Σελ. 163 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.431-2.445 από 4031
  1. #2431
    Εγγραφή
    06-07-2008
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συγγνωμη αν εχει χιλιοειπωθει, αλλα που μπορουμε να δουμε ποιες καμπινες εχουν ενεργοποιηθει ή ποτε θα ενεργοποιηθουν; Ψαχνω ανακοινωσεις στα site WIND και OTE αλλα δε βρίσκω κάτι.

  2. #2432
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalisperis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνωμη αν εχει χιλιοειπωθει, αλλα που μπορουμε να δουμε ποιες καμπινες εχουν ενεργοποιηθει ή ποτε θα ενεργοποιηθουν; Ψαχνω ανακοινωσεις στα site WIND και OTE αλλα δε βρίσκω κάτι.
    Στο Excel που θα βρεις εδώ.

    Διαφορετικά από τη φόρμα διαθεσιμότητας της Wind. Με το που ενεργοποιηθεί μια καμπίνα σε 1-2 μέρες δίχνει διαθεσιμότητα για όλες τις διευθύνσεις που καλύπτει η συγκεκριμένη καμπίνα.

  3. #2433
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Προς το παρον είμαι συνδεδεμένος με οτε 24αρι εκτός συμβολαιου. Η καμπίνα της wind στην οποία είμαι κουμπωμενος έχει πάρει αριθμό. Έχει νόημα να αλλάξω παροχο σε wind απλά και μόνο επειδή είναι δικές τις οι καμπίνες; Από άποψη υποστήριξης και ποιότητας της γραμμής.
    Η απλά να πάω σε όποιον μου κάνει την καλύτερη προσφορά;

  4. #2434
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρον είμαι συνδεδεμένος με οτε 24αρι εκτός συμβολαιου. Η καμπίνα της wind στην οποία είμαι κουμπωμενος έχει πάρει αριθμό. Έχει νόημα να αλλάξω παροχο σε wind απλά και μόνο επειδή είναι δικές τις οι καμπίνες; Από άποψη υποστήριξης και ποιότητας της γραμμής.
    Η απλά να πάω σε όποιον μου κάνει την καλύτερη προσφορά;
    Κι εμένα με ενδιαφέρουν απαντήσεις σε αυτά. Από βδομάδα λήγει το συμβόλαιό μου στη Nova και δεν μπορώ να πάρω μια απόφαση σχετικά με την εταιρία που θα κάνω νέο μαζί της.. για τη Wind ακούω ακραία σχόλια, ή πολύ ευχαριστημένους θα βρω ή ανθρώπους που δεν θα εμπλεκαν ποτέ ξανά με αυτούς..

    Επίσης δεν έχω ακόμα διαθεσιμότητα VDSL στη γειτονιά μου, περιμένω κι εγώ κι ένας θεος ξέρει για πόσο ακόμα.. να κάνω αν αξίζει λοιπόν τη μεταφορά από τη NOVA στην Wind με 24άρα αρχικά και να αναβαθμίσω σε Fiber στην πορεία μόλις συνδέσουν τις καμπίνες τους. Τα δώρα που δίνουν στο νεο συμβόλαιο μιας VDSL σύνδεσης (router και ένα πάγιο αν θυμάμαι καλά) θα μου τα δώσουν αν κάνω την αναβάθμιση εν καιρώ ή θα με θεωρήσουν ως παλιό πελάτη αφού θα έχω ήδη ξεκινήσει μαζί τους με την 24άρα ADSL..;

    Θα ήθελα να πάω στον ΟΤΕ (έχω τη μεγαλύτερη εμπιστοσύνη) αλλά αυτά τα παραπάνω χρήματα που ζητούν με αποτρέπουν κιόλας.

    Να παραμείνω στη Nova αφού δεν έχω προβλήματα τόσα χρόνια και να αναβαθμίσω σε VDSL όταν τελικά μπούνε κι αυτοί στο "κόλπο"..; Κι αν πάρει μήνες μέχρι να γίνει;
    Πάλι νέο router δεν θα πρέπει να πληρώσω απ την τσέπη μου;

    Η Vodafone δεν με εμπνέει, καθόλου..

    Μια γνώμη βρε παιδιά μιας και τελειώνουν οι μέρες.;

    Συνοπτικά δεν έχω πρόβλημα να παραμείνω στη Nova και μετά τη λήξη του συμβολαιου μου αλλά δεν θέλω να αγοράσω νέο router όταν με το καλό αναβαθμιστουν και ζητήσω αλλαγή πακέτου. Με τη Wind κατι παρόμοιο. Έχω τον παραπάνω προβληματισμό που ανέφερα παραπάνω. Θα με υποδεχτούν σαν νέο ή σαν παλιό πελάτη τους αν ξεκινήσω με 24αρα και ζητήσω αναβάθμιση όταν συνδέσουν τις καμπίνες τους; Τις άλλες εταιρίες ας τις αφήσουμε στην άκρη τουλάχιστον για τώρα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makis206 : 05-12-21 στις 10:00.

  5. #2435
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρον είμαι συνδεδεμένος με οτε 24αρι εκτός συμβολαιου. Η καμπίνα της wind στην οποία είμαι κουμπωμενος έχει πάρει αριθμό. Έχει νόημα να αλλάξω παροχο σε wind απλά και μόνο επειδή είναι δικές τις οι καμπίνες; Από άποψη υποστήριξης και ποιότητας της γραμμής.
    Η απλά να πάω σε όποιον μου κάνει την καλύτερη προσφορά;
    Εάν κάνεις γενική χρήση internet, σε όποιον σου κάνει καλύτερη προσφορά.
    Εάν θέλεις πχ χαμηλά ping για online gaming, o OTE έχει ένα μικρό προβάδισμα, αλλά όχι πολύ σημαντικό.

    Αυτοί που έχουν κακές αναμνήσεις με Wind είναι συνήθως από καμιά 10αριά χρόνια πριν, όταν είχε κακή εξυπηρέτηση και ενίοτε και προβληματικές χρεώσεις.
    Τα τελευταία χρόνια είναι πιο αξιόπιστη από τα "συστημικά" προβλήματα που ταλανίζουν πχ τη Vodafone.
    @makis206 η Nova αναμένεται να αργήσει να νοικιάσει πόρτες για VDSL. Εάν με τη λήξη του συμβολαίου δεν έχεις σημαντική αύξηση, θα πρότεινα να το αφήσεις αορίστου μέχρι να αναβαθμιστεί η καμπίνα, ώστε να μπορείς να πας όπου θέλεις (νομίζω το έχω αναφέρει ξανά).
    Το πιο σύντομο και σχετικά οικονομικό VDSL θα το πάρεις πηγαίνοντας Wind, αλλά με κίνδυνο να μην πάρεις την καλύτερη δυνατή τιμή εάν είσαι ήδη συνδρομητής της σε ADSL.

  6. #2436
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν κάνεις γενική χρήση internet, σε όποιον σου κάνει καλύτερη προσφορά.
    Εάν θέλεις πχ χαμηλά ping για online gaming, o OTE έχει ένα μικρό προβάδισμα, αλλά όχι πολύ σημαντικό.

    Αυτοί που έχουν κακές αναμνήσεις με Wind είναι συνήθως από καμιά 10αριά χρόνια πριν, όταν είχε κακή εξυπηρέτηση και ενίοτε και προβληματικές χρεώσεις.
    Τα τελευταία χρόνια είναι πιο αξιόπιστη από τα "συστημικά" προβλήματα που ταλανίζουν πχ τη Vodafone.
    Διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά όσο ο ΟΤΕ είχε δικές του καμπίνες, έδινε προτεραιότητα στους πελατες του εξου και το καλύτερο ping και ίσως λίγο περισσότερα mbps. Αυτό δεν αλλάζει πλέον όπου η wind εχει τις δικές τις;
    Μπορώ να αιτηθω fastpath στη γραμμή της wind όπως γίνεται και με οτε;

  7. #2437
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά όσο ο ΟΤΕ είχε δικές του καμπίνες, έδινε προτεραιότητα στους πελατες του εξου και το καλύτερο ping και ίσως λίγο περισσότερα mbps. Αυτό δεν αλλάζει πλέον όπου η wind εχει τις δικές τις;
    Μπορώ να αιτηθω fastpath στη γραμμή της wind όπως γίνεται και με οτε;
    Το ηλεκτρικό κύκλωμα είναι πάντα το ίδιο, είτε η καμπίνα είναι του OTE, είτε της Wind. Από αυτό δεν κέρδιζε ούτε έχανε κάτι ο συνδρομητής της μίας ή της άλλης εταιρείας (με εξαιρέσεις, όπως πχ κακό βρόχο).
    Το μικρό προβάδισμα που έχει ο ΟΤΕ σε ping είναι λόγω δρομολόγησης. Εν γένει η ψαλίδα ελαττώνεται, ενδεικτικά με την μεγάλη αύξηση από τη Wind χωρητικότητας γραμμών προς εξωτερικό και GR-IX.
    Επίσης το +10% που δίνεται σε διάφορες περιπτώσεις για να αντισταθμίσει τις απώλειες από το overhead, δίνεται σε επίπεδο καμπίνας, δεν παίζει ρόλο σε ποιον πάροχο είσαι.

    Η συζήτηση για το fastpath δεν είναι απλή. Από ΑΚ που ο κάθε πάροχος έχει δικά του DSLAM μπορούν να το κάνουν όλοι, αλλά οι γραμμές δεν είναι πάντα κατάλληλες, λόγω εξασθένησης.
    Επίσης η Vodafone έχει εφαρμόσει DLM, που αυτόματα καταργεί το fastpath, ακόμη κι αν έχει μπει με το χέρι.
    Σε καμπίνες με vectoring, η τάση είναι πλέον να δίνεται G.INP σε όλους τους πελάτες, που προσφέρει και χαμηλό θόρυβο και χαμηλή καθυστέρηση. Έχει τα καλά και του interleaving και του fastpath.
    Δεν ξέρω εάν μπορείς να ζητήσεις "κλασικό" fastpath από τον πάροχό σου για να το ζητήσει από τον ιδιοκτήτη της καμπίνας.

  8. #2438
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ηλεκτρικό κύκλωμα είναι πάντα το ίδιο, είτε η καμπίνα είναι του OTE, είτε της Wind. Από αυτό δεν κέρδιζε ούτε έχανε κάτι ο συνδρομητής της μίας ή της άλλης εταιρείας (με εξαιρέσεις, όπως πχ κακό βρόχο).
    Το μικρό προβάδισμα που έχει ο ΟΤΕ σε ping είναι λόγω δρομολόγησης. Εν γένει η ψαλίδα ελαττώνεται, ενδεικτικά με την μεγάλη αύξηση από τη Wind χωρητικότητας γραμμών προς εξωτερικό και GR-IX.
    Επίσης το +10% που δίνεται σε διάφορες περιπτώσεις για να αντισταθμίσει τις απώλειες από το overhead, δίνεται σε επίπεδο καμπίνας, δεν παίζει ρόλο σε ποιον πάροχο είσαι.

    Η συζήτηση για το fastpath δεν είναι απλή. Από ΑΚ που ο κάθε πάροχος έχει δικά του DSLAM μπορούν να το κάνουν όλοι, αλλά οι γραμμές δεν είναι πάντα κατάλληλες, λόγω εξασθένησης.
    Επίσης η Vodafone έχει εφαρμόσει DLM, που αυτόματα καταργεί το fastpath, ακόμη κι αν έχει μπει με το χέρι.
    Σε καμπίνες με vectoring, η τάση είναι πλέον να δίνεται G.INP σε όλους τους πελάτες, που προσφέρει και χαμηλό θόρυβο και χαμηλή καθυστέρηση. Έχει τα καλά και του interleaving και του fastpath.
    Δεν ξέρω εάν μπορείς να ζητήσεις "κλασικό" fastpath από τον πάροχό σου για να το ζητήσει από τον ιδιοκτήτη της καμπίνας.
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

  9. #2439
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Mikrotik
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
    εγω εχω την αποψη οτι γενικα οταν υπαρχει προβλημα κατα 90% θα ειναι στο χαλκο. η πορτα στο DSLAM τωρα που δεν υπαρχουν καν spliters δεν
    βγαζει θεματα. οποτε θα πας 1) οτι σου λεει η τσεπη σου 2) οτι εχει support 3) ms/ κτλ κτλ .

  10. #2440
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Εγώ πάντως το σκέφτομαι για μετάβαση στη Wind. Θα το είχα κάνει ήδη αν είχε λήξει το συμβόλαιο στον ΟΤΕ. Η διαφορά στην τιμή σε σχέση με τον ΟΤΕ δεν είναι καθόλου αμελητέα! Βέβαια, στον ΟΤΕ έχεις παραπάνω παροχές κλπ οπότε κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις.

    -----
    Ισχύουν αυτά που λένε οι πωλητές τις Wind που γυρίζουν τα σπίτια τώρα; Ότι και καλά τώρα πλέον ακόμα και στο χαλκό να υπάρχει θέμα θα έρχεται τεχνικός της Wind και όχι του ΟΤΕ και τα συναφή επειδή και καλά η Wind έχει αναλάβει το Ηράκλειο και τέτοιες μπούρδες; Και ότι το ΑΚ ανήκει στην Wind τώρα πλέον (δε κατάλαβα τι εννοούσε και που αναφερόταν). Ήρθαν προχθές δύο κοπέλες και μου επέμενε μάλιστα η μια παρόλο που της έδειξα ότι κατέχω το τεχνικό κομμάτι πολύ περισσότερο απ ότι εκείνη και ότι δε μπορεί να με δουλέψει, ότι και 200αρα να βάλω δεν θα πιάνω παρακάτω και και και. Της λέω, κοπελιά, δεν παίζει αυτό που μου λες. Εδώ 100αρα έκανα αίτηση της λέω και αμφιβάλω αν θα τα πιάνω και αυτά και μου πήγαινε και στοίχημα ότι στα ~500 μέτρα δεν θα πιάνω παρακάτω από αυτά που δίνει το πακέτο! Της λέω όταν μου φέρεις τεχνικό και μου μετρήσει στο βρόχο τότε θα σε πιστέψω. Και μου επέμενε, όχι είμαι 1000% σίγουρη και και και

    Επίσης μου ανέφερε ότι θα αλλάξει ο αριθμός βρόχου από Α κάτι σε Β κάτι αν θυμάμαι καλά απ ότι μου είπε. Huh?

  11. #2441
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμείς που δεν που ανήκουμε σε μη αναβαθμισμένα καφαο μου λέτε τι κάνουμε ; Ανήκω στο 1398-409 του ΟΤΕ.

  12. #2442
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Σύμφωνα με τη μεγάλη βοήθεια του Μηνά το καφάο μου είναι το 697-221. Σήμερα έκανα και την βόλτα στη γειτονιά για να το δω από κοντά ( ) και προς μεγάλη μου έκπληξη ανακάλυψα μια 4η καμπίνα κοντά στο σπίτι μου (δίπλα στο καφάο βρίσκεται) που εκείνη όμως σε αντίθεση με τις υπόλοιπες 3 έχει αριθμό πάνω. J114 λοιπόν, το ίδιο αναγράφει και στις δύο πλευρές της. Μπορώ να βρω κάτι για το συγκεκριμένο καφάο ή καμπίνα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    @makis206 η Nova αναμένεται να αργήσει να νοικιάσει πόρτες για VDSL. Εάν με τη λήξη του συμβολαίου δεν έχεις σημαντική αύξηση, θα πρότεινα να το αφήσεις αορίστου μέχρι να αναβαθμιστεί η καμπίνα, ώστε να μπορείς να πας όπου θέλεις (νομίζω το έχω αναφέρει ξανά).
    Το πιο σύντομο και σχετικά οικονομικό VDSL θα το πάρεις πηγαίνοντας Wind, αλλά με κίνδυνο να μην πάρεις την καλύτερη δυνατή τιμή εάν είσαι ήδη συνδρομητής της σε ADSL.
    Μηνά ναι, το έχεις ξαναπεί και μάλιστα από την αρχή που έθεσα τους προβληματισμούς μου για το πως θα συνεχίσω στην πορεία. Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως λένε, τα κρατάω ξανά λοιπόν και ναι, η αναμονή χωρίς βιαστικές κινήσεις μάλλον είναι και η πιο σοφή κίνηση που μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή. Αντε να δούμε κι ο Θεός μαζί μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makis206 : 06-12-21 στις 05:34.

  13. #2443
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Mikrotik
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως το σκέφτομαι για μετάβαση στη Wind. Θα το είχα κάνει ήδη αν είχε λήξει το συμβόλαιο στον ΟΤΕ. Η διαφορά στην τιμή σε σχέση με τον ΟΤΕ δεν είναι καθόλου αμελητέα! Βέβαια, στον ΟΤΕ έχεις παραπάνω παροχές κλπ οπότε κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις.

    -----
    Ισχύουν αυτά που λένε οι πωλητές τις Wind που γυρίζουν τα σπίτια τώρα; Ότι και καλά τώρα πλέον ακόμα και στο χαλκό να υπάρχει θέμα θα έρχεται τεχνικός της Wind και όχι του ΟΤΕ και τα συναφή επειδή και καλά η Wind έχει αναλάβει το Ηράκλειο και τέτοιες μπούρδες; Και ότι το ΑΚ ανήκει στην Wind τώρα πλέον (δε κατάλαβα τι εννοούσε και που αναφερόταν). Ήρθαν προχθές δύο κοπέλες και μου επέμενε μάλιστα η μια παρόλο που της έδειξα ότι κατέχω το τεχνικό κομμάτι πολύ περισσότερο απ ότι εκείνη και ότι δε μπορεί να με δουλέψει, ότι και 200αρα να βάλω δεν θα πιάνω παρακάτω και και και. Της λέω, κοπελιά, δεν παίζει αυτό που μου λες. Εδώ 100αρα έκανα αίτηση της λέω και αμφιβάλω αν θα τα πιάνω και αυτά και μου πήγαινε και στοίχημα ότι στα ~500 μέτρα δεν θα πιάνω παρακάτω από αυτά που δίνει το πακέτο! Της λέω όταν μου φέρεις τεχνικό και μου μετρήσει στο βρόχο τότε θα σε πιστέψω. Και μου επέμενε, όχι είμαι 1000% σίγουρη και και και

    Επίσης μου ανέφερε ότι θα αλλάξει ο αριθμός βρόχου από Α κάτι σε Β κάτι αν θυμάμαι καλά απ ότι μου είπε. Huh?
    ότι και να κάνει η wind την τεχνογνωσία δεν την έχει. εκτος εάν αποφασίσει αύριο να πάρει τους υπαλληλους του οτε για να μάθουν από χαλκό
    προφανώς πάντα η απόφαση είναι με βάση την τσέπη και τι support θέλουμε

  14. #2444
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Περιοχή
    MARS
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ↓ 11,3 Mbit/s ↑ 8
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα κσι καλή βδομάδα.Παιρνώντας σήμερα από την ΙΑΣΩΝΟΣ και ΠΕΤΡΑΚΟΓΙΩΡΓΗ ΓΩΝΙΑ στον αριθμό 14,υπάρχει το κουτί της WIND και της έδιναν ρεύμα.Πότε θα την ενεργοποιήσουν;Ξέρει κάποιος να μας πει;
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    AVM FRITZ!Box 7530

  15. #2445
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    -----
    Ισχύουν αυτά που λένε οι πωλητές τις Wind που γυρίζουν τα σπίτια τώρα; Ότι και καλά τώρα πλέον ακόμα και στο χαλκό να υπάρχει θέμα θα έρχεται τεχνικός της Wind και όχι του ΟΤΕ και τα συναφή επειδή και καλά η Wind έχει αναλάβει το Ηράκλειο και τέτοιες μπούρδες; Και ότι το ΑΚ ανήκει στην Wind τώρα πλέον (δε κατάλαβα τι εννοούσε και που αναφερόταν).

    Επίσης μου ανέφερε ότι θα αλλάξει ο αριθμός βρόχου από Α κάτι σε Β κάτι αν θυμάμαι καλά απ ότι μου είπε. Huh?
    Στην βλάβη για να δουν τι φταίει και αν δεν μπορεί το 1st level support του παρόχου να βγάλει άκρη, πάντα στέλνουν τεχνικό (από τον πάροχο) ο οποίος μπορεί να τσεκάρει μέχρι ΧΚ/Εισαγωγή και ενίοτε μέχρι το BOX της γειτονιάς (δεν προβλέπεται αλλά γίνεται σε πολλές περιπτώσεις). Αν διαπιστωθεί καλωδιακή βλάβη, εννοείται πως φεύγει για ΟΤΕ οπότε αναλαμβάνει τεχνικός ΟΤΕ. Το Α/Κ εννοούσαν το DSLAM δηλαδή την καμπίνα.

    Ο βρόχος στους παρόχους (εκτός ΟΤΕ) ξεκινάει με 21Β και 21V για vectoring.

Σελ. 163 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 143153158161162163164165168173183 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας