Σελ. 241 από 268 ΠρώτηΠρώτη ... 221231236239240241242243246251261 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.601-3.615 από 4020
  1. #3601
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κοιταξου με την καλωδιωση του σπιτιου, η συνδεση router-pc αποκλειεται να φταιει.

  2. #3602
    Εγγραφή
    20-11-2021
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219998/ 21998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Oxygen HDI34201
    SNR / Attn
    31.3(dB) / 11,5(dB)
    καλησπερα σας παρακαλω πολυ μπορω να εχω λιγη βοηθεια
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20220623_201928.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  405,0 KB 
ID: 238931 αυτο το καφαο βρησκεται στην αινικολιωτη
    ακριβως απεναντι ειναι το καφαο τις wind
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20220623_202007.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  279,7 KB 
ID: 238932 στην γωνια τις αινικολιωτης
    μπορουμε να μαθουμε εαν εχει ενεργοποιηθει η καμπινα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20220623_202016.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  302,4 KB 
ID: 238933

  3. #3603
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djdiageo1908 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σας παρακαλω πολυ μπορω να εχω λιγη βοηθεια
    αυτο το καφαο βρησκεται στην αινικολιωτη
    ακριβως απεναντι ειναι το καφαο τις wind
    στην γωνια τις αινικολιωτης
    μπορουμε να μαθουμε εαν εχει ενεργοποιηθει η καμπινα
    Από το Excel της Wind (κι απο τις φωτο) φαίνεται pending οπότε δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manik : 23-06-22 στις 21:40.

  4. #3604
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.419
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @ djdiageo1908

    Ναι, κανονικά θα πρέπει να πάρει κάποιον αριθμό η καμπίνα της Wind για να είναι έτοιμη για ενεργοποίηση..

    Μετά κοιτάς διαθεσιμότητα στην Wind..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #3605
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Όπως είπαν και οι φίλοι παραπάνω, η καμπίνα για το KV 697-325 δεν έχει πάρει ακόμα ημερομηνία στο αρχείο της Wind, επομένως δεν φαίνεται ενεργοποιημένη.
    Να επισημάνω πάντως ότι έχω πετύχει καμπίνα που έχει ενεργοποιηθεί πριν της σημειώσουν νούμερο, επομένως δεν είναι 100% αξιόπιστη η οπτική επισκόπηση

  6. #3606
    Εγγραφή
    12-01-2022
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12564 kbps/1020 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel AMG1302-T11C
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 16.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιβεβαιωνω οτι δεν παιζει ρολο το νουμερο. Η δικη μου καμπινα στην Ραυτοπουλου εχει νουμερακι απο το Μαρτιο και ακομα να ενεργοποιηθει(επισης Pending στο excelακι). Επισης δεν φαινεται να εχει παρει ρευμα ακομα κ ισως γι αυτο να ειναι Pending. Η καμπινα στην εικονα εχει ρευμα? Φαινεται καποιο κολωνακι ρευματος διπλα? (Ισως παιρνει υπογεια αλλα δεν εχω πετυχει καμια που να παιρνει υπογεια μεχρι στιγμης). Υποτιθεται οτι αν εχει ρευμα μπορεις να ακουσεις θορυβο μεσα απο την καμπινα.

  7. #3607
    Εγγραφή
    05-10-2021
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update*

    Μετα απο μισο μηνα με τη Wind και εχοντας συνεχεις αποσυνδεσεις απο την αρχη και σκαμπανεβασματα ταχυτητας (τη μια μπορει να συγχρονιζε μεγιστη 120 την αλλη 180 - ειμαι 200μ απο καμπινα), μου ειπαν να κανω υποβαθμιση με νεο συμβολαιο μονο (χωρις να το δοκιμασουμε να δω εστω αν ειναι οκ ετσι) και οτι αυτη ειναι η λυση που μου προτεινουν. Μετα απο μισο μηνα και αφου τους το ειχα πει ποσες φορες πηγαν να δουν την καμπινα. Τους ειπα οτι θελω να φυγω χωρις να πληρωσω ρητρα εννοειται, και περιμενω τωρα 2 μερες (και θα περιμενω και παραπανω μαλλον μιας και μπαινει ΣΚ) να μου απαντησει το τεχνικο τμημα οτι οντως εχω τεχνικο προβλημα.
    Να σημειωθει οτι αφου μου προτειναν να κανω υποβαθμιση για να λυθει, η βλαβη εχει "επιλυθει".
    Μπορει οντως με την υποβαθμιση να επιλυθει το θεμα (δε ξερω γιατι να μην σηκωνει η γραμμη 100αρα και γιατι να μην φτιαχτει αν εχει θεμα), αλλα μετα απο μισο μηνα που μου λενε δες τη καλωδιωση σου - δε φταιμε εμεις - βγαζει απλα λιγα ερρορσ - μεχρι 3-4 αποσυνδεσεις τη μερα ειναι φυσιολογικο, πως να τους εμπιστευτω να κανω νεο συμβολαιο. Θα παω στον ΟΤΕ γνωριζοντας οτι και εκει μπορει να προκυψει το ιδιο μιας και η ινα ειναι της Wind.
    Ενημερωση**
    Μετα απο ενα μηνα ταλαιπωριας, και αφου μου ειχε αραδιασει οτι δικαιολογια υπαρχει η Wind, εν τελη δεν πηγα ποτε στον ΟΤΕ μιας και δεν ειχε διαθεσιμη γραμμη λογικα στη καμπινα. Εκανα υποβαθμιση απο 100 σε 50 γιατι θα εφτιαχνε και εφοσον δεν εφτιαξε (καλυτερευσε παραδοξως), με πηραν σημερα και μου ειπαν να κανω υποβαθμιση σε ADSL. Λογω της υπαρχουσας καλωδιωσης συμβαινει οτι συμβαινει και δεν υπαρχει προοπτικη να φτιαχτει και ποτε, αλλα θα ελεγθει μελλοντικα ξανα λες και θα φτιαξει απο μονο του δια μαγειας.
    Το θεμα ειναι οτι αν δε πιανανε τα χερια μου θα ειχα δωσει ποσα λεφτα σε ηλεκτρολογους να τσεκαρουν τη καλωδιωση μου και εν τελη να ειναι δικο τους θεμα. Η μονη λυση οπως φαινεται για σταθερη γραμμη ειναι η Skytelecom (Ποιος να το πιστευε).
    Επισης, αφου σου προτεινουν υποβαθμιση, οτι και να τους πεις/ρωτησεις/ζητησεις τεχνικο ειναι ματαιο μιας και εχει "λυθει" το θεμα εκ μερους τους αφου προτειναν την υποβαθμιση (με νεο συμβολαιο εννοειται). Μετα απο ενα μηνα και δεν φιλοτιμηθηκε ενας τεχνικος να κραταει αλλο ρουτερ να τσεκαρουμε και αυτη τη παραμετρο.
    Το καφαο ειναι το 1560-279, γι αυτο να εχετε το νου σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giok : 27-06-22 στις 15:33.

  8. #3608
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το Plus έχεις?
    Αν ναι είχα διαβάσει ότι τελευταίο patch είχε προβλήματα...
    Ζήτα υποβάθμιση λογισμικού,ή αλλαγή router.
    Κάνε κι μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ,κι πές τους ότι <<ο ΟΤΕ δεν έχει κάνει τις απαραίτητες εργασίες ώστε να απολαμβάνεις απροβλημάτιστη εμπειρία,ός αποτέλεσμα να περιμένεις αναγκαστικά Ftth>>...

  9. #3609
    Εγγραφή
    29-09-2016
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Κι εγώ περιμένω αύριο να ενεργοποιηθεί η 200αρα μου. Ας δούμε. Ούτε η δική μου καμπίνα έχει πάρει νούμερο ακόμη πάντως αλλά είναι λειτουργική. Για όσους δεν έχουν ακόμη πρόσβαση και θέλουν εναλλακτικό πάροχο πάντως ενημερώνω ότι σε εμένα η sky δεν μπορούσε να κάνει δουλειά επειδή έχω πολυκατοικίες γύρω από το σπίτι μου οπότε τζίφος. Και τελικά έκανα με τη Data networks. Μέχρι 50 δίνει αλλά τουλάχιστον όντως γίνεται δουλειά οπότε προτείνω σε όσους θέλουν να ρίξουν και εκεί μια ματιά

  10. #3610
    Εγγραφή
    05-10-2021
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ειχα 100 εκανα υποβαθμιση για να "φτιαξει" σε 50 και τωρα μ λενε να υποβαθμισω σε αδσλ. FTTH δεν υποστιριζει απ οσο ξερω η περιοχη μου ακομα.
    Το "προβλημα" στς γραμμες οπως λενε εχει διαπιστωθει απο κοινου απο ΟΤΕ και Wind.
    Τωρα οσο για το ρουτερ που λες ετσι και μου πουν οτι χρειαζεται υποβαθμιση δεν τους νοιαζει κατι αλλο. Απλα με γραφουν κανονικα, μιας και η "λυση" ειναι η υποβαθμιση

  11. #3611
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    0. Ζητα νεο router

    Α. Κανε γραμμη 100-200 οτε οτι σε ευχαριστει.Αλλαξε την καλωδιωση στο σπιτι σου και τη πριζα σου, (φωναξε ηλεκτρολογο). 1 πριζα τηλεφωνου θα εχεις, πες του να απομονώσει τις αλλες.

    Λογικα το προβλημα σου θα λυθει. Κανε τα με αυτη τη σειρα.

  12. #3612
    Εγγραφή
    05-10-2021
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    0. Ζητα νεο router

    Α. Κανε γραμμη 100-200 οτε οτι σε ευχαριστει.Αλλαξε την καλωδιωση στο σπιτι σου και τη πριζα σου, (φωναξε ηλεκτρολογο). 1 πριζα τηλεφωνου θα εχεις, πες του να απομονώσει τις αλλες.

    Λογικα το προβλημα σου θα λυθει. Κανε τα με αυτη τη σειρα.
    Δε μου δινουν νεο ρουτερ μιας κ το "προβλημα" ειναι αλλο οπως διαπιστωσανε.
    Ο ΟΤΕ δεν εχει διαθεσιμη vdsl.
    Αν εχει προβλημα η γραμμη απο το καφαο μεχρι το σπιτι μου απ οτι λενε γιατι να αλλαξω καλωδιωση?
    Ψαχνω παντως ηλεκτρολογο της προκοπης και δε βρισκω για τετοια θεματα.

  13. #3613
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου δινουν νεο ρουτερ μιας κ το "προβλημα" ειναι αλλο οπως διαπιστωσανε.
    Ο ΟΤΕ δεν εχει διαθεσιμη vdsl.
    Αν εχει προβλημα η γραμμη απο το καφαο μεχρι το σπιτι μου απ οτι λενε γιατι να αλλαξω καλωδιωση?
    Ψαχνω παντως ηλεκτρολογο της προκοπης και δε βρισκω για τετοια θεματα.
    Απλά έμπλεξες άν θα έρθει ο εργολάβος κι πότε θα πρέπει να σκάψει το οικοδομικό τετράγωνο...
    Θα είσαι κι για κάποιες μέρες χωρίς internet όταν έρθει ο εργολάβος....

  14. #3614
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου δινουν νεο ρουτερ μιας κ το "προβλημα" ειναι αλλο οπως διαπιστωσανε.
    Ο ΟΤΕ δεν εχει διαθεσιμη vdsl.
    Αν εχει προβλημα η γραμμη απο το καφαο μεχρι το σπιτι μου απ οτι λενε γιατι να αλλαξω καλωδιωση?
    Ψαχνω παντως ηλεκτρολογο της προκοπης και δε βρισκω για τετοια θεματα.
    Δε μου δινουν νεο ρουτερ μιας κ το "προβλημα" ειναι αλλο οπως διαπιστωσανε. ΠΕΣ ΟΤΙ ΚΑΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ


    Ο ΟΤΕ δεν εχει διαθεσιμη vdsl. ΕΑΝ ΕΧΕΙ Η WIND ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΟΤΕ. ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΝΕ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ
    Αν εχει προβλημα η γραμμη απο το καφαο μεχρι το σπιτι μου απ οτι λενε γιατι να αλλαξω καλωδιωση? ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ
    Ψαχνω παντως ηλεκτρολογο της προκοπης και δε βρισκω για τετοια θεματα. Ο ΤΟΠΟΣ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΟΥΛΟΦ ΠΑΛΜΕ ΕΧΕΙ 2 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ, Ο ΕΝΑΣ ΔΕ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΓΙΑ ΑΣΘΕΝΗ ΡΕΥΜΑΤΑ

  15. #3615
    Εγγραφή
    05-10-2021
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου δινουν νεο ρουτερ μιας κ το "προβλημα" ειναι αλλο οπως διαπιστωσανε. ΠΕΣ ΟΤΙ ΚΑΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ


    Ο ΟΤΕ δεν εχει διαθεσιμη vdsl. ΕΑΝ ΕΧΕΙ Η WIND ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΟΤΕ. ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΝΕ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ
    Αν εχει προβλημα η γραμμη απο το καφαο μεχρι το σπιτι μου απ οτι λενε γιατι να αλλαξω καλωδιωση? ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ
    Ψαχνω παντως ηλεκτρολογο της προκοπης και δε βρισκω για τετοια θεματα. Ο ΤΟΠΟΣ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΟΥΛΟΦ ΠΑΛΜΕ ΕΧΕΙ 2 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ, Ο ΕΝΑΣ ΔΕ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΓΙΑ ΑΣΘΕΝΗ ΡΕΥΜΑΤΑ
    Για το ρουτερ το χα πει αλλα πραγματικα με γραφανε, το χα κλεισει για ενα 8ωρο αλλα δε μπορω να ειμαι κ χωρις ιντερνετ ολη μερα :P
    Εκανα αιτηση για φορητοτητα αλλα δε μου την εκαναν δεκτη λογω "ελλειψης ελευθερης χωρητικοτητας στη διευθυνση μου" και εκρεμει μεχρι να βρεθει γραμμη (αυτο πραγματικα δε καταλαβα ακριβως τι παιζει).
    Για τη καλωδιωση μπορω να κανω μια πατεντα οπως λες απλα θελει διαδικασια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά έμπλεξες άν θα έρθει ο εργολάβος κι πότε θα πρέπει να σκάψει το οικοδομικό τετράγωνο...
    Θα είσαι κι για κάποιες μέρες χωρίς internet όταν έρθει ο εργολάβος....
    Αυτο δε προκειται να γινει ποτε και το ξερω
    Απο τη Wind απλα μου ειπαν θα το ξαναδουμε ενω τους εκανα αιτηση γραπτα να μου ανοιξουν νεα γραμμη οπως λες αφου υπαρχει θεμε απ οτι λενε.

Σελ. 241 από 268 ΠρώτηΠρώτη ... 221231236239240241242243246251261 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας