Σελ. 159 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 139149154157158159160161164169179 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.371-2.385 από 4031
  1. #2371
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djdiageo1908 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα σε ολους τους φιλους και καλο σαβατοκυριακο να εχουμε
    Συνδεθηκαμε και εμεις λοιπον Vdsl 100αρα του οτε.Πως μπορουμε τωρα να βρουμε απο ποιο καφαο συνθεθηκαμε?
    Λ.εθνικης Αντιστασεως ειμαστε
    Συνημμένο Αρχείο 232650Συνημμένο Αρχείο 232651
    Κυκλοφορεί στο φόρουμ και το εξελόφυλλο με τους αριθμούς KV και τις διευθύνσεις που εξυπηρετούν, αλλά τώρα που πήρες FTTC δεν έχει πλέον πολλή σημασία για εσένα.
    Όποιος άλλος είναι κοντά Λ. Αντιστάσεως, ας σπεύσει να ελέγξει διαθεσιμότητα

  2. #2372
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Σήμερα μίλησα στο online chat με την εξυπηρέτηση πελατών της Nova.
    Ακόμα δεν έχουν διαθεσιμότητα για 50 ή 100 στην καμπίνα 210 του κέντρου Κνωσού

  3. #2373
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZXHN H108N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 27.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει πάρει κανείς Nova από κέντρο Κνωσσού???
    Από οποιαδήποτε καφάο???
    Εγώ μιλάω με το τσατ κάθε βδομάδα αλλά Τζιφός... Δεν έχουν ιδέα για το πότε θα δώσουν.

  4. #2374
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μίλησα στο online chat με την εξυπηρέτηση πελατών της Nova.
    Ακόμα δεν έχουν διαθεσιμότητα για 50 ή 100 στην καμπίνα 210 του κέντρου Κνωσού


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jbolakakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πάρει κανείς Nova από κέντρο Κνωσσού???
    Από οποιαδήποτε καφάο???
    Εγώ μιλάω με το τσατ κάθε βδομάδα αλλά Τζιφός... Δεν έχουν ιδέα για το πότε θα δώσουν.
    Πριν φυγω απο Νοβα,η κοπελα που μιλησαμε στο τηλεφωνο μου ειπε οτι σε 2-3 μηνες θα εχουν παρει θυρες,αυτο ηταν αρχες νοεμβρη!
    Πριν λιγες μερες μιλουσα με φιλη που δουλευει στην Νοβα και μου ειπε κατα πασα πιθανοτητα απο γεναρη,γιατι τους εκαναν προσφορα για το προσωπικο για vdsl!!
    Καλως εχοντων των πραγματων απο γεναρη!!

  5. #2375
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blademyc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Ηράκλειο πέσαμε θύματα της ιδιας της ΕΕΤΤ που και καλα για να κόψει το μονοπώλιο του ΟΤΕ (που ειχε τις καμπίνες απο 2008) μοίρασε τα εργα στους ιδιώτες με την Vodafone να παίρνει το Ηράκλειο και για 3+ χρόνια κατάφερε να βάλει μερικές καμπίνες στην βιομηχανική... Μετα τα ζήτησε ξανα ο ΟΤΕ αλλα οχι τα έδωσαν στην WIND που ομολογουμένως τα πάει καλύτερα απο την VF. Τώρα πως πήγαν αυτές οι αποφάσεις της ΕΕΤΤ ολοι ξέρουμε...
    Το 2008 δεν υπήρχαν νέες καμπίνες. Το VDSL στην χώρα μας ξεκίνησε το 2012. Οι παλιές καμπίνες που υπήρχαν (και υπάρχουν) σε όλη την χώρα, είναι όντως όλες του ΟΤΕ και ξεκίνησαν να τοποθετούνται πριν από 60+ χρόνια. Αλλά είναι άσχετες με FTTC/H.

    Η ΕΕΤΤ "μοιράζει" τις περιοχές μέσω διαγωνιστικής διαδικασίας που είναι διάφανη σε όλους τους παρόχους. Αν ήθελε ο ΟΤΕ θα "κέρδιζε" και αυτές της πόλης όπως το έκανε στις περισσότερες περιοχές της χώρας.
    Επίσης δεν παίζει το σενάριο που αναφέρεις ότι η Vodafone τις παράτησε, στη συνέχεια τις ζήτησε ο ΟΤΕ αλλά δόθηκαν τελικά στη Wind. Ούτε σε ταινία επιστημονικής φαντασίας δεν υπάρχει τέτοιο σενάριο.
    Ο κανονισμός και ο προγραμματισμός για τις αναθέσεις με την εγκατάσταση ή αναβάθμιση ανά περίπτωση των νέων καμπίνων είναι γνωστός και προσβάσιμος σε όλους κι επιπλέον υπάρχουν σχετικά θέματα εδώ στο φόρουμ από το 2017 που ξεκίνησε όλη η διαδικασία.
    Το ότι όντως κάποιοι πάροχοι έχουν καθυστερήσει αρκετά, είναι άσχετα με αυτά που γράφεις.

  6. #2376
    Εγγραφή
    27-11-2021
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα παιδιά κ από μένα ,εδώ και 4 μέρες έχω κάνει αναβάθμιση στη Vodafone από adsl σε 50 vdsl περιοχή Μεσαμπελιές,από τη μέρα που έκανα την αναβάθμιση δεν έχω ίντερνετ,ενώ συγχρονίζει το ρούτερ δεν έχω ip η vodafone είπε ότι φταίει η wind η wind απάντησε ότι όλα είναι εντάξει από αυτούς και πάει λέγοντας ..δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη και πότε . .

  7. #2377
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Mikrotik
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Applejohn a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά κ από μένα ,εδώ και 4 μέρες έχω κάνει αναβάθμιση στη Vodafone από adsl σε 50 vdsl περιοχή Μεσαμπελιές,από τη μέρα που έκανα την αναβάθμιση δεν έχω ίντερνετ,ενώ συγχρονίζει το ρούτερ δεν έχω ip η vodafone είπε ότι φταίει η wind η wind απάντησε ότι όλα είναι εντάξει από αυτούς και πάει λέγοντας ..δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη και πότε . .
    προφανώς έχεις την υπηρεσία με την vodafone, δεν σε νιαζί ποιος φταίει ας βρει το θέμα η voda εκεί πληρώνεις ειναι θεμα της να τα βρει με την wind.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jbolakakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πάρει κανείς Nova από κέντρο Κνωσσού???
    Από οποιαδήποτε καφάο???
    Εγώ μιλάω με το τσατ κάθε βδομάδα αλλά Τζιφός... Δεν έχουν ιδέα για το πότε θα δώσουν.
    κανενε κεντρο δεν εχει γινει implementation σε super vectoring.( ηρακλειο )

  8. #2378
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Την Τετάρτη πάντως που έτυχε και πέρασα έσκαβαν στη Λεοστίκ που είχες αναφέρει ότι μαζεύει τις ίνες της η Wind.

    Έχω περιέργεια να δω πότε θα δώσουν τις επόμενες καμπίνες. Η J051 που είμαι έχει αριθμοδοτηθεί πάνω από ένα μήνα τώρα και ακόμα τίποτα!

  9. #2379
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZXHN H108N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 27.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από init Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς έχεις την υπηρεσία με την vodafone, δεν σε νιαζί ποιος φταίει ας βρει το θέμα η voda εκεί πληρώνεις ειναι θεμα της να τα βρει με την wind.

    - - - Updated - - -



    κανενε κεντρο δεν εχει γινει implementation σε super vectoring.( ηρακλειο )
    Συγγνώμη λάθος διατύπωση!!!

    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος που έχει πάροχο την Nova έχει πάρει VDSL από τις νέες καμπίνες της Wind.
    Απλά για να μην αναφερθώ σε όλο το Ηράκλειο ανέφερα το κέντρο Κνωσσού ώστε να οριοθετήσω κάπως την περιοχή.
    Βέβαια θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε αν οποιοσδήποτε σε όλο το Ηράκλειο έχει πάρει τελικά VDSL από Nova.

    Ευχαριστώ.

  10. #2380
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Applejohn a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά κ από μένα ,εδώ και 4 μέρες έχω κάνει αναβάθμιση στη Vodafone από adsl σε 50 vdsl περιοχή Μεσαμπελιές,από τη μέρα που έκανα την αναβάθμιση δεν έχω ίντερνετ,ενώ συγχρονίζει το ρούτερ δεν έχω ip η vodafone είπε ότι φταίει η wind η wind απάντησε ότι όλα είναι εντάξει από αυτούς και πάει λέγοντας ..δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη και πότε . .
    Ποιο router έχεις; Hard reset έχεις κάνει; Ίσως χρειαστεί να μπουν credentials.

  11. #2381
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Mikrotik
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Τετάρτη πάντως που έτυχε και πέρασα έσκαβαν στη Λεοστίκ που είχες αναφέρει ότι μαζεύει τις ίνες της η Wind.

    Έχω περιέργεια να δω πότε θα δώσουν τις επόμενες καμπίνες. Η J051 που είμαι έχει αριθμοδοτηθεί πάνω από ένα μήνα τώρα και ακόμα τίποτα!
    έμαθα πως θα είναι η τελευταία που θα ενεργοποιηθεί ^^

  12. #2382
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από init Εμφάνιση μηνυμάτων
    έμαθα πως θα είναι η τελευταία που θα ενεργοποιηθεί ^^
    και η j256 (343) Στην Ηρακλη, μια απο τα ιδια, εδω κ ενα μηνα και αυτη για τελευταια την κοβω....

  13. #2383
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από init Εμφάνιση μηνυμάτων
    έμαθα πως θα είναι η τελευταία που θα ενεργοποιηθεί ^^
    Μην παίζεις με τον πόνο μου ρε συ!
    Τις έχουν ενεργοποιήσει όλες τριγύρω και έχουν αφήσει μόνο αυτή, λες και μου το κάνουν επίτηδες!

    Πιθανόν, πάντως να δώσουν και άλλες αυτό το μήνα. Δε νομίζω να δώσουν μόνο τις 21 που έδωσαν στις 18 του μήνα, όλο τον μήνα. Αν και όλο τον Οκτώβριο έδωσαν 36, οπότε δεν είναι και πολύ ενθαρρυντικά τα πράγματα.

  14. #2384
    Εγγραφή
    04-10-2016
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδια συγνωμη που δεν απαντησα νωριτερα.Αν θυμαστε ειχα θεμα με το ιντερνετ.Μου ειχε κανει προταση η wind για vdsl μετα μου εκανε ο οτε οπου και παρεμεινα μετα μου ειπε οτι δεν εχει vdsl ο οτεστην περιοχη .Επιετα απο μια καταγγελια και αρκετα τηλεφωνηματα τελικα συνδεθηκα σε γραμμη vdsl.Η γραμμη ειναι μετρια τιποτα σπουδαιο νομιζω οτι επειδη το καφαο ειναι του προηγουμενου αιωνα η συνδεση εγινε με fttc οπως μου ελεγαν αλλωστε.Ηγραμμη συνχονιζει απο 30-43.ΤΟ PING απο 10-20.Σε ολο αυτο πρπει να προσθεσω οτι περιμενω αλλαγη ρουτερ μιας και δεν υπαρχει λγος να πληρωνω το booster και εκει πιστευω θα φανει η ταχυτητα της συνδεσης.Κριμα που πρεπει να τρεξεις για τα αυτονοητα.Νομιζω οτι οταν ειναι διαθεσιμο στην περιοχη σας κατευθειαν θα ερθει καποιος να σας ενημερωσει.Δεν οφελει να προσπαθησετε να το τρεξετε μονοι σας.Το ετρεξα πολυ και τελικα μια ωραια μερα ηρθαν στην πορτα μου.Μενω στην κνωσσου στο υψους του μαρμαρα για οποιον εχει απορια αλλα τους βλεπω καθε μερα χτυπαν πορτες οπωτε φανταζομαι ολοι γυρω γυρω εχουν ενημερωθει.Θα επανελθω μολις μπει το νεο ρουτερ να σας πω τι γινεται...

  15. #2385
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasz250 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και η j256 (343) Στην Ηρακλη, μια απο τα ιδια, εδω κ ενα μηνα και αυτη για τελευταια την κοβω....
    Πέτυχα τεχνικό σε καμπίνα σήμερα και τον ρωτάω για την 343 που παίρνω κι εγώ , μου δείχνει τάμπλετ και βλέπουμε ότι έχει πάρει η 341 η 342 η 345 και η 343 όχι.Με κοιταζει τον κοιτάζω και βάλαμε τα γέλια και ου δύο.Τοσο γκαντεμια.

Σελ. 159 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 139149154157158159160161164169179 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας