Σελ. 221 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 201211216219220221222223226231241 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.301-3.315 από 4031
  1. #3301
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλάκας πιάστηκα δεν το συζητώ. Είναι μια εταιρία που δεν μου δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα τόσα χρόνια, δεν με απασχόλησαν και δεν τους απασχόλησα ποτέ.
    Έληγε το συμβόλαιο όμως και δεν είχα περιθώρια, επίσης τον Δεκέμβρη δεν είχαμε τίποτα ουσιαστικό στην περιοχή από καμία εταιρεία. Έκανα το λάθος και πήγα εκεί μετά από πολλά πολλά χρόνια, κάθε μου λογαριασμός πληρώνονταν ηλεκτρονικά. Με έπιασαν στον ύπνο και στο μπλα μπλα, υπέγραψα νέο συμβόλαιο κι απλώς στάθηκα στα λόγια τους περιμένοντας.

    Σύντομα Wind και Cosmote έδωσαν διαθεσιμότητα. Η Nova με πήγε στον Φλεβάρη, "σίγουρα πράγματα".. ο Φλεβάρης έγινε Μάρτης κι ο Μάρτης έγινε αυτό που τελικά δεν ήξεραν κι οι ίδιοι από την αρχή. "Το καλό πράγμα", ειρωνία και χαζόγελο.

    Φταίω εγώ αν φύγω και δεν τους πληρώσω τίποτα εκτός από τον τελευταίο λογαριασμό;
    κοιτα ημουν 8 χρονια και εγω στη forthnet,το νοεμβρη εκανα συμβολαιο με wind.
    οταν με πηραν να μου κανουν αντιπροταση μου ειπε η κοπελα (πολυ ευγενικη) να περιμενω 3 μηνες κ.λ.π,γνωριζω κοπελα που δουλευει στη νοβα και μου ειχε πει το ιδιο,οτι μεχρι φλεβαρη θα δωσουν vdsl.Τους ειχαν πει κιολας οτι οι υπαλληλοι θα εχουν το 3Play με 100αρα στα 26 ευρω,μολις την συναντησω θα την ρωτησω εαν εκανε την αναβαθμιση!!
    Δεν ειχα κανενα θεμα τοσα χρονια εκτος της ταχυτητας στην adsl!!
    Απ΄οτι φαινεται καλα εκανα και εφυγα!!

  2. #3302
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIXALIS1982KRITI Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα ημουν 8 χρονια και εγω στη forthnet,το νοεμβρη εκανα συμβολαιο με wind.
    οταν με πηραν να μου κανουν αντιπροταση μου ειπε η κοπελα (πολυ ευγενικη) να περιμενω 3 μηνες κ.λ.π,γνωριζω κοπελα που δουλευει στη νοβα και μου ειχε πει το ιδιο,οτι μεχρι φλεβαρη θα δωσουν vdsl.Τους ειχαν πει κιολας οτι οι υπαλληλοι θα εχουν το 3Play με 100αρα στα 26 ευρω,μολις την συναντησω θα την ρωτησω εαν εκανε την αναβαθμιση!!
    Δεν ειχα κανενα θεμα τοσα χρονια εκτος της ταχυτητας στην adsl!!
    Απ΄οτι φαινεται καλα εκανα και εφυγα!!
    Δεν ήταν ποτέ αγενείς ούτε σε εμένα πάντως, ευγενέστατοι όλοι τους εκεί και ίσως γι αυτό και ο υπάλληλος που μιλήσαμε σήμερα εκεί πήρε τον "αέρα" και το έριξε στην ελαφριά πλακίτσα. Δέχομαι το χιούμορ και κάθε είδους πλάκα, είμαι πολύ χαλαρός άνθρωπος γενικότερα και σίγουρα δεν καταπιάνομαι από τον τρόπο του για να πω ότι θα φύγω γι αυτό.!

    Είμαι και αγανακτισμένος όμως, τους το έδειξα από την πρώτη στιγμή. Με έχει κουράσει απίστευτα αυτή η αναμονή και η αβεβαιότητα. Αν ήξερα από την αρχή απλώς θα έφευγα και θα είχα λιγότερο πρόβλημα τελικά αν όλες οι εταιρίες έδιναν διαθεσιμότητα από το ερχόμενο καλοκαίρι για παράδειγμα. Όμως το να με διαβεβαιώνεις για κάτι που κι ο ίδιος δεν γνωρίζεις με σιγουριά, με σκοπό φυσικά να με κρατήσεις εκεί, με ψέματα ουσιαστικά, ε αυτό παραπάει.
    Κι όσο περνάνε οι μέρες τόσο χειρότερα με κάνεις. Εσύ κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά, εγώ πνίγομαι στο σπίτι μου με γραμμές που σέρνονται. Κι όσο σκέφτομαι ότι αν είχα φύγει τότε θα είχα ήδη την 100άρα από Γενάρη, ε να με προσέχεις λίγο περισσότερο όταν έρχομαι να σε ρωτήσω τι θα γίνει με τη ρημάδα τη γειτονιά..

    Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να φύγω και να αφήσω το απαράδεκτο χρέος που θα μου βάλουν, δεν χρωστάω το παραμικρό σε κανέναν και δεν θα το έκανα ποτέ. Αλλά βγαίνω από τα ρούχα μου μέρα με τη μέρα..

  3. #3303
    Εγγραφή
    19-06-2021
    Περιοχή
    Μασταμπάς
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλάκας πιάστηκα δεν το συζητώ. Είναι μια εταιρία που δεν μου δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα τόσα χρόνια, δεν με απασχόλησαν και δεν τους απασχόλησα ποτέ.
    Έληγε το συμβόλαιο όμως και δεν είχα περιθώρια, επίσης τον Δεκέμβρη δεν είχαμε τίποτα ουσιαστικό στην περιοχή από καμία εταιρεία. Έκανα το λάθος και πήγα εκεί μετά από πολλά πολλά χρόνια, κάθε μου λογαριασμός πληρώνονταν ηλεκτρονικά. Με έπιασαν στον ύπνο και στο μπλα μπλα, υπέγραψα νέο συμβόλαιο κι απλώς στάθηκα στα λόγια τους περιμένοντας.

    Σύντομα Wind και Cosmote έδωσαν διαθεσιμότητα. Η Nova με πήγε στον Φλεβάρη, "σίγουρα πράγματα".. ο Φλεβάρης έγινε Μάρτης κι ο Μάρτης έγινε αυτό που τελικά δεν ήξεραν κι οι ίδιοι από την αρχή. "Το καλό πράγμα", ειρωνία και χαζόγελο.

    Φταίω εγώ αν φύγω και δεν τους πληρώσω τίποτα εκτός από τον τελευταίο λογαριασμό;
    Λοιπόν είμαι κι εγώ στην ίδια περιοχή και περιμένω πως και πως για το VDSL της NOVA. Πήρα πριν 10 μέρες τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και δεν γνώριζαν για το πότε θα συνδεθεί η περιοχή μας. Μου αντιπρότεινε λοιπόν Fiber to home που θα είναι διαθέσιμο στο τέλος του μήνα. ΟΚ του λέω και μου είπε οτι θα με καλέσουν αυτοί. Με παίρνουν πριν 1 εβδομάδα και μου λένε ´έχετε ζητήσει αναβάθμιση ?´. Παραλίγο να πανηγυρίσω ???? αλλά τζίφος : δεν υπάρχει διαθεσιμότητας την περιοχή σας μου λέει. Χθες με παίρνουν τηλέφωνο από το 13831 - τμήμα προσφορών. Για το Fiber to home μου λέει. Έχετε ελέγξει εάν η περιοχή σας ανήκει στις περιοχές που έχει συνδεθεί ? Όχι της λέω και το ελέγχω όταν κλείσαμε. Ούτε καν ! Εάν δεν είχα την τηλεόραση ειλικρινά θα είχα φύγει κι ας πλήρωνα την ρήτρα. Η WIND μου είπε οτι η ρήτρα είναι παραμύθι και κανένας δεν πληρώνει. Δεν μπορούν λέει να σου κάνουν τίποτα. Τα Novacinema είναι το μοναδικό πράγμα που με κρατάει στην Nova αλλά εάν δεν γίνει τίποτα σε 1-2 μήνες θα φύγω ????.

  4. #3304
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitriscrete Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν είμαι κι εγώ στην ίδια περιοχή και περιμένω πως και πως για το VDSL της NOVA. Πήρα πριν 10 μέρες τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και δεν γνώριζαν για το πότε θα συνδεθεί η περιοχή μας. Μου αντιπρότεινε λοιπόν Fiber to home που θα είναι διαθέσιμο στο τέλος του μήνα. ΟΚ του λέω και μου είπε οτι θα με καλέσουν αυτοί. Με παίρνουν πριν 1 εβδομάδα και μου λένε ´έχετε ζητήσει αναβάθμιση ?´. Παραλίγο να πανηγυρίσω ???? αλλά τζίφος : δεν υπάρχει διαθεσιμότητας την περιοχή σας μου λέει. Χθες με παίρνουν τηλέφωνο από το 13831 - τμήμα προσφορών. Για το Fiber to home μου λέει. Έχετε ελέγξει εάν η περιοχή σας ανήκει στις περιοχές που έχει συνδεθεί ? Όχι της λέω και το ελέγχω όταν κλείσαμε. Ούτε καν ! Εάν δεν είχα την τηλεόραση ειλικρινά θα είχα φύγει κι ας πλήρωνα την ρήτρα. Η WIND μου είπε οτι η ρήτρα είναι παραμύθι και κανένας δεν πληρώνει. Δεν μπορούν λέει να σου κάνουν τίποτα. Τα Novacinema είναι το μοναδικό πράγμα που με κρατάει στην Nova αλλά εάν δεν γίνει τίποτα σε 1-2 μήνες θα φύγω ????.
    Βασικά ο υπάλληλος της wind που σου είπε δεν πληρώνει κανείς τη ρήτρα, είναι ο ίδιος που θα σου ελεγε ότι πρέπει να την πληρώσεις αν έφευγες από αυτούς..
    Τα λενε για να σε πάρουν πελάτη, αλλά αν σου στείλουν κανα μπιλιετακι περιποιημένο μετά από καιρό εσύ θα τρέχεις οχι αυτός..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  5. #3305
    Εγγραφή
    19-06-2021
    Περιοχή
    Μασταμπάς
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά ο υπάλληλος της wind που σου είπε δεν πληρώνει κανείς τη ρήτρα, είναι ο ίδιος που θα σου ελεγε ότι πρέπει να την πληρώσεις αν έφευγες από αυτούς..
    Τα λενε για να σε πάρουν πελάτη, αλλά αν σου στείλουν κανα μπιλιετακι περιποιημένο μετά από καιρό εσύ θα τρέχεις οχι αυτός..
    Συμφωνώ. Το υπέγραψες άλλωστε !

  6. #3306
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι να πούμε και εμείς που παίρνουμε από ΑΚ και δεν βλέπω να βάζουν καμπίνα για το ΚΑΦΑΟ της περιοχής μου γιατί είναι κοντά στο DSLAM. Υπομονή φάγατε το γάιδαρο φάγατε την ουρά στην τρίχα θα κολλήσετε; Δεν ειρωνεύομαι αλλά και ο αδερφός μου που είναι NOVA απέναντι έχει την καμπίνα και απλά την βλέπει. Vdsl ακόμα και ανανέωσε και αυτός τον Δεκέμβριο.

  7. #3307
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να πούμε και εμείς που παίρνουμε από ΑΚ και δεν βλέπω να βάζουν καμπίνα για το ΚΑΦΑΟ της περιοχής μου γιατί είναι κοντά στο DSLAM. Υπομονή φάγατε το γάιδαρο φάγατε την ουρά στην τρίχα θα κολλήσετε; Δεν ειρωνεύομαι αλλά και ο αδερφός μου που είναι NOVA απέναντι έχει την καμπίνα και απλά την βλέπει. Vdsl ακόμα και ανανέωσε και αυτός τον Δεκέμβριο.
    Υποθέτω έχεις ελέγξει και τις αναθέσεις FTTH και δεν είσαι μέσα;

  8. #3308
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Καλησπερα

    Θελω να βαλω μια νεα γραμμη. Η καμπινα μου ειναι η 1560-108.

    Αξιζει να βαλω την εταιρια στην οποια ανηκει η καμπινα (Wind ή ΟΤΕ), μπας και παρει πιο γρηγορα vdsl ?
    (Αυτη την στιγμη εχει μονο adsl)

    Ευχαριστω

  9. #3309
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εννοείς ΚΑΦΑΟ όχι καμπίνα. Μιλάς για μεταφορά γραμμής νέα αριθμοδοτηση δημιουργία βρόγχου.

  10. #3310
    Εγγραφή
    09-01-2005
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗΣ
    Ηρθε η Κατοστάρα και το ping παντού παρέμεινε το ίδιο.... ΜΟΝΟ η ταχύτητα άλλαξε και να μην έχω μεγαλύτερο ping ότι και να κάνω στο pc (download stream klp).
    Είναι λογικό;


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  LIFTOFF.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  69,8 KB 
ID: 236174Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl3.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  155,1 KB 
ID: 236175
    Θα κοιμηθώ αρκετά όταν πεθάνω.
    MSI K8NE02FSR-AMD64 3200-1GB-POV6800GT256-320GBSATA-160GBSATA+80GB-DVD-RW3500NEC-DVD-19''DTKCRT

    MSI P35 PLATINUM-DUO6750-2GBKINGSTON-XFX8800GTS512-320GBSATA-200GBSATA-DVDRWOPTIO7200

  11. #3311
    Εγγραφή
    12-01-2022
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12564 kbps/1020 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel AMG1302-T11C
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμενα ο τυπακος που ηρθε εκ μερους της Wind για να με αλλαξει απο ΟΤΕ με 26/μηνα αντι το 30 στο site, μου πε οτι εγω υπογραφω και δεν ασχολουμαι. Η Wind ασχολειται με ολα. Επισης του ειπα για τη ρητρα και μου ειπε οτι δεν υφισταται απο το Χ ετος γιατι μπλα μπλα (δεν θυμαμαι λεπτομεριες αλλα μου ειπε οτι ειχε βγει καποια αποφαση για ολους τους παροχους). Προφανως εγω του ειπα οκ θα το σκεφτω πρωτα, σιγα μην υπεγραφα κατι στη ζουλα. Επισης μου ειπε και οτι η καμπινα μου ειναι ενεργοποιημενη (πριν 2 βδομαδες πηρε νουμερο και ακομα να ενεργοποιηθει). Απο δω κ στο εξης, θα ζηταω να καταγραψω τετοιες φασεις, με συγκαταθεση του πωλητη(την οποια θα πρεπει να δωσει ο ιδιος κατα την αρχη καταγραφης, συν το ονομα του). Να μπορεις να κανεις ευκολα καταγγελια μετα αν λενε βλακειες.

    Τουλαχιστον οταν μιλας μεσω τηλεφωνου σου λενε οτι καταγραφουν κλησεις για παν ενδεχομενο. Αν σου ειπαν λαθος πραγματα μεσω τηλεφωνου, μπορεις να το κυνηγησεις. Και νομιζω απτη στιγμη που υπαρχει μηνυμα καταγραφης, υποχρεουνται βασει GDPR να μην τα "χασουν".

    ΥΓ: Εμενα προσωπικα με συμφερει να πληρωσω ρητρα ακομα και να μην την πληρωνει η wind κ καλα στο 26/μηνα οπως μου πε ο τυπακος, γιατι ληγει το Σεπτεμβρη το συμβολαιο μου και η διαφορα θα καλυφθει απλα στις διαφορες τιμης καποια στιγμη. Επισης η καμπινα της wind ειναι στα 10μ, οπως και το καφαο του ΟΤΕ, οποτε δεν πιστευω οτι θα εμπλακει χαλκος του ΟΤΕ (αν πιστευω λαθος, πειτε μου).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος npatch : 23-03-22 στις 12:41.

  12. #3312
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npatch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα ο τυπακος που ηρθε εκ μερους της Wind για να με αλλαξει απο ΟΤΕ με 26/μηνα αντι το 30 στο site, μου πε οτι εγω υπογραφω και δεν ασχολουμαι. Η Wind ασχολειται με ολα. Επισης του ειπα για τη ρητρα και μου ειπε οτι δεν υφισταται απο το Χ ετος γιατι μπλα μπλα (δεν θυμαμαι λεπτομεριες αλλα μου ειπε οτι ειχε βγει καποια αποφαση για ολους τους παροχους).
    Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο, ειδικά από τη στιγμή που ο υφιστάμενος πάροχος μπορεί να σου προσφέρει υπηρεσία. Το να φύγεις πριν τη λήξη του συμβολαίου σου λόγω καλύτερης τιμής από άλλον δεν συνιστά σε καμία περίπτωση βέβαια λόγο αποχώρησης αζημίως

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npatch Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ: Εμενα προσωπικα με συμφερει να πληρωσω ρητρα ακομα και να μην την πληρωνει η wind κ καλα στο 26/μηνα οπως μου πε ο τυπακος, γιατι ληγει το Σεπτεμβρη το συμβολαιο μου και η διαφορα θα καλυφθει απλα στις διαφορες τιμης καποια στιγμη. Επισης η καμπινα της wind ειναι στα 10μ, οπως και το καφαο του ΟΤΕ, οποτε δεν πιστευω οτι θα εμπλακει χαλκος του ΟΤΕ (αν πιστευω λαθος, πειτε μου).
    Η μοναδική περίπτωση που δεν εμπλέκεται χαλκός ΟΤΕ είναι στο FTTH

    - - - Updated - - -

    Από τον ΟΤΕ για να πάρεις καλύτερη τιμή, μόνο όταν θα λήγει το συμβόλαιό σου, δυστυχώς.. Γιατί αν τους ζητήσεις αναβάθμιση τώρα, λογικά θα σε πάνε στη στάνταρ τιμή συν ότι θα ανανεωθεί το συμβόλαιό σου για την επόμενη διετία.
    Και αν τους απειλήσεις ότι θα αλλάξεις πάροχο νωρίτερα πάλι δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι γιατί ξέρουν ότι με τη ρήτρα αποχώρησης δεν θα κερδίσεις πολλά. Άντε να σε ρίξουν κανα ευρώ το μήνα, έτσι για το "τυράκι"
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  13. #3313
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παιδια οτι εχει να κανει με Wind και Nova ειναι η ιδια εταιρια πλεον.
    Μεχρι το τελος της χρονιας θα μεινει το ενα ονομα.
    Οποτε αμα φυγεις απο την Nova για να πας στην Wind θα βρεθεις σε λιγο παλι στην Nova.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  14. #3314
    Εγγραφή
    12-01-2022
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12564 kbps/1020 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel AMG1302-T11C
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο, ειδικά από τη στιγμή που ο υφιστάμενος πάροχος μπορεί να σου προσφέρει υπηρεσία. Το να φύγεις πριν τη λήξη του συμβολαίου σου λόγω καλύτερης τιμής από άλλον δεν συνιστά σε καμία περίπτωση βέβαια λόγο αποχώρησης αζημίως


    Η μοναδική περίπτωση που δεν εμπλέκεται χαλκός ΟΤΕ είναι στο FTTH

    - - - Updated - - -

    Από τον ΟΤΕ για να πάρεις καλύτερη τιμή, μόνο όταν θα λήγει το συμβόλαιό σου, δυστυχώς.. Γιατί αν τους ζητήσεις αναβάθμιση τώρα, λογικά θα σε πάνε στη στάνταρ τιμή συν ότι θα ανανεωθεί το συμβόλαιό σου για την επόμενη διετία.
    Και αν τους απειλήσεις ότι θα αλλάξεις πάροχο νωρίτερα πάλι δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι γιατί ξέρουν ότι με τη ρήτρα αποχώρησης δεν θα κερδίσεις πολλά. Άντε να σε ρίξουν κανα ευρώ το μήνα, έτσι για το "τυράκι"
    1) Το θεμα ειναι αλλου. Οταν ερχεται ενας υπαλληλος της Wind για να σου κανει προσφορα, ο,τι σου λενε για να σε πεισουν, πρεπει να εχει αντικτυπο, αν αυτο ειναι λανθασμενο. Δεν αμφισβητω το αν μπορεις να αποχωρησεις αζημιως, απλα οτι ο υπαλληλος τους μου ειπε οτι μπορεις γιατι βγηκε καποια καθολικη αποφαση που το επιτρεπει. Απ'την αλλη νομιζω εχουν αναφερει αλλοι στο thread οτι και καλα αλλες εταιρειες πληρωνουν για σενα τη ρητρα για να σε φερουν στο πελατολογιο τους. Δεν γνωριζω τι απ'τα δυο ή αν και τα δυο ειναι λαθος. Το μονο που μπορω να εγγυηθω ειναι οτι μου ελεγε μπαρουφες ο τυπακος. Και αυτο το ειπε μονο οταν ανεφερα οτι εχω τη ρητρα να σκεφτω και οτι δεν γνωριζω ποσο ειναι για να με μεταπεισει και μετα οταν του ειπα οτι οκ και παλι δεν θα υπογραψω κατι αμεσα, ξυνισε. Το οτι θελει να βγαλει bonus για πωληση, δε σημαινει οτι μπορει να λεει ο,τι θελει.

    2) Καλα δεν νομιζω οτι με χαλαει ιδιαιτερα, αλλα θα ειναι τσαμπα μπερδεμα σε βλαβες τη στιγμη που το καφαο του ΟΤΕ με την καμπινα της Wind εχει 3μ μαξ αποσταση.

    3) Απο τον ΟΤΕ δεν εχω σκοπο να παρω καλυτερη τιμη. Η καλυτερη τιμη που μου εκαναν για την κακη συνδεση που εσφαλμενα διαφημιζουν στο site τους, ηταν παλι οσο πληρωνει καποιος τωρα για 100αρα, ενω πληρωνα παραπανω απο αυτο. Αν θελανε να με κρατησουν ας το εκαναν νωριτερα(οταν το ζητησα δλδ και εφοσον υπαρχει επικυρωμενη βλαβη). Επισης ακομα και με τη Wind στα 30/μηνα, χωρις δλδ την ειδικη τιμη, παλι ειναι φτηνοτερο για μενα το πακετο της Wind.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος npatch : 23-03-22 στις 13:45.

  15. #3315
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε αμα φυγεις απο την Nova για να πας στην Wind θα βρεθεις σε λιγο παλι στην Nova.
    Σωστό μεν αλλά ακόμη και όταν ολοκληρωθεί η πλήρης συγχώνευση, υποχρεούται η νέα εταιρεία να ακολουθεί πιστά του όρους του συμβολαίου και τα πάγια του πακέτου που έχει ο πελάτης από τον προηγούμενο πάροχο, έως ότου λήξει η περίοδος δέσμευσης.

Σελ. 221 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 201211216219220221222223226231241 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας