Σελ. 253 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 233243248251252253254255258263 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.781-3.795 από 4031
  1. #3781
    Εγγραφή
    12-01-2022
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12564 kbps/1020 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel AMG1302-T11C
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ηδη ασπριζουν....

    Προχτες μιλησα με support της Wind στο twitter για ενα τεχνικο θεμα και επι τη ευκαιρια τους ρωτησα για την ολη φαση με την καμπινα μου. Απο κει εβαλαν αιτημα να μιλησω με το τμημα προσφορων(?!?!). Τους λεω δεν θελω προσφορα, πληροφοριες θελω για το ποτε ειναι να δρομολογηθει η καμπινα που *θα* συνδεθω. Μου λενε μην ανησυχειτε αυτοι θα ξερουν....
    Μιλαω μετα με τμημα προσφορων και με ρωτανε στοιχεια για να μου πουν ο,τι λεει το site, τους λεω ρε παιδια, η ερωτηση ειναι σαφης, θελω απλα να μαθω αν υπαρχει καποιο προγνωστικο για την καμπινα και ποτε το εχετε, δεν ρωταω για διαθεσιμοτητα τωρα αλλα απλα να ξερω να μην περιμενω μεχρι τοτε και γνωριζοντας οτι μπορει να ειναι κ λαθος τοτε (τουλαχιστον δεν θα περιμενω τσαμπα αν μου λεγανε πχ Q3 2023), μου λεει η κοπελια οταν υπαρχει ενημερωση θα ενημερωθειτε. Της λεω 2 φορες στειλατε ενημερωση κατ'οικον οταν κ καλα ειχε καλυψη και τις δυο φορες ηταν λαθος, δεν το εμπιστευομαι πλεον.

    Μου λεει δεν υπαρχει κανενας που να ξερει. (Αυτο μου το ειπαν 2-3 ατομα γτ ολη μερα μιλησα σε τουλαχιστον 7...με κανανε ping pong απο δω κ απο κει).
    Της λεω γινεται να μην υπαρχει καποιο αρμοδιο τμημα στην εταιρεια τη στιγμη που η Wind εχει αναλαβει το εργο στο Ηρακλειο. Πως δρομολογουνται τα εργα δλδ?
    Τι φαση? Εκμεταλλευονται καλικαντζαρους τα βραδυα να δουλευουν και βρισκουν σημειωμα το πρωι "Ετοιμες οι χ καμπινες, μπορειτε να πουλησετε"? Ως δια μαγειας ενημερωνονται για νεες ενεργοποιησεις?
    Επισης ως δια μαγειας ξερουν οι τεχνικοι να πανε να στησουν καμπινες, ο δημος να παει να σκαψει για να ερθει η ΔΕΗ να βαλει κολονακι για ρευμα?

    Απελπισια σκετη εχει καταντησει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος npatch : 14-11-22 στις 11:24.

  2. #3782
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Διόρθωση λοιπόν... δεν υπάρχει κανείς που να ξέρει από αυτούς με τους οποίους μπορούμε να μιλήσουμε εμείς οι πελάτες.. παντού τα ίδια είναι και για FTTC και για FTTH, δυστυχώς.
    Και καθόμαστε και ατενίζουμε περιμένοντας μπας και δούμε κανα συνεργείο και αρχίσουμε και αποκτάμε ελπίδες..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  3. #3783
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npatch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηδη ασπριζουν....

    Προχτες μιλησα με support της Wind στο twitter για ενα τεχνικο θεμα και επι τη ευκαιρια τους ρωτησα για την ολη φαση με την καμπινα μου. Απο κει εβαλαν αιτημα να μιλησω με το τμημα προσφορων(?!?!). Τους λεω δεν θελω προσφορα, πληροφοριες θελω για το ποτε ειναι να δρομολογηθει η καμπινα που *θα* συνδεθω. Μου λενε μην ανησυχειτε αυτοι θα ξερουν....
    Μιλαω μετα με τμημα προσφορων και με ρωτανε στοιχεια για να μου πουν ο,τι λεει το site, τους λεω ρε παιδια, η ερωτηση ειναι σαφης, θελω απλα να μαθω αν υπαρχει καποιο προγνωστικο για την καμπινα και ποτε το εχετε, δεν ρωταω για διαθεσιμοτητα τωρα αλλα απλα να ξερω να μην περιμενω μεχρι τοτε και γνωριζοντας οτι μπορει να ειναι κ λαθος τοτε (τουλαχιστον δεν θα περιμενω τσαμπα αν μου λεγανε πχ Q3 2023), μου λεει η κοπελια οταν υπαρχει ενημερωση θα ενημερωθειτε. Της λεω 2 φορες στειλατε ενημερωση κατ'οικον οταν κ καλα ειχε καλυψη και τις δυο φορες ηταν λαθος, δεν το εμπιστευομαι πλεον.

    Μου λεει δεν υπαρχει κανενας που να ξερει. (Αυτο μου το ειπαν 2-3 ατομα γτ ολη μερα μιλησα σε τουλαχιστον 7...με κανανε ping pong απο δω κ απο κει).
    Της λεω γινεται να μην υπαρχει καποιο αρμοδιο τμημα στην εταιρεια τη στιγμη που η Wind εχει αναλαβει το εργο στο Ηρακλειο. Πως δρομολογουνται τα εργα δλδ?
    Τι φαση? Εκμεταλλευονται καλικαντζαρους τα βραδυα να δουλευουν και βρισκουν σημειωμα το πρωι "Ετοιμες οι χ καμπινες, μπορειτε να πουλησετε"? Ως δια μαγειας ενημερωνονται για νεες ενεργοποιησεις?
    Επισης ως δια μαγειας ξερουν οι τεχνικοι να πανε να στησουν καμπινες, ο δημος να παει να σκαψει για να ερθει η ΔΕΗ να βαλει κολονακι για ρευμα?

    Απελπισια σκετη εχει καταντησει.
    Εάν η καθυστέρηση είναι λόγω ηλεκτροδότησης, δεν μπορεί να γίνει καμία πρόβλεψη...
    Έχεις βρει σε ποιο KV του ΟΤΕ είσαι; Στο Excel με τις ενεργοποιήσεις της Wind γράφει έστω μία ενδεικτική ημερομηνία;
    Έκανα μία γρήγορη αναδρομή στα μηνύματά σου, αλλά δεν είδα εάν το έχεις αναφέρει.

  4. #3784
    Εγγραφή
    12-01-2022
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12564 kbps/1020 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel AMG1302-T11C
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το προβλημα ειναι οτι κανεις δεν μπορει να επιβεβαιωσει οτι ειναι ηλεκτροδοτησης. Μπορει να αργει πχ το συνεργειο του δημου που εμπλεκεται για το σκαψιμο/μπαλωμα επειδη πχ αυτο τον καιρο βαζανε σωληνες νερου σε καποιες περιοχες και αλλαζανε περιοχες να τραβανε νερο απο Αποσελεμι....λεω τωρα ενα παραδειγμα. Αλλα και αυτο εικασια θα ταν. Το οτι δεν υπαρχει κανεις να μπορει να σου απαντησει σε κατι τετοιο ειναι το προβλημα.

    Το καφαο του ΟΤΕ ειναι μαχ 3 μετρα διπλα απτην εν λογω καμπινα Wind. Στο excel γραφει εδω κ 2 updates Pending( τα οποια updates γινονται με αρκετους μηνες διαφορα, δεν ειναι κατι π ανανεωνεται τακτικα, αν δεν κανω λαθος τελευταιο ηταν Δεκ.2021). Αν ειχε ενδεικτικη ημερομηνια δεν θα χρειαζοταν να το ψαχνω απο Wind. Εχει περασει το 2022 κ ακομα ενδεικτικη ημερομηνια δεν υπαρχει. Και ενδεικτικο Quarter θα ταν οκ. Επισης δεν υπαρχει. Αν παρατηρησεις δεν ζητησα ημερομηνια ενεργοποιησης αλλα *προγνωστικο*. Ποτε πιστευουν οτι θα παραδωθει. Και δεν υπαρχει αποτι φαινεται και καποιος σε ολη τη Wind που να μπορει να σου απαντησει.

    Λογικα θα το ανεφερα αλλα επρεπε να πας πιο πισω. Νομιζω εχω ρωτησει το Pending τι σημαινει εδω μεσα.

    Γενικα δεν εμπνεει καθολου εμπιστοσυνη οταν η εταιρεια σου λεει κανεις δεν ξερει τη στιγμη που θες μια ενημερωση και οχι απαραιτητα "θελω ενεργοποιηση τωρα", που οκ καταλαβαινω μεχρι σε ενα σημειο γτ μπορει να μην θελουν να απαντησουν σε τετοια ερωτηματα, αλλα οταν τους λες ξεκαθαρα οτι δεν με ενδιαφερει να μου πειτε κατι δεσμευτικο για το ποτε θα τελειωσει η καμπινα αλλα πειτε μου να ξερω τουλαχιστον να μην περιμενω τσαμπα πχ μεχρι το Χ σημειο στο μελλον, μιας και νωριτερα απ αυτο δεν παιζει να ενεργοποιηθει.

  5. #3785
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Κατα πασα πιθανοτητα δεν γνωριζουν αλλα και να γνωριζαν παλι δε θα σου ελεγαν ακριβως μην τυχον και σε χασουν εαν σου δωσουν μια ημερομηνια και ειναι μακρινη,υποθετω!
    Οταν ειχα κανει την αιτηση αλλαγης παροχου περυσι,με πηρε μια κοπελα της νοβα για να με πεισει να μεινω και της λεω δεν εχω ουτως η αλλως υπομονη αλλα για πες σε ποσο καιρο θα εχω vdsl;
    Μου λεει μεχρι το γεναρη σιγουρα και λεω δεν παιζει να περιμενω αλλους 3 μηνες και εφυγα,νομιζω εδωσε στην περιοχη μου η Νοβα καπου τον Ιουνιο!
    Φιλος πηρε πριν ενα μηνα 100αρα απο τη Νοβα και περιμενε απο το μαιο!!

  6. #3786
    Εγγραφή
    12-01-2022
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12564 kbps/1020 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel AMG1302-T11C
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα δεν γινεται να μην ξερει καποιος στην εταιρεια που αναλαμβανει το εργο. Αυτοι καθοριζουν ποτε θα γινει τι..τωρα το αν υπαρχουν εξωτερικοι παραγοντες που επηρεαζουν το χρονο παραδοσης, ειναι λογικο κ αναμενομενο, αλλα πες το.

    Επισης τι να με χασουν? Το να τους παιρνω τηλεφωνο για τεχνικα προβληματα με την τωρινη συνδεση ή που δεν μου απαντανε στο επιμαχο θεμα, κερδιζουν την εμπιστοσυνη μου? Η' η εμπιστοσυνη μου παραμενει σταθερη?
    Το να πεις οτι "αυτη τη στιγμη το προγραμμα, το οποιο υποκειται σε αλλαγες μπλα μπλα, λεει 2ο τριμηνο του 2023" ειναι πολυ καλυτερη απαντηση απτο "δεν ξερουμε οταν ειναι ετοιμο ειναι ετοιμο" τη στιγμη που ο αλλος σε παιρνει τηλεφωνο γιατι η τωρινη του συνδεση ειναι χαλια.

    Τελος, προσφατα εφυγα απτην Cosmote για αντιστοιχους λογους. Με πηρανε να μου πουλησουν απ'τα κεντρικα τους 100αρα περυσι Σεπτεμβριο ενω η 50αρα μου κατοπιν μετακομισης στον παραλληλο δρομο ειχε πεσει στα 16 απ'τα 33 και δεν θελανε να κανουν μια σοβαρη μειωση στο συμβολαιο(που ηταν ηδη απ'τα ακριβα για 50αρα) και ειδικα τοτε το χρειαζομουν στη δουλεια (αν εκανα υποβαθμιση απο VDLS σε ADSL2+, θα μου μειωνοταν το upload στο μισο).
    Και τωρα ειναι να αρχισω νεα δουλεια κ ξερω οτι θα πρεπει να πηγαινοερχομαι σε φιλους με καλυτερες συνδεσεις που κ που για να στειλω ενα μεγαλο zip πχ. και να μην παει ωρες αργοτερα.

    Και να θελω αλλη οδος δεν υπαρχει. Μονο η οπτικη που περναει η Wind τωρα.

    ΥΓ: Οσον αφορα αυτο που σου πε η κοπελα της Νοβα. Το λαθος ηταν στο πως στο πε. Και εμενα κοπελα σε υποκαταστημα Wind, οταν πηγα για την δικη μου αιτηση αλλαγης παροχου, μου πε για την περιοχη μου οτι θα χα μεχρι το καλοκαιρι μαλλον. Αλλο ομως να σου πουν "σιγουρα οχι πριν" και αλλο να σου πουν "σιγουρα μεχρι". Γιατι προφανως καμια απ'τις δυο κοπελες δεν ηταν αρμοδια για να πει κατι τετοιο, ουτε και τσεκαρε καποιο συστημα που εμφανιζει λεπτομερειες για την εκαστοτε καμπινα κτλ κτλ. Το μονο που μπορουν να δουν ειναι που εχει καμπινα και να εχει καλυψη. Αυτο ειναι το μεγα λαθος κατ'εμε, οτι κανεις δεν μπορει να δωσει τετοιες λεπτομεριες. Ειτε η κοπελα καταλαβαινοντας οτι παει να σε χασει απο πελατη θα σου πει βλακεια για να σε κρατησει, που θα βγει σε κακο αργοτερα οταν το παρεις χαμπαρι ειτε δε θα σου πει τπτ, που παλι μπορει ευκολα να βγει σε κακο οταν φτασεις στο αμην. Οποτε γιατι να μην σου πει κατι ειλικρινα εξ αρχης, ξεκαθαριζοντας οτι αυτο μπορει να αλλαξει στην πορεια για διαφορους λογους? Προτιμας σαν καταναλωτης να σου δινουν μια απαντηση που σου λυνει απορειες ακομα κ αν δεν σαρεσει? Η' να μην σου λενε τπτ απολυτως? Για μενα προσωπικα το πρωτο ειναι καλυτερο. Ακομα και οταν στην Κοσμοτε μετα την μετακομιση το site ελεγε οτι εχει η νεα μου οδος καλυψη για 50 και μετα απο πολλες συνομιλιες ενας απτο τμημα βλαβων στην Αθηνα μου ειπε οτι η καλυψη στο site εμφανιζε θετικο αν >80% της περιοχης ειχε καλυψη. Και ακομα κ που νευριασα οταν το μαθα γτ σε βαζουν να γραψεις λεπτομεριες για την οδο αλλα σου λενε μπαρουφες στο αποτελεσμα, εμεινα. Αυτο που με εστειλε στην πορτα της εξοδου ηταν οταν τους πηρα τηλ με εγκεκριμενη αιτηση ανεφικτοτητας για να μου κανουν καλυτερη τιμη, μου λενε μονο 5 ευρω μπορουμε να σας κοψουμε. Τη στιγμη που πληρωνα 40 για μια συνδεση που ηταν <50% της ονομαστικης και προφανως οταν στα 36 πλεον δινουν 100αρες, αυτη η μειωση προφανως ειναι για γελια. Οπως εγραψα παραπανω ομως, δεν μπορουσα να κανω υποβαθμιση σε 24, γτ θα ταν ακομα λιγοτερα αυτα που θα πιανα και δεν θα βολευε για την δουλεια μου. Του στυλ, ωστε δεν σας καιγεται καρφακι να με κρατησετε σαν πελατη. Οποτε εφυγα. Λεω αν ειναι να υποβαθμισω σε 24, τουλαχιστον ας παω καπου που θα ναι κ φτηνοτερο(ειτε στα 24 ειτε στα 100 αργοτερα). Προφανως και η Wind δεν ειναι καλυτερη αλλα και να θελα δεν υπαρχει αλλη διεξοδος. Εντομεταξυ απτην αλλη στην Cosmote μου λεγανε και για Home Booster το οποιο δεν μαρεσε τοσο και θα αυξανε και την τιμη που πληρωνα καμποσο που ηταν ηδη υψηλη δεδομενης και περιοχης δλδ.

  7. #3787
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Εχεις αγανακτησει και σε καταλαβαινω απολυτα!!
    Ημουν στη νοβα 8 χρονια,η γραμμη adsl ηταν παντα στα 12 με 13 ολα τα χρονια.Το γεναρη του 21 κανει μια διακοπη ρευματος,επανερχεται το ρευμα και παρατηρω χαμηλη ταχυτητα.
    Κοιταζω στη σελιδα του router και δεχνει οτι εχει κλειδωσει στα 7,5.Κανω restart τιποτα τα ιδια.Το αφηνω μια δυο μερες παλι τα ιδια μεχρι 8 πηγαινε!
    Μιλαω με τεχνικη εξυπηρετηση και μου λενε βλεπω οτι εχει ενα θεμα ο συγχρονισμος και επεσε στα 8.Ρωταω θα φτιαξει αυτο; Μου λεει καποια στιγμη μονο του!
    Οποτε κοβοταν το ρευμα μετα στην επαναφορα κλειδωνε στα 13 μετα απο 2-3 ωρες επεφτε στα 8!
    Ξαναμιλαω με τεχν. εξυπη. και μου λεει περιεργο αλλα θα φτιαξει μονο του!
    Δεν εφτιαξε ποτε,εβλεπα τα εργα λεω καποια στιγμη θα παρουμε vdsl,γνωριζω κοπελα στη Νοβα μου λεει μπεσα δεν ξερω ποτε θα παρουμε γραμμες!
    Νοεμβριο του 21 μου χτυπανε την πορτα απο τη Wind,μου λεει μεχρι 130 παει η γραμμη σου εγγυημενα λεω οκ βαζω 50αρα δοκιμαστικα και μετα βλεπουμε,απο την πρωτη μερα κλειδωνει στα 55 και εχω δει τη γραμμη να πιανει 62 στο κατεβασμα!

    Η κοπελα που μιλησα στο τηλε. για την αλλαγη παρουχου ηταν πολυ ευγενικη και προσπαθουσε να με πεισει να μην φυγω.Μου εκανε και δωρο ειτε το full sports ειτε το full cinema για 6 μηνες!Εκει καταλαβα οτι δεν παιζει να παρω το γεναρη vdsl.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MIXALIS1982KRITI : 14-11-22 στις 21:00.

  8. #3788
    Εγγραφή
    12-01-2022
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12564 kbps/1020 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel AMG1302-T11C
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προφανως η απαντηση αυτη που σου δωσανε ηταν απαραδεκτη. Αντι να σου πουν πχ οι διακοπες δημιουργουν προβληματα στα μηχανηματα του δικτυου ή στον εξοπλισμο σου στο σπιτι κτλ, ή οτι θα στειλουμε εναν τεχνικο να ελεγξει τη συνδεση σας στην εισοδο της κατοικιας και το ρουτερ σε περιπτωση που βρεθει που υπαρχει το προβλημα, που τουλαχιστον δειχνει οτι παιρνουν σοβαρα το προβλημα σου, σου παν κατι αοριστο για να σε ξεφορτωθουν. Φαουλ.
    Ακομα και να σου λεγανε δεν ξερουμε, θα χρειαστει να το κοιταξουμε παραπανω, παλι θα ηταν καλυτερο απο αυτο που σου παν.

    Επισης οπως ειπα κ σε προηγουμενο ποστ, αυτοι που ερχονται στην πορτα σου για να σου πουλησουν πακετο, δεν εχουν οι ιδιοι σωστη ενημερωση. Δυο μου ηρθαν και δεν ηξεραν καν που ηταν η καμπινα, ποσο μαλλον οτι οντως δεν ειχε καλυψη. Γιατι προφανως ειναι λαθος οργανωμενο το ολο πραμα. Δεν γινεται να στελνεις ατομα στην πορτα, να γινονται συμβολαια, να αναγκαζεις τον αλλο να κανει υποβαθμιση και μετα να περιμενεις οτι θα σου εχει κ εμπιστοσυνη ή οτι θα θελει να παραμεινει μετα (αν εχει δλδ καλυτερη επιλογη). Και μετα συζηταμε για το οτι το να σου πει μια ειλικρινη απαντηση θα ριξει την εμπιστοσυνη σου απεναντι στην εταιρεια......σορρυ αλλα δεν μου βγαζει νοημα αυτο.

    Επισης ταζουν αλλα πακετα αντι να σου πουν οτι πχ εχουμε την επιλογη να σου πιστωσουμε Χ χρηματα στον επομενο λογαριασμο σαν refund λογω τεχνικων προβληματων. ΠΟΤΕ. Κατα τα αλλα οταν εγω ηταν να αποφυγω τη ρητρα, ειδαν οτι επρεπε να μου επιστρεψουν χρηματα στον τελευταιο λογαριασμο γτ δεν ηταν πληρης μηνας και μου πιστωσανε χ μερες. Ολα γινονται. Αλλα με το να σου δωσει 6 μηνες μια δωρεαν υπηρεσια, μπορει εσυ στο τελος να αποφασισεις να το κρατησεις οποτε ++++ για αυτους, χωρις να πληρωσεις λιγοτερα στο υπαρχον συμβολαιο internet.

  9. #3789
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    καλα ναι,εδω ειχα θεμα με την αναγνωριση κλησης ηρθε τεχνικος να ελεγξει,μεσα στο σπιτι ολα οκ και παμε εξω,του λεω πριν 2 μερες ηρθε τεχνικος του οτε να κοιταξει τη γραμμη της αδελφης μου και μου ειπε τελικα εφταιγε ο τεχνικος του Οτε που ηρθε και κοιταξε τη γραμμη της αδελφης μου (μενει στον πανω οροφο απο μενα) οταν βγηκε ο λογαριασμος ειχα χρεωθει 20 ευρω για τον τεχνικο για το προβλημα που δημιουργησε ο Οτε οταν κοιταξε τις γραμμες!
    Δεν ασχοληθηκα γιατι ημουν στο τερμα και λεω υπομονη και θα φυγεις σε λιγο καιρο ασε που παιζει να ακουγαν πολλα καντηλια!!
    Τα ατομα που ηρθαν τοτε απο τη Wind τα κρατησα σχεδον μια ωρα,μου εξηγουσαν τα παντα πηρε και τεχνικο να μου πει για τη γραμμη!
    Ισως ημουν τυχερος τι να πω,πρωτη φορα το εκανα με υπαλληλο στην πορτα,παντα σε καταστημα πηγαινα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MIXALIS1982KRITI : 14-11-22 στις 22:55.

  10. #3790
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ήρθε η ώρα της ανανέωσης συμβολαίου η της φορητότητας σε άλλο πάροχο. Σε τρείς μήνες λήγει το συμβόλαιο με την WIND για fttc ούτε λόγος καθότι παίρνω από ΑΚ για ftth (το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε; ). Για πείτε γνώμες,μου ζητάει η WIND 26€ απεριόριστα όλα σκέφτομαι για NOVA 23€ και 3 μήνες δωρεάν το αδερφάκι της αλλά δεν υποστηρίζει έως 50 αλλά και τα έως 50 που έχω τώρα δεν φτάνουν. Από ΟΤΕ είχα κάνει μια βόλτα αλλά και από κει έως 42 μου έδινε. Τι λέτε ;

  11. #3791
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθε η ώρα της ανανέωσης συμβολαίου η της φορητότητας σε άλλο πάροχο. Σε τρείς μήνες λήγει το συμβόλαιο με την WIND για fttc ούτε λόγος καθότι παίρνω από ΑΚ για ftth (το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε; ). Για πείτε γνώμες,μου ζητάει η WIND 26€ απεριόριστα όλα σκέφτομαι για NOVA 23€ και 3 μήνες δωρεάν το αδερφάκι της αλλά δεν υποστηρίζει έως 50 αλλά και τα έως 50 που έχω τώρα δεν φτάνουν. Από ΟΤΕ είχα κάνει μια βόλτα αλλά και από κει έως 42 μου έδινε. Τι λέτε ;
    Στα "έως" κάνε την αναγωγή στο μέγιστο:
    Τα "έως 24" είναι ADSL και πρέπει να τα αποφύγεις.
    Τα πάνω από "έως 24" είναι VDSL και όποιο πάροχο και να διαλέξεις θα έχεις παραπλήσια ταχύτητα κλειδωματος. Έτσι τα "έως 30" και τα "έως 40" είναι τεχνικά όμοια και δεν έχεις λόγο να προτιμήσεις πάροχο βάσει αυτού του αριθμού.
    Εξαίρεση είναι η Vodafone, που δίνει ακόμη πρόγραμμα VDSL 30Mbps από AK, που ακόμη και να πιάνεις πχ 35Mbps βάζουν κόφτη στα 30. Και πάλι είναι σημαντικά προτιμότερο από ADSL.
    Μεταξύ των επιλογών που έθεσες, εγώ σήμερα θα διάλεγα τη Nova, ούτως ή άλλως μέσα στη διάρκεια του συμβολαίου θα γίνεις πελάτης Nova-Wind. Σε 3 μήνες μπορεί να βρεις καλύτερη επιλογή και πιθανόν Nova/Wind να δίνουν ίδια συμβόλαια.

  12. #3792
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα τηλέφωνο NOVA αλλά δεν υποστηρίζει έως 50 η WIND με έχει πρήξει ότι λήγει το συμβόλαιο μου σε τρεις μήνες και αν θέλω να ανανεώσω με 26€ ούτε ευρώ πιο κάτω τους είπα αν δεν ανανεώσω τι γίνεται και μου απάντησαν ότι η τιμή καταλόγου είναι 26€ αλλά μπορεί να ανέβει κάποια στιγμή παραπάνω αυτό δεν το κατάλαβα. Τι θέλει να πει ο ποιητής ;

  13. #3793
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τηλέφωνο NOVA αλλά δεν υποστηρίζει έως 50 η WIND με έχει πρήξει ότι λήγει το συμβόλαιο μου σε τρεις μήνες και αν θέλω να ανανεώσω με 26€ ούτε ευρώ πιο κάτω τους είπα αν δεν ανανεώσω τι γίνεται και μου απάντησαν ότι η τιμή καταλόγου είναι 26€ αλλά μπορεί να ανέβει κάποια στιγμή παραπάνω αυτό δεν το κατάλαβα. Τι θέλει να πει ο ποιητής ;
    Ότι εάν ανανεώσεις θα πληρώνεις 26€ και θα είσαι δεσμευμένος, ενώ εάν δεν ανανεώσεις θα πληρώνεις 26€ και φεύγεις όποτε θέλεις.
    Δύσκολη απόφαση

  14. #3794
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι αλλά γιατί μου είπε ότι το 26 μπορεί να πάει παραπάνω ενώ η τιμή καταλόγου είναι 26 ;

  15. #3795
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά γιατί μου είπε ότι το 26 μπορεί να πάει παραπάνω ενώ η τιμή καταλόγου είναι 26 ;
    Εάν αλλάξει η τιμή καταλόγου, θα αλλάξει και η τιμή σε σύμβαση αορίστου χρόνου.
    Αντίθετα, εάν έχεις ορισμένου χρόνου συνήθως δεν σου κάνουν τιμολογιακές αλλαγές πριν τη λήξη. Εάν σου κάνουν, και εκεί μπορείς να φύγεις αζημίως, όπως και στην αορίστου.

Σελ. 253 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 233243248251252253254255258263 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας