημερα φιλε ultrahd.Μα ειναι εμφαμες οτι εχουν περασει καλωδια ρευματος.Πριν δεν υπηρχαν και περναω τακτικα απο το σημειο,γιαυτο το εγραψα.Η εκπληξη μου ηταν τοσο μεγαλη που σταματησα το αμαξι,γυρισα λιγο πισω και το κοιταζα για καποια ωρα.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    AVM FRITZ!Box 7530

  8. #1463
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα ειναι το snr κατα τη γνωμη μου, ειναι τοσο διοτι δεν εχει δυνατοτητα για παραπανω ταχυτητα η γραμμη. Αν βαλουν καμπινα κοντα σου (απο wind λογικα) θα δεις μεγαλη διαφορα και θα μπορεις να πας και σε μεγαλυτερες ταχυτητες.
    Καμπίνα wind έχουν βάλει ένα τετράγωνο κάτω από μένα αλλά από το καφαο που είμαι δεν είναι στην λίστα λες να ανέβει η ταχύτητα και να δω και γω την 50 να παίζει όπως πρέπει ; Α να δούμε.

  9. #1464
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φαινεται οτι η wind προχωραει σχετικα γρηγορα παρα την αγνοια που δηλώνουν . Ζητησε απο το δημο να της εγκρινει γρηγορα και 5g στο κεντρο που θα ειναι τεραστια ανασα https://www.patris.gr/2020/01/10/o-d...-thelei-to-5g/
    ... και εμφανιστηκανε παλι αυτοι
    https://www.efsyn.gr/efkriti/koinoni...i-stin-poli-5g

  10. #1465
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμπίνα wind έχουν βάλει ένα τετράγωνο κάτω από μένα αλλά από το καφαο που είμαι δεν είναι στην λίστα λες να ανέβει η ταχύτητα και να δω και γω την 50 να παίζει όπως πρέπει ; Α να δούμε.
    Συνήθως η αντιστοίχιση KV με νέα καμπίνα είναι 1-1, αλλά δεν είναι αδύνατον παραπάνω από ένα KV να συνδέονται στην ίδια νέα καμπίνα.
    Πάντως εάν δεν έχουν σκάψει μεταξύ του KV σου και της καμπίνας της Wind, μην ελπίζεις ακόμα...

  11. #1466
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και μενα σκαψανε τη παραληλη μεχρι τη γωνια αλλα όχι την οδο μου . Κατι βρωμαει γιατι απο το καφαο πρεπει να σκαφτει γραμμη μεχρι τη καμπινα Λ Δημοκρατιας . Να έχουν κανει τιποτα ορκ προσφυγη να μη σκαψουν παιζει γιατι αποφευγουν την οδο 2η φορα ?

  12. #1467
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μενα σκαψανε τη παραληλη μεχρι τη γωνια αλλα όχι την οδο μου . Κατι βρωμαει γιατι απο το καφαο πρεπει να σκαφτει γραμμη μεχρι τη καμπινα Λ Δημοκρατιας . Να έχουν κανει τιποτα ορκ προσφυγη να μη σκαψουν παιζει γιατι αποφευγουν την οδο 2η φορα ?
    Δεν νομίζω να τίθεται θέμα άδειας, νομίζω ο Δήμος έχει δώσει άδειες για όλες τις εγκατετημένες καμπίνες. Πάντως στην περιοχή Δημοκρατίας/Παπανδρέου κι εγώ δεν ξέρω τι γίνεται, οι καμπίνες που γνωρίζω είναι πιο αραιές απ' ότι θα περίμενα και είμαι βέβαιος ότι χάνω μερικές .

  13. #1468
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως η αντιστοίχιση KV με νέα καμπίνα είναι 1-1, αλλά δεν είναι αδύνατον παραπάνω από ένα KV να συνδέονται στην ίδια νέα καμπίνα.
    Πάντως εάν δεν έχουν σκάψει μεταξύ του KV σου και της καμπίνας της Wind, μην ελπίζεις ακόμα...
    Η Wind έχει καμπίνα στο παρακάτω καφαο από μένα. Αν φύγω από ΟΤΕ και πάω wind λες να μου δώσει το 50 που αναφέρει και όχι το έως ;

  14. #1469
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν φύγω από ΟΤΕ και πάω wind
    Μπορείς να το δοκιμασεις και αν δεν εισαι ικανοποιημενος μενεις οτε. Κανε 2η γραμμη, μη μεταφερεις την δικια σου. Και μετα διακοπτεις οποιο ειναι πιο "αργη".

  15. #1470
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να το δοκιμασεις και αν δεν εισαι ικανοποιημενος μενεις οτε. Κανε 2η γραμμη, μη μεταφερεις την δικια σου. Και μετα διακοπτεις οποιο ειναι πιο "αργη".
    Πώς το κάνεις αυτό ;

Σελ. 98 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας