Σελ. 162 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 142152157160161162163164167172182 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.416-2.430 από 4031
  1. #2416
    Εγγραφή
    29-09-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέτυχα τεχνικό σε καμπίνα σήμερα και τον ρωτάω για την 343 που παίρνω κι εγώ , μου δείχνει τάμπλετ και βλέπουμε ότι έχει πάρει η 341 η 342 η 345 και η 343 όχι.Με κοιταζει τον κοιτάζω και βάλαμε τα γέλια και ου δύο.Τοσο γκαντεμια.
    Καλησπέρα, αυτές οι καμπίνες που είναι; Γιατί εμείς συνδεόμαστε στην 697-345 στο κέντρο και δεν έχει ακόμα διαθεσιμότητα.

  2. #2417
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρες. Ήρθε σήμερα ο τεχνικός, το σύνδεσε, μου είπε κάτω βλέπει 100, στη μια πρίζα πάνω κούμπωσε 88, στην μέσα όμως που με ενδιαφέρει κουμπώνει στα 70. Και θέλω να ανέβω και στη 200αρα σύνδεση. Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει να αλλαχθεί η καλωδίωση του σπιτιού; ηλεκτρολόγο φωνάζω; είμαι σε νοίκι αλλά με καλό ιδιοκτήτη, να δω πως θα το κάνουμε.
    Δεν υπάρχει ταρίφα, εξαρτάται από την απόσταση αλλά και την προσβασιμότητα των καλωδίων.
    Εφόσον τεκμαίρεται ότι χρειάζεται αντικατάσταση, ας βάλει ο ιδιοκτήτης όποιον ηλεκτρολόγο θέλει, να τα αλλάξει.

  3. #2418
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρες. Ήρθε σήμερα ο τεχνικός, το σύνδεσε, μου είπε κάτω βλέπει 100, στη μια πρίζα πάνω κούμπωσε 88, στην μέσα όμως που με ενδιαφέρει κουμπώνει στα 70. Και θέλω να ανέβω και στη 200αρα σύνδεση. Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει να αλλαχθεί η καλωδίωση του σπιτιού; ηλεκτρολόγο φωνάζω; είμαι σε νοίκι αλλά με καλό ιδιοκτήτη, να δω πως θα το κάνουμε.
    Καλησπέρα. Ζήτησες εσύ να έρθει τεχνικός ή έρχονται ούτως ή άλλως;

    Τα καλώδιο είναι σχετικά φθηνά. Είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις και μόνος αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου και αν περνούν μέσα από σπιράλ.
    Με ένα CAT 5E ή CAT6, χαλκού (όχι CCA) θα είσαι μια χαρά.

  4. #2419
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Ζήτησες εσύ να έρθει τεχνικός ή έρχονται ούτως ή άλλως;

    Τα καλώδιο είναι σχετικά φθηνά. Είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις και μόνος αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου και αν περνούν μέσα από σπιράλ.
    Με ένα CAT 5E ή CAT6, χαλκού (όχι CCA) θα είσαι μια χαρά.
    Ήρθε γιατί ήταν "νέα" σύνδεση, το είχα κόψει τελείως το σταθερό απ' τη στιγμή που πήγα στη SKY (και έχω βάλει VOIP γραμμή). Το σκέφτομαι τώρα να δω πως θα βγει καλώδιο μέχρι το κουτάκι στον τοίχο της πολυκατοικίας.

  5. #2420
    Εγγραφή
    17-09-2021
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Η Wind και η cosmote δίνουν σε διαθεσιμότητα 50, 100 και 200 στην περιοχή μου...
    Είμαι συνδρομητής Vodafone, γνωρίζει κανείς εάν δίνει γενικά η Vodafone και σε πόσο χρονικό διάστημα ενεργοποιεί τις γραμμές της;

  6. #2421
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pamaio21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind και η cosmote δίνουν σε διαθεσιμότητα 50, 100 και 200 στην περιοχή μου...
    Είμαι συνδρομητής Vodafone, γνωρίζει κανείς εάν δίνει γενικά η Vodafone και σε πόσο χρονικό διάστημα ενεργοποιεί τις γραμμές της;
    Ακούγεται κανένα δίμηνο από την ενεργοποίηση. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις στη Vodafone και να τους πιέσεις.

  7. #2422
    Εγγραφή
    26-12-2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Σε Αγ. Ιωάννη πίσω από Κωταόβολο καμπίνα 244 έχει συνδεθεί κανείς???

  8. #2423
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ggian8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, αυτές οι καμπίνες που είναι; Γιατί εμείς συνδεόμαστε στην 697-345 στο κέντρο και δεν έχει ακόμα διαθεσιμότητα.
    Η 343 είναι ματθαιακη και Ηρακλή γωνια.Κορωνη Μαγαρα.Ο τεχνικός τσεκαροντας εκείνη την ημέρα το τάμπλετ μου ανέφερε τα παραπάνω.Δεν ρώτησα όμως που είναι οι άλλες .

  9. #2424
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Μπορώ με κάποιο τρόπο να βρω την καμπίνα της γειτονιάς μου (περιοχή Λεβαρέ) αν δεν έχουν πάρει ακόμα αριθμό στην περιοχή; Κοντά στο σπίτι μου υπάρχουν τρεις καμπίνες όμως καμία δεν έχει πάρει αριθμό μέχρι στιγμής. Πως μπορώ να μάθω σε ποια από τις τρεις αντιστοιχεί το σπίτι μου;

  10. #2425
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ με κάποιο τρόπο να βρω την καμπίνα της γειτονιάς μου (περιοχή Λεβαρέ) αν δεν έχουν πάρει ακόμα αριθμό στην περιοχή; Κοντά στο σπίτι μου υπάρχουν τρεις καμπίνες όμως καμία δεν έχει πάρει αριθμό μέχρι στιγμής. Πως μπορώ να μάθω σε ποια από τις τρεις αντιστοιχεί το σπίτι μου;
    Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία το νούμερο της καμπίνας της Wind, κυρίως σε νοιάζει να γνωρίζεις τον αριθμό του KV του ΟΤΕ.
    Είτε βρες στο φόρουμ το εξελόφυλλο με την αντιστοίχιση διευθύνσεων/KV, είτε στείλε σε κάνα pm τη διεύθυνση να σου πούμε.

  11. #2426
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία το νούμερο της καμπίνας της Wind, κυρίως σε νοιάζει να γνωρίζεις τον αριθμό του KV του ΟΤΕ.
    Είτε βρες στο φόρουμ το εξελόφυλλο με την αντιστοίχιση διευθύνσεων/KV, είτε στείλε σε κάνα pm τη διεύθυνση να σου πούμε.
    Μηνά σου έστειλα πμ για έναν και μόνο λόγο, δεν έχω pc αυτή τη στιγμή να ψάξω στο Excel που φαντάζομαι ότι θα είναι τεράστιο. Έκανα μια απόπειρα πριν λίγες μέρες στο τάμπλετ αλλά τζίφος, δεν έβγαλα άκρη. Αν δεν είναι βάσανο να βρεθεί αυτός ο αριθμός..

    Ευχαριστώ από καρδιάς για την διάθεση που δείχνεις.!

  12. #2427
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pamaio21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind και η cosmote δίνουν σε διαθεσιμότητα 50, 100 και 200 στην περιοχή μου...
    Είμαι συνδρομητής Vodafone, γνωρίζει κανείς εάν δίνει γενικά η Vodafone και σε πόσο χρονικό διάστημα ενεργοποιεί τις γραμμές της;
    Στην δική μου έδωσε μετά από κανα 20ημερο οπότε πάνω-κάτω εκεί υπολόγιζε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρες. Ήρθε σήμερα ο τεχνικός, το σύνδεσε, μου είπε κάτω βλέπει 100, στη μια πρίζα πάνω κούμπωσε 88, στην μέσα όμως που με ενδιαφέρει κουμπώνει στα 70. Και θέλω να ανέβω και στη 200αρα σύνδεση. Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει να αλλαχθεί η καλωδίωση του σπιτιού; ηλεκτρολόγο φωνάζω; είμαι σε νοίκι αλλά με καλό ιδιοκτήτη, να δω πως θα το κάνουμε.
    Γιατί δεν σου απομόνωσε τις υπόλοιπες πρίζες και να αφήσει μια μόνο να δείτε πόσο έπιανε; Τι μετρήσεις έχεις στο ΧΚ/εισαγωγή;

  13. #2428
    Εγγραφή
    04-10-2016
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pitola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια συγνωμη που δεν απαντησα νωριτερα.Αν θυμαστε ειχα θεμα με το ιντερνετ.Μου ειχε κανει προταση η wind για vdsl μετα μου εκανε ο οτε οπου και παρεμεινα μετα μου ειπε οτι δεν εχει vdsl ο οτεστην περιοχη .Επιετα απο μια καταγγελια και αρκετα τηλεφωνηματα τελικα συνδεθηκα σε γραμμη vdsl.Η γραμμη ειναι μετρια τιποτα σπουδαιο νομιζω οτι επειδη το καφαο ειναι του προηγουμενου αιωνα η συνδεση εγινε με fttc οπως μου ελεγαν αλλωστε.Ηγραμμη συνχονιζει απο 30-43.ΤΟ PING απο 10-20.Σε ολο αυτο πρπει να προσθεσω οτι περιμενω αλλαγη ρουτερ μιας και δεν υπαρχει λγος να πληρωνω το booster και εκει πιστευω θα φανει η ταχυτητα της συνδεσης.Κριμα που πρεπει να τρεξεις για τα αυτονοητα.Νομιζω οτι οταν ειναι διαθεσιμο στην περιοχη σας κατευθειαν θα ερθει καποιος να σας ενημερωσει.Δεν οφελει να προσπαθησετε να το τρεξετε μονοι σας.Το ετρεξα πολυ και τελικα μια ωραια μερα ηρθαν στην πορτα μου.Μενω στην κνωσσου στο υψους του μαρμαρα για οποιον εχει απορια αλλα τους βλεπω καθε μερα χτυπαν πορτες οπωτε φανταζομαι ολοι γυρω γυρω εχουν ενημερωθει.Θα επανελθω μολις μπει το νεο ρουτερ να σας πω τι γινεται...
    Ηρθε και το ρουτερ.Μια μερα ολοκληρη δεν επαιζε καθολου.Προσπαθουσε να συνχρονισει αλλα τιποτα.Τελικα σημερα το πρωι δουλευει κανονικα.Ελπιζω να μην εχουμε αλλα παρατραγουδα.Η γραμμη κλειδωνει απο 27-35.Εχασε καμια 10ρια αφαιρωντας το μπουστερ.Το πινγκ παραμενει χαμηλο γυρω στο 10.Στην ουσια αυτα με ενδιεφερε κυριως μιας και το πινγκ με το μπουστερ καποιες φορες εφτανε θεο και κολουσαν τα παντα.

  14. #2429
    Εγγραφή
    16-09-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Η έρμη η 371 να δούμε πότε θα πάρει. Έχουν δώσει σε όλη την Ηρακλή εκτός από αυτήν.

  15. #2430
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZXHN H108N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 27.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα πέρασα ξανά από το κατάστημα Nova για να ρωτήσω αν υπάρχει καμία ενημέρωση για το πότε θα δώσουν Vdsl.
    Δυστυχώς η απάντηση ίδια..... Από νέα χρονιά και βλέπουμε!!!!!
    Ακόμα και ο έρμος ο υπάλληλος απορούσε με την πολιτική που ακολουθείται.

Σελ. 162 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 142152157160161162163164167172182 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας