Σελ. 28 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 4031
  1. #406
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξέρω αυτό αλλά από τεχνικό που ρώτησα κατά πάσα πιθανότητα εκεί θα γίνει το νέο καφαο με vdsl από Θερίσου με οπτική ίνα FTTC.
    Αυτό το ανέφερε τεχνικός ποιας εταιρίας; Χρονοδιαγράμματα σου είπε ;

  2. #407
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τεχνικός του ΟΤΕ αλλά το πότε δεν ξέρει κανείς. Έχει πάρει παράταση από ότι έμαθα τελικά η WIND αλλά πότε θα ξεκινήσει το σκάψιμο .... Ουδείς γνωρίζει.

  3. #408
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεχνικός του ΟΤΕ αλλά το πότε δεν ξέρει κανείς. Έχει πάρει παράταση από ότι έμαθα τελικά η WIND αλλά πότε θα ξεκινήσει το σκάψιμο .... Ουδείς γνωρίζει.
    Αλλάξανε γραμμή; Μέχρι πρότινος έλεγαν πως θα παραιτηθει η Wind από το Ηράκλειο. lol

  4. #409
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλάξανε γραμμή; Μέχρι πρότινος έλεγαν πως θα παραιτηθει η Wind από το Ηράκλειο. lol
    Εγώ αυτό που γνωρίζω είναι πως Βασιλειές πχ δεν θα έρθει Wind παρά θα συνεχίσει τα έργα ο Οτε.. Κέντρο ξέρω πως θα σκάψει η Wind
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  5. #410
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Και εμένα που με ενδιαφέρει Γάζι στα σύνορα με Ηράκλειο, με βάση των αριθμό στα ΚΑΦΑΟ , τα έχει παρει η WIND αλλά σύμφωνα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ η WIND δεν θα τα αναλάβει. Εγώ κρατάω στάση αναμονής. Δεν ξέρω και σε ποιο σημείο στην σελίδα της ΕΕΤΤ αναγράφονται οι ανακοινώσεις για καθυστερήσεις για να το τσεκάρω αν τυχών έχει εξαγγελθεί κάτι

  6. #411
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο κεντρο Αριαδνη δε βλεπω να κουναει φυλλο τι εργασιες θα κανουνε ; Θα ειναι το νεκροταφιο που θα πεταξουν ολες τις σαπιες adsl για να κανουν χωρο στα αλλα ;

  7. #412
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα που με ενδιαφέρει Γάζι στα σύνορα με Ηράκλειο, με βάση των αριθμό στα ΚΑΦΑΟ , τα έχει παρει η WIND αλλά σύμφωνα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ η WIND δεν θα τα αναλάβει. Εγώ κρατάω στάση αναμονής. Δεν ξέρω και σε ποιο σημείο στην σελίδα της ΕΕΤΤ αναγράφονται οι ανακοινώσεις για καθυστερήσεις για να το τσεκάρω αν τυχών έχει εξαγγελθεί κάτι
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/.../Announcments/

    Εννοείται πάντως ότι δεν προλαβαίνουν 450 καμπίνες στους ερχόμενους 3 μήνες, χωρίς να έχουν ξεκινήσει ακόμα...

  8. #413
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στη πόλη του ηρακλειου εχει αναλαβει η wind, στα χωρια, πχ Βασιλειές, εκει, ειναι εργα του ΟΤΕ, τα οποια μαλιστα εχουν καθυστερησει (εαν δεν κανω λαθος ο ΟΤΕ στην επαρχια του Ν.Ηρακλειου ειχε deadline εως Q4 2018).

    Στα συνορα γαζιου ηρακλειου, δηλαδη στη περιοχη ξηροπόταμος, εργα εχει κανει ο ΟΤΕ (παλια), και οπτικη ινα περασε η vodafone(αγνωστο το γιατι, αλλα τα φρεατια, γραφουν cyta-vodafone).

    Στο αριαδνη, εχει κανει ο ΟΤΕ πολλα εργα (η αλικαρνασσός βιπε, απο αυτο παίρνει, μεσω καμπινων vdsl).
    Στα νεα εργα ειναι δουλεια της Wind, οπου διπλα απο τη παλια καμπινα ADSL, θα παει να βαλει μια καμπινα (περιπου ιδιου μεγεθος) η wind, και θα ειναι για το vdsl.

    Στη Λ.Δημοκρατίας, απο την πλευρά του εργατικού κέντρου, δινει vdsl ο ΟΤΕ, απο το αστικο κεντρο(απεναντι απο το νεκροταφείο). Το οτι δινει απο το αστικο κεντρο και μπορει να εισαι στα 800m, σημαινει, οτι μπορεις να βαλεις 50αρα, αλλα θα πιανεις περιπου τα μισά.

    Παλαιότερα, οταν πρωτοήρθε το VDSL, στην Ελλαδα, τυχεροί ήταν αυτοί δίπλα στα αστικά κέντρα, που προφανώς είχαν vdsl και οι υπολοιποι τίποτα. Τώρα με τις καμπίνες, είναι πολύ πιθανό εαν κάποιος είναι στα όρια απο το αστικο κεντρο πχ 300-400m, να μην βαλουν καμπινα vdsl, και να εχει χαμηλοτερο συγχρονισμό.


    Και οι 28 σελιδες του θεματος, ειναι αερολογίες, απο εμας που θελουμε είτε να βλέπουμε fhd-4k streaming είτε από κάποιους που το χρειάζονται για εργασία.
    Δεν πιστεύω τίποτα, εαν δεν δω φωτογραφία στο νήμα αυτό, καμπίνας της Wind, και μπροστά από αυτή να υπάρχει μια εφημερίδα ΠΑΤΡΙΣ με προσφατη ημερομηνία. :P :P :P

  9. #414
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πορτα - πορτα πχ πας εργατικο και ρωτας γιαντα δεν εχετε vdsl ; . Αν ειναι απο το νεκροταφείο στον υπολογισμο 1700 μ ειναι κατω απο DSL

  10. #415
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη πόλη του ηρακλειου εχει αναλαβει η wind, στα χωρια, πχ Βασιλειές, εκει, ειναι εργα του ΟΤΕ, τα οποια μαλιστα εχουν καθυστερησει (εαν δεν κανω λαθος ο ΟΤΕ στην επαρχια του Ν.Ηρακλειου ειχε deadline εως Q4 2018).

    Στα συνορα γαζιου ηρακλειου, δηλαδη στη περιοχη ξηροπόταμος, εργα εχει κανει ο ΟΤΕ (παλια), και οπτικη ινα περασε η vodafone(αγνωστο το γιατι, αλλα τα φρεατια, γραφουν cyta-vodafone).

    Στο αριαδνη, εχει κανει ο ΟΤΕ πολλα εργα (η αλικαρνασσός βιπε, απο αυτο παίρνει, μεσω καμπινων vdsl).
    Στα νεα εργα ειναι δουλεια της Wind, οπου διπλα απο τη παλια καμπινα ADSL, θα παει να βαλει μια καμπινα (περιπου ιδιου μεγεθος) η wind, και θα ειναι για το vdsl.

    Στη Λ.Δημοκρατίας, απο την πλευρά του εργατικού κέντρου, δινει vdsl ο ΟΤΕ, απο το αστικο κεντρο(απεναντι απο το νεκροταφείο). Το οτι δινει απο το αστικο κεντρο και μπορει να εισαι στα 800m, σημαινει, οτι μπορεις να βαλεις 50αρα, αλλα θα πιανεις περιπου τα μισά.

    Παλαιότερα, οταν πρωτοήρθε το VDSL, στην Ελλαδα, τυχεροί ήταν αυτοί δίπλα στα αστικά κέντρα, που προφανώς είχαν vdsl και οι υπολοιποι τίποτα. Τώρα με τις καμπίνες, είναι πολύ πιθανό εαν κάποιος είναι στα όρια απο το αστικο κεντρο πχ 300-400m, να μην βαλουν καμπινα vdsl, και να εχει χαμηλοτερο συγχρονισμό.


    Και οι 28 σελιδες του θεματος, ειναι αερολογίες, απο εμας που θελουμε είτε να βλέπουμε fhd-4k streaming είτε από κάποιους που το χρειάζονται για εργασία.
    Δεν πιστεύω τίποτα, εαν δεν δω φωτογραφία στο νήμα αυτό, καμπίνας της Wind, και μπροστά από αυτή να υπάρχει μια εφημερίδα ΠΑΤΡΙΣ με προσφατη ημερομηνία. :P :P :P
    Δεν θα με χαλούσε να streamαρω 4Κ αλλά ο πραγματικός λόγος είναι πως είμαι συνδεμένος 3,7 χλμ εναέριο καλώδιο στον Αγ,Σύλλα με συγχρονισμό 3,5-5 max και αρκετά προβλήματα συχνά, οπότε εν έτη 2019 κάποια στιγμή αυτό πρέπει να αλλάξει, είτε το κάνει ο Οτε είτε η Wind είτε επιστρέψει από τις στάχτες της η Altec Telecoms εμένα το ίδιο μου κάνει :P
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  11. #416
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τη φορθνετ ξεχασες που δινει και δορυφορικο

  12. #417
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα είδα ένα συνεργείο του ΟΤΕ στην 62 μαρτύρων και μου είπαν ότι βάζουν οπτικές ίνες. Ξέρει κανείς κανένα νέο ;

  13. #418
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα από εχθές παρατηρώ ένα περίεργο πράγμα. Επειδή ασχολούμαι με το Streaming στο Twitch
    και τυχαίνει να κάνω και εγώ ο ίδιος Streams πριν 2 ημέρες δεν μπορούσα να το τρέξω πάνω από 2000 Bitrates και από εχθές
    μπορώ να το πάω μέχρι 6000 που είναι το όριο χωρίς Lag και χωρίς σφάλματα στο ίντερνετ. Να προσθέσω πως μένω Κνωσού και έχω 24 ADSL και την συνδυάζω με το Booster τις Cosmote. Ωστόσο έχω περίπου 6 μήνες το Booster

  14. #419
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Constantine4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα από εχθές παρατηρώ ένα περίεργο πράγμα. Επειδή ασχολούμαι με το Streaming στο Twitch
    και τυχαίνει να κάνω και εγώ ο ίδιος Streams πριν 2 ημέρες δεν μπορούσα να το τρέξω πάνω από 2000 Bitrates και από εχθές
    μπορώ να το πάω μέχρι 6000 που είναι το όριο χωρίς Lag και χωρίς σφάλματα στο ίντερνετ. Να προσθέσω πως μένω Κνωσού και έχω 24 ADSL και την συνδυάζω με το Booster τις Cosmote. Ωστόσο έχω περίπου 6 μήνες το Booster
    Βάλε και μια προειδοποίηση στην αρχή του μηνύματος σου μη το δουν άλλοι που δεν έχουν vdsl και τρελαθούν
    Το θέμα αυτό είναι αποκλειστικά για VDSL και γενικά καλώδια dsl
    Εδώ, υπάρχει θέμα αποκλειστικά για το booster.

  15. #420
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    https://maleviziotis.gr/2019/03/20/%...C%CE%B7%CE%B5/
    Νομίζω ότι το νεο ειναι εξαιρετικό καθώς θα προσθέσει ανταγωνισμό με τελικό ωφελημένο εμας, τους ταλαίπωρους πελάτες του Ηρακλείου Κρήτης που ως "βούγια" αποδεχόμαστε στωικά αυτή την κατάσταση η οποία παει πίσω την διασκέδαση αλλα κυρίως στην δική μου περίπτωση την δουλειά μας.

Σελ. 28 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας