Σελ. 107 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.591-1.605 από 4031
  1. #1591
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vladimir rus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλα skytelecom και είμαι πολύ καλά, πως αντέχετε;
    Το ότι εσύ είσαι καλά δεν σημαίνει ότι είναι κι άλλοι. Αν μου επιτρέπεις σε τι ταχύτητα είσαι καλά ;

  2. #1592
    Εγγραφή
    01-10-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8691/956
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Archer D20
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 19.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πλειοψηφία πάντως ακόμα είναι χωρίς ρεύμα και κάτι μου λέει ότι αρκετές οπτικές ίνες δεν έχουν τερματιστεί ακόμα. Πρέπει να βιαστούν αρκετά για να παίξουν μέσα στο καλοκαίρι.

    Παράξενο μου φαίνεται πάντως πως δεν έχει διαρεύσει κάποια πληροφορία από κάποιον τεχνικό πχ, για ένα τυπικό χρονοδιάγραμμα έστω ή σε πιο στάδιο βρίσκονται οι καμπίνες.
    Ανά 2,3 μηνες υπάρχουν αναφορές από παιδιά που έχουν ρωτήσει τεχνικούς που λένε τα Χριστούγεννα το Πάσχα μέχρι το καλοκαίρι φτου και από την αρχή θα ενεργοποιηθεί το vdsl

  3. #1593
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τέλος του μηνα λένε 20 χρονια τώρα

  4. #1594
    Εγγραφή
    15-12-2020
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Υπευθυνος παιδια του Οτε μου ειπε οτι δε φταιει και η Wind τους καθυστερει η Δεη...Ειναι 300 καμπινες και ενεργοποιουν 15 το μηνα....Καληνυχτα...Για το παιδι που ειπε οτι εβαλε skytelecom σιγουρα δεν παιζει παιχνιδια γιατι το ping του θα ηταν στο θεο...

  5. #1595
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The0d0Re Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπευθυνος παιδια του Οτε μου ειπε οτι δε φταιει και η Wind τους καθυστερει η Δεη...Ειναι 300 καμπινες και ενεργοποιουν 15 το μηνα....Καληνυχτα...Για το παιδι που ειπε οτι εβαλε skytelecom σιγουρα δεν παιζει παιχνιδια γιατι το ping του θα ηταν στο θεο...
    ΔΕΔΔΗΕ

  6. #1596
    Εγγραφή
    25-11-2020
    Περιοχή
    HERAKLION
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    h268q
    στην οδο Δαμασκηνου στον Μασταμπας εχει μπει ρευμα στης καμπινες αλλα δεν της βλεπω σε κανεναν isp για vdsl

  7. #1597
    Εγγραφή
    15-12-2020
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν μου ειπε αν θα ενεργοποιηθουν καμπινα καμπινα η ολα μαζι....μαλλον ολα μαζι...το αναφερα λαθος ρευμα δινουν 15 το μηνα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The0d0Re : 07-05-21 στις 14:43.

  8. #1598
    Εγγραφή
    17-02-2020
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Σήμερα έδιναν ρεύμα στην καμπίνα απέναντι από το coco mat στην Κνωσσού

  9. #1599
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote + Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    SpeedPort Plus
    Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι...!! Κάνουμε υπομονή...

  10. #1600
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Swishh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έδιναν ρεύμα στην καμπίνα απέναντι από το coco mat στην Κνωσσού
    Είστε σίγουρος ότι έδιναν ρεύμα; Γιατί εγώ είδα ένα βανάκι της Master Electronics με μηχανήματα και κίτρινους σωλήνες που μου λέει ότι ένωναν οπτικές και δεν έχει να κάνει με ρεύμα.
    Εκτός αν τα κάνουν ταυτόχρονα που δεν νομίζω.

  11. #1601
    Εγγραφή
    04-10-2016
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας και παλι.Δυο διαφορετικοι τεχνικοι με ενημερωσαν αυτες τις μερες που γινονται τα τελευταια εργα στην κνωσοου.Οι καμπινες θα παραδωθουν ολες μαζι και οχι μια μια και υπολογιζουν μεσα στον ιουνη.Αυτα μου ειπαν.Τωρα οσων αφορα το δικο μου θεμα μιας και αλλαχτηκαν ολα τα καφαο της περιοχης εκτος απο το δικο μου επικοινωνησα και με wind και με οτε ακρη μεγαλη δεν βρηκα αλλα το πιαθανοτερο μου ειπαν ειναι να μεταφερθω σε αλλη καμπινα.Λιγο χλωμο το βλεπω εκτος αν εχουν στα σχεδια τους να επιτρεψουν ftth.Ετσι και αλλιως εχω καμπινα στα 50 μετρα.Ο χρονος θα δειξει.Δεν ειμαι παντως και πολυ αισιοδοξος ουτε οτι θα παραδωθουν μεσα στον ιουνη ουτε οτι θα εχω vdsl...Θα σας ενημερωσω αν μαθω κατι νεοτερο.

  12. #1602
    Το avatar του μέλους steliosmo
    steliosmo Guest
    Καλησπέρα, στην γειτονιά μου μπήκε και μένα καφάο της wind απο τον Σεπτέμβρη του 20 αλλά δεν έχουν αλλάξει το παλιό και σάπιο του ΟΤΕ στο οποίο κουμπώνει πάνω. Απ' ότι έχω δει ολα καφάο του ΟΤΕ που συδέονται με τις νέες καμπίνες είναι αλλαγμένα εκτός απο το δικό μου. Με ποιο τμήμα του ΟΤΕ πρέπει να επικοινωνήσω για να δω τι συμβαίνει;

  13. #1603
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από steliosmo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, στην γειτονιά μου μπήκε και μένα καφάο της wind απο τον Σεπτέμβρη του 20 αλλά δεν έχουν αλλάξει το παλιό και σάπιο του ΟΤΕ στο οποίο κουμπώνει πάνω. Απ' ότι έχω δει ολα καφάο του ΟΤΕ που συδέονται με τις νέες καμπίνες είναι αλλαγμένα εκτός απο το δικό μου. Με ποιο τμήμα του ΟΤΕ πρέπει να επικοινωνήσω για να δω τι συμβαίνει;
    Δεν είναι μόνο το δικό σου. Ένα μεγάλο ποσοστό δεν έχει αλλαχτεί.
    Πιθανόν να αλλάζουν αυτά που (θα) έχουν πρόβλημα ή έχουν φουλάρει.

  14. #1604
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pitola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και παλι.Δυο διαφορετικοι τεχνικοι με ενημερωσαν αυτες τις μερες που γινονται τα τελευταια εργα στην κνωσοου.Οι καμπινες θα παραδωθουν ολες μαζι και οχι μια μια και υπολογιζουν μεσα στον ιουνη.Αυτα μου ειπαν.Τωρα οσων αφορα το δικο μου θεμα μιας και αλλαχτηκαν ολα τα καφαο της περιοχης εκτος απο το δικο μου επικοινωνησα και με wind και με οτε ακρη μεγαλη δεν βρηκα αλλα το πιαθανοτερο μου ειπαν ειναι να μεταφερθω σε αλλη καμπινα.Λιγο χλωμο το βλεπω εκτος αν εχουν στα σχεδια τους να επιτρεψουν ftth.Ετσι και αλλιως εχω καμπινα στα 50 μετρα.Ο χρονος θα δειξει.Δεν ειμαι παντως και πολυ αισιοδοξος ουτε οτι θα παραδωθουν μεσα στον ιουνη ουτε οτι θα εχω vdsl...Θα σας ενημερωσω αν μαθω κατι νεοτερο.
    Για FTTH δεν υπάρχει περίπτωση. Δεν είναι απίθανο πάντως να συνδέσουν το δικό σου KV με καμπίνα που καταλήγει και άλλο KV. Έχεις δει εάν τυχόν έχουν κάνει αυλάκι από το δικό σου προς την καμπίνα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από steliosmo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, στην γειτονιά μου μπήκε και μένα καφάο της wind απο τον Σεπτέμβρη του 20 αλλά δεν έχουν αλλάξει το παλιό και σάπιο του ΟΤΕ στο οποίο κουμπώνει πάνω. Απ' ότι έχω δει ολα καφάο του ΟΤΕ που συδέονται με τις νέες καμπίνες είναι αλλαγμένα εκτός απο το δικό μου. Με ποιο τμήμα του ΟΤΕ πρέπει να επικοινωνήσω για να δω τι συμβαίνει;
    Εν γένει δεν μοιράζονται τέτοιες πληροφορίες με τελικούς χρήστες. Ο ΟΤΕ έχει υποχρέωση να αντικαταστήσει τα "προβληματικά" KV για να γίνει απρόσκοπτα η σύνδεση με τις νέες καμπίνες. Εάν εκτίμησαν ότι δεν χρήζει αντικατάστασης, απλά θα αφήσουν το ίδιο.

  15. #1605
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Πριν από λίγο συνάντησα τεχνικό του ΟΤΕ να συνδέει ΚΑΦΑΟ με καμπίνα της Wind έξω από το 3ο Γυμνάσιο στην Αλάτσατα.
    Όπως καταλαβαίνετε, έχουμε πολύ δρόμο ακόμα, πάρα πολύ, ειδικά αν περιμένουμε να δοθούν όλες οι καμπίνες μαζί και δεν ξεκινήσουν να δίνουν όσες είναι έτοιμες!

Σελ. 107 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας