Σελ. 220 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.286-3.300 από 4031
  1. #3286
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ ΚΝΩΣΣΟΥ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    HOL - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK, άντε καλορίζικη!
    Όταν με το καλό συνδεθεί βέλε στατιστικά να δούμε τι έγινε τελικά!
    Εννοείται αν και δεν ελπίζω στα 85+ που μου είπε στο τηλ... Ας είναι και 50...

  2. #3287
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τεχνικός μέτρησε ταχύτητες στην χελώνα και η γραμμή μου μπορεί να πιάσει μέχρι 180 mbps.
    Μετά αρχίσαμε να δοκιμάζουμε τα υπόλοιπα ζευγάρια καλωδίων, άλλο χειρότερο, άλλο καλύτερο, τελικά έφτασα μέχρι 73/10.

    Μόλις φτιάξει ο καιρός θα φωνάξω ηλεκτρολόγο να περάσει κανάλι και καλώδιο. Το κανάλι θα μείνει να περιμένει την οπτική ίνα όταν ερθει

    - - - Updated - - -


    Είδα αυτό το νήμα https://www.adslgr.com/forum/threads...AE-UTP-STP-FTP
    αλλά είμαι πιο μπερδεμένος από οτι πριν το διαβάσω.

    Τελικά, για μια απόσταση 20-25 μετρα, PET ή FTP? και τι προδιαγραφές;
    Καμιά βοήθεια για μας τα ταλαίπωρα;
    Αγαπάτε αλλήλους!

  3. #3288
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμιά βοήθεια για μας τα ταλαίπωρα;
    Σε αντίστοιχη ερώτηση, εδώ απαντάει ο sweet dreams για PET
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  4. #3289
    Εγγραφή
    16-06-2015
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Πλήρης απογοήτευση από τους διάφορους «πάροχους»... Δεν φτάνει που η Wind μας είχε 3 χρόνια στο περίμενε για μια έρμη VDSL στο Ηράκλειο και ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί το έργο στο Ηράκλειο, τώρα έχουμε να αντιμετωπίσουμε τις εσωτερικές διαδικασίες των υπόλοιπων παρόχων.

    Συγκεκριμένα, η καμπίνα J123 (καφάο 218) ενεργοποιήθηκε από τη Wind την Παρασκευή 18/3. Χθες 21/3 εμφάνισε και η Vodafone διαθεσιμότητα για την περιοχή μου. Επειδή περίμενα πως και πως να συμβεί αυτό, κάλεσα αμέσως τη Vodafone για να ζητήσω αλλαγή προγράμματος. Δυστυχώς μια κακή έκπληξη με περίμενε καθώς η τηλεφωνήτρια δεν έβλεπε διαθεσιμότητα για τη γραμμή μου. Εξήγησα ότι στο site εμφανίζει έως 200 Mbps, αλλά η κοπέλα ήταν ανένδοτη.

    Την επόμενη μέρα, δηλαδή σήμερα, κάλεσα τοπικό κατάστημα της Vodafone μια και είχα διαβάσει στο φόρουμ ότι τα καταστήματα είναι πιο αποτελεσματικά από το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρείας. Το ίδιο μου είχε συστήσει στο παρελθόν τεχνικός της Vodafone. Δυστυχώς ούτε εκεί άλλαξε κάτι: δεν έβλεπαν διαθεσιμότητα για την διεύθυνση μου. Στην ερώτηση: «μα στο site της εταιρείας σας δείχνει διαθεσιμότητα, εσείς πως δεν το βλέπετε;», η απάντηση ήταν «μη δίνετε μεγάλη σημασία στο τι λέει το site, δεν είναι πάντα σωστό»...

    Υποθέτω ότι αν πάω στη Wind θα βρω διαθεσιμότητα, αλλά θα φορτωθώ 120€ ρήτρα αποχώρησης από τη Vodafone καθώς το συμβόλαιο μου αργει να λήξει. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Ισως είναι θέμα λίγων ημερών μέχρι το σύστημα της Vodafone να ενημερωθεί σωστά για τη διαθεσιμότητα VDSL στην περιοχή μου. Η λογική μου λέει περίμενε, αλλά 3 χρόνια περιμένω και απήυδυσα πια...

  5. #3290
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αντίστοιχη ερώτηση, εδώ απαντάει ο sweet dreams για PET
    Νομίζω είναι στο λίνκ που παραθέτω αλλά θα ήθελα να ξέρω
    πόσα ζευγάρια θα έχει,
    τι πάχος θα πρέπει να είναι και
    τι σωλήνα να χρησιμοποιήσω
    Αγαπάτε αλλήλους!

  6. #3291
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yannis2810 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλήρης απογοήτευση από τους διάφορους «πάροχους»... Δεν φτάνει που η Wind μας είχε 3 χρόνια στο περίμενε για μια έρμη VDSL στο Ηράκλειο και ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί το έργο στο Ηράκλειο, τώρα έχουμε να αντιμετωπίσουμε τις εσωτερικές διαδικασίες των υπόλοιπων παρόχων.

    Συγκεκριμένα, η καμπίνα J123 (καφάο 218) ενεργοποιήθηκε από τη Wind την Παρασκευή 18/3. Χθες 21/3 εμφάνισε και η Vodafone διαθεσιμότητα για την περιοχή μου. Επειδή περίμενα πως και πως να συμβεί αυτό, κάλεσα αμέσως τη Vodafone για να ζητήσω αλλαγή προγράμματος. Δυστυχώς μια κακή έκπληξη με περίμενε καθώς η τηλεφωνήτρια δεν έβλεπε διαθεσιμότητα για τη γραμμή μου. Εξήγησα ότι στο site εμφανίζει έως 200 Mbps, αλλά η κοπέλα ήταν ανένδοτη.

    Την επόμενη μέρα, δηλαδή σήμερα, κάλεσα τοπικό κατάστημα της Vodafone μια και είχα διαβάσει στο φόρουμ ότι τα καταστήματα είναι πιο αποτελεσματικά από το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρείας. Το ίδιο μου είχε συστήσει στο παρελθόν τεχνικός της Vodafone. Δυστυχώς ούτε εκεί άλλαξε κάτι: δεν έβλεπαν διαθεσιμότητα για την διεύθυνση μου. Στην ερώτηση: «μα στο site της εταιρείας σας δείχνει διαθεσιμότητα, εσείς πως δεν το βλέπετε;», η απάντηση ήταν «μη δίνετε μεγάλη σημασία στο τι λέει το site, δεν είναι πάντα σωστό»...

    Υποθέτω ότι αν πάω στη Wind θα βρω διαθεσιμότητα, αλλά θα φορτωθώ 120€ ρήτρα αποχώρησης από τη Vodafone καθώς το συμβόλαιο μου αργει να λήξει. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Ισως είναι θέμα λίγων ημερών μέχρι το σύστημα της Vodafone να ενημερωθεί σωστά για τη διαθεσιμότητα VDSL στην περιοχή μου. Η λογική μου λέει περίμενε, αλλά 3 χρόνια περιμένω και απήυδυσα πια...

    Πριν κάνα χρόνο μπορεί και παραπάνω το ίδιο είχα πάθει με τη Nova. Στη σελίδα τους έδειχνε διαθεσιμότητα στις Πατέλες ενώ δεν υπήρχε καμία ενεργοποίηση απο τη WIND. Πήγα στο κατάστημα πήρα και στο τηλεφωνικό κέντρο και ενώ έβλεπαν ότι δείχνει διαθεσιμότητα, στο εσωτερικό τους σύστημα φαινόταν ότι δεν υπάρχει άρα ήταν λάθος. Μετά από λίγες μέρες το διόρθωσαν και στη σελίδα που είναι για τους καταναλωτές.

  7. #3292
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Η κάθε γραμμή χρειάζεται ένα ζεύγος. Επομένως, κάποιο PET με ένα ζεύγος ή δύο ζεύγη (σε περίπτωση που πάθει κάτι το πρώτο να έχεις backup). Διαφορετικά CAT6 εξωτερικού χώρου (όχι CCA όμως).
    Γενικά προτίμησε ότι βρεις φθηνότερο, δεν νομίζω να δεις διαφορά στα ~20 μέτρα.

    Σωλήνα δε χρειάζεσαι αν το καλώδιο είναι πιστοποιημένο για χρήση σε εξωτερικό χώρο.

  8. #3293
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yannis2810 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλήρης απογοήτευση από τους διάφορους «πάροχους»... Δεν φτάνει που η Wind μας είχε 3 χρόνια στο περίμενε για μια έρμη VDSL στο Ηράκλειο και ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί το έργο στο Ηράκλειο, τώρα έχουμε να αντιμετωπίσουμε τις εσωτερικές διαδικασίες των υπόλοιπων παρόχων.

    Συγκεκριμένα, η καμπίνα J123 (καφάο 218) ενεργοποιήθηκε από τη Wind την Παρασκευή 18/3. Χθες 21/3 εμφάνισε και η Vodafone διαθεσιμότητα για την περιοχή μου. Επειδή περίμενα πως και πως να συμβεί αυτό, κάλεσα αμέσως τη Vodafone για να ζητήσω αλλαγή προγράμματος. Δυστυχώς μια κακή έκπληξη με περίμενε καθώς η τηλεφωνήτρια δεν έβλεπε διαθεσιμότητα για τη γραμμή μου. Εξήγησα ότι στο site εμφανίζει έως 200 Mbps, αλλά η κοπέλα ήταν ανένδοτη.

    Την επόμενη μέρα, δηλαδή σήμερα, κάλεσα τοπικό κατάστημα της Vodafone μια και είχα διαβάσει στο φόρουμ ότι τα καταστήματα είναι πιο αποτελεσματικά από το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρείας. Το ίδιο μου είχε συστήσει στο παρελθόν τεχνικός της Vodafone. Δυστυχώς ούτε εκεί άλλαξε κάτι: δεν έβλεπαν διαθεσιμότητα για την διεύθυνση μου. Στην ερώτηση: «μα στο site της εταιρείας σας δείχνει διαθεσιμότητα, εσείς πως δεν το βλέπετε;», η απάντηση ήταν «μη δίνετε μεγάλη σημασία στο τι λέει το site, δεν είναι πάντα σωστό»...

    Υποθέτω ότι αν πάω στη Wind θα βρω διαθεσιμότητα, αλλά θα φορτωθώ 120€ ρήτρα αποχώρησης από τη Vodafone καθώς το συμβόλαιο μου αργει να λήξει. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Ισως είναι θέμα λίγων ημερών μέχρι το σύστημα της Vodafone να ενημερωθεί σωστά για τη διαθεσιμότητα VDSL στην περιοχή μου. Η λογική μου λέει περίμενε, αλλά 3 χρόνια περιμένω και απήυδυσα πια...
    Το πιο πιθανό ειναι πολυ συντομα θα εχει διαθεσημοτητα κανονικα, στην περιπτωση μου εκανε 15 μερες η vf μετα την ενεργοποιηση της wind οποτε λιγη υπομονη.

  9. #3294
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω είναι στο λίνκ που παραθέτω αλλά θα ήθελα να ξέρω
    πόσα ζευγάρια θα έχει,
    τι πάχος θα πρέπει να είναι και
    τι σωλήνα να χρησιμοποιήσω
    Οι σύντομες απαντήσεις που πήρες ισχύουν, για λεπτομέρειες ας συνεχίσουμε στο άλλο θέμα.
    Παίζει ρόλο η διαδρομή, το υπάρχον καλώδιο, ακόμα και ο ηλεκτρολόγος σου. Κρίμα να γεμίζουμε αυτό το θέμα.

  10. #3295
    Εγγραφή
    30-12-2021
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τώρα πήρα πάλι τον ΟΤΕ γιατι δεν μου είχαν στείλει το συμβόλαιο.
    Μου το έστειλαν και πάνω γράφει οτι το ρούτερ θα ναι της ΖΤΕ 1600.. ¨Ηδη έχω το speedport entry 2 router? Δεν ξέρω να το γραψα και σωστά..
    Να βάλω το νέο ; Τι προτείνετε;
    Είμαι περίεργος να δω και εγώ ταχύτητα.. Μένω περιοχή Ακαδημία-οαση. Τώρα ειμαι στα 8.. Η Wind ελεγε στο site της για 100 θα έπιανα 90 και στα 200 172..

  11. #3296
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Morty1821 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα πήρα πάλι τον ΟΤΕ γιατι δεν μου είχαν στείλει το συμβόλαιο.
    Μου το έστειλαν και πάνω γράφει οτι το ρούτερ θα ναι της ΖΤΕ 1600.. ¨Ηδη έχω το speedport entry 2 router? Δεν ξέρω να το γραψα και σωστά..
    Να βάλω το νέο ; Τι προτείνετε;
    Είμαι περίεργος να δω και εγώ ταχύτητα.. Μένω περιοχή Ακαδημία-οαση. Τώρα ειμαι στα 8.. Η Wind ελεγε στο site της για 100 θα έπιανα 90 και στα 200 172..
    Να βάλεις το νέο, που έχει καλύτερο WiFi και υποστηρίζει προφίλ 35b.

  12. #3297
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Αρχίζω και αγανακτώ άσχημα με τη Nova.. πέρασα σήμερα από το κατάστημα και αυτή τη φορά δεν έδωσαν καν κάποια ημερομηνία στο περίπου, "το καλό πράγμα αργεί να γίνει" είπαν χαζογελώντας.. φυσικά δεν γέλασα καθόλου με το παραπάνω εγώ και δήλωσα ξεκάθαρα, αν σε έναν μήνα από σήμερα δεν γίνει η δουλειά έφυγα κι ελάτε εσείς να ζητάτε ρήτρες κι ότι άλλο θέλετε μετά.

    Να θυμίσω λίγο το ιστορικό, είμαι πελάτης τους από το 2014 και ανανέωσα το συμβόλαιο μαζί τους αρχές Δεκέμβρη για μία ακόμα 2ετία ΑΦΟΥ μου επιβεβαίωσαν ότι θα έχω VDSL μέχρι τα τέλη του Φλεβάρη.
    Τέλη Φλεβάρη πέρασα από το κατάστημα λοιπόν (μιας και site που να ενημερώνει δεν υπάρχει) κι αφού μου επιβεβαίωσαν ότι ακόμα δεν υπάρχει κάτι νεότερο για την περιοχή που μένω (Όαση κοντά στα ελαστικά του Πνευματικάκη), ένας υπάλληλος εκεί με διαβεβαίωσε ότι μέχρι τέλος Μάρτη θα έχει συνδεθεί η περιοχή μας. Είπε "μας" επειδή κι ο ίδιος μένει δύο τετράγωνα πιο κάτω από εμένα στη Γεωργιάδη..
    Σήμερα λοιπόν έμαθα ότι ο υπάλληλος αυτός έχει ήδη συνθεθεί, για εμάς όμως "το καλό πράγμα αργεί.."

    Δεν αντέχω άλλο σε αυτή την αναμονή, πραγματικά αναρωτιέμαι αν αντέξω έναν ολόκληρο μήνα όπως τους είπα. Με βλέπω να τελειώνει ο Μάρτης (ήταν το δικό μου ψυχολογικό όριο αυτό) κι αν δεν δω φως να τρέχω για συνδέσεις αλλού. Cosmote και Wind μία χαρά μου δίνουν διαθεσιμότητα εδώ και δυο μήνες περίπου.

    Με χάλασαν απίστευτα τα ψέματά τους. Αν δεν είσαι βέβαιος μη λες μπούρδες στον άλλο. Απλά πράγματα.
    Γι αυτό και δεν δέχομαι κανενός είδους πρόστιμο έστω κι αν δεν έχω τίποτα από όσα έλεγαν εγγράφως.

  13. #3298
    Εγγραφή
    30-12-2021
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστώ Μηνά θα βάλω το καινούριο ! Τεχνικός πάντως δεν θα έρθει μου το γράφουν και στο συμβόλαιο.. Να μετρήσει γραμμή κτλ. Και ελπίζω να μην χρειαστώ !

  14. #3299
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχίζω και αγανακτώ άσχημα με τη Nova.. πέρασα σήμερα από το κατάστημα και αυτή τη φορά δεν έδωσαν καν κάποια ημερομηνία στο περίπου, "το καλό πράγμα αργεί να γίνει" είπαν χαζογελώντας.. φυσικά δεν γέλασα καθόλου με το παραπάνω εγώ και δήλωσα ξεκάθαρα, αν σε έναν μήνα από σήμερα δεν γίνει η δουλειά έφυγα κι ελάτε εσείς να ζητάτε ρήτρες κι ότι άλλο θέλετε μετά.

    Να θυμίσω λίγο το ιστορικό, είμαι πελάτης τους από το 2014 και ανανέωσα το συμβόλαιο μαζί τους αρχές Δεκέμβρη για μία ακόμα 2ετία ΑΦΟΥ μου επιβεβαίωσαν ότι θα έχω VDSL μέχρι τα τέλη του Φλεβάρη.
    Τέλη Φλεβάρη πέρασα από το κατάστημα λοιπόν (μιας και site που να ενημερώνει δεν υπάρχει) κι αφού μου επιβεβαίωσαν ότι ακόμα δεν υπάρχει κάτι νεότερο για την περιοχή που μένω (Όαση κοντά στα ελαστικά του Πνευματικάκη), ένας υπάλληλος εκεί με διαβεβαίωσε ότι μέχρι τέλος Μάρτη θα έχει συνδεθεί η περιοχή μας. Είπε "μας" επειδή κι ο ίδιος μένει δύο τετράγωνα πιο κάτω από εμένα στη Γεωργιάδη..
    Σήμερα λοιπόν έμαθα ότι ο υπάλληλος αυτός έχει ήδη συνθεθεί, για εμάς όμως "το καλό πράγμα αργεί.."

    Δεν αντέχω άλλο σε αυτή την αναμονή, πραγματικά αναρωτιέμαι αν αντέξω έναν ολόκληρο μήνα όπως τους είπα. Με βλέπω να τελειώνει ο Μάρτης (ήταν το δικό μου ψυχολογικό όριο αυτό) κι αν δεν δω φως να τρέχω για συνδέσεις αλλού. Cosmote και Wind μία χαρά μου δίνουν διαθεσιμότητα εδώ και δυο μήνες περίπου.

    Με χάλασαν απίστευτα τα ψέματά τους. Αν δεν είσαι βέβαιος μη λες μπούρδες στον άλλο. Απλά πράγματα.
    Γι αυτό και δεν δέχομαι κανενός είδους πρόστιμο έστω κι αν δεν έχω τίποτα από όσα έλεγαν εγγράφως.
    Οταν ειχα πει μη πιστευεις τι λενε εκει ..... 2 μηνες αφου εφυγα παιρνουν απο το 2119552200 NOVA για αντιπρόταση κατόπιν εορτής για να μην αποχωρίσω . Αντιπροταση με αυξηση παγιου για μλκα που τους ειχε 20 χρονια απο εποχη ΙΤΕ - forthnet και τον ειχαν πηδηξει τα τελευταια 2 με καθε μηνα βλαβη 6 φορες δικο τους τεχνικο και χρεωση 3 φορες νεο ρουτερ ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 22-03-22 στις 18:56.

  15. #3300
    Εγγραφή
    18-11-2021
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    D-Link N300 ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ειχα πει μη πιστευεις τι λενε εκει ..... 2 μηνες αφου εφυγα παιρνουν απο το 2119552200 NOVA για αντιπρόταση κατόπιν εορτής για να μην αποχωρίσω . Αντιπροταση με αυξηση παγιου για μλκα που τους ειχε 20 χρονια απο εποχη ΙΤΕ - forthnet και τον ειχαν πηδηξει τα τελευταια 2 με καθε μηνα βλαβη 6 φορες δικο τους τεχνικο και χρεωση 3 φορες νεο ρουτερ ....
    Βλάκας πιάστηκα δεν το συζητώ. Είναι μια εταιρία που δεν μου δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα τόσα χρόνια, δεν με απασχόλησαν και δεν τους απασχόλησα ποτέ.
    Έληγε το συμβόλαιο όμως και δεν είχα περιθώρια, επίσης τον Δεκέμβρη δεν είχαμε τίποτα ουσιαστικό στην περιοχή από καμία εταιρεία. Έκανα το λάθος και πήγα εκεί μετά από πολλά πολλά χρόνια, κάθε μου λογαριασμός πληρώνονταν ηλεκτρονικά. Με έπιασαν στον ύπνο και στο μπλα μπλα, υπέγραψα νέο συμβόλαιο κι απλώς στάθηκα στα λόγια τους περιμένοντας.

    Σύντομα Wind και Cosmote έδωσαν διαθεσιμότητα. Η Nova με πήγε στον Φλεβάρη, "σίγουρα πράγματα".. ο Φλεβάρης έγινε Μάρτης κι ο Μάρτης έγινε αυτό που τελικά δεν ήξεραν κι οι ίδιοι από την αρχή. "Το καλό πράγμα", ειρωνία και χαζόγελο.

    Φταίω εγώ αν φύγω και δεν τους πληρώσω τίποτα εκτός από τον τελευταίο λογαριασμό;

Σελ. 220 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας