Σελ. 20 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122253040 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 4027
  1. #286
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Συνεργείο του ΟΤΕ μου είπε ότι μην ακούω αυτά που μας λέει το 13888, ούτε να πιστεύω τα χρονοδιαγράμματα της WIND.

    To μοντέλο έχει ως εξής: η WIND δεν μπορεί να τηρήσει τα ήδη καθυστερημένα χρονοδιαγράμματα που έχει συμφωνήσει, της δίνουν ένα-δυο τρίμηνα ακόμα, αυτή δεν κάνει τίποτα, την κηρύττουν έκπτωτη κτλ κτλ και στο τέλος αναλαμβάνει ο ΟΤΕ...κι οτι ο ΟΤΕ θα κάνει κινήσεις από μόνος του πριν συμβεί αυτό.

    Κι αυτός σωστός μου φαίνεται, ιντερνέτ της προκοπής δεν έχω.

    ΥΓ αυτό τον μήνα το πακέτο του booster κράτησε κάτι λιγότερο απο 10 μέρες....

  2. #287
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το μοντέλο που σου είπανε ή το σκέφτηκες μόνος σου, πάσχει σοβαρά και χρειάζεται απόσυρση πάραυτα.

  3. #288
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ισχυει αυτο που είπε ο τεχνικός. Όχι σαν είδηση, αλλά ότι το λέει-λένε.Εμενα μου ειχαν πει το ιδιο ακριβως. Επισης μου ειχε πει το απιστευτο, οπου στη θεσσαλονικη που ειχα κατι παρε δωσε με τεχνικους για φιλικο σπιτι τελικα ισχυει.
    Η Wind, δουλεύει πολύ με εξωτερικούς συνεργάτες για τεχνικούς. Δεν έχει δικούς της υπαλλήλους, ή τουλάχιστον δεν έχει αρκετούς. Προσωπικά, ποτέ δεν έβαλα-ούτε θα βάλω wind καθώς το 90% παραπόνων-προβλημάτων στο ιντερνετ αναφέρουν όλοι αυτό το όνομα.

    Και πλακα-πλακα, στο ηρακλειο έχω δει van cosmote-cyta-forthnet, δεν έχω δει ποτέ wind-vodafone.

    - - - Updated - - -

    ΥΓ αυτό τον μήνα το πακέτο του booster κράτησε κάτι λιγότερο απο 10 μέρες

    έχεις όμως τα +15mbps, κάτι είναι και αυτό, άλλες εταιρίες, δεν έχουν καν και αυτή την έξτρα επι πληρωμή επιλογή.

  4. #289
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Ουτε εγώ έχω δει van της wind. Πάντως σε σχέση με τα προβλήματα από την cosmote στο Ηράκλειο δεν εχεις εικόνα. Όχι απλώς vdsl, αλλά οι adsl ειναι κάκιστες όπως και το σημα 4g. Άλλωστε η υπερδιογκωμένη πρωην κρατική υπηρεσία την οποία πληρώναμε για να στρογγυλοκάθονται ορισμένοι καρεκλοκέντραυροι ειναι μακράν η πιο εύρωστη εταιρία τηλε-επικοινωνίας λόγω του δικού μας οβολού.
    Ας περιμένουμε μπας και προχωρήσουν τα πράγματα από τη wind αν και η αλήθεια ειναι κρατάω μικρό καλάθι. Πάντως στη σελιδα της ΕΕΤ δεν αναφέρεται τίποτα περι μεταφοράς δικτυου από τον ενα στον αλλο πάροχο

  5. #290
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.789
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεργείο του ΟΤΕ μου είπε ότι μην ακούω αυτά που μας λέει το 13888, ούτε να πιστεύω τα χρονοδιαγράμματα της WIND.

    To μοντέλο έχει ως εξής: η WIND δεν μπορεί να τηρήσει τα ήδη καθυστερημένα χρονοδιαγράμματα που έχει συμφωνήσει, της δίνουν ένα-δυο τρίμηνα ακόμα, αυτή δεν κάνει τίποτα, την κηρύττουν έκπτωτη κτλ κτλ και στο τέλος αναλαμβάνει ο ΟΤΕ...κι οτι ο ΟΤΕ θα κάνει κινήσεις από μόνος του πριν συμβεί αυτό.

    Κι αυτός σωστός μου φαίνεται, ιντερνέτ της προκοπής δεν έχω.

    ΥΓ αυτό τον μήνα το πακέτο του booster κράτησε κάτι λιγότερο απο 10 μέρες....
    Δεν έχω κίνητρο να πάρω θέση, αφού αυτό το διάστημα δεν έχω γραμμές σε Wind, όμως είμαι λίγο επιφυλακτικός με την κριτική που προέρχεται από τον ΟΤΕ.
    Αφενός είναι λογικό η Wind να έχει λιγότερους τεχνικούς, αφού το συντριπτικό ποσοστό του δικτύου υποδομής ανήκει στον ΟΤΕ. Επίσης, έχω συνεργαστεί πολλές φορές με εξωτερικούς συνεργάτες τεχνικούς Vodafone, δεν είναι ασυνήθιστο σχήμα.
    Από την άλλη, στον ΟΤΕ που διαχειρίζομαι αρκετές γραμμές φαίνεται να έχει ελαττωθεί το προσωπικό στην εξυπηρέτηση τον τελευταίο χρόνο.

    Όσον αφορά τα χρονοδιαγράμματα εγκατάστασης νέων καμπίνων, προφανώς κι εγώ κρατάω μικρό καλάθι. Σχεδόν όλες οι ανακοινωμένες ημερομηνίες (από όλους τους παρόχους) έχουν πάρει παρατάσεις με τις ίδιες copy/paste αιτιολογίες, χωρίς ιδιαίτερη αντίσταση από την ΕΕΤΤ.

  6. #291
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επικοινωνία από τεχνικό τμήμα για τα πολλοστά παράπονα που κάνω λόγω ταχύτητας που έχω. Ξέρετε η περιοχή έχει αυτή την ταχύτητα αν δεν σας αρέσει πάμε 24 mbpps υπόψιν έχω 50αρα και κλειδώνω 32 με 250 μέτρα απόσταση από το καφαο. Τους ρωτάω ότι δεν θέλω να πέσω θέλω αυτό που έχω τώρα και μου λενε μ@λ@κιες. Παμε για άλλη μια αναφορά στην ΕΕΤΤ. Ζήτησα έγγραφη ενημέρωση για το αν είναι το σωστό να έχω αυτό που πληρώνωε αυτό που διαφημίζουν καί που παρέχουν βάσει την απόσταση που είναι το σπίτι μου και δεν έχω λάβει τπτ ακόμα. Αριθμό πρωτοκόλλου έχω πάρει αλλά τσάμπα το στέλνουν.

  7. #292
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μοντέλο που σου είπανε ή το σκέφτηκες μόνος σου, πάσχει σοβαρά και χρειάζεται απόσυρση πάραυτα.
    το ύφος σου είναι κάπως περίεργο και δεν μ'αρεσει σινιόρ! γιατί να σκέφτομαι μόνος μου μπούρδες και να τις ποστάρω; για να πάρω like???

    Ο λόγος που το έγραψα ήταν γιατί το 13888 μου είχε δώσει ελπίδες για κάτι καλό και σχετικά γρήγορα (δες προηγούμενα πόστ) και το έγραψα εδώ μέσα.
    Η κατάσταση με το γρήγορο ιντερνέτ στον γιδότοπο έχει γίνει σαν τα παρατράγουδα της Πανιά, άκουσα, μου είπανε αλλά από τηγανίτες τίποτα στο τέλος της ημέρας, ίσα ίσα να μας κρατούν ζεστούς και διψασμένους. Οι κύριοι του καρτέλ των telecom καλά συνεννοούνται και κρατάνε ψηλές τιμές, παρέχουν τεχνολογία με το σταγονόμετρο και μας χορταίνουν με διαφημίσεις και προτζεκτ.

    Άμα δεις 500ρα με οπτική ίνα στο σαλόνι σου ξυπνάς σαν τους άλλους στο Matrix και το σώπα, σωπα μην μιλάς τα ακούς βερεσέ!

  8. #293
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτά που γράφεις τώρα (με τα οποία εν μέρει συμφωνώ), δεν έχουν καμία σχέση με τις μπούρδες που επικαλείσαι ότι αναφέρθηκαν από τεχνικούς του ΟΤΕ.

  9. #294
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλη μια καταγγελία έγινε στον ΕΕΤΤ. Είναι δυνατόν να τους ζητάς το προϊόν τους όπως πρέπει να μην θέλεις να φύγεις και "αυτοί" να σε αποτρέπουν να φύγεις με τον τρόπο τους ; Όχι ΟΤΕ παράπονα και καταγγελίες μέχρι να στρώσει η κατάσταση,όσο είμαι στον ΟΤΕ θα κάνω παράπονα και καταγγελίες και είναι πολύς ο χρόνος μέχρι την λήξη του συμβολαίου μου. Οι τεχνικοί τους είναι παιδιά τζιμανια αλλά δεν τους ακουνε, πουλάνε οι αποπανω και βγάζουν το φίδι από την τρύπα με τον ευγενικό τρόπο τους. Τουλάχιστον σε εμένα έχουν έρθει 5 φορές και δεν έχει αλλάξει τίποτα.

  10. #295
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά που γράφεις τώρα (με τα οποία εν μέρει συμφωνώ), δεν έχουν καμία σχέση με τις μπούρδες που επικαλείσαι ότι αναφέρθηκαν από τεχνικούς του ΟΤΕ.
    Αν είναι μπούρδα δηλαδή αποκλείεται να την είπαν τεχνικοί του ΟΤΕ, την επινόησα για να εντυπωσιάσω; Αυτό με ενόχλησε...

    Από την άλλη, όταν το 13888 λέει "οι καμπινες για VDSL για τηλ κεντρο Κνωσσου θα ειναι εγκατεστημενες και ενεργες μεχρι 11/3, αυτο εχει δωσει λεει η WIND στο συστημα" είναι Τετάρτη.


    Όλα είναι στημένα από το καρτέλ ώστε ο καταναλωτής να λαμβάνει τέτοια
    α)ποσότητα πληροφορίας που να συνεχίζει να ελπίζει για κάτι καλό στο κοντινό μέλλον
    β)τέτοια ποιότητα ώστε η μια να αναιρεί την άλλη και να προκαλεί σύγχυση
    γ)ελπίδα και σύγχυση να φέρνουν την απάθεια και τα πενηντάρικα να πέφτουν κάθε μήνα

    Adios

  11. #296
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μάλλον υπάρχει θέμα κατανόησης της ελληνικής γλώσσας, γραμματικών κανόνων και συνωνύμων.

  12. #297
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Δεν χρειάζεται να λογομαχείτε. Chill!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Constantine4 : 25-02-19 στις 01:48.

  13. #298
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.266
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Περιεργο γιατι παρομοιες "μπουρδες" μου ειπαν και μενα . Στα αλλα καλα νεα ηρθε sms εκδοθηκε ο μηνιαιος λογαριασμος σταθερης σε κλειστο σπιτι με ποσο 129 !! . Ο οτε ειναι μεγαλος ο οτε ειναι μακρυς ...

  14. #299
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιεργο γιατι παρομοιες "μπουρδες" μου ειπαν και μενα .
    Αρα πρεπει να δουμε αν ειναι ο ιδιος τεχνικος :P

  15. #300
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιεργο γιατι παρομοιες "μπουρδες" μου ειπαν και μενα . Στα αλλα καλα νεα ηρθε sms εκδοθηκε ο μηνιαιος λογαριασμος σταθερης σε κλειστο σπιτι με ποσο 129 !! . Ο οτε ειναι μεγαλος ο οτε ειναι μακρυς ...
    Εμ πως θα βγουν τα 10 χιλιάρικα επίδομα για τα τέκνα 18 ετών; Και λίγα σου ζητήσανε

Σελ. 20 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122253040 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας