Σελ. 27 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829323747 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 391-405 από 4031
  1. #391
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι η Wind εχει υποχρεωση για 476 καμπινες στη πολη του ηρακλειου. Οπου εχει δεσμευτει ο ΟΤΕ οσες καμπινες adsl ειναι σαπιες θα τις αντικαταστήσει με νεες adsl (ιδιες αλλα καινουργιες) για καλύτερη ποιότητα δικτύου.

    Speedbooster δεν υπαρχει περιπτωση να δωθει δωρεαν :P γιατι δε φταιει και ο ΟΤΕ σε κατι, η μονη προβλεψη για αυτη την υπηρεσια ειναι η αυξηση της τιμης της καθως ειναι αμεση και σταθερη σε σχεση με το παλιο δικτυο.

    Οι πιο πολλες αναφορες οπου εχω δει και διαβασει απο χρηστες, ειναι 1 ετος. 1 ετος απο το σκαψε,φτιαξε,ηλεκτροδότησε, δοκίμασε και πούλα. Άρα ήδη βλέπω μας βλεπω για 04/2020. Απλα ειναι απογοητευτικό να βλεπεις ιδιωτικη εταιρεία, να μη θελει να πουλήσει, να μη θελει να βγαλει κερδος και να καθυστερεί. Κακά τα ψέματα, δε θα έρθει η Wind να σκάψει, ούτε ο CEO της wind, ο εργολαβος που πηρε το εργο απο την wind κεντρικα, μολις παρει λεφτα απο τη wind, θα δωσει την υπερεργολαβια σε αλλους να την κάνουν.

    Όταν δεν υπάρχει σωστός ρυθμιστής (βλέπε ΕΕΤΤ, κράτος) για να φροντίζει τον υγιή ανταγωνισμό, με σκοπό το κέρδος του καταναλωτή, έτσι οι εταιρίες θα προσπαθούν να βγάζουν εύκολα χρήματα. Μπορεί κανείς να δει την 10€ καρτα στα κινητα που καταργείται και γίνεται 12€, τους 3 μηνες φραγη εισερχομένων κλήσεων κ.ά.

    Αυτο που μου κάνει εντύπωση, είναι πως από επιχειρηματικής πλευράς, πάει ο ΟΤΕ και η vodafone να κανουν δικτυο οπτικών ινων στην αμμουδαρα-Γαζι, οπου δεν μένει μια θέρισσος ή ένας μασταμπάς. Εφόσον βάζεις που βάζεις δίφυλλη καμπίνα, τραβάς χιλιόμετρα οπτική ίνα, δε θες να την τραβήξεις κάπου πιο κεντρικά;

  2. #392
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο μετά τις Βασιλειές σε συζήτηση που είχα με τεχνικό του ΟΤΕ που ανέφερε πως πέραν της πόλης του Ηρακλείου δεν θα ανακατευτεί η WIND. Σε εμάς εδώ πάνω πχ θα συνεχίσει τα έργα ο ΟΤΕ
    Δηλαδή οι τεχνικοί του ΟΤΕ τι ακριβως "inside information" έχουν και διατείνονται αντίθετα από τις εξαγγελίες της Διαυάγειας και της ΕΕΤ; Εμένα μου βρωμάει

  3. #393
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή οι τεχνικοί του ΟΤΕ τι ακριβως "inside information" έχουν και διατείνονται αντίθετα από τις εξαγγελίες της Διαυάγειας και της ΕΕΤ; Εμένα μου βρωμάει
    Από τη μία, ο χώρος είναι μικρός και εν γένει κυκλοφορούν πληροφορίες... Από την άλλη, δεν θα είναι η πρώτη φορά που βγαίνουν προς τα έξω ανακρίβειες. Πρακτικά δεν αλλάζει τίποτα: Περιμένουμε βάσει του ανακοινωμένου χρονοδιαγράμματος, μέχρι να προκύψει κάτι νεότερο.

  4. #394
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα η καμπινα που καταληγουν τα βασανα γραφει οτε . Ti σημαινει επαναμικτονομηση duratel ;

  5. #395
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρωί ρώτησα και εγώ κάποιον τεχνικό και ανάφερε το ίδιο με την wind,αρα πάμε για νέο διαγωνισμό; Απορώ όμως οι συνδρομητές τις wind δεν έχουν βγει από τα ρούχα τους με την εταιρεία τους που πείστηκαν να πάνε και τώρα τίποτα ;

  6. #396
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντομεταξυ λέμε όλοι τεχνικους, και ολοι αναφερομαστε στου ΟΤΕ, καθως αλλες εταιριες (πλην cyta) στο ηρακλειο της Κρητης ΔΕΝ εχουν.

    Οποτε περιμενουμε απο μια εταιρια χωρις φυσικη παρουσια σε τεχνικο επιπεδο, να αναβαθμισει το δικτυο και μετα να το συντηρει; Ή θα δωσουν τα κλειδια στον ΟΤΕ? Και 476 καμπινες τι συντήρηση θελουν;Με ποσους τεχνικους θα βγαζουν βαρδια; Οι τεχνικοι σε ποιο κτηριο θα ειναι;

    Παρωδία μου φαίνεται όλο αυτό, εγω την λυπάμαι την Wind, αν κανει το εργο, τζάμπα εργο θα κανει, καθως ολοι θα προτιμήσουν καμια προσφορα ΟΤΕ, για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.

  7. #397
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν υπαρχουν τεχνικοι ειναι ολα διαφημ. μουφα και ψεματα . Μονο οτετζηδες αγγιζουν στις καμπινες οπως δυστυχως εχω βλαστημ. την ωρα και τη στιγμη με τα ιδια προβληματα θορυβου που μονο στον οτε τα φτιαχνουνε . Ασε τι εχει να γινει με τα μαιμου vdsl που πουλανε χωρις να υποστηριζονται ....

  8. #398
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωί ρώτησα και εγώ κάποιον τεχνικό και ανάφερε το ίδιο με την wind,αρα πάμε για νέο διαγωνισμό; Απορώ όμως οι συνδρομητές τις wind δεν έχουν βγει από τα ρούχα τους με την εταιρεία τους που πείστηκαν να πάνε και τώρα τίποτα ;
    Ας μην βιαζόμαστε απο αυτά που λένε οι ανταγωνιστές της wind. Αν δεν βγει κατι επίσημα όλα ειναι λόγια του ...αέρα

  9. #399
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντομεταξυ λέμε όλοι τεχνικους, και ολοι αναφερομαστε στου ΟΤΕ, καθως αλλες εταιριες (πλην cyta) στο ηρακλειο της Κρητης ΔΕΝ εχουν.

    Οποτε περιμενουμε απο μια εταιρια χωρις φυσικη παρουσια σε τεχνικο επιπεδο, να αναβαθμισει το δικτυο και μετα να το συντηρει; Ή θα δωσουν τα κλειδια στον ΟΤΕ? Και 476 καμπινες τι συντήρηση θελουν;Με ποσους τεχνικους θα βγαζουν βαρδια; Οι τεχνικοι σε ποιο κτηριο θα ειναι;

    Παρωδία μου φαίνεται όλο αυτό, εγω την λυπάμαι την Wind, αν κανει το εργο, τζάμπα εργο θα κανει, καθως ολοι θα προτιμήσουν καμια προσφορα ΟΤΕ, για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχουν τεχνικοι ειναι ολα διαφημ. μουφα και ψεματα . Μονο οτετζηδες αγγιζουν στις καμπινες οπως δυστυχως εχω βλαστημ. την ωρα και τη στιγμη με τα ιδια προβληματα θορυβου που μονο στον οτε τα φτιαχνουνε . Ασε τι εχει να γινει με τα μαιμου vdsl που πουλανε χωρις να υποστηριζονται ....
    Προφανώς τις καμπίνες του ΟΤΕ τις αγγίζουν μόνο οι τεχνικοί του ΟΤΕ, αφού του ανήκουν. Το ίδιο συμβαίνει και με τις καμπίνες των άλλων εταιρειών. Δεν έχει νόημα για μία εταιρεία που δεν έχει ιδιόκτητες καμπίνες σε μια περιοχή να πληρώνει τεχνικούς που δεν χρειάζεται, εφόσον εξωτερικοί τεχνικοί μπορούν να αναλαμβάνουν τα προβλήματα ανά συμβάν. Ακόμη και μετά που θα φτιάξει (εάν φτιάξει) τις 500 καμπίνες, και πάλι είναι απολύτως αποδεκτό να αναθέσει σε τρίτη εταιρεία την υποστήριξή τους.
    Από την άλλη, η ποιότητα της τεχνικής υποστήριξης είναι απολύτως δόκιμο μέτρο σύγκρισης. Ως καταναλωτές, δεν μας αφορά η σχέση εργασίας του τεχνικού με την εταιρεία, αλλά οπωσδήποτε μας αφορά η ποιότητα της παρεχόμενης υπηρεσίας. Τούτου λεχθέντος, ο ΟΤΕ σε περίπτωση κακής γραμμής έχει την πολυτέλεια να αλλάζει πιο εύκολα ζεύγος σε δικούς του συνδρομητές, κάτι που κάνει πολύ πιο δύσκολα για συνδρομητές άλλου παρόχου...

  10. #400
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντομεταξυ λέμε όλοι τεχνικους, και ολοι αναφερομαστε στου ΟΤΕ, καθως αλλες εταιριες (πλην cyta) στο ηρακλειο της Κρητης ΔΕΝ εχουν.

    Οποτε περιμενουμε απο μια εταιρια χωρις φυσικη παρουσια σε τεχνικο επιπεδο, να αναβαθμισει το δικτυο και μετα να το συντηρει; Ή θα δωσουν τα κλειδια στον ΟΤΕ? Και 476 καμπινες τι συντήρηση θελουν;Με ποσους τεχνικους θα βγαζουν βαρδια; Οι τεχνικοι σε ποιο κτηριο θα ειναι;

    Παρωδία μου φαίνεται όλο αυτό, εγω την λυπάμαι την Wind, αν κανει το εργο, τζάμπα εργο θα κανει, καθως ολοι θα προτιμήσουν καμια προσφορα ΟΤΕ, για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.
    Όσο παράξενο κ αν σου φανεί, έχει τεχνικούς και οι forthnet τους οποίους θα βρεις ποιο δύσκολα παρά έναν εξωγήινο να πίνει καφέ στα λιοντάρια
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  11. #401
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε αυτήν http://fttxgr.eu/map?id=2196 θα μαζευτούν η υπόλοιπες καμπίνες adsl (ποιες δεν ξέρω) όταν γίνει VDSL αλλά το πότε το κανονίζει η WIND.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STILO : 31-03-19 στις 21:30.

  12. #402
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν θελει και ο καφετζης Εγω εχω μεινει με την απορια αν υπαρχει VDSL επι της Λ.Δημοκρατιας .

  13. #403
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θελει και ο καφετζης Εγω εχω μεινει με την απορια αν υπαρχει VDSL επι της Λ.Δημοκρατιας .
    Από καμπίνα, όχι. Δίνουν σε κάποιες γραμμές, ανάλογα με την απόσταση από το ΑΚ. Πιο δίπλα, όπως Χρυσοστόμου, Κνωσού κλπ είναι ακόμη καλύτερα.

  14. #404
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτήν http://fttxgr.eu/map?id=2196 θα μαζευτούν η υπόλοιπες καμπίνες adsl (ποιες δεν ξέρω) όταν γίνει VDSL αλλά το πότε το κανονίζει η WIND.
    εκει προσθέτουμε τα ΚΑΦΑΟ που ειναι διασκορπισμένα στην πόλη. Δεν τα προσθέτει κάποιος επίσημος φορέας αλλα χρήστες όπως εμένα και εσένα

  15. #405
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι το ξέρω αυτό αλλά από τεχνικό που ρώτησα κατά πάσα πιθανότητα εκεί θα γίνει το νέο καφαο με vdsl από Θερίσου με οπτική ίνα FTTC.

Σελ. 27 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829323747 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας