Σελ. 230 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 210220225228229230231232235240250 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.436-3.450 από 4031
  1. #3436
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Down 43,4
    Up 4,91 Είναι εξοχικό φίλου και όταν έγινε η σύνδεση 2,5 χρόνια πριν δεν υπήρχε άλλος πάροχος Το πάγιο είναι 23,5 ευρώ αλλά δεν χρησιμοποιεί καθόλου σταθερό τηλ.μονο ίντερνετ.
    https://www.cosmote.gr/eshop/go/Fixe...Play%2024%20XL αυτο μου δινανε

    κοιταχτε τους μπηχτες εχουν βγαλει νεα προγραμματα Double-Play που συμφερουν και δε λενε τιποτα

    https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...le-Play-Plans/

  2. #3437
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.cosmote.gr/eshop/go/Fixe...Play%2024%20XL αυτο μου δινανε

    κοιταχτε τους μπηχτες εχουν βγαλει νεα προγραμματα Double-Play που συμφερουν και δε λενε τιποτα

    https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...le-Play-Plans/
    Τα συζητάμε στα θέματα της Cosmote
    Λογικά ετοιμάζεται (είναι έτοιμη?) και διαφήμιση, μόλις εγκριθούν επίσημα όλα από την ΕΕΤΤ.
    Λίγο οι διπλασιασμοί, λίγο τα νέα προγράμματα, τι να πρωτοτρέξουν... Εν τω μεταξύ, οι υπάλληλοι έχουν λαλήσει

  3. #3438
    Εγγραφή
    30-12-2021
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πήρα στο 13888 να δω αν παιζει φτηνοτερο παγιο απο τα 36,90. Δεν υπάρχει χαμηλότερο μόνο αν έμπαινε σε ftth με τις επιδοτήσεις κτλ.
    Πάντως μου είπε έχει δρομολογηθεί αναβαθμιση σε 200mbps στην γραμμή μου. Και τελικά με 37 ευρώ 200 νομίζω είναι πολύ τίμιο.

  4. #3439
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Morty1821 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα στο 13888 να δω αν παιζει φτηνοτερο παγιο απο τα 36,90. Δεν υπάρχει χαμηλότερο μόνο αν έμπαινε σε ftth με τις επιδοτήσεις κτλ.
    Πάντως μου είπε έχει δρομολογηθεί αναβαθμιση σε 200mbps στην γραμμή μου. Και τελικά με 37 ευρώ 200 νομίζω είναι πολύ τίμιο.
    Σου έχει δώσει δώρο απεριόριστα προς κινητά στο σταθερό η Cosmote ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 18-04-22 στις 11:24.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  5. #3440
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ξέρετε κανένα ηλεκτρολόγο στο Ηράκλειο που να μπορεί να

    περάσει ένα εξωτερικό καλώδιο ΠΕΤ σε σπιράλ απο την χελώνα σε νέα θέση στο πατάρι
    αλλάξει ενα-δυο UTP απο τα θυροτηλέφωνα
    να νοικοκυρέψει τον παλιό χώρο, παλιά καλώδια, ρεγκλέτες κτλ

    Παρακαλώ ΠΜ
    Αγαπάτε αλλήλους!

  6. #3441
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βασικα γραψτε να το δουμε και αλλοι γιατι πολλοι σκαρτοι υπαρχουν . Αν και χειροτερους απατεωνες αλητες απο αυτους που μου εστειλε πριν χρονια η υπηρεσια ηλεκτρολογου της κοσμοτε δεν εχω δει

  7. #3442
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/10600
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Router
    Zyxel
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρετε κανένα ηλεκτρολόγο στο Ηράκλειο που να μπορεί να

    περάσει ένα εξωτερικό καλώδιο ΠΕΤ σε σπιράλ απο την χελώνα σε νέα θέση στο πατάρι
    αλλάξει ενα-δυο UTP απο τα θυροτηλέφωνα
    να νοικοκυρέψει τον παλιό χώρο, παλιά καλώδια, ρεγκλέτες κτλ

    Παρακαλώ ΠΜ
    Φίλε mpokeras αν βρεις κάποιον και σου βγει καλός, ενημέρωσε μας γιατί κι εγώ ψάχνω κάποιον που να ξέρει τι κάνει...

  8. #3443
    Εγγραφή
    30-12-2021
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου έχει δώσει δώρο απεριόριστα προς κινητά στο σταθερό η Cosmote ?
    Ναι αρχές Απρίλη μου είπε ενεργοποιήθηκε αυτό που λες.

  9. #3444
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Λοιπόν στο κέντρο της πόλης έχουν ενεργοποιηθεί ένα σωρό καμπίνες και οι εταιρίες κάνουν την πάπια.

    Παράδειγμα, η καμπίνα 335 στην Καρδιωτίσσης έχει ενεργοποιηθεί, το site της WIND δίνει διαθεσιμότητα εδώ και ένα μήνα+, δηλωμένο ενδιαφέρον αναβάθμισης στην NOVA, ειδοποίηση καμία.
    Το site της VODAPHONΕ καμιά πληροφορία, τηλεφωνικά μια από τα ίδια!

    Η NOVA ξύπνησε όταν σε τηλεφώνημα μου τους είπα ότι θα φύγω για WIND, με πήραν μετά από λίγο και μου επιβεβαίωσαν διαθεσιμότητα μέχρι 200ρα. Προχώρησα και μετά από μια βδομάδα είχα την καινούρια γραμμή. Προς μεγάλη μου έκπληξη, καθότι το σπίτι παλιό και η καλωδίωση 30+ ετών, η 100ρα γραμμή τερματίζει!!!! Τηλεφωνική γραμμή πλέον ευρυζωνική.

    Συμπεράσματα.

    1. Δεν τους καίει να ενημερώσουν τον κόσμο γιατί η μετάβαση σε VDSL σημαίνει φθηνότερα πακέτα. Ψάχνουν για καινούριους πελάτες. Στην περίπτωση μας απο 36 πήγαμε στα 29 ευρώ κι απο τα μίζερα 4 μβιτ στα 100 μβιτ.

    2. Αυτή η απάτη με τις χρεώσεις στα 13ΧΧΧ πρέπει να σταματήσει. Διαπίστωσα με πικρό τρόπο, ότι συμφέρει πιο καλά να παίρνεις ρόζ γραμμές και να λές τον πόνο σου σε ακόλαστες καλόγριες, που διψούν για δράση, παρά να μιλήσεις στο τηλεφωνικό κέντρο άλλης εταιρίας. Πριν κάνω την αλλαγή απο COSMOTE σε WIND στην μία απο τις δύο γραμμές, η COSMOTE χρέωνε τα άντερά της όταν μιλούσα με την WIND. Μετά η WIND με τάραξε στις χρεώσεις όταν μιλούσα με NOVA και VODAPHONΕ για το θέμα της δευτερης γραμμής (αυτής στο κέντρο). Συνολικά με χρέωσαν η μέν COSMOTE γυρω στα 25 ευρώ για τέτοιες συνομιλίες και η δε WIND στα 21 ευρώ. Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί έχουν ειδικές χρεώσεις αυτές οι γραμμές, τι το ειδικό έχουν και γιατί οι πάροχοι δεν παρέχουν ένα συνηθισμένο αριθμό τύπου 210ΧΧΧΧΧΧΧ για τέτοιες περιπτώσεις; Μήπως είναι μέρος της εγκάρδιας συνεννόησης που διατηρούν μεταξύ τους;
    Αγαπάτε αλλήλους!

  10. #3445
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν λέμε για το Αριάδνη,
    ναι αυτή αναφέρεται στην λίστα της Wind από τον Ιανουάριο.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  11. #3446
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Μενω διπλα στην πλατεια Σινανη,εχω βαλει wind 50αρα απο τον νοεμβριο!Εχουν περασει απο το σπιτι μου 3 φορες ατομα της wind να μου πουνε οτι υπαρχει οπτικη ινα στην περιοχη μου.
    Με τον ενα πηγα να μαλωσω ασχημα οταν επεμενε οτι εχουν σκαψει ακομα και εξω απο το σπιτι μου ενω στην ουσια δεν εχει σκαψει κανεις!!
    Προχθες ηρθε ο τριτος και μου ειπε οτι εχει οπτικη ινα κανονικα στην περιοχη μου,εγω δεν εχω δει να σκαβει κανεις παντως!!

    Επειδη δεν γνωριζω,η οπτικη περναει ασχετα εαν καποιος εχει ζητησει να του βαλουν ή την περνανε μονο εαν ζητηθει απο πελατη;!

  12. #3447
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIXALIS1982KRITI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μενω διπλα στην πλατεια Σινανη,εχω βαλει wind 50αρα απο τον νοεμβριο!Εχουν περασει απο το σπιτι μου 3 φορες ατομα της wind να μου πουνε οτι υπαρχει οπτικη ινα στην περιοχη μου.
    Με τον ενα πηγα να μαλωσω ασχημα οταν επεμενε οτι εχουν σκαψει ακομα και εξω απο το σπιτι μου ενω στην ουσια δεν εχει σκαψει κανεις!!
    Προχθες ηρθε ο τριτος και μου ειπε οτι εχει οπτικη ινα κανονικα στην περιοχη μου,εγω δεν εχω δει να σκαβει κανεις παντως!!

    Επειδη δεν γνωριζω,η οπτικη περναει ασχετα εαν καποιος εχει ζητησει να του βαλουν ή την περνανε μονο εαν ζητηθει απο πελατη;!
    Αυτοί που πέρασαν είναι συνεργάτες της Wind, με στόχο να πάρουν πελάτες για τις νέες καμπίνες.
    Δυστυχώς δεν ξέρουν τι πουλάνε και παίρνουν αρκετές ελευθερίες όταν το περιγράφουν.
    Η μόνη οπτική που έχει περάσει είναι αυτή που πάει στην καμπίνα, για FTTH. Αυτή χρειάζεται άδεια μόνο από το Δήμο (και ανάθεση από ΕΕΤΤ).
    Για FTTH πάλι το σκάψιμο στο δρόμο γίνεται με άδεια από τον Δήμο, αλλά για να μπει στο σπίτι σου πρέπει να κάνεις αίτηση. Στο Ηράκλειο δεν έχει ακόμα FTΤΗ, αλλά ετοιμάζεται:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...84%CE%B7%CF%82

  13. #3448
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί που πέρασαν είναι συνεργάτες της Wind, με στόχο να πάρουν πελάτες για τις νέες καμπίνες.
    Δυστυχώς δεν ξέρουν τι πουλάνε και παίρνουν αρκετές ελευθερίες όταν το περιγράφουν.
    Η μόνη οπτική που έχει περάσει είναι αυτή που πάει στην καμπίνα, για FTTH. Αυτή χρειάζεται άδεια μόνο από το Δήμο (και ανάθεση από ΕΕΤΤ).
    Για FTTH πάλι το σκάψιμο στο δρόμο γίνεται με άδεια από τον Δήμο, αλλά για να μπει στο σπίτι σου πρέπει να κάνεις αίτηση. Στο Ηράκλειο δεν έχει ακόμα FTΤΗ, αλλά ετοιμάζεται:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...84%CE%B7%CF%82
    Ok αρα να υποθεσω πουλανε οπτικη σε περιπτωση που εχεις θεμα με την γραμμη,γιατι πριν μου πει για το σκαψιμο με ρωτησε ποσο πιανω,του λεω εχω 50αρα,κλειδωνει στον router στα 55 και κατεβαζω με 60-62!
    Μου λεει ολο εκπληξη,παει τοσο καλα εε;
    Ναι του λεω και μετα αρχισε για τα σκαψιματα και κονταψα να τρελαθω οταν ελεγε εχουν σκαψει και απλα δεν το ειδα!!
    Τα αλλα 2 παιδια ηταν μια χαρα ευγενικα και απλα εφυγαν αφηνοντας πληροφοριες εαν ηθελα κατι αλλο απο την wind!!

    Σε ευχαριστω πολυ

  14. #3449
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIXALIS1982KRITI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok αρα να υποθεσω πουλανε οπτικη σε περιπτωση που εχεις θεμα με την γραμμη,γιατι πριν μου πει για το σκαψιμο με ρωτησε ποσο πιανω,του λεω εχω 50αρα,κλειδωνει στον router στα 55 και κατεβαζω με 60-62!
    Μου λεει ολο εκπληξη,παει τοσο καλα εε;
    Ναι του λεω και μετα αρχισε για τα σκαψιματα και κονταψα να τρελαθω οταν ελεγε εχουν σκαψει και απλα δεν το ειδα!!
    Τα αλλα 2 παιδια ηταν μια χαρα ευγενικα και απλα εφυγαν αφηνοντας πληροφοριες εαν ηθελα κατι αλλο απο την wind!!

    Σε ευχαριστω πολυ
    Προς αποφυγή παρεξήγησης: Σου "πουλάνε" αυτό που έχεις ήδη, εάν παίρνεις VDSL από την καμπίνα και όχι από Αστικό Κέντρο.

  15. #3450
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς αποφυγή παρεξήγησης: Σου "πουλάνε" αυτό που έχεις ήδη, εάν παίρνεις VDSL από την καμπίνα και όχι από Αστικό Κέντρο.
    Ναι καταλαβα τι εννοεις.

Σελ. 230 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 210220225228229230231232235240250 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας