Σελ. 175 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 155165170173174175176177180185195 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.611-2.625 από 4031
  1. #2611
    Εγγραφή
    10-06-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από androu Εμφάνιση μηνυμάτων
    η wind δίνει από σήμερα από το ψηφιακό καφάο της Θουκυδίδου στον Πόρο. Αλλά η nova δεν δίνει ακόμα ούτε ο ΟΤΕ.
    Ποιο, το 697-159 στο κτηνιατρείο δίπλα; Από αυτό παίρνω αλλά δε μου βγάζει κάτι παραπάνω από 24άρα η wind. Επίσης το συγκεκριμένο δεν έχει αριθμό JXXXX πάνω αλλά ο δρόμος φαίνεται σκαμμένος υπόγεια μέχρι το στύλο της Ικάρου για να πάρει ρεύμα. Υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιηθεί χωρίς αριθμό;

  2. #2612
    Εγγραφή
    29-09-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σας! Πήρα τηλέφωνο χτες στην wind για να δω αν έχει διαθεσιμότητα και μου είπαν όχι. Και πάω στο κατάστημα σήμερα και έχει λέει διαθεσιμότητα και 50αρα και 100αρα δεν είναι λίγο περίεργο αυτό? Έπισης έχετε βαλει γενικά wind? Είστε ευχαριστημένοι γιατί έχω ακούσει διάφορα. Ευχαριστώ!

  3. #2613
    Εγγραφή
    06-04-2004
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Router
    TP-LINK VR900
    ***παρακαλώ για τη βοήθεια σας***

    Έχω πελαγώσει.
    Αφού έκανα online την αίτηση για fiberspeed 200XL (νέα σύνδεση στην περιοχή Δημοκρατίας, απέναντι από το εργατικό κέντρο), μετά από μια δυο μέρες ήρθε sms που έλεγε ότι δεν υπάρχει ελεύθερη χωρητικότητα στη διεύθυνση που αιτήθηκα, δεν γίνεται άμεση ενεργοποίηση της γραμμής κλπ.
    Πάλι μια δυο μέρες μετά με παίρνουν τηλέφωνο από το eShop τους, για επιβεβαίωση της αίτησης. Του λέω, ρε κουμπάρε, το και το, τι επιβεβαίωση κλπ θέλεις; Μου λέει, σε όποιο πάροχο και να πας, αν δεν έχει διαθεσιμότητα το καφάο της περιοχής σου, σύνδεση δε μπορεί να γίνει. Καλά λέω, περιμένουμε.
    Με συμβούλεψε να πάρω τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα του Ηρακλείου (Κρήτη), συνήθως λέει αν τους πεις το πρόβλημα, κάτι κάνουν.
    Τέλος πάντων, περνάνε πάλι κάτι μέρες, έρχεται στο σπίτι το tv box από την COSMOTE.
    Στο μεταξύ, ούτε το τεχνικό τμήμα απαντάει, ούτε στο τηλέφωνο (13888) με αφήνει να προχωρήσω, παρά μόνο μου λέει το αίτημα σας θα επισπευθεί.
    Προσπάθησα και μέσα από το my COSMOTE app, αλλά χωρίς καταχωρημένη σύνδεση δε μπορεί να κάνει τίποτα, κι εγώ σύνδεση δεν έχω ακόμα!
    Έχει κανείς κάποια εμπειρία με το θέμα, ή ακόμη και καμία άκρη εδώ στο Ηράκλειο να ρωτήσουμε κανένα άνθρωπο;
    Σας ευχαριστώ!
    Υγεία και καλές γιορτές σε όλους εύχομαι!

  4. #2614
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    - Μιλάμε για σύνδεση από καμπίνα VDSL της Wind που ενεργοποιήθηκε τώρα ?
    - Είχες δει ότι ο OTE σου έδινε διαθεσιμότητα VDSL από το site του ?

    Τώρα που σε ξαναδιάβασα καταλαβαίνω ότι έκανες αίτηση για νέα γραμμή βασικά.. (?)
    οπότε ο OTE σου είπε ότι δεν έχει μάλλον ελεύθερο ζεύγος να σου δώσει εκεί που είσαι..

    Οπότε, στην περίπτωση αυτή ναι, έχει δίκιο.. κανένας πάροχος δεν μπορεί να σου δώσει γραμμή..
    δεν έχει ελεύθερη γραμμή το καλώδιο που έρχεται σε εσένα.. ή κοντά σε εσένα..

    Λογικά θα πρέπει να ψάξει ο OTE εάν υπάρχει κάποιο καλώδιο κοντά σου, που να μπορεί να τραβήξει νέα γραμμή και να σου δώσει ένα ελεύθερο ζεύγος..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 23-12-21 στις 20:08.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #2615
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    ***παρακαλώ για τη βοήθεια σας***

    Έχω πελαγώσει.
    Αφού έκανα online την αίτηση για fiberspeed 200XL (νέα σύνδεση στην περιοχή Δημοκρατίας, απέναντι από το εργατικό κέντρο), μετά από μια δυο μέρες ήρθε sms που έλεγε ότι δεν υπάρχει ελεύθερη χωρητικότητα στη διεύθυνση που αιτήθηκα, δεν γίνεται άμεση ενεργοποίηση της γραμμής κλπ.
    Πάλι μια δυο μέρες μετά με παίρνουν τηλέφωνο από το eShop τους, για επιβεβαίωση της αίτησης. Του λέω, ρε κουμπάρε, το και το, τι επιβεβαίωση κλπ θέλεις; Μου λέει, σε όποιο πάροχο και να πας, αν δεν έχει διαθεσιμότητα το καφάο της περιοχής σου, σύνδεση δε μπορεί να γίνει. Καλά λέω, περιμένουμε.
    Με συμβούλεψε να πάρω τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα του Ηρακλείου (Κρήτη), συνήθως λέει αν τους πεις το πρόβλημα, κάτι κάνουν.
    Τέλος πάντων, περνάνε πάλι κάτι μέρες, έρχεται στο σπίτι το tv box από την COSMOTE.
    Στο μεταξύ, ούτε το τεχνικό τμήμα απαντάει, ούτε στο τηλέφωνο (13888) με αφήνει να προχωρήσω, παρά μόνο μου λέει το αίτημα σας θα επισπευθεί.
    Προσπάθησα και μέσα από το my COSMOTE app, αλλά χωρίς καταχωρημένη σύνδεση δε μπορεί να κάνει τίποτα, κι εγώ σύνδεση δεν έχω ακόμα!
    Έχει κανείς κάποια εμπειρία με το θέμα, ή ακόμη και καμία άκρη εδώ στο Ηράκλειο να ρωτήσουμε κανένα άνθρωπο;
    Σας ευχαριστώ!
    Υγεία και καλές γιορτές σε όλους εύχομαι!
    Εγώ θα πρότεινα να πας στον ΟΤΕ στην Μινώταυρου 10 στο κεντρο να τους αναφέρεις το θέμα και αυτοί νομίζω θα σε κατατοπισουν.

  6. #2616
    Εγγραφή
    16-09-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    ***παρακαλώ για τη βοήθεια σας***

    Έχω πελαγώσει.
    Αφού έκανα online την αίτηση για fiberspeed 200XL (νέα σύνδεση στην περιοχή Δημοκρατίας, απέναντι από το εργατικό κέντρο), μετά από μια δυο μέρες ήρθε sms που έλεγε ότι δεν υπάρχει ελεύθερη χωρητικότητα στη διεύθυνση που αιτήθηκα, δεν γίνεται άμεση ενεργοποίηση της γραμμής κλπ.
    Πάλι μια δυο μέρες μετά με παίρνουν τηλέφωνο από το eShop τους, για επιβεβαίωση της αίτησης. Του λέω, ρε κουμπάρε, το και το, τι επιβεβαίωση κλπ θέλεις; Μου λέει, σε όποιο πάροχο και να πας, αν δεν έχει διαθεσιμότητα το καφάο της περιοχής σου, σύνδεση δε μπορεί να γίνει. Καλά λέω, περιμένουμε.
    Με συμβούλεψε να πάρω τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα του Ηρακλείου (Κρήτη), συνήθως λέει αν τους πεις το πρόβλημα, κάτι κάνουν.
    Τέλος πάντων, περνάνε πάλι κάτι μέρες, έρχεται στο σπίτι το tv box από την COSMOTE.
    Στο μεταξύ, ούτε το τεχνικό τμήμα απαντάει, ούτε στο τηλέφωνο (13888) με αφήνει να προχωρήσω, παρά μόνο μου λέει το αίτημα σας θα επισπευθεί.
    Προσπάθησα και μέσα από το my COSMOTE app, αλλά χωρίς καταχωρημένη σύνδεση δε μπορεί να κάνει τίποτα, κι εγώ σύνδεση δεν έχω ακόμα!
    Έχει κανείς κάποια εμπειρία με το θέμα, ή ακόμη και καμία άκρη εδώ στο Ηράκλειο να ρωτήσουμε κανένα άνθρωπο;
    Σας ευχαριστώ!
    Υγεία και καλές γιορτές σε όλους εύχομαι!
    Έτσι έγινε και σε μένα όταν μετακόμισα. Δεν υπήρχε ελεύθερο ζεύγος στην νέα διεύθυνση και περίμενα 3 μήνες για να ελευθερωθεί και να συνδεθώ.

  7. #2617
    Εγγραφή
    06-04-2004
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Router
    TP-LINK VR900
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Μιλάμε για σύνδεση από καμπίνα VDSL της Wind που ενεργοποιήθηκε τώρα ?
    - Είχες δει ότι ο OTE σου έδινε διαθεσιμότητα VDSL από το site του ?

    Τώρα που σε ξαναδιάβασα καταλαβαίνω ότι έκανες αίτηση για νέα γραμμή βασικά.. (?)
    οπότε ο OTE σου είπε ότι δεν έχει μάλλον ελεύθερο ζεύγος να σου δώσει εκεί που είσαι..

    Οπότε, στην περίπτωση αυτή ναι, έχει δίκιο.. κανένας πάροχος δεν μπορεί να σου δώσει γραμμή..
    δεν έχει ελεύθερη γραμμή το καλώδιο που έρχεται σε εσένα.. ή κοντά σε εσένα..

    Λογικά θα πρέπει να ψάξει ο OTE εάν υπάρχει κάποιο καλώδιο κοντά σου, που να μπορεί να τραβήξει νέα γραμμή και να σου δώσει ένα ελεύθερο ζεύγος..
    Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, καλές γιορτές!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από varemenos2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι έγινε και σε μένα όταν μετακόμισα. Δεν υπήρχε ελεύθερο ζεύγος στην νέα διεύθυνση και περίμενα 3 μήνες για να ελευθερωθεί και να συνδεθώ.
    Καλά κρασά δηλαδή...

    Ευχαριστώ για την απάντηση, καλά Χριστούγεννα!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα πρότεινα να πας στον ΟΤΕ στην Μινώταυρου 10 στο κεντρο να τους αναφέρεις το θέμα και αυτοί νομίζω θα σε κατατοπισουν.
    Καλή ιδέα, κακώς δεν το είχα σκεφτεί...

    Σε ευχαριστώ! Καλές γιορτές!!!

  8. #2618
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Και να συνεχίσω την ιστορία, παρασκευή 17/12 πήρα μήνυμα απο Wind οτι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου, έρχομαι απο τη δουλειά τρέχοντας, φτιαχνω καφέ, βαζω ρουτερ, τα συνδέω όλα έτοιμος για το πάρτυ για να συνειδητοποιήσω οτι τελικά η γραμμή ήταν νεκρη!
    Να μην τα πολυλογώ ήρθε τεχνικός Δευτέρα, ευγενέστατος, έκανε και μετρήσεις, μου είπε οτι συκώνω και 100αρα αν θέλω (έχω 50αρα) εστειλε αίτημα ότι η γραμμή είναι νεκρή, με τα πολλά συνδέθηκα Τετάρτη 22/12. Μέχρι στιγμής όλα καλά και χωρίς τα γνωστα "Buffering" μηνύματα στα stream

  9. #2619
    Εγγραφή
    17-02-2020
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δείτε ύποπτη δραστηριότητα πέριξ της 247 ειδοποιήστε πάραυτα!
    Πέρασα το βράδυ κ είδα έχουν σκάψει... Είδα και ένα κυπελάκι καφέ πάνω στην καμπίνα οπότε δουλεύουνε

  10. #2620
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Swishh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα το βράδυ κ είδα έχουν σκάψει... Είδα και ένα κυπελάκι καφέ πάνω στην καμπίνα οπότε δουλεύουνε
    Και στην αρχή της Κνωσού έσκαψαν περιμετρικά σε 2 καμπίνες τις μέρες που πέρασαν. Όντως δουλεύουν τα συνεργεία.

  11. #2621
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Συγνώμη, να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς: Δίνουν ρεύμα στις καμπίνες, τις αφήνουν να δουλεύουν, έτσι άνευ λόγου, και κάποια στιγμή τις ενεργοποιούν;
    Τι διαδικασία είναι αυτή; ηλεκτροδοτήθηκαν και ακούγονται ανεμιστηράκια μέσα σε όλες τις καμπίνες της γειτονιάς μου, σε κάποιες έβαλαν και αριθμούς πάνω κάτι J1xx, σε άλλες όχι αν και επίσης ακούγονται, αλλά καμία δεν έχει ενεργοποιηθεί.

    Και κάτι άσχετο με το θέμα. Ποιος ο λόγος διατήρησης των παλιών καμπίνων του ΟΤΕ; Για ποιο λόγο δηλαδή δεν ανάγκασαν όποιον τοποθετεί νέα καμπίνα να αντικαθιστά την παλιά και τους έβαλαν να γεμίζουν κουτιά τους δρόμους; Ποιο το κέρδος από αυτή την ιστορία; Ακόμη κι αν υπάρχει κάποιο κέρδος, θα ήταν τόσο κοστοβόρο να πήγαιναν σε αντικατάσταση, για να μην έχουμε αυτό το χάλι; σε τι εξυπηρετεί;

  12. #2622
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για το 2ο..

    Τα παλιά καφάο και το δίκτυο του χαλκού είναι ιδιοκτησίας OTE..

    Όταν βάζουν καμπίνες VDSL η Wind και η Vodafone.. τι άλλο ακριβώς θέλεις να κάνουν.. (?)
    αφού εξ' ορισμού το "τελευταίο μίλι" όπως λέγεται η γραμμή που έρχεται στο σπίτι μας ανήκει στον OTE και μόνο,
    και αυτός ελέγχει τις ADSL συνδέσεις από τις γραμμές χαλκού..

    Όταν κάνει έργα ο OTE μπορεί να βγάλει το παλιό καφάο και να βάλει μία νέα καμπίνα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  13. #2623
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο εξοπλισμός εντός των καμπίνων ακόμη και αν δεν δουλεύει χρειάζεται ηλεκτρική τροφοδοσία διότι λόγω των καιρικών συνθηκών (ζέστη, κρύο, υγρασία κλπ) κινδυνεύει να χαλάσει.
    Το ότι έχει τροφοδοσία και έχει πάρει αριθμό η καμπίνα, δείχνει ότι πλησιάζει η στιγμή της ενεργοποίησης. Το γιατί καθυστερεί, δυστυχώς κανείς μας δεν γνωρίζει εκτός των κατά τόπους τεχνικών υπηρεσιών του παρόχου που έχει αναλάβει την περιοχή.

    Το χάλκινο τηλεφωνικό δίκτυο σε όλη την χώρα ανήκει στον ΟΤΕ. Κάθε οικοδομή κατά την φάση της ανοικοδόμησης συνδέεται σε αυτό το δίκτυο, μέσω μιας και μοναδικής καμπίνας που εξυπηρετεί αποκλειστικά την συγκεκριμένη διεύθυνση.
    Όταν την περιοχή την έχει αναλάβει ο ΟΤΕ, αυτός αντικαθιστά την παλιά καμπίνα με νέα FTTC ενεργού εξοπλισμού.
    Όταν την περιοχή την έχει αναλάβει άλλος πάροχος, τότε τοποθετεί την δική του καμπίνα FTTC πλησίον της παλιάς του ΟΤΕ. Οι 2 καμπίνες συνδέονται μεταξύ τους με χάλκινο καλώδιο, ώστε να έρθει η σύνδεση στο σπίτι μας μέσω του μοναδικού υπάρχοντος χάλκινου δικτύου του ΟΤΕ.

  14. #2624
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για το 1ο..

    Από την στιγμή που πάρει ρεύμα η καμπίνα, και εάν υποθέσουμε ότι έχει τελειώσει ο κορμός της με τις οπτικές ίνες που φτάνει μέχρι το A/K..
    (Τις οπτικές ίνες τις περνάει άλλος εργολάβος π.χ η Ζεύξις και αυτή ξέρει πως πάει η δουλειά που είναι να κάνει..)

    Εδώ σε μένα π.χ ήρθε η Ζεύξις για να περάσει οπτικές ίνες σε ένα φρεάτιο, και είχε παρκαρισμένο αυτοκίνητο από πάνω και έφυγε..

    μετά θέλει περίπου 2-4 εβδομάδες για να γίνουν δοκιμές, και εδώ εμπλέκεται και ο OTE για να τελειώσει η δουλειά..
    οπότε δεν είναι όλα στην ευκολία και στο χέρι της Wind..

    Και μετά η Wind πρέπει να ενημερώσει και τους άλλους παρόχους ότι όλα είναι έτοιμα, και εάν θέλουν να νοικιάσουν υπηρεσίες από αυτή..

    - - - Updated - - -

    Γενικά ο κάθε εργολάβος και εταιρία.. (ΟΤΕ, ΔΕΔΔΗΕ κτλ..) κάνουν την δουλειά που πρέπει να κάνουν την στιγμή που μπορούν..
    Είναι αδύνατο να υπάρξει ο τέλειος συγχρονισμός στα έργα, για να έχουμε τoν ιδανικό χρόνο διαθεσιμότητας!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 26-12-21 στις 23:42.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #2625
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    καταλαβαίνετε όλοι ότι αυτά που περιγράφετε δεν είναι διαδικασίες, αλλά ο ορισμός της γελοιότητας.
    Ο χαλκός λέει, είναι του ΟΤΕ, τις δικές του καμπίνες τις αντικαθιστά, ενώ οι άλλοι βάζουν ξεχωριστές και ο ΟΤΕ παίρνει από τη διπλανή! Και ποιο το νόημα δηλαδή; ας βάλουν απευθείας όλες τις γραμμές στην καινούργια καμπίνα και ας παραμείνουν τα καλώδια στην ιδιοκτησία του ΟΤΕ. Ακατανόητα πράγματα

    Και μετά για την ενεργοποίηση έρχονται εργολάβοι, ενημερώνεται ο ΟΤΕ, κάνει τις ρυθμίσεις του, δοκιμάζεται η καμπίνα και ξαναενημερώνεται ο ΟΤΕ ότι μπορεί να διαθέσει γραμμές από το νέο κουτί. Κι όλα αυτά ενώ μιλάμε για τρεις εταιρείες που χρησιμοποιούν τους ίδιους εργολάβους

Σελ. 175 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 155165170173174175176177180185195 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας